Şimdi Ara

Bimeks'te Iphone 5S garantisi durumu ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
5.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bimeks ten ürün alan arkadaşlar acaba ürün kitapçığını paylaşabilirmi garanti olarak neresi belirtiliyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: graphys
    quote:

Orijinalden alıntı: signore
    quote:

Bilkom garantili olmadığı kesin. Index i bilmiyorum arayıp öğrenmeniz lazım.

Bimeks teleservice vs. gibi firmaların ürünlerini satıyor genelde.

Ayrıca telefon index garantili dahi olsa Apple tr garantili değil şu an. Apple şu an sadece kendi online store dan sattığı ürünlere Apple garantisi veriyor. Fiziki Store açılana kadar böyle. O zaman ne olur bilemiyorum. Dolayısı ile o ürünü Apple tr garantili olarak satamazsınız.

Yazdıklarımın hepsi teyit edilmiş bilgiler.

Apple Destek hattı Türkiye garantisi konusunda aylardır yanlış bilgi veriyor, çünkü konuştuğunuz kişiler Türkiye dışında (Yunanistan) çalışan ve genel bilgi paylaşan kişiler.

Ben Mayıs 2013'de alınan Teleservice garantili iPhone 5'i daha yeni yurtdışı Apple Store'da değiştirdim.

5S'ler ise direkt Apple sitesinde garanti sorgulamada 2 yıl Türkiye garantili gözüküyor.

Benim yazdıklarım ile sizinkilerin ne alakası var anlamadım.

Ben Türkiye'den bahsediyorum. Siz Yurt dışında değiştirdim diyorsunuz.

Yanlış yönlendirmeyi yapan siz oluyorsunuz şu an. Teleservice cihazını Apple Türkiye'de değiştirmiş, garantiye göndermiş olan varsa çıksın yazsın. Biz de o zaman bizi yanlış yönlendiriyorlar diyelim.

Sonuçta Apple ın Türkiye online destek hattına aldığı elemanları (nerede yaşadıklarının hiç bir önemi yok ki konumuzda değil) eğitmeden, bu konular hakkında bilgilendirmeden oraya koyduğunu düşünüyorsanız da bilemiyorum artık.

Türkiye'den alınan bir telefon, seri numarası ile kontrol edildiğinde Apple sitesinde garanti kapsamında gözüküyorsa Apple o ürüne destek verir. Olay bu kadar basit. Iphone 5'ler bile Apple sitesinde 12 ay garantili gözüküyor, ki Türkiye'den alınınca bu süre otomatik olarak 24 ay hesaplanıyor. 5S'ler ise Apple sitesinde direkt 24 garantili gözüküyor.

İçiniz rahat edecekse, bu değişimden sonra çok güvendiğiniz Apple Türkiye destek hattının verdiği bilgi şu : Telefonu Türkiye'den aldığınız için, yurtdışında değitirilmiş olsa da garantisi Türkiye'de satınalma tarihinden itibaren 24 ay geçerlidir. Demek ki Teleservice'ten alınan ve yurtdışında değiştirilen bir Iphone'un garantisini Apple Türkiye tanıyor.

Zaten şöyle düşünün : Apple inanılmaz karlı ve alanında tekel bir firma. Müşteri memnuniyeti sınırsız. Adamların distribütör firmalar gibi "ne kadar az işlem yaparsam o kadar az maliyetim olur" anlayışı yok. Bana yurtdışında randevu bile almamış olmama rağmen o durumda 30 dk. içinde sıfır telefonu çıkarıp verdiler. Apple Türkiye daha farklı olmayacaktır.

Son olarak, bence siz gerçek dünya problemlerinden biraz uzaksınız. Tüm firmalar çalışanlarını eğitir ama gerçek dünyada her çalışanın tecrübesi, kişiliği aynı değildir. THY'yi bile aradığınız zaman az tecrübeli bir çalışana denk geldiğinizde size çok yanlış bilgiler verebilir. Hele ki Apple'ın durumunda Avrupa ülkelerindeki çalışanlardan istifade ediliyor ve eğitim süreci, Türkiye'ye özgü herşeye hakim olmaları zaman alacaktır. Eğer forumda Apple bölümünü takip etmiş olsaydınız, Apple Türkiye destek hattının ne kadar hatalı bilgiler verebildiğini görürdünüz. Son zamanlarda yine biraz düzeldiler. Onlar da adım adım öğreniyorlar.

• signore kullanıcısına yanıt
    Uzun uzun yazıp vakit kaybetmeye niyetim yok.

Sürekli varsayımlar ve çıkarımlar üzerine yazıp durmuşsunuz. Üstelik yetmemiş bir de çıkarımlarınız arasına gerçeklerden uzak olduğumu eklemişsiniz.

Garantisi var ya da yok. Soru basit. Teleservice vs. garantili cihazlarla Apple Türkiye ile irtibata geçirip servis hizmeti alan (değişim, onarım vs.) var mı yok mu? Hepsi bundan ibaret.

Varsayımlarla, çıkarımlarla yazmayı bırakın da gerçeğin ta kendisi olan bu soruya cevap arayın bence.

Yok öyle olmuştu, yok böyle idi ile bir yere varılamayacağı aşikar.

Ben Apple garantisi altında ya da değili savunmuyorum. Bimeksin cihazlarının garantisi nedir onu da bilmiyorum. Sadece söyleneni yazdım. Ki o çok takip ettiğiniz forumun Apple bölümünde de bu konu ile ilgili neredeyse herkese verilen cevabı yazdım. Aksine bir durum söz konusudur çıkıp yazarsınız kabul ederiz. Ama dıdısının dıdısı ile maalesef hiçbir sonuç alınamıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Garantisi var ya da yok. Soru basit. Teleservice vs. garantili cihazlarla Apple Türkiye ile irtibata geçirip servis hizmeti alan (değişim, onarım vs.) var mı yok mu? Hepsi bundan ibaret.

Varsayımlarla, çıkarımlarla yazmayı bırakın da gerçeğin ta kendisi olan bu soruya cevap arayın bence.

Sizin de yazdığınız gibi Türkiye'de henüz fiziksel olarak Apple mağazası açılmadı. Ancak açılmış olsaydı bile Apple'ın yaklaşımının ilk aylardan sonra (olumlu-olumsuz) değişmeyeceğinin bir garantisi yok.

Yani sizin bakış açınız ile, Apple Türkiye ilk açıldığında yaptığı uygulamayı 3 ay sonra değiştirmeyeceğinin bir garantisi de yok. Benim için, Apple sitesinde 24 ay garantili gözüken cihaz Apple Türkiye garantilidir. Bana göre bunun aksini iddia etmek zorlama ötesi oluyor.

İyi forumlar.

• Apple tr garanti belgesi çıktı servis listesi genpa teleservice... Görünüyor, farklı da çıkabilir kutulardan tabiki benim baktığım kutu böyleydi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Model numarasına bakın arkadaşlar. XxxxxxTU/A şeklinde olan tüm apple ürünleri 24 garantilidir. Nereden aldığınızın pek bir önemi yok. Bu son kısım satılan cihazın hangi ülke için olduğunu gösterir ve o ülke için geçerli olan satış sonrası koşulları geçerli olur. 5lerde problem mevcut fiziksel mağaza olmadığı için ama 5slerde bu durum dediğin model numaraları için yok. Aktive edildiği tarihten sonra başlar. Macbookta da, iPhoneda da, ipadte de ve geri kalan ürünlerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.