Şimdi Ara

Bimeks OCZ Vertex 4 - 279,26 TL (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
3.856
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçenki bimeks kampanyasından aynı fiyata almıştım taktım kullanıyorum markayı biliyorsunuz zaten fiyatıda iyi.
  • ben aldım hayırlısı bakalım o düşecek bu inecek diye beklemekle geçiyor ömrümüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ucuzlayınca iki tane 120 gb alıp raid yapmak mantıklı mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

ucuzlayınca iki tane 120 gb alıp raid yapmak mantıklı mı sizce?

Değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

ucuzlayınca iki tane 120 gb alıp raid yapmak mantıklı mı sizce?

server makinede mi günlük kullanımda mı
  • Şimdi Bimekse gidip doracaksın, es es di diye anlamayacaklar, SSD hard disk diyeceksin "küfür mü ediyon gardaş" diyecek, sonra stoklarda göstericeksin "elinle" 1 tane görünüyor diyecek her yeri altüst edip "bir yanlışlık var" diyecek.. şaka değil yaşadım bunu. Bimeks'se aman kalsın, yeni slogan..
  • Her seferinde fiyatlar düşüyor ve bir önceki ssd daha küçük olduğu için alıyordum bu hatayı 2 kere yaptım. 60Gb OCX aldım 6 ay sonra 90Gb Corsair 6Ay sonra 120Gb ocx aldım. Bu sefer bekleyeceğim. 240GB üstünü bekliyorum fiyatlar hala çok yüksek...
  • 120 gb ssd artık 500-750 gb hdd gayet yeterli

ancak sadece birini kullanacaksanız 120 gb ssd biraz yetersiz kalıyor. 240 alın dicem ama 240larda çok pahalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Bir ofis dökümanı açarken, oyun bölüm yüklemelerinde, photoshop gibi sürekli veriyle işlem yapan programlarda kısaca diskten sürekli veri çeken uygulamalarda SSD diskler inanılmaz hız farkı ortaya koyuyor. Gerçek yaşamda büyük umutlarla i7 işlemcili alan kullanıcı , i3 işlemcili ve ssd diskli bir bilgisayarın uygulama açılış hızlarını ve dısyalarla yapılan işlemleri görünce başı dönüyor ve ilk aklına gelen bu bilgisayarın işlemcisi ne sorusu oluyor.

SSD fiyatları yüzünden birçok kişi ssd ne işe yarar bilmiyor. Performans olarak son 10 yıldır bilgisayar disk darboğazı ile mücade ediyordu ssd diskler şimdi bu darboğazı önemli ölçüde aştı. Bir bilgisayar cpu-ram-disk üçlüsü arasında veri transferi yapar. Günümüzde ram-işlemci arası veri yolları çok hızlı bu hız saniyede 1.6ghz seviyesinde. Bu hız 100ghz olsa da verilerin depolandığı diske erişim süresi ve diskten okuma hızı mekanik disklerde 10 yıldır aynı hızda ve saniyede ortalama 70MB seviyesinde. Ram üzerinden okuma hızı ise ortalama 3000MB/s yani ram diskten 40 kat daha hızlı. İşte bu noktada büyük bir veri akış darboğazı oluşuyor. Doğal olarak işlemci verilerin ram'e çekilmesini bekliyor bu da çok büyük bir hız kaybına yol açıyor. SSD disklerde bu hız ortalama 400 MB yani 6 kat daha hızlı veri okunabiliyor. İşin birde veriye erişim süresi var. Mekanik disklerde bu hız 15ms. SSD disklerde ise sıfıra yakın erişim hızı mevcut. Milisaniyeden ne olur diyebilirsiniz ama basit bir program bile çok büyük miktarda veriye ihtiyaç duyar ve bu size saniyeler olarak geri döner.

Arkadaş ne güzel açıklamış, tebrik ediyorum, açıklamalarınada şiddettle katılıyorum.

Yaklaşık 2 yıldır OCZ Vertex 3 120GB kullanıyorum, zamanında 500 kusur TL ye almıştım ve çokta memnunum.
    Sistemim İ7 2600K, OCZ V3 120GB, Ripjawsx 8GB 1600Mhz CL7, Asus P8Z77-V Deluxe 1155

Öğretmen olduğum için aynı anda 200-250 adet Word çalışma sayfalarını seçtiğimde inanılmaz sürede hepsini açabiliyor.
    Tabi bununla da sınırlı değil, okul sitesi, okul dergisi için, Photoshop, Dreamweaver, Corel Draw, Adobe İllusator vs. kullanıyorum ve PC 24 saat açık, 16Mbit Smile limitsiz ile 24 saat indirmede yapıyorum.

Şimdi tecrübeli ve usta arkadaşlara soruyorum. SSD yi büyütmek ve hızlandırmak istiyorum.

Sizce bir tane daha OCZ Vertex 3 120GB alıp, Raid0 mı yapmalıyım, yoksa 256GB lık olan ürünümü almalıyım?

Bence Raid0 yaptığım taktirde hem 256GB yerim hemde 800-900MB lara varan okuma yazma hızım olacaktır. Ancak 256GB modelini aldığım zaman okuma yazma hızı aynı kalacak kapasite ise 256GB olacaktır.

İlginizi ve taktirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

• benim şimdi bir sony var geçen sene aldıgım.ona uyarmı.ssd takmak için ne şart gerekr?
  • fiyat çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Vay be bu disklerin fiyatı da hiç düşmüyor hee şu aralar, 2012 sonbaharında 252 tl'ye vatandan almıştım bu diskten. Hatta şimdi 279 tl'yi görünce sanırım 256 gb'dır diye düşünmüştüm ama yanıldım

Düşer düşer, ben 60 lığı 300 liraya satıyordum 2011 de , bugün 100 lira dahi vermezler, yani sadece alan olmadıkça, talep az oldukça düşücektir, alanm olduğu sürece düşmez hatta verdiğin örnek gibi fiyatları artar.
  • vatanda ilk parti %25le satılanlar 256 liraydı sonra bi kıtlık oldu yeni gelenlerin fiyatı yükseldi şuan için en uygun fiyat sanırım ama beklemekte fayda var acil değilse
  • Ssdsiz gecen her gün pişmanlıktır. Kullanan bilir

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazseytanahmet

benim şimdi bir sony var geçen sene aldıgım.ona uyarmı.ssd takmak için ne şart gerekr?

Hiçbir şart gerekmez. Eline bir tornavida alıp, içindekini çıkardıktan sonra bunu takacaksın. Hepsi bu.
  • ssd alınca değiştirmek garantiyi bozarmı , benim alette tek kapak var ve servis etiket yapıştırmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebellisch

ssd alınca değiştirmek garantiyi bozarmı , benim alette tek kapak var ve servis etiket yapıştırmış

servisi arayıp sorun mutlaka.yada ürününüz hangi marka söyleyin bilen çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

quote:

ssd alınca değiştirmek garantiyi bozarmı , benim alette tek kapak var ve servis etiket yapıştırmış

Msi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

quote:

Msi

hocam emin değilim ama sorun oluyordu sanırım servis kendi takıyor ve ücret talep ediyordu.

• vertex 4 biraz pahalı bir seçim daha ucuza sandisk extreme bulursanız onuda gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz..
    bende sandisk var sata 3 olarak baglı.. windows acılma süresi yaklasık 3-4 sn.. oyunları yüklerkende neredeyse hiç beklemiyorsunuz.. önceden ne gerek var 1-2 dk beklerim diyordum ama artık çok eminim bilgisayardaki en hissedilir hızlanma yaşayabileceğiniz parcadır.. arkadaşlara katılıyorum 120lik rahat yeter.. bende windows ofis ve wow diablo skyrim lol hon dota2 gibi küçük olmayan 7-8 oyun var.. en az 30-40 gb boş yer kalıyor.. alalı 8-10 ay oldu maşallak tık demedi..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.