Şimdi Ara

Bimeks Tüm Extenal ve SSD disklerde %50'ye varan indirim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
7.165
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: terminator

7mm disk arayanlar; performans olarak corsair neutron gtx serisi tek seçenek gibi, daha iyisi ocz vector serisi ama o da Türkiye de yok

Vector serisi geleli 2 hafta oluyor
    Vertex 4 alırken arkadaşım söylemişti gelecek diye ama fiyatlarınında diğer ssd lerden çok farklı olacağını belirtmişti.
    Gerçekten de vertex 4 ten bile pahalı ama değer mi siz karar verin...

http://www.sanalmarketim.com/urun_liste/?liste=1&ref=&ara_dept=T%C3%BCm+Departmanlar&keywords=vector&sxpg=1

• quote:

Orijinalden alıntı: Sandman Painkiller

quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

quote:

Orijinalden alıntı: sakurek

Bu 7 mm ile 9.5 mm olayı nedir. Samsung Np530u4c ultrabook için almayı düşünüyorum. Hangisini alırsam alayım uyar mı?

http://bimeks.com.tr/urun/126632/sandisk-128-gb-sata3-standart-ssd-disk-490mb-350mb.aspx

http://bimeks.com.tr/urun/124574/transcend-128gb-ssd25-sata3.aspx

Bu ikisinden birini alacağım. 166 lira hediye çekim var halihazırda. Konuya hakim bir arkadaştan yardım bekliyorum. Bu ultrabook a İntel 320 SSD takan olmuştu. Vertex 4 takan da oldu.

Selamlar,

Sorunuza cevap bulabildiniz mi?

Bende de aynı ultrabook'dan var ve ssd ile değiştirmeyi düşünüyorum.

7mm ile 9.5mm diskler birbirinden kalınlık olarak farklıdır. Bu mm ler kullanılabilecek mm leri belirtir.
    Samsung 5 Serisi Ultrabooklarda 7mm disk kullanılmaktadır. Llinkte izleyeceğiniz videonun 3:50-3:60 sn lerinde diski çıkartıp 7mm olduğunu belirtiyor...
    Belirttiğiniz ssd ler 9.5mm standardında olduğundan bunları kullanamazsınız.

http://www.youtube.com/watch?v=xdF556uOwM8&list=PLBA4E706264C7104F

Kingston 120Gb SSDNow V300 disk 7mm sanırım bunu alacağım.

Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu 7 mm ile 9.5 mm olayı nedir. Samsung Np530u4c ultrabook için almayı düşünüyorum. Hangisini alırsam alayım uyar mı?

http://bimeks.com.tr/urun/126632/sandisk-128-gb-sata3-standart-ssd-disk-490mb-350mb.aspx

http://bimeks.com.tr/urun/124574/transcend-128gb-ssd25-sata3.aspx

Bu ikisinden birini alacağım. 166 lira hediye çekim var halihazırda. Konuya hakim bir arkadaştan yardım bekliyorum. Bu ultrabook a İntel 320 SSD takan olmuştu. Vertex 4 takan da oldu.

Selamlar,

Sorunuza cevap bulabildiniz mi?

Bende de aynı ultrabook'dan var ve ssd ile değiştirmeyi düşünüyorum.

7mm ile 9.5mm diskler birbirinden kalınlık olarak farklıdır. Bu mm ler kullanılabilecek mm leri belirtir.
    Samsung 5 Serisi Ultrabooklarda 7mm disk kullanılmaktadır. Llinkte izleyeceğiniz videonun 3:50-3:60 sn lerinde diski çıkartıp 7mm olduğunu belirtiyor...
    Belirttiğiniz ssd ler 9.5mm standardında olduğundan bunları kullanamazsınız.

http://www.youtube.com/watch?v=xdF556uOwM8&list=PLBA4E706264C7104F

Kingston 120Gb SSDNow V300 disk 7mm sanırım bunu alacağım.

Teşekkürler

hocam alan arkadaşlar hep 9.5mm taktı bizim ultrabook biraz kalın diğer ultrabooklara nazaran. dvd falan var. size tavsiyem forumda konusu var ssd takan arkadaşların fotoğrafları var ve diskler 9.5 mm tam oturuyor diyorlar. 7 mm tam oturmuyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

OCZ VTX4-25SAT3-128G Vertex 4 ü bir tanıdık firmadan 265TL ye nakit almıştım geçen ay. Vertex 4 kaliteli bir disk ve ilerde sata3 e geçecem, 5 yıl garantili vs diye aldım. Tavsiye ederim fakat benim sistemde bazı olumsuzlukları da yok değil.
    Ben Sata 2 portta kullanıyorum, anakartı+işlemci+ram yenileyecek kadar para yok şu an
    Vertex kullanmadan önce elimde bir 60GB 520 Serisi Intel vardı ve kapasite sıkıntısı yaptığından Vertex 4 e geçtim. Fakat Vertex 4 128GB, Intel 520 60GB a göre daha yavaş kalıyor.
    Günlük ofis işlemlerinde-kullanımda (outlook 2010/pshop cs6/3 farklı browser/torrent vs gibi 10-15 uygulama 9-11 saat sürekli açıkken) ben bunu sitemimde bariz hissedebiliyorum...
    Şöyleki, Intel 520 60GB ile sistem 32sn de açılıyorken, Vertex 4 128GB ile 49sn de açılıyor

Kingston ve özellikle Sandisk performansta hikaye...
    Notebookta sata2 portunda bir ssd kullanacaksanız siz siz olun size tavsiyem intel 520 serisi bir ssd alın

Yani SSD normal hdd lerden bariz bir üstünlüğü yok bunu mu anlamamız lazım?

İmzamdaki sistemde hdd 500 gb ve neredeyse tamamı oldu, sistemin açılış süresi 30-35 sn aralığında oluyor...ya da şöyle diyelim, normal hdd lerden bariz olarak "hızı hissettim" diyebileceğiniz bir durum var mı? uygulama veya oyunlarda normal hdd ye göre şu kadar kat hızlı denebilir mi?

ben de bir ara ssd almayı düşündüm ama hem ömürlerinin kısa olması, hem hala pahalı olmaları nedeniyle erteliyorum devamlı.

SSD disk normal bir diskten kat ve kat daha üstün.
    Aynı performansta olduğunu söylemek büyük bir hata olur.
    Kullanınca ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

Sizin sistemdeki o normal 3.5" diskle 35sn açılma süresi gerçekten süper ve mükemmel ötesi. Nasıl başardınız bilemiyorum. Tabi sistemin açılma süresi olarak neyi belirttiğinize göre de değişir.
    Ben sistemin güç düğmesine basılması ve win 7 nin açılıp tüm başlangıç programlarının yüklenmesine göre ölçüyorum. Win 7 ekranını görmem yaklaşık 20-25sn...

WD1001FALS Caviar Black ile benim kullandığım zaman açtığım programlarda sistem bariz kasılıyor. Bunlar nedir;
    3 browser (maxthon 2, maxthon 3, ie10), pshop cs6; outlook 2010, serviio, utorrent, exel, word, msn vs vs yaklaşık hiç restartsız 10-15 program sürekli (10 saat kadar) açık.
    Outlook 2010 WD diskte açılırken bir hayli bekliyor, ama SSD de anında açılıyor, ki veri güvenliği sebebiyle SSD diskte yüklü değil bazı programlar. Seagate disk içinde yüklü outlook vs...

Vertex 4 te ise bu programları açınca en ufak bir kasılma yok. En belirgin ölçüm şekli sistem ramidir.
    Sistem rami klasik 3.5" diskle kullanırken %50 doluluğu geçinde başlıyor kasıntı yapmaya. Boş bir exel bile açmak sıkıntılı oluyor.
    Fakat vertex 4 ile yani ssd ile (eski intel 520 60gb ile de aynıydı) en ufak bir tıkanma yok.
    Şu an ram %86 dolulukta ve akşam 18-19 a kadar bu oturumu böylece kullanacağım, en ufak takılma olmadan tabi ...

Oyunlara gelince, oyun oynamak ssd ile mükemmel.
    Diablo III, bilirsiniz bekli online oynanan bir oyun ve WD1001FALS ile high da kasılıp tıkanırken, Vertex 4 ile VERY HIGH ayarlarda grafikler adeta SU gibi AKIYOR...

Ömürleri hiç de kısa değil 2 milyon MTBF ; "Kadı kızında da kusur bulunur" diyeyim.
    SSD kullanmaya başlayınca sistemi kapat aç derdinizde olmaz, uykuya alırsınız 7sn civarında açılıyor geri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sandman Painkiller -- 15 Mart 2013; 10:27:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raistland

Bimeks External ve SSD kampanya

Az önce bir arkadaş söyledi. Fiyatlar akakce karşılaştırdığımda düşük çıkıyor. Ürünleri incelemek lazım tabi ki.

Bilgilendimek amaçlı yazıyorum.

Sağolasın hocam ben de patlattım bir tane ocz vertex 4 128 gb
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

OCZ VTX4-25SAT3-128G Vertex 4 ü bir tanıdık firmadan 265TL ye nakit almıştım geçen ay. Vertex 4 kaliteli bir disk ve ilerde sata3 e geçecem, 5 yıl garantili vs diye aldım. Tavsiye ederim fakat benim sistemde bazı olumsuzlukları da yok değil.
    Ben Sata 2 portta kullanıyorum, anakartı+işlemci+ram yenileyecek kadar para yok şu an
    Vertex kullanmadan önce elimde bir 60GB 520 Serisi Intel vardı ve kapasite sıkıntısı yaptığından Vertex 4 e geçtim. Fakat Vertex 4 128GB, Intel 520 60GB a göre daha yavaş kalıyor.
    Günlük ofis işlemlerinde-kullanımda (outlook 2010/pshop cs6/3 farklı browser/torrent vs gibi 10-15 uygulama 9-11 saat sürekli açıkken) ben bunu sitemimde bariz hissedebiliyorum...
    Şöyleki, Intel 520 60GB ile sistem 32sn de açılıyorken, Vertex 4 128GB ile 49sn de açılıyor

Kingston ve özellikle Sandisk performansta hikaye...
    Notebookta sata2 portunda bir ssd kullanacaksanız siz siz olun size tavsiyem intel 520 serisi bir ssd alın

Yani SSD normal hdd lerden bariz bir üstünlüğü yok bunu mu anlamamız lazım?

İmzamdaki sistemde hdd 500 gb ve neredeyse tamamı oldu, sistemin açılış süresi 30-35 sn aralığında oluyor...ya da şöyle diyelim, normal hdd lerden bariz olarak "hızı hissettim" diyebileceğiniz bir durum var mı? uygulama veya oyunlarda normal hdd ye göre şu kadar kat hızlı denebilir mi?

ben de bir ara ssd almayı düşündüm ama hem ömürlerinin kısa olması, hem hala pahalı olmaları nedeniyle erteliyorum devamlı.

SSD disk normal bir diskten kat ve kat daha üstün.
    Aynı performansta olduğunu söylemek büyük bir hata olur.
    Kullanınca ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız...

Sizin sistemdeki o normal 3.5" diskle 35sn açılma süresi gerçekten süper ve mükemmel ötesi. Nasıl başardınız bilemiyorum. Tabi sistemin açılma süresi olarak neyi belirttiğinize göre de değişir.
    Ben sistemin güç düğmesine basılması ve win 7 nin açılıp tüm başlangıç programlarının yüklenmesine göre ölçüyorum. Win 7 ekranını görmem yaklaşık 20-25sn...

WD1001FALS Caviar Black ile benim kullandığım zaman açtığım programlarda sistem bariz kasılıyor. Bunlar nedir;
    3 browser (maxthon 2, maxthon 3, ie10), pshop cs6; outlook 2010, serviio, utorrent, exel, word, msn vs vs yaklaşık hiç restartsız 10-15 program sürekli (10 saat kadar) açık.
    Outlook 2010 WD diskte açılırken bir hayli bekliyor, ama SSD de anında açılıyor, ki veri güvenliği sebebiyle SSD diskte yüklü değil bazı programlar. Seagate disk içinde yüklü outlook vs...

Vertex 4 te ise bu programları açınca en ufak bir kasılma yok. En belirgin ölçüm şekli sistem ramidir.
    Sistem rami klasik 3.5" diskle kullanırken %50 doluluğu geçinde başlıyor kasıntı yapmaya. Boş bir exel bile açmak sıkıntılı oluyor.
    Fakat vertex 4 ile yani ssd ile (eski intel 520 60gb ile de aynıydı) en ufak bir tıkanma yok.
    Şu an ram %86 dolulukta ve akşam 18-19 a kadar bu oturumu böylece kullanacağım, en ufak takılma olmadan tabi ...

Oyunlara gelince, oyun oynamak ssd ile mükemmel.
    Diablo III, bilirsiniz bekli online oynanan bir oyun ve WD1001FALS ile high da kasılıp tıkanırken, Vertex 4 ile VERY HIGH ayarlarda grafikler adeta SU gibi AKIYOR...

Ömürleri hiç de kısa değil 2 milyon MTBF ; "Kadı kızında da kusur bulunur" diyeyim.
    SSD kullanmaya başlayınca sistemi kapat aç derdinizde olmaz, uykuya alırsınız 7sn civarında açılıyor geri...

Bilgilerin için teşekkürler hocam, bilmediğim konularda aydınlattın beni.

Ben de kendimde gördüklerimi ileteyim;

Elbette SSD daha hızlı olacaktır mekanik hdd lere göre, orası apayrı. Benim sistemde güç tuşuna bastığım ve masaüstünün hazır hale gelme süresi dediğim gibi oluyor. Mesela win7 deki masaüstü araçlar açık olunca (stardock vb. gibi) 40-45 sn arasını görüyor tam hazır hale gelmesi. Word, Excel açılışları gayet hızlı.
    Benim sistemde, boştayken beklemeye al dediğimde en fazla 10sn de beklemeye alıyor. bu süre 4-5 sn olduğu zamanlarda oluyor. Tekrar uykudan açılma süresi 2-3 sn civarında...

Akşam eve gidince tekrar net değerleri paylaşırım isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunaydinbahadir

quote:

Orijinalden alıntı: raistland

Bimeks External ve SSD kampanya

Az önce bir arkadaş söyledi. Fiyatlar akakce karşılaştırdığımda düşük çıkıyor. Ürünleri incelemek lazım tabi ki.

Bilgilendimek amaçlı yazıyorum.

Sağolasın hocam ben de patlattım bir tane ocz vertex 4 128 gb

inşallah yeni almadın hocam :) Kampanya bitti de. Ne kadar verdiniz? 276 mı

• Bi karar veremedim dun ikisinide havale ile aldım ona gore birisini odeyip alacagım

Sandisk Extreme 128GB 225TL

Vertex 4 128 GB 275TL

Hangisi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Vertex4 ve OCZ Vector fiyatları uygun. Vatan da fiyatları düşürecektir diye düşünüyorum.

vatanda %25 indirim var, ocz ssd ler internet sitelerinden kaybolmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahbazpower-

Bi karar veremedim dun ikisinide havale ile aldım ona gore birisini odeyip alacagım

Vertex 4 128 GB 275TL

Hangisi?

Vertex 4
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenghis

quote:

Bi karar veremedim dun ikisinide havale ile aldım ona gore birisini odeyip alacagım

Vertex 4 128 GB 275TL

Hangisi?

Vertex 4

değer mi 50 liraya. günlük kullanımda fark olacağını sanmıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tenghis

quote:

Vertex 4 128 GB 275TL

Hangisi?

Vertex 4

değer mi 50 liraya. günlük kullanımda fark olacağını sanmıyorum

Değer. Birincisi Sandisk extreme 128 değil 120g dır. Vertex 4 ten 8gb daha az kapasiteli. Ssd için önemli bir miktar bu. Rastgele okuma Iops değerleri arasında zaten uçurum var. Günlük kullanımda bunlar sıralı okuma, yazma dan daha etkilidir. Sandisk extreme 200tl civarlarına iyi bir seçim. Ama fark bu kadar azken vertex 4 alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_alone

quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Vertex4 ve OCZ Vector fiyatları uygun. Vatan da fiyatları düşürecektir diye düşünüyorum.

vatanda %25 indirim var, ocz ssd ler internet sitelerinden kaybolmuş.

Evet şuanda mağazadan satın alınabilecek bile bir yer yok. Gold'la konuştum tükenmiş orada da.
  • Bugünde Samsung telefonlara indirim yapılıyormuş, 6 sayfa ürünlerin hepsini taradım fakat yüzde 30u geçen bir indirim yer almıyordu.
    Nasıl yüzde elliye varan indirim anlamış değilim.
  • quote:

Kararsız kaldım çok. Vatanda fiyatları ne kadar indirim dönemi bu vertex 4 ün

1 ay kadar önce 300 tl ye almıştık

• Bimeks gene yalancı kampanyalara başlamış arkadaş daha ilk sandiskin 128 liğine baktım zaten piyasada 220 TL civarında Bimeks 249 TL demişyani indirilmiş hali bile piyasanın çok üzrerinde yahu Ben bıktım Bu bimeks bıkmadı.
    http://www.bimeks.com.tr/search.aspx?s=1&arama=ssd&kid=1363
    http://www.akakce.com/sabit-disk/en-ucuz-sandisk-128gb-sdssdp-128g-g25-solid-state-disk-fiyati,833342.html

• quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Bugünde Samsung telefonlara indirim yapılıyormuş, 6 sayfa ürünlerin hepsini taradım fakat yüzde 30u geçen bir indirim yer almıyordu.
    Nasıl yüzde elliye varan indirim anlamış değilim.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicanxxx

Bimeks gene yalancı kampanyalara başlamış arkadaş daha ilk sandiskin 128 liğine baktım zaten piyasada 220 TL civarında Bimeks 249 TL demişyani indirilmiş hali bile piyasanın çok üzrerinde yahu Ben bıktım Bu bimeks bıkmadı.
    http://www.bimeks.com.tr/search.aspx?s=1&arama=ssd&kid=1363
    http://www.akakce.com/sabit-disk/en-ucuz-sandisk-128gb-sdssdp-128g-g25-solid-state-disk-fiyati,833342.html

Hocam kampanya sadece 14 mart içindi zaten. Bitti yani. Dün alsaydınız 195 gibi bir rakamdı

• Ya bu çek olayını bilen anlayan varmı ben anlamadım, sagolsun arkadaşlarad çek çük hariç herşeyi konuşmşlar. Şimdi Note 2 (umarım distribütör garantlili ) sitede 1658 tl bunun %15 i 248 tl lik çek mi veriyor yoksa çek tutarında sınır varmı ( e varan indirim demelerine bakılırsa bu rakam onlara kalmış) yoksa ben herşeyi yanlışmı anlamışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugberkberk -- 15 Mart 2013; 17:00:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberkberk

Ya bu çek olayını bilen anlayan varmı ben anlamadım, sagolsun arkadaşlarad çek çük hariç herşeyi konuşmşlar. Şimdi Note 2 (umarım distribütör garantlili ) sitede 1658 tl bunun %15 i 248 tl lik çek mi veriyor yoksa çek tutarında sınır varmı ( e varan indirim demelerine bakılırsa bu rakam onlara kalmış) yoksa ben herşeyi yanlışmı anlamışım

Bu kampanya 17 Mart 2013 tarihinine kadar geçerlidir. Worldcard (2+10) 12 taksit ve Maximum Kart’a 10 taksit uygulanır. Diğer ödeme şartlarını mağazalarımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Worldcard ve Maximum Kart’a 12 taksit, 3 ay erteleme imkanı. Hesap kesim tarihinden önce gerçekleştirilen alışverişler Haziran 2013, hesap kesim tarihinden sonra gerçekleştirilen alışverişler Temmuz 2013 dönemi ekstrelerinde yer alacaktır. TL fiyatlara KDV dahildir. Döviz kurları piyasa koşullarına göre belirlenmektedir. Şirket kredi kartları kampanyaya dahil değildir. Ürün resimleri örnektir ve aksesuarları itibari ile satın aldığınız üründen farklılık gösterebilir. İlanımızda yer alan resim, fiyat ve ürün gibi bilgilerdeki yazım hataları söz konusu olduğunda mağazalarımızdaki bilgi ve fiyatlar geçerli olacaktır. Açılış, doğumgünü ve başka kampanyalarla birleştirilemez. Kampanya stoklarla sınırlıdır. Bimeks kampanya şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Bu ilandaki hediye çekleri ile diğer kampanyalarımızdaki hediye çekleri uygulamaları birleştirilemez. Her faturada sadece bir adet hediye çeki kullanılabilir. Hediye çeki ile yapacağınız alışverişlerinize tekrar hediye çeki verilmez. Hediye çekleri alışverişinizin ertesi gününde kullanıma açılıp, 31.12.2013 tarihine kadar geçerlidir.

Hediye çeki kampanyası web satışlarında geçerli değildir. Mağazalardan alınan hediye çekleri web satışlarında kullanılamaz.

özetle çek almak için mağazalardan alışveriş yapılmalı, çek miktarı ve fiyatları mağazadan öğrenmek lazım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.