Şimdi Ara

Binamda Fiber Var ama Komşu Binalar Kullanırken Ben Kullanamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi Binamda Fiber Var ama Komşu Binalar Kullanırken Ben Kullanamıyorum

26 Eylül gecesi 100mbps Vdsl hattımı yeni adresime nakil etmek için başvuru yaptım 28 eylülde ekip geldi Telefonu nakil etti En azından turknet hesabı böyle dedi ama biz telefonu hiç kullanmadığımız hatta hiç telefonumuz olmadığı için deneyemedik Neyse internet hattı daha sonra taşınacak dendi Dün yani 6 Ekim günü turknete çalışan bir teknik eleman geldi evime Hattın kontrollerini yaptı Demesine göre bina içindeki kutuyu komşu binalar ve biz ortak kullanıyormuşuz Ana hat önce o kutuya geliyor ordan dışardaki ankastreye gidiyor Ordan da komşu binalara ve bizim binaya geliyormuş Hat değerlerini ölçtü Kabloları kesti biçti yer değiştirdi Bi aşağıdan bi ev içinden bağladı söktü bağladı söktü En son abi dedi Hatta sorun var Hatta telefon sinyali bile açık değil dedi Bina yeni bina 4-5 senelik Kullanılan kablolar kötü dedi ama bundan önceki binamın hattı 40 senelikti ve 100mbps desteklerken bu bina fiber kutulu yeni kablolu bina 10mbps bile desteklemesi Bi ara 2-3mbps hızlarda modem ip aldı ama o da 10 saniye dayanmadan koptu İnternet sayfalarında 85mbps destekler denilen adreste 1 mbps bile sağlıklı hat yok Bina girişinden bile ölçtüğünde 40mbps zor çıkıyor Normalde 100 görmesi lazım dedi Hatta Türk Telekom'u da aradım Onlarda 15m ver dedi porta En az 88mbps görür dedi

Neyse özetleyecek olursak ayın 26sından beri internetim yok Fiber kutudan hattımı direk eve çektirebilir miyim?

Eve gelen adam en kötü bina girişindeki ankastreden eve giden kabloyu değiştir 40mbps civarı hız kullanırsın dedi Ama sonuçta dışardaki ankastrede de sorun olmalı ki bina girişine 40mbps zor geliyor

Bu arada turk Telekom ile görüştüm Sonuçta hattın sahibi onlar Hattın asıl bakımını port değişimini onlar yapar dedim Eğer 100 veya yakın bir hız verebilirseniz size geçeceğim dedim Muhtemelen müşterisi olmadığım için "Ben burdan ekip yollayamıyorum Müdürlüğe gidin Türk Telekom'a geçeceğim hattımı ölçtürdüm 100 yerine 40mbps çıkıyor Saha ekibi kontrol etmesini istiyorum diyin" dedi Yarın zaman olursa bölge müdürlüğüne gideceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbomlusinan -- 7 Ekim 2020; 1:36:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evde internet olmadığı için telefondan konuyu açtım Yanlışlıkla turknet yerine kablonet seçmişim Konu Turknet kısmına taşınırsa uygun olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.