Şimdi Ara

DİKKAT ! TURK NET İŞ BİTİREMİYOR KOS KOCA 3 YIL (Fiber Gelemedi 30.05.2020 - 27.9.2023) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
9
Favori
33.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolasın hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    Merhaba hayırlı olsun, FTTB/DSL altyapı kurmuşlar, açıkcası biraz hayret verici. Başka binalardan da kablolar geliyor mu?

Bu arada görmüşsünüzdür sanırım fiber konumuz var, bu kurulumun fotoğrafını da izniniz olursa konuya eklemek isteriz. Konu linkini de bırakayım şuraya.https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-fiberoptik-altyapi-calismasi-ana-konu--121281883
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Tabiki izinlik bir durum yok yalnız turk telekom değil bizimkisi turknet
  • Hayırlı olsun hocam.
    Biliyorum, konu adı öyle kaldı ama herhangi bir şirket ya da kurum kısıtlaması olmaksızın sektörle alakalı tüm konuları ele alıyoruz, teşekkür ederim. En yakın konu güncellemesinde ekleyeceğiz.
    Bu konuya yazmam hayırlı bir işe vesile oldu bugün türknetten arandım yarın müsaitseniz bakır kablodan sizi fiber kabloya geçireceğiz hattınız dediler dedim buyrun gelin döşeyin

Yarın bir aksilik olmazsa öncesi sonrası şeklinde fotoğraflarda çekerim sizin için daha faydalı olur sanırım
    Hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim.
    1000mbps'lik tarifeye geçmeyi düşünüyor musunuz hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sağolasın hocam
  • joster35 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 200 mb yi düşünüyorum 1000 in hem garantisi yok hem pahalı bence belki ileride birazdaha para durumum düzelirse geçebilirim 1000 için sitesinde 750 mbite kadar garanti demiş ki bence ev için o kadara gerek yok
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    ona FTTC diyorlar telefon hattı ile daireye kadar gidiyor o kutuya kadar fiber hat oluyor... yeri bina altında yada yakınında oluyor... fiber sayılıyor... FTTH yada FTTB gibi değil tabi...
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    En fazla 100 mbit alabiliyorsunuz tabi
    Bu kabinin içinin fotosunu çekme şansınız var mı hocam?
    Elemanlar bağlantıya geldiklerinde çaktırmadan :)
    Merak ettim ben de.
  • Tbps kullanıcısına yanıt
    Tabiki çekerim fırsat bulduğum an kesin çekerim
  • Hocam mümkünse türknet speedtest sunucusuna test ve 1.1.1.1 - vie.valve.net adreslerine tracert atabilirmisiniz? @mahmutuslu
    o kadarda sıkıntı olmaz o... zaten FTTC'den bir süre sonra FTTH'ye geçiş yaptıkları aboneler olmuş... + bende client router var onda 10/100 port olduğundan fark etmez 150mbps wifi sınırınıda es geçmeyelim...
    1Gbps fiyat olarak çok makul ama hayal kırıklığına uğratabilir neden, çünkü hala günümüz için çok yüksek bir hız, yani bir çok kaynak bu hıza ayak uyduramayabilir. Hatta bu hızlar yaygın olsaydı forumdaki konuları tahmin edebiliyorum, hepsi ISS'im beni kandırdı 1Gbps diye aldım torrentten/steam'den/oradan buradan/ ne idüğü belirsiz hız testi sitelerinden, 1Gbps'in yanından bile geçmiyor, yok 500Mbps geliyor, yok 200'ü geçemedim.

Ama fiyatı çok uygun. Bu altyapıya sahip olsam zannediyorum sırf tecrübe etmek için bile bir aylığına da olsa 1Gbps'lik paketten alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    17a modülasyonu ile öyle ama farklı modülasyonlarla Gbps seviye hızlar bile alınabilir.

Hocam size zahmet bir ara hat değerlerinizi atabilir misiniz (konuya tam göz atamadım eğer atmış iseniz mazur görün)?

Zten bende bu görüşte olduğum için gereksiz pahalı dedim zaten 1000 in garantisini de vermiyor en az 750 diyor evet diğer iss lere göre fiyat makul fakat şu an maddi durumumu zorlar bu fiyat hem daha çok toy şu an belki ilerleyen günler yada aylarda geçiş yaparım hayırlısı ile 200 ü bir alayımda
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.