Şimdi Ara

Binada Fiber var daire de ki hat kaldırır mı? Resimli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar taşınacağımız binada superonline fiber var kapının önünde büyük fiber santrali var.

Binada bu kutudan var üstünde superonline yazıyor küçük bir kutu fiber kablolu. Sadece bu kutuyu gördüm Vodafone sorgulamada 82 mbs fiber Türknet sorgulamada 100 mbs fiber Superonline da ise istediğim paketi seçebilirmişim.

Kutunun bir bölümü kilitli bu kutu sadece superonline için mi geçerli yoksa Türknet Vodafone bu kutudan hizmet veriyor mu?

Bu kutu dairemizin hemen altında bir üst katta biz varız yakın yani.

Evin içinde ki hat ise bu

Klasik internet hattı fiber hızları kaldırır mı bu binada ki abi bencede aynısı var 50 mb kullanıyorum dedi ama bu hat benim adsl kullandığım evimdeki ile aynı gibi nasıl kaldıracak anlamadım.

Birde bu kabloyu aşağıdaki alete bağlayabilirmiyim? 4 kablo var hepsini başlasam sıkıntı olur mu? Kablo kesmekle uğraşmam sonradan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu evdeki hatta cat5 bağlayabilirmiyim

• Hocam bende keçiören'de oturuyorum yayla mahallesi fibere kavuşmuşsunuz darısı bize

Bu arada superonline'ın kendi fiberi diğer şirketler o fiberden kullanamaz ayrıca eve o kutudan ayrı bir fiber kablo çekecekler senin cat 5 kabloyla falan uğraşmana gerek yok 1gbit bile alabilirsin o kabloyla :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Dmrl

Hocam bende keçiören'de oturuyorum yayla mahallesi fibere kavuşmuşsunuz darısı bize

Bu arada superonline'ın kendi fiberi diğer şirketler o fiberden kullanamaz ayrıca eve o kutudan ayrı bir fiber kablo çekecekler senin cat 5 kabloyla falan uğraşmana gerek yok 1gbit bile alabilirsin o kabloyla :)

Harbi mi hocam Superonline hallediyorsa iyi bende cat5 kabloyu buna nasıl bagliycam diye düşünüyorum

Dediğin gibi ise gerçek fiber dedikleri bu ozaman eve kadar kablo çektikleri İnternette superonline fiber de kablolama yapıyor diyorda ankastreden yapmaz diye düşünüyordum.

Yalnız Türknet başvuruda Internet verebiliyor gözüküyor 100 mbs Vodafone 82 mbs diyor ama binada sadece Turkcell kutusu var o da port tarafı kilitli Vodafone Türknet nerden veriyor anlamadım

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Aynn hocam superonline gerçek fiber eve kadar getiriyor fiberi. Türk net falan türk telekomun altyapısından veriyor binada superonlinedan hariç normal telefon kutusu vardır sokaktaki vdsl kabinden bakır kabloyla hizmet veriyor diğer şirketler.
  • quote:

Aynn hocam superonline gerçek fiber eve kadar getiriyor fiberi. Türk net falan türk telekomun altyapısından veriyor binada superonlinedan hariç normal telefon kutusu vardır sokaktaki vdsl kabinden bakır kabloyla hizmet veriyor diğer şirketler.

Taşinma olayı olabilir 9 ay sonra Superonline Nakil de sıkıntı cikariyormus yok adsl geçirelim falan diye zorla taahhüdü yeniden yapıyormuş iyice sordum fiber Olmayan Yere geçerseniz 30 gün içinde ikametgah belgesi gönderip cayma bedeli ödemezsiniz dediler yasal hakkımızmiş zaten olmadı Superonline 25 mb ile başlarım taşınınca fiber olursa devam olmazsa cezasız çıkarım biraz ugrastirirlar diye yanaşmak istemiyordum. Resmi hesaptan cevap geldi fiber yoksa hakkınız var diye o cevabıda saklarım ileride kanıt olur Resmi gazete kararınıda çıkartayım o zaman fotokopisi dursun bunların sağı solu belli olmaz

Binada başka kutu yok hocam iyice baktım. Çatıya koydularsa başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 23 Ocak 2017; 23:17:25 >

Hocam şuna benzer birşey olması gerekli emin misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam şuna benzer birşey olması gerekli emin misiniz?

Yok hocam girişte yok biz kot 1 e taşınıyoruz kot 2 de 2 daire var karşısı kömürlük orada Turkcell SO kutusu var resimde ki onun da port olan kısmı kilitli.

İyice baktım telefon kutusu göremedim girişte ya da en alt katta olması lazım diye biliyorum.

Superonline geçeceğim herhalde gerçek fiber veriyorsa kullanalım BTK karaları uygulanırsa hızım 16 mb olur en büyük korkum bu kararları uygulamama ihtimalleri uygularsalar işte o zaman Superonline lı olmak ise yarar 25 mb paket 24 olsa 8 e düşüyor 25 olunca 16 ya düşüyor diğer firmalarda 25 seçeneği yok gibi.

Bencede fiber varken vdsl almaya gerek yok superonline ve kablonet o açığı kapatır kesin onada bi ayar çekip 8 verirlerde önemli değil 8 de zaten güzel hız çok rahat yeter bende 50mbit hiper kullanıyorum ama 24 e düşürmüyorlar 50 den taahhüt vermişsiniz diye zaten geceleri hız tam olacak steam playstation falan gece indiririz :)
  • quote:

Bencede fiber varken vdsl almaya gerek yok superonline ve kablonet o açığı kapatır kesin onada bi ayar çekip 8 verirlerde önemli değil 8 de zaten güzel hız çok rahat yeter bende 50mbit hiper kullanıyorum ama 24 e düşürmüyorlar 50 den taahhüt vermişsiniz diye zaten geceleri hız tam olacak steam playstation falan gece indiririz :)

Umarım taahhütlülere çıkıp da sizin taahhüdünüz var yeni kararlar mayıs ve sonrası için gibi bir saçmalık çıkarmazlar. Geçen ki uygulamada taahhüdü olanları da yükseltmişler.

Öyle bir şey olursa ceza falan dinlemem bozarım taahhütü şuan 3mbit internet sürünüyorum 144p bile donuyor 5 kişilik aile herkes internet kullanıyo.
  • quote:

Öyle bir şey olursa ceza falan dinlemem bozarım taahhütü şuan 3mbit internet sürünüyorum 144p bile donuyor 5 kişilik aile herkes internet kullanıyo.

5 kişi 3 mbs Allah sabır versin ben tek kullanıyorum yetmiyor

Öyle birşey olursa bu kararlar hiç bir işe yaramaz ülkede internet kullanıcılarının %95 ı taahhüdü olan kişiler umarım olmaz.

Valla banada bahane lazım aslında gözümde superonline dört dörtlük vdsl paketler var

24Mbps 50gb Akk
    Turbo 4gb 500dk 1000sms

Bu ikisi toplam 79tl 24 den 8e düşecek yeter çok rahat şuan 95 ödüyoruz sadece ev internetine bunda hem ev interneti hem cep telefonu 79tl ye kapanıyo çok iyi.
  • binada gpon sistem var . UTp kablosu kategori 5 kablonun fiberle gram alakası yok :D bakır kabloda ışık geçermi hiç yahu :D
    Turkcel tt gibi altyapı kiralığa çıkarmadığından bildiğim kadarıyla sadece SOl alabilirsin. Modemin değişcek türcell sana Fiber (gerçek fiber daireye kadar fiber vdsl yada ethernet değil) modem vereceler 1000 megabite kadar hız alabilirsin
  • Öyleymiş hocam eve kadar kablo ile kurulum yapıyorlarmış modemde veriyorlar sanırsam onların modemden başkasını kullanamıyorsun izin vermiyorlar resmen illa benim modemi kullanacaksın diyorlar

Superonline yolu gözüktü bize taşındığım zaman fiber olmayacak muhtemelen olsada fiber Olmayan yerde cayma bedeli ödemezsiniz dediler fiber olduğu sürece kullanırım.

• sol fiber al geç. en temizi.
    802.11 ac destekli router bile veriyorlarmış hatta. konusu var forumda.
    dediğin gibi en düşük hız 16mbps olacak yakında.
    en ucuz paketi alsan bile 16mbps ye düşecek.

fiber varsa dsl e bulaşılmaz bu saatten sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

sol fiber al geç. en temizi.

Umarım hocam taahhutlulerde yamuk yapmazlar ki yaparsanız düzenlemeyi çöpe at ülke genelinin işine yaramaz.

Bu routerı ücretsiz mi veriyorlar yoksa biz mi istiyoruz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

sol fiber al geç. en temizi.

Umarım hocam taahhutlulerde yamuk yapmazlar ki yaparsanız düzenlemeyi çöpe at ülke genelinin işine yaramaz.

Bu routerı ücretsiz mi veriyorlar yoksa biz mi istiyoruz hocam?

ücretsiz verirler.
    marka ve modelini bilmiyorum. istemeniz gerebilir hangi model ise.

sıkıntı çıkaramazlar btk kararı aldı artık.
    25mbps olan paketleri 20mbps yapabilirler.
    ama taahüt verenleri etkilemez o değişiklik.

• Eve kadar fibermiş bir kaç ay oldu bağlatalı 100 mbs kullanıyorum kayıpsız veriyor çok memnunum lakin yarın bir gün taşınırsak adsl'e düşerse ne yapacağım bilmiyorum internet donması nedir unuttum tekrardan 360p'ye dönmek istemiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.