Şimdi Ara

Binali Yıldırım'a ilkokul düzeyinde 'dingil' hesabı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
12.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
236 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harbiden bazen size acıyorum. Evet size, siz bundan aklınca bir şey çıkartan, aşağılayan, laf soktuğunu sananlar.
    Adam zaten düşük profil değil mi? Bunun biraz akıllı vardı onu indirip ondan da düşük profilli diye bunu getirmediler mi? Resmen balık hafızalısınız. Yazık size. Düşük profilli adamla dalga geçiyorsunuz. Bu adam işte imza atsın arada orda burda bunlaaaar desin diye oraya oturtulmuş, düşünme ve karar verme yetisi olmayan bir insan.
  • Tek Sevdamız Türkiye kullanıcısına yanıt
    Yazık çok yazık, Allah yardımcın olsun. Neden sana bu kadar kötü çizmiş?
  • Konuyu baştan aşağıya okudum.

Konunun nedeni kadar konuda hayli dingil geldi özürlerimle.

Bu ülkenin yukarıdan aşağıya ulaştığı seviyesi insanı üzüyor.

Ülkem adına üzülüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamın ailesi sıfırdan en az 20 gemi yapmış , malta'da , Hollanda'da gemicikler , şirketcikler , bilmez mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

adamın ailesi sıfırdan en az 20 gemi yapmış , malta'da , Hollanda'da gemicikler , şirketcikler , bilmez mi ?

19. yy osmanlıdan kalma özdeyiş.

Bal tutan parmağını yalar.

Osmanlıcı olan için bunlar normal olmalı.

• Meclisteki konuşmaya mecliste cevap vermek yerine sanal ortamı tercih etmesinin nedeni ne? Çünkü Chpliler bi sanal ortamda haklı çıkabiliyoo. Reel ortamda haklı çıkma yetileri yok. Şaka şaka, belki de ciddi.

Temel sorun parti başkanlığı diktatörlüğünde. Yani milletin meclisinde milletin vekillerinin iradesi parti başkanlarında olduğundan, haliyle her vekil kendi iradesiyle konuşamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 13 Aralık 2017; 23:44:29 >
  • Doğru söyleyeni hapise tıkıyorlar ya da sesini kesiyorlar
    Edit: dil bilgisi eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratos49 -- 13 Aralık 2017; 23:45:23 >
  • Yine mi kandırıldı başbakan?!
  • Danışmanlar bile mi kandırır

• yumuşak g de şapka var mıydı diyen adamı başbakan yapmışlar Nasıl mühendis olmuş onuda anlamak mümkün değil daha iyi dersler öğrenciler bile yazamıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek Sevdamız Türkiye

gece gece uğraşmak istemedim. başbakan muhtemelen hesaplamasını kendisi yapmadı. bir başkasının hesabını sundu. adam istanbul teknik makine mühendisliği mezunu hala neyin tribindesiniz?

Sormayaydı. Onun bunun söylediğiyle geçip hesap yapmasını biliyor. 10 yıl ulaştırma bakanlığı yapmış adam böyle konularda saçmalar mı ?

Sormayaydı kardeşim. Ki o dalga geçtiğin floydda Binali Yıldırım'ın yerinde olsam bu saçma hesabı yapan kılavuzu kovardım deniyor.

Ayrıca İstanbul teknik makine mezunuymuş

Teknik makine mezunu adam bulut sistem nedir ondan habersiz. İnternetin i sinden anlamıyor, teknolojiden bir haber.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrero78

quote:

gece gece uğraşmak istemedim. başbakan muhtemelen hesaplamasını kendisi yapmadı. bir başkasının hesabını sundu. adam istanbul teknik makine mühendisliği mezunu hala neyin tribindesiniz?

makine değil.

Teknik makineyse daha beter. Sırf akp diye nasıl savunacağınızı şaşırıyorsunuz

• Adamın ne okuduğunu bilemeyen bir sürü insan var, bilmek zorunda değilsiniz ama şu başlığa google'dan iki satır arayıp adamın eğitimini yazamadınız mı?

Sanırsın yıl 1994 ve internet yok!!!

https://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/_Global/_PrimeMinister/pg_PrimeMinister.aspx
  • Binali Yıldırım, başbakan değilde aktif hizmet veren bakan olunca adam işini yapıyor. Ulaştırma bakanlığı döneminde iyi de çalışmıştı ama vizyonu olmayan, ve kendi işi hariç başka hiç bir işten anlamayan adam olunca başbakanlık bir kaç gömlek büyük geldi.

Daha geçen hafta Kılıçdaroğlu için bir partinin genel başkanıysan "kandırılmayacaksın","yanıltılmayacaksın" demişti Akpliler. Sanki tepelerindeki adama laf koyarcasına :) Eee Allah'ın sopası yok ki kafanıza vursun.
  • quote:

Makine mühendisi değil Denizcilik fakültesi mezunu
    https://www.ahaber.com.tr/gundem/2016/05/19/erbakandan-sonra-ilk-muhendis-basbakan-binali-yildirim

Buradan ilk aratmamda bu site çıktı ahaber ci diyenler çıkar diye açıklama yapmak zorunda kalıyoruz..

Artı Binali Yıldırım gayet mantıklı açıklama yapmıştır kamyonlar 3 dingilli olan versiyonlar çoktur ülkemiz de 4 dingilli alıyorsan demek ki paran çoktur son yıllar da kamyonlara bakın ön de 2 dingil var ve iki dingil de direksiyona bağlı çevirdiğiniz de 4 teker de döner bu neden yapılır dönüşleri daha kolay almak için ve ülkemiz de 2 dingilin önde olması çok bir şey ifade eder mi sanki madenler de daracık yollar da manevra yapıyor kamyoncularımız da bu yüzden son yıllar da ülkemiz paso ön tarafta iki dingil yani 4 tekerli araç alır oldu yok cevabı aslında tüketim çılgınlığı ahmet mehmet almış bende alayım hesabı..

Aynı olay tarım da yaşanıyor adamın 30 dekar tarlası var ama motoru kredi ile alıyor 200 k lık new holland ya da 400 k lık john deere niye alıyor 30 dekar tarlayı ekmek için 4 çekere bile gerek yoktur al bir same ya da tümosan orta bir makine kaç para 70 110 120 k arası gör işini peki neden alır bizim çiftçi yine cevap basittir ahmet mehmet almış tüketim çılgınlığı sen ağa mısın da onunla bununla aşık atmaya kalkıyorsun işte anlayanlara..

Gelelim kamyoncular da aynı hesap vardır 3 dingilli 25 30 ton taşıyabilen bmc 'nin 820 olması lazım makineleri var hatta normal 3 dingilli kamyonlar da var modelleri gelmiyor aklıma o yüzden hesap yaparken en çok hangisi var ona bakarak hesap yapılır Binali Bey 'in de hesabı normaldir ama yol olayına gelince ona bir şey diyemiyorum Bolu Tüneli 'ne girse bile bir kamyon bayağı km avantajı sağlıyor yollar da hesap yapmadığım için ya da kamyonum olmadığı için o konu da yorum yapamayacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 14 Aralık 2017; 4:42:20 >

• Hergün trafikte boğuşan biri olarak kamyoncunun istanbul içinde cirit atma feryadını kesinlikle desteklemiyorum CHP gibi bir partinin böyle popülist

saçmalıklara kulak asmaması gerekiyor.

Bunun haricinde

Binali Beyden ne bekliyorsunuzki? Bu adam seçimle değil atamayla geldi ve "Düşük Profilli Başbakan" olarak tarihe geçti.
    https://eksisozluk.com/dusuk-profilli-basbakan--5102639

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozfidelio -- 14 Aralık 2017; 7:46:41 >
  • Olay 3 dingil 4 dingil değil bence . Başbakan CHP nin bahsettiği kamyonun 4 dingil olduğunu tahmin ediyordur. Amaç kürsüye çıkıp algı yaratmak. 70 lira değil 30 lira hehee diyip halkın gözünde puan kapmak. Atv de akşam haberlerine verdim mi işlem tamam. Aldıkları oyun yarısını bu gibi algılarla kazanıyorlar. Sonucunda oy veren de kaybediyor vermeyen de..

• quote:

Daha ilkokul düzeyindeki basit bir türkçe kelimeyi danışman yardımı almadan yazamayan başbakandan bahsediyorsunuz değil mi :D
  • rakip parti lideri konuşmaktan aciz oldukdan sonra AKP de hangi adam ciksa aynı durumu yaratır. Erdoğanın karşısına bir ÖZAL yada DEMİREL gibi biri cıksa yani agzı laf yapan ama kafasıda basan erdogan oldukca ceker. Aslında erdoğan ve cevresi zeki insanlar ile cevrili ama sorun şu ona oy verenlerin IQ su 80 altı olunca hatta 50 lerde gezinen
    o begenmedikleri maymun soyları ile aynı iq seviyesinde bunlardan kazanıyorlar
  • Ülkemizdeki muhalefetin hali :D Sonra bu ülke gelişmiyor diye ağlarlar. Abi CHP kapatılsın çok ciddiyim. Yerine adam gibi vatansever bir parti gelsin. Hükümeti doğru eleştirsin yanlışlarını adam gibi söylesin MHP gibi.

CHP'nin işi gücü bok atmak yalan dolan talan başka bir şey değil. Ayıp yahu. Böyle muhalefet mi olur? Sen Atatürk'ün kurduğu partisin ya hareketlerine dikkat et.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.