Şimdi Ara

Binali Yıldırım : Biz para yağarken hiç ödemeyecek gibi bol bol almışız. ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
8.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://twitter.com/hashtag/neredençıktıbu?src=tren
    Bittik arkadaşlar.Çocuklarımız torunlarımız ödeyecek bunları.Vay arkadaş ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 15 Şubat 2019; 19:27:37 >

• Aziz kardeşlerim bir dil öğrenin ve bu cehennemden kaçın kurtulun ömrünüzün sonuna kadar şunu alırsam şunu alamam şunu yaparsam şunu yapamam ya da bu ay sonu nasıl gelecek çocuk nasıl olacak gibi sorunlar ile uğraşmayın terkedin bu cehennem ülkeyi

onlar da din kardeşleri Suriyeliler ile afganlar ile pakistanlılar ile mutlu mesut yaşasınlar burası artık Türk ülkesi değildir bir cehennemden de farkı kalmadı her alanda geri kalmış ve batmış
    Bahsettiği yağmur, abdden gelen düşük faizli paraların eğitim, ar-ge, tarım/hayvancılık, yerli üretim, sanayi vs gibi işe yaramaz .... işler yerine, yol, köprü, hasta garantili hastane gibi muhteşem hizmetlere yatırıldığı için şimdi ödemeleri torunlar mı yapar yoksa varlık fonunu mu özelleştirip öderler(bazı markaları zaten aldıkları kredilere karşı ipotekli) Allah bilir.
    Abd faizleri artırıp yatırımcıları çekmeye başlayınca(dolar artışı...) bizimkiler de faizleri artırıp yatırımcı tutmaya çalışıyor güya ama bunun sonucunda o çok işe yarar müteahhitlik firmaları ev satamaz oldu, millet kredi çekemez oldu, araba da alamıyor. Sözde ithalat geriledi ama bu sürede ithalata bağlı evine ekmek götüren adamlar işinden olmaya başladı, işsizlik aldı başını gitti.
    En basitinden müteahhitlik firmaları sayesinde ustalar evine ekmek götürüyordu ama adamlar ev satamadıktan sonra yeni ev yapmaya başlayp işçi çalıştıramayacakları için işçiler doğal olarak birazcık(!)) işsiz kalacak.
    Araba satışları da dibe vurdu. Bu zımbırtının bakımları var, yedek parçası var vs bunlarda da gerileme oldu, bunlardan ekmek yiyenler de nasibini aldı.
    İşi ehline vermezseniz böyle olur işte, başkanlık gelince her şey çok iyi olacaktı, aha 16 yılın özeti, ödeme vakti geldi.
    Yıllarca söyledik durduk beton yerine üretime odaklanmamız lazım diye, afiyetle betonu yiyebilirsiniz...
    Biz bunları söyleyince fetöcü terörist oluyoruz aklın yolu bir Amerika'da kriz varken piyasaya verilen ucuz doları betona gömdük.Çok iyi bir fırsat vardı ama biz yine bunu değerlendiremedik eşi dostu rantiyeciyi zengin ettik niye yatırım yapıp ülkeyi kalkındıralım ne gerek var ağızlarıyla söylüyorlar okumayanlar bize oy veriyor diye,eğitime sanayiye teknolojiye niye yatırım yapalım rant mı var burada ? Şimdi FED dış piyasaya verdiği doları geri topluyor, şu an sermaye üretimde değerlendirilseydi her şey daha farklı olurdu.
  • Aziz kardeşlerim bir dil öğrenin ve bu cehennemden kaçın kurtulun ömrünüzün sonuna kadar şunu alırsam şunu alamam şunu yaparsam şunu yapamam ya da bu ay sonu nasıl gelecek çocuk nasıl olacak gibi sorunlar ile uğraşmayın terkedin bu cehennem ülkeyi

onlar da din kardeşleri Suriyeliler ile afganlar ile pakistanlılar ile mutlu mesut yaşasınlar burası artık Türk ülkesi değildir bir cehennemden de farkı kalmadı her alanda geri kalmış ve batmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar bu sene bu ülkeyi resmen batıracaklar. Bu vergilerle dönmez ... Piyasadan dış ödemeler için her döviz çektirklerinde millet inim inim inleyecek. Hiçbir şey almayın ...

• Bahsettiği yağmur, abdden gelen düşük faizli paraların eğitim, ar-ge, tarım/hayvancılık, yerli üretim, sanayi vs gibi işe yaramaz .... işler yerine, yol, köprü, hasta garantili hastane gibi muhteşem hizmetlere yatırıldığı için şimdi ödemeleri torunlar mı yapar yoksa varlık fonunu mu özelleştirip öderler(bazı markaları zaten aldıkları kredilere karşı ipotekli) Allah bilir.
    Abd faizleri artırıp yatırımcıları çekmeye başlayınca(dolar artışı...) bizimkiler de faizleri artırıp yatırımcı tutmaya çalışıyor güya ama bunun sonucunda o çok işe yarar müteahhitlik firmaları ev satamaz oldu, millet kredi çekemez oldu, araba da alamıyor. Sözde ithalat geriledi ama bu sürede ithalata bağlı evine ekmek götüren adamlar işinden olmaya başladı, işsizlik aldı başını gitti.
    En basitinden müteahhitlik firmaları sayesinde ustalar evine ekmek götürüyordu ama adamlar ev satamadıktan sonra yeni ev yapmaya başlayp işçi çalıştıramayacakları için işçiler doğal olarak birazcık(!)) işsiz kalacak.
    Araba satışları da dibe vurdu. Bu zımbırtının bakımları var, yedek parçası var vs bunlarda da gerileme oldu, bunlardan ekmek yiyenler de nasibini aldı.
    İşi ehline vermezseniz böyle olur işte, başkanlık gelince her şey çok iyi olacaktı, aha 16 yılın özeti, ödeme vakti geldi.
    Yıllarca söyledik durduk beton yerine üretime odaklanmamız lazım diye, afiyetle betonu yiyebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 17 Şubat 2019; 21:50:27 >

• Bu adam yalan söyleyemiyor ya çok içten ve samimi. Kısaca diyor ki biz yedik Allah arttırsın, hesabı da size kitledik ananızı ağlatsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bldoy

Aziz kardeşlerim bir dil öğrenin ve bu cehennemden kaçın kurtulun ömrünüzün sonuna kadar şunu alırsam şunu alamam şunu yaparsam şunu yapamam ya da bu ay sonu nasıl gelecek çocuk nasıl olacak gibi sorunlar ile uğraşmayın terkedin bu cehennem ülkeyi

diğer ülkelerde anında çalışma izni veriyordu sanki bir vatandaşlık için adamlar 1 milyon dolar istiyor ve türklere artık sıcakta bakmıyorlar seçici davranıyorlar bende kurtulmak istiyorum dil de var ama oraya çalışma vizesi alman için ya doktor ya mühendis olman lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsaken54 -- 15 Şubat 2019; 20:34:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsaken54

diğer ülkelerde anında çalışma izni veriyordu sanki bir vatandaşlık için adamlar 1 milyon dolar istiyor ve türklere artık sıcakta bakmıyorlar seçici davranıyorlar bende kurtulmak istiyorum dil de var ama oraya çalışma vizesi alman için ya doktor ya mühendis olman lazım

Alıntıları Göster
    Dil biliyor ve gidemiyor insan bu senin beceriksizliğin Kaçak dahi gitsen dil bildikten sonra kendini fark ettirmezin ve uluslararası yasalara göre bir ülkeye giriş yaptığın tarihten itibaren beş yıl kalabilir sen koşulsuz şartsız vatandaşlık vermek zorundadır dil bildikten sonra 5 yıl Kaçak yaşamak zor değildir

• quote:

Aziz kardeşlerim bir dil öğrenin ve bu cehennemden kaçın kurtulun ömrünüzün sonuna kadar şunu alırsam şunu alamam şunu yaparsam şunu yapamam ya da bu ay sonu nasıl gelecek çocuk nasıl olacak gibi sorunlar ile uğraşmayın terkedin bu cehennem ülkeyi

Senin gibi provakatörler ülkeyi bu hale getirdi. Bu mesaji atan şahıs ülkemize açıkca hakaret ediyor nerde yetkililer

• Bari en azından John Perkins - Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları'nı okusaydınız da düşmeseydiniz her borç verenin avcuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 15 Şubat 2019; 21:12:0 >
  • Biz Basiretsiziz demis özetlersek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 15 Şubat 2019; 21:25:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeunes Turc

Senin gibi provakatörler ülkeyi bu hale getirdi. Bu mesaji atan şahıs ülkemize açıkca hakaret ediyor nerde yetkililer

Alıntıları Göster
    Söylediğim her şey düşünce özgürlüğü kapsamında git istediğin yere şikayet et ben devlet başkanına veya devletin bölünmez bütünlüğüne hakaret etmedim sadece tipik bir Ortadoğu ülkesi bataklığına saplandığını ve kurtulamayacağını anlattım

• RevengeRain kullanıcısına yanıt
    Bu forumda o adami izleyen tek benim saniyordum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bldoy kullanıcısına yanıt
    O kadar kolay değil ,beceriksizlik falan nasıl bir şey bu ya ?
    Dil bilen gidiyor yani he ? Oldu canım hemen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

O kadar kolay değil ,beceriksizlik falan nasıl bir şey bu ya ?
    Dil bilen gidiyor yani he ? Oldu canım hemen.
    Elin okuma yazma bilmeyen Suriyelisi Pakistan kişi Afganistanlisı gitmenin yolunu buluyor ise sen ise gidemiyorum deyip çeşitli bahaneler sunuyor isen bu senin beceriksizliğin indir

Dil bildiğin halde gidememek ayıptır en basitinden turist vizesi ile gidersin Kaçak yerleşirsin dil bildikten sonra Kaçak yaşamak zor değildir

• bldoy kullanıcısına yanıt
    Yaw verdığın örnege bak ben de dikkate alıyorum seni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Söylediğim her şey düşünce özgürlüğü kapsamında git istediğin yere şikayet et ben devlet başkanına veya devletin bölünmez bütünlüğüne hakaret etmedim sadece tipik bir Ortadoğu ülkesi bataklığına saplandığını ve kurtulamayacağını anlattım

Alıntıları Göster
    Seni hakim karşısına çıkarmayan adam değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeunes Turc

Seni hakim karşısına çıkarmayan adam değil

Alıntıları Göster
    Hadi git istediğin yere şikayet et adam tanımadığı 3 tane kadını durduk yere sokağın ortasında dövüyor savcı ile çay kahve içiyorlar savcı sokağı salıyor bunu serbest bırakıyor bu Adalet mi beni korkutacak ......

Ayrıca da dediklerim hiçbir şekilde suç unsuru teşkil etmiyor ben suç yazacak kadar salak değilim neyin suç neyin olmadığını çok iyi bilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yaw verdığın örnege bak ben de dikkate alıyorum seni
    Güzel arkadaşım kafaya koyan insan her türlü gider yok gidersem aç kalırım sokakta kalırım gibi şeyleri düşünerek sen bu ülkede makarnaya talim ederek yaşarsın insan bazen risk almalıdır ölecek sen de Avrupa uğrunda ölürsün yok benim canım kıymetli risk alamam diyorsan sürün ne diyeyim

• sanki bu lafı kredi kartıyla yada krediyle şuursuzla alışveriş yapıp yada kredi çeken batan vatandaşlara söylemiş gibi makaslanmış cümle...foxda izlerkende dikkat ettim kücük bir cümleyi verdiler sadece....fox yatacak yerin yok a haberden farkın yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Şubat 2019; 22:2:17 >
  • Ben dedim. Para akarken kimseye döviz aldırmayacaktı devlet. Millete dolar, euroyu unutturacaktı. Devlet kasasında şöyle 700-800 milyar dolar olsa süper olurdu.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.