Şimdi Ara

BİMERE ŞİKAYET EDİLMEK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
333
Cevap
4
Favori
30.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dostum herkes birşey olmaz demiş rahatla artık. biliyoruz çok korkuyorsun ama Instagram senin ip adresini paylaşmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dünden beri,çok rahatsızım.
    böyle bir insan değildim;bir kerede olsa böyle bir insan yerine koyulmak..
    kendimi çok değersiz hissediyorum,geleceğe dair planlarım ölçütünde kısıtlı imkanlarla bir şeyler yapmaya başlamıştım.
    kıza yalvarıyorum,ailenle görüşeyim diyorum. engelleyip duruyor,hala yazıyorum çok kötüyüm.
    ailemin,okulumun,çevremin gözünde düşeceğim,ceza yaptırımları.. en önemlisi bu vicdanla kaldıramam.

• Bundan sonra aklını başına al boşver bir şey olmaz ama emin olmadığın insanla bu şekilde konuşma motor olsa bile şikayet edilirsen sen suçlu olursun

• Boragungoren kullanıcısına yanıt
    şikayet onaylanır mı?
    siber suc olarak yansir mi uzerinde durulur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: MachinaeSupremacy

Hocam o is oyle islemiyor, isin sonunda illa ki senin yazdigin anlasilir muallakta kalmaz, hic girmesin o toplara

Alıntıları Göster
    Bu işler aynen böyle işliyor. Öncelikle ip adresinden servis sağlayıcı abonesi çağırılır. Bu yazıyı sen mi yazdın diye sorulur. Ondan sonra sorulacak soru, kim yazdı, bu ağa başka kimler bağlanır, evinde başka kimler ikamet ediyor olur.

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    avukat tutulsa mı geçerli?
    egm'den başvuru yapıldığında üzerinde fazla durulur mu ?
    %100 durulur mu üzerinde?
    ikimizde reşit değiliz,zaten yazdıktan sonra random atmıştım,öncesinde felsefe konuşmuştuk.

• Genelde devlet büyüklerine hakaret, çocuğa cinsel istismar veya terör gibi büyük suç unsuru içeren mesajlar atmadığın sürece instagram, twitter ve facebook platformları genelde kullanıcıların ip adreslerini bizim ülkedeki savcılıklarla paylaşmıyor. Bu yüzden başının derde girme olasılığı %1'in altında.
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Şikayet edenin nickini biliyor musun?Merak ettim.
  • peki şikayet yururluge girer mi ? cagrilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FEC8BB1EA

peki şikayet yururluge girer mi ? cagrilir miyim?
    Seni çağırabilmeleri için ip adresine, onun sayesinde konum, adres gibi bilgilerine, onun sayesinde kimlik bilgilerine ulaşabilmeleri gerekiyor. Ip adresini daha başından alamayacakları için bir halt olmaz zaten bulmak için uğraşacaklarından da şüpheliyim. Onca sıkıntılı durum varken hakaretle falan ilgileneceklerini hiç zannetmiyorum. İşin özeti hiçbir halt olmaz merak etme için rahat olsun.
  • bazı arkadaşlar,olayın ciddiye ulaşacağını söylediler.
    etrafta takıntılı insan çok,korumacı aileler fazla olduğundan nasıl olacak bilmiyorum.
    size nasıl ispatlayayım bilmiyorum ama insanlarla ilişkisi iyi,eli ayağı düzgün birisiyim,düşünmeden konuştum.
    ailem bu olanlara çok çok üzülür,hayal etmesi bile acı veriyor. 2 gündür telefona girmeyi korkuyorum,çok korkuyorum.

• Artık tiktoktan düştüm mapus damlarına adlı videoyu çekebilirsin kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ölüyen Yürüler

Şikayet edenin nickini biliyor musun?Merak ettim.
    biliyorum tabii. Ama söylemeye gerek yok, ölmüş gitmiş.
    Klasik bir akpli trolldü işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

avukat tutulsa mı geçerli?
    egm'den başvuru yapıldığında üzerinde fazla durulur mu ?
    %100 durulur mu üzerinde?
    ikimizde reşit değiliz,zaten yazdıktan sonra random atmıştım,öncesinde felsefe konuşmuştuk.
    Polis önce karşı tarafı şikayetinden vazgeçirmeye, kendine iş çıkarmamaya çalışır. Sen karşı tarafla bundan sonra iletişim kurma. Şikayetçi olmakta direnirse polis aileni çağırır, orada özür dileyip, karşılıklı uzlaşarak, konuyu kapatırsınız. Yani şuan yapman gereken bir şey yok, beklemede kal.
  • quote:

şikayet onaylanır mı?
    siber suc olarak yansir mi uzerinde durulur mu
    Şikayet en fazla onaylanır ifade vermeye çağırırlar gitmezsen bir sorun olmaz ama böyle bir şeye bir daha karışırsan sıkıntı çıkabilir.

• quote:

bazı arkadaşlar,olayın ciddiye ulaşacağını söylediler.
    etrafta takıntılı insan çok,korumacı aileler fazla olduğundan nasıl olacak bilmiyorum.
    size nasıl ispatlayayım bilmiyorum ama insanlarla ilişkisi iyi,eli ayağı düzgün birisiyim,düşünmeden konuştum.
    ailem bu olanlara çok çok üzülür,hayal etmesi bile acı veriyor. 2 gündür telefona girmeyi korkuyorum,çok korkuyorum.
    gözünü baya korkutmuşlar senin hiçbirşey olmaz rahat ol
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    şuan egm'de kalsa olay,polisler onaylar mı ?
    bu olay için ıp adresi alınır mı bir de ?
    karşı taraftaki kız iddiasına göre 16~17 yaşında benim gibi ve ailenin korumacı olduğunu düşünüyorum,ailesiyle konuşmak için ısrar ettim.
    aile apartmanı,tebligat gelirse çok kötü olabilir ki yarın öbürgün okul başlayacak,işler hiç beklemediğim anda kızışırsa;
    hem okuldan mahrum kalırım,ifade sorunları,karakol vs.
    hem psikolojik sorunlarım başlar ki bundan önce anksiyete,sosyallik gibi sorunlarım vardı,altından kalkamam.
    karşı tarafa özür mesajı atıyorum,garip kişilikler sanırsam.
    biliyorsunuz seviyesiz alçaklar,küçük kız cocuklarina yaziyor,tutuklanıyor.
    ben böyle böyle birisi olamam.
    korumacı bir tutum sergilerlerse,şikayetin arkasında olabilirler.
    malesef bütün insanlar normal değil,takıntılılar.

bir de ailem en ufak olaylarda heyecanlanıyor zaten,tebligattan nasıl haberim olur? beni polis arayabilir mi ? ifadeyi tek verebilir miyim?

lütfen,gözüm korktu ve korkuyor.
    çünkü aile yapısı,şuanki şartlar,maddiyat,psikolojik olarak sorunlar derken bunlar çok ağır bir yük olacak,hiç bir şey çıkmaması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FEC8BB1EA -- 30 Ağustos 2019; 18:45:16 >

• emniyet tabiki işleme alacak. açılan hiçbir ihbar işlemsiz kalmaz. önce emniyete ifadeye çağırılacaksın. yaşın küçük olduğu için yanında ailen ve bir de pedagog olacak. cmk'dan bir de avukat atanacak. ifadeden 2-3 ay sonra cinsel tacizden dava açılacak. mahkemeler de aynı şekilde. sabıkan olmadığı için alacağın cezayı çekmeyeceksin (hagb) ancak arşiv kaydında görülecek ve bundan sonraki hayatının kalanında hiçbir kamu kurumunda işe giremeyceksin. şikayetten vazgeçerse dava düşer.

engellediği halde halen daha ulaşmaya çalışıp fazla mesaj atmaya devam edersen huzur ve sûkunu bozmaktan yeniden ceza alma ihtimalin var. babanla konuş tanıdık avukat bulsun. karşı tarafın ailesiyle konuşup anlaşsınlar.
  • Naganzo N kullanıcısına yanıt
    kendisine yönelik tek cümleden oluşan bir cumle,digerlerini bilmiyorum.
    konusmalar zorlama anlamında değildi,sadece kendi libidomunun yükseldiği,kafamın çok daginik oldugu bir zamana denk gelmis.
    insanca muhabbet ettik fakat engelledikten sonra kendisine yönelik bir söylem söyledim.
    toplasanız 2-3 cümle cinselliktir.
    fotoğraf,video,santaj hiç biri yok.
    yaş 16.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.