Şimdi Ara

Bimeksin PS3 leri NTSC-J (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
4.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yasal olmama ihtimalini değerlendiren arkadaşlar, tam olarak neden bahsediyoruz ? milyon dolarlık bi şirketin sahibi olsanız kendi başınıza bavul ticaretiyle makine getirip 100-200 lira kazanmak için şirketinizi tehlikeye atar mısınız ?

Paralel ithalat denen bişey var, bi arkadaşım gold'dan samsung tv aldı, servis için başka bi firma ile anlaşmışlar, anadolu elektroniğin samsung servislerinden yararlanamıyor, sadece ithal eden firmanın kendi servis hizmetlerinden yararlanıyor.

bimeks daha fazla kazanabilmek için bu yola başvurmasını ne kadar etik diye tartışabiliriz ama yasal değil söyleminin komik olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gscanh

Yahu nası bunda bi sorun yok diyebiliyosunuz anlamadım?

yasal olma ihtimali cok dusuk; ama yasal ise garanti nerde geçerli olucak? yetkili bayi diyosunuz ya..sony nereye yetki veriyo o bayiye? hatta bu makinalar avrupaya yollanıyor..misal amerikadan kendine ozel ps3 aldın buraya getirdin servise goturuyosun sonynin diyorlarki biz bakamıyoruz zaten avrupaya gonderiliyor ve sadece PAL makinelere bakılabiliyor,değişim yapılabiliyor.. bimeksin yaptığı dükkan garantisi oluyor ki bimeks nası tamir edicek ps3 ü cok merak ediyorum.

Ayrıca burası pal bir bolgeyse pal dışında ürün satılmasının bende yasal olmiyacağını düşünüyorum ama yasal bileyse bimeksin boyle bişi yapıp pişkin pişkin ntsc satıyoruz artık biz hep demesi ve garantili satması çok saçma çünkü dediğim gibi pal olmayan ürünü sony yetkili servisi kabul etmiyor..

yaww hadı bnıraz arastırıın ole yazın garantılı oldugu surece ıstedıgın hakkın war urun ustunde

• quote:

Orijinalden alıntı: emmyayla

quote:

yasal olma ihtimali cok dusuk; ama yasal ise garanti nerde geçerli olucak? yetkili bayi diyosunuz ya..sony nereye yetki veriyo o bayiye? hatta bu makinalar avrupaya yollanıyor..misal amerikadan kendine ozel ps3 aldın buraya getirdin servise goturuyosun sonynin diyorlarki biz bakamıyoruz zaten avrupaya gonderiliyor ve sadece PAL makinelere bakılabiliyor,değişim yapılabiliyor.. bimeksin yaptığı dükkan garantisi oluyor ki bimeks nası tamir edicek ps3 ü cok merak ediyorum.

Ayrıca burası pal bir bolgeyse pal dışında ürün satılmasının bende yasal olmiyacağını düşünüyorum ama yasal bileyse bimeksin boyle bişi yapıp pişkin pişkin ntsc satıyoruz artık biz hep demesi ve garantili satması çok saçma çünkü dediğim gibi pal olmayan ürünü sony yetkili servisi kabul etmiyor..

yaww hadı bnıraz arastırıın ole yazın garantılı oldugu surece ıstedıgın hakkın war urun ustunde

eminmisin? ben gayet amerikadan aldıgım ps3üm bozuldu ve garantiliydi.. sony bırak garanti kapsamında incelemeyi, garanti dışındada tamir etmiiceni soyledi..dalga geçer bir mizaçla cevap vericeğine önce sen araştır.. benim başıma gelen olaydan bahsediyorum..

• Paralel ithalat olayini yapan cok firma var... Benim ilk aklima gelen T-gar mesela, onlarda vardi bu olay... Ayrica Metro Grossmarket de paralel ithalat yapmisti... Hatta Diesel Jean mi Timberland bot mu ne getirip satmisti ucuza da olay olmustu...

Yalniz bu olayi, satarken dile getirmeleri lazim... "Ben bir sorun oldugunda Sony servisine gitmek isterim, baska yerle ugrasamam" diyenler olacaktir, hakli olarak...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emmyayla

quote:

eminmisin? ben gayet amerikadan aldıgım ps3üm bozuldu ve garantiliydi.. sony bırak garanti kapsamında incelemeyi, garanti dışındada tamir etmiiceni soyledi..dalga geçer bir mizaçla cevap vericeğine önce sen araştır.. benim başıma gelen olaydan bahsediyorum..

ya harbıden cok komıksın adamım ya amerıkadan aldıgın ps3un garantısı burda gecermı ya allah askına hadı onu gectım burdakı sony zaten ps3lerı acmıo mudahele etmıo dırek yurtdısına gonderıo cunku sonyeurısıanın ps3 tamır etme yetkısı yok ayrıca sunuda belırttım turkıyede satılan bımeks yada dartu vs bunlar sana garantı verıosakı verıolar 2 sene sen herturlu hak ıddaa edebılırsın bozulunca onlara goturcen yapıcaklar gerı vercekler yada yenısı ıle degıstırcekler hangı urunu yurtdısından alıpta garantısı oldgnu gordun amerıkadan aldım sony bakmadı dıosun bakmaz tabı nıe baksın bosuna spot demıolar arastırında surda ahkam kesmeyın

• Abd den iPod aldim bilkom trde bakiyor Faturan varsa
  • Bazı firmalar uluslararası garanti veriyor. Sony bu firmalara dahil değil ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barcelona

teknosa bimeks media mark alayından uzak durmamın nedeni işte bu tarz olaylar, hemen geri iade et yoksa sıkıntı çekersin arkadaşım

nerden alcaz 800 e sony magazasından mı
    butun teknolojı marketlerınden uzak durun seyyar satıcılar kapının onunden ps3 dıye bagırır onlardan alırsınız
    bimeksin yaptığı büyük ayıp o ayrı
    @oguzhan1989-o apple firmasının uluslararası garantısı,ps3 makınenın ıcınden cıkan garantı hangı ulkelerde gecerlı oldugunu yazıyor-uluslararası garantı degıl)

+pal bolgeyız dıyenler aylarca mavi bilgisayar ntsc makıne sattı yasal olmasaydı onune gecerlerdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 3 Haziran 2010; 11:05:09 >

• @pudinkk benim mesajim ustundeki mesajda arkadas yazmis amerikadan aldigin hangi urunun tr garantisi gecerli diye ona cevap vermistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1989 -- 3 Haziran 2010; 11:29:30 >
  • yahu pudink benim dediğimi bile okumadan konusuyorsun.. ben diyorumki sony bu makinaya amerikadan alınmış olduğu için değil; ntsc oldugu için bakmıyor..bimeksten alınan malda ntsc oldugundan sony teknik servisine bunu kabul etmez diyorum!
  • bende makinayı bimeksten almıştım pal bölge kodluydu makine. Enteresan gerçekten böyle birşey yapmaları.
    quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Arkadaşlar perşembe günü amcamın oğlu kendine Toshiba av42635 full hd lcd tv sini aldı yanında ps3 de aldı kampanyasıydı zaten. Ps3 şuan elimde ve makine ntsc-j çıktı. Kötü bi durum değil ama biraz garibime gitti açıkçası neden böledir diye garanti belgesindede Teledünya yazıyo ve hiçbir kitapçık tanııtım broşürü falan hiçbişe yok sadece ds3 av kablosu ntsc çevirme aparatı o kadardı.
  • saçmalık!! hangi bimeks mağazası bu??
  • quote:

yahu pudink benim dediğimi bile okumadan konusuyorsun.. ben diyorumki sony bu makinaya amerikadan alınmış olduğu için değil; ntsc oldugu için bakmıyor..bimeksten alınan malda ntsc oldugundan sony teknik servisine bunu kabul etmez diyorum!

''Ayrıca burası pal bir bolgeyse pal dışında ürün satılmasının bende yasal olmiyacağını düşünüyorum''
    demişsiniz bende buna karşılık olarak

''+pal bolgeyız dıyenler aylarca mavi bilgisayar ntsc makıne sattı yasal olmasaydı onune gecerlerdı ''dedim bunun örneğini yaşadık mavi bilgisayar cayır cayır sattı,yasal olmasaydı onlar nasıl aylarca ntsc sattı onu örnek vererek mantığınızın yanlış olduğunu söylüyorum.SOny teknik servisi kabul etmez orada size katılıyorum o ayrı,ancak ne amerikadan bahsettim,ne sony servisinden sanırım siz benim ne yazdığımı okumadan konuşuyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

quote:

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

quote:

Orijinalden alıntı: eribanez

Pal bölgeli bluray de izleyemez çok kötü olmuş ayrıca sony avrasya garantili de değil anlaşılan özel bir firma garantili. Yarın öbür gün epey sıkıntı yapar.

Bir sorun bakalım ama belki kampanya için geçerli olan makinalar bunlardır. Ellerindeki Pal ları bu yüzden vermeyebilirler de.

Pal bölgeli blu-ray izler.Bütün ps3'ler için geçerlimi bilmiyorum ama j modeller blu-ray'de bölge seçmiyor.Ben 3 bölgenin blu-ray'inide izledim j makinamda.

Ama yaptıkları büyük rezillik orası ayrı konu.Geri götürüp pal versiyonu için diretmeni tavsiye ederim.

Region Free Blu-Ray filmlerde var.

Blu-Ray film almadan önce mutlaka bölgesine bakın.

Bendeki iki filmde free değil ama.Hatta birinin yanında gelen ekstra dvd'yi Avrupa olduğu için açmıyor ama blu-ray'ini açıyor.Dvd'lerde seçiyor ama blu-ray'de seçmiyor bölge.

Dostum cidden emin misin NTSC-J PS3 ile Pal Blu-ray açabildiğine???

Iron-Man blu-ray ini alıp NTSC-J ps3 ümde izledim ama film all regions bi bluraydi. Yani kutu arkasında A,B,C olarak yazıyordu.

Sırf bu yüzden o kadar beklediğim AVATAR blurayini alamadım. Çünkü arkasında sadece B,C olarak yazılıydı.

Denediğin bluray filmin allregions değilde Pal bölge kodlu olduğuna emin misin?

• Bütün bimeks magazalarını bu ithamla suçlamak yanlış diye düşünüyorum , 1 hafta önce ankara Ankamalldaki şubeden aldıgım Kampanyalı ps3 sony-euroasia garantiliydi ve paldı. yine mavi kutu içinde türkçe garanti belgeside çıktı. Kısaca SONY TüRKİYE garantili ürün satıyorlar , genelliyerek Bimeks paralel ithalat mal satıyor diyemezsiniz ,büyük olasılık ürünü aldıgınız magazadan kaynaklanan bir sorunla karşı karşıyasınız ve Bimeks genel merkezine şikayette bulunursanız ürünü aldıgınız magaza hakkında araştırma yapacaklardır diye düşünüyorum.

Şahsen Bimeksen aldım ve hiçbir sorunu da yok sorunsuz kullanıyorum , "bilinçli" kullanıcıysanız magazaya gider uygunsa , pal yazısını da okuduysanız alır çıkarsınız ,bimeks paralel ürün satıyor diye karalama yapmak çok yanlış diye düşünüyorum

• ntsc-j bendekı ps3 bende turkıyeden alınma arkasında bolge 2 yazan bluray fılmı ızledım sorun yok izletiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 6 Eylül 2011; 17:12:34 >
  • arkadaşlar bende yeni ps3 aldım yeni geldi hepsiburadadan makine ntsc-j cıktı hemen geri gönderdim bakalım para iadesi olacakmı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.