Şimdi Ara

DİKKAT ! TURK NET İŞ BİTİREMİYOR KOS KOCA 3 YIL (Fiber Gelemedi 30.05.2020 - 27.9.2023) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
9
Favori
33.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, şu an için ilettiğiniz adreste fiber çalışmalarımız bulunmuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda planlamaya dahil edilmesi durumunda mevcut müşterilerimize duyuru yapacağız.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Oturduğum yerde superonline fiber var fakat fiyatlar malum çok yüksek.
    TOKİ sitesinde oturuyorum ve bulunduğum mekan çok kalabalık, yani alt yapı getirebilirseniz ciddi miktarda müşteriniz olacaktır.
    Alan zaten alt yapı yapmaya müsait.
  • Charmlander kullanıcısına yanıt
    Ethernet kablosunun kutu tarafı zte nin lan 1 ine bağlı diğer ucu modemin wan girişine bağlı ppoe seçip kullanıcı adı parolamı girdim ve internet geldi bu zte gpon cihazı sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Fiber tam olarak ne zaman aktif edilir müşteriniz olmak için bekliyorum 1000 mbite talibim
  • mehmet4428 M kullanıcısına yanıt
    Ben de Ankara'da Park Eymir TOKİ'deyim, Superonline fiber sitenin yarısında yok. DSL zaten 50mbpste kopma yapıyor burada. Turk.net Fiber getirse 5 dakika beklemem kablonette. @TurkNetDestek planlarınız arasına eklerseniz çok mutlu edersiniz bizi...
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler.
  • mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    FTTB/Eth tarzı bir kurulum olmuş her ne kadar düzensiz ve dandik gözükse de kısa vadede pek bir sıkıntı çıkartacağını da düşünmüyorum perfromasn açısından ha ama olması gerekn bu kurulum mudur, bence değil. Hatta zamanında forumda görmüştüm, Turkcell bir binaya FTTB/Eth sistem kurmuş ama nasıl kurmuş kutuya daire sayısı kadar ONT koymuşlar

Bu cevapladığım mesajdaki cihaz mı çıtı içerisinden, garip bir durum hadi bu cihaz DSAM olsun peki üzerinde bir tane line çıkışı var. Birden fazla mı vardı bu cihazdan?
  • Cihaz buymuş, ufak bir DLAM gibi. 17a ve 30a destekli.http://www.netsys.com.tw/products/Extender/nv202.htm
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Hocam bence bunun tek mantıklı açıklaması ellerinde cihaz yok, tedarik sıkıntısı var geçici olarak ellerinde ne varsa kuruyorlar yoksa hiç bir mantığı yok bunun :D
    Zaten uzun zamandır modemde gelmiyor stoklarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa Dmrl -- 4 Haziran 2020; 19:11:59 >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Ben ilk türknet aldığımda tt altyapısı ile 35 mbit alıyordum neredeyse 2 sene gibi bir zamanda bunu görmek benim için çok güzel bir hizmet he tabi gönül daha iyisini ister elbet ama bunu bulamayanlarda var çok şükür diyorum elimdeki ile yetiniyorum
  • mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    İlginç bir sistemmiş.
  • Bu yatırımlar tamamiyle bölgenizdeki Turknet kullanımı ile alakalı abone sayısı yüksek olan bölgeleri öncelikli yatırıma alırlar. Ttnet para ödemek yerine kendi alt yapısını oluşturmak çok daha mantıklı zaten 50 mbit verseniz 100 mbit ay sonu kullanım aynı oluyor hızların değil data miktarı önemli bir maliyet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konusu acilmisken sorayim. Evimde turknet internet kullaniyorum. Yeni eve tasinacagim binaya turk telekom fiber altyapisi cekilmis. Ekipler her iki bloga da fotograftaki dolaplardan yapip gitmisler. Binada tt fiber kullanan kullanicilar var. Simdi tt fiber alt yapisini kullanarak turknet hizmeti alabilir miyim? Yoksa vdsl alt yapisi mi gerekiyor?
    DİKKAT ! TURK NET İŞ BİTİREMİYOR KOS KOCA 3 YIL (Fiber Gelemedi 30.05.2020 - 27.9.2023)

DİKKAT ! TURK NET İŞ BİTİREMİYOR KOS KOCA 3 YIL (Fiber Gelemedi 30.05.2020 - 27.9.2023)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom Fiber (FTTx) üzerinden maalesef TürkNet fiber hizmet alamazsın.
    Eğer binada Türk Telekom'un VDSL altyapısı varsa Türknet'i VAE olarak kullanabilirsin yada Türknet sitesinden altyapıyı sorgulattığında YAPA altyapısı olarak çıkıyorsa direkt Türknet xDSL altyapısında kullanabilirsin.(Türknet'in verebileceği maksimum hızlarla)
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Harbiden senin iş ne oldu ? Bir gelişme var mı?
  • Tbps kullanıcısına yanıt
    Turknetten alt yapi sorguladigimda "Adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz." uyarisi var. Mevcut aboneligimi tasitmayi dusunuyordum basimiza is aldik sanirim hayir internette lazim. Bir yandan telekoma 24 ay taahhut de vermek istemiyorum.

• E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Hocam Türk Telekom Fiber altyapı üzerinden işler nasıl işliyor çok ta bilmiyorum açıkcası ama TürkNet hattını taşıttırmayı düşünüyorsan önce altyapı olarak ne var bir kontrol et bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

Turknetten alt yapi sorguladigimda "Adresinizin bağlı bulunduğu santralde çalışma olduğu için abonelik işlemlerinize devam edemiyoruz. İlerleyen günlerde tekrar deneyebilirsiniz." uyarisi var. Mevcut aboneligimi tasitmayi dusunuyordum basimiza is aldik sanirim hayir internette lazim. Bir yandan telekoma 24 ay taahhut de vermek istemiyorum.
    Bizde fiber dönüşüm yapıldı " forum yorumcularının yazdıkları; fiber gelen binadaki VDSL hattının iptal edildiği, kablolarının kesilip kaldırıldığı "

Türk Telekom'a gidip sordum dedikleri şu : Mevcut internet kullanıcıları iptal yada paket değişimi yapmadıkları sürece ADSL veya VDSL hizmeti almaya devam edebilirler.
    paket iptali yada değişikliği yapılırsa binada VDSL-ADSL altyapısı olmadığından fiber kullanmak zorundadırlar.

senin konun biraz daha farklı hattı iptal ettirme kimseyede kulak asma yetkililerle görüş konuş.

bu konuda fiber internet fiyatları ile ilgili paylaşımda bulunduk gpon fiber internetin kalitesi VDSL ile kıyaslanamaz.

• Ergenekun E kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Tasinacagim bina yeni yapi ve ilk internet hatti tt fiber. Vdsl2 alt yapi gorunmuyor. Tt fiberin oldugu yerde vdsl alt yapinin gelmesi imkansiz midir? Teknik konulara hakim degilim bilgisizligimden soruyorum. Turknet aboneligimi tasitmak icin basvuru yaptim cevap asagidaki gibi oldu. Mevcut aboneligimi yeni binada kullanma durumu mumkun degilse zaman kaybetmeyip millenicom a basvurmayi dusunuyorum. Uzaktan egitim veriyorum yeni evde internete acil ihtiyacim var.

Edit: turknetdestek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.w.i.f.K -- 5 Haziran 2020; 7:22:51 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.