Şimdi Ara

Binamıza (11 daire) için jeneratör tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
23.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Dediğin şey zor ve fuzuli iş yılda 1-2 kere elektrik kesilecekte kullanacaklar.

O dediğin şeyleri yapacak uata bulamazsın bi arıza olsa ni dünya masraf kullanması ayrı dert yok yere niye karmaşa çıkartıyorsunuz anlamadım

Zaten arkadaş kaç kw lık alayım diye sormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz zaten hazır ve uygun olan herşeyi tavsiye ettik.
    Ama bilimsel gelişme namına da ele almak istediklerimizi yine bilim tayfasının önüne sunduk. Sadece sığ tartışmalar mı olmalı burada?
  • Arkadaşlar merhaba.
    Forumda söyle bir gezdim, ya atladım yada derdime çare bulamadım, sizlerle paylaşmayı uygun buldum.
    Ya beni yönlendiriniz rica edeceğim,
    Yada,
    Aşağıdaki sorum hakkında bana bilgi veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Evimde trifaze besleme var, bu 3 fazın saatten çıkışını doğrudan MONOFAZE tam otomatik jeneratöre bağlayıp, jeneratörden çıkan monofaze ceyranı, evin sigorta kutusuna TRİFAZE olarak nasıl bağlarım.

Bunu ben yapmayacağım, elektrik teknisyeni yapacak.

Ancak bu işin bir basit, birde usulüne uygun metodu varsa, peşin peşin teknisyeni
    “ Böyle Yapmanı İstiyorum “ diye uyarmak istiyorum.

Tam demek istediğim şu.

İlki,

Trifaze saate gelen ve saatten trifaze çıkan ceyranın 3 fazını bu monofaze jeneratöre bağlayabilirmiyiz ? Nasıl ?

Bu mümkünse, Teknisyenin 3 hat yerine 1 hat jeneratöre bağlayıp 2 hattı boşa çıkarmasını ve elimde hazır var olan 3 hattan eşit derece faydalanma imkanından mahrum kalmak istemiyorum.
    Hattın biri kesilir, birinin voltajı düşer, biri çok ideal hattır bunları jeneratöre verirken eşit kullanmak ve böylece dengelemek istiyorum.

İkinci husus ise.

Jeneratörden sigortalara gelen ceyranın, saatten geliyormuş gibi 3 fazlı gibi sigortalara verebilirmiyiz.

Özetle
    Burada temel amacım trifaze gelen beslemenin yukarıda bahsettiğim 1 fazda sorun olsa diğer fazlardan faydalama imkanımı yok etmemek

Trifaze gelmesi, monofaze kullanan evler için bence iyi değerlendirilirse monofaze beslemeye göre nimettir.

Ayrıca Trifaze jeneratör kullanmayı düşünmüyorum.

Sevgi ve Saygılarımla.

• 200kva yeter, aydinlatma isitma firin ocak hepsine.

ups prizi olayina girmenize gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne istiyorsunuz pek anlamadık? Monofazeyi trifaze bağlamaktan, boşa çıksa da çalışmaktan bahsetmişsiniz. Elektrik kesintisi için mi yoksa başka bi şi mi?

Monofaze olan bir elektriğin trifaze olabilmesi için inverter devresi gerekli. Ya da monofaze elektrikle monofaze elektrik motorunu döndürürsünüz, bu elektrik motoru da trfiaze bir elektrik üretecini(jeneratör) döndürür ve trifazeye dönüşüm sağlanır. Monofaze olan kabloyu üç hatta da bağlayarak trifaze yapamazsınız.

Üç hattan hangisinde elektrik varsa o ev tesisatını beslesin diyorsanız elektiksel bir otomasyon ve ya elektronik bir devre gerekir. Ya da uygun bir şalterle siz elektriğin düzgün olduğu hatta verirsiniz ev tesisatını.
  • acheron34 kullanıcısına yanıt
    acheron34 binanızın jeneratörü kaç Kva lik Acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.