Şimdi Ara

Binada akşam saatlerinde “bazı kanallar” gidiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Binamızda merkezi çanak anten sistemindeki bazı kanallar akşam saatlerinde gitmeye başladı! Fox, tv8 gibi. Sistemi kuran arkadaş ilk başta buna bir anlam veremedi fakat daha sonra beni arayıp “binada hiç elektrik faz problemi yaşandımı” diye sordu! Daha önce bir kaç kez bazı dairelerde elektrik kesilmişti ve bu faz dan demişlerdi ve trafodan halletmişlerdi. Ben “ne alaka” diye sorduğumda bana “sistemde polarizasyon harflerinin farklı çalıştığını ve eğer binada elektrik faz problemi varsa bunun ilgili polarizasyonu özellikle akşam yani elektriğin binada yoğun kullanılmaya başladığı saatlerde etkileyeceğini söyledi. Anladığım kadarıyla bu polarizasyonların sistemde kullandığı voltajlar farklı??? Bu mantıkla bakarak birazdan kalörifer dairesine inip özellikle pompaların çalıştığı anlarda mı bu kanallar gidiyor ona bakacağım! Çok enteresan bir durum bu! Yalnız geçen yıl böyle bir durum yoktu! Yaza girerken binaya giren ana enerji kablosunu yenilettik, daha iyi ve daha kalın bir enerji kablosu döşendi. Kalörifer çalışmaya başladıktan sonra bu oldu. Adam haklı olabilir mi? Varsa bu tip bir durum yaşayan bana öneriniz ne olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.