Şimdi Ara

Bimeks'in zararı 3 ay içinde yaklaşık 50 katına çıktı! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
8.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bazı cahiller gelmiş adamlara küfür etmiş... Sanki bunlar batınca diğer firmalar ucuza mal satacak... Rekabet bitti daha farkına varamadınız herhalde, bir süre sonra internet üzerinden ürün satın almak da mantıklı olmayacak. Evine ekmek götürme derdinde olan ve işsiz kalanlar ne olacak? Hayatı mastürbasyon ve forum olanların boş yorumları da ancak bu kadar olur.

Ben sektore 14 yilimi verdim bana bu firmalarin ne oldugunu anlatmayin, bimeks batmaya mahkumdur neden mi? Darty ve electroworld personellerinin once pozisyonlarini dusurmesi (yani adam darty de magaza muduruyken bimeksin herhangi bir subesinde satis elemani olmasi gibi dusunun) maasi yuksek olan personelleri tazminat vermemek icin sacma nedenlerden dolayi tutanak tutup isten cikartmalari bu sebebten dolayi bir cok arkadasimi cikardilar.. Ve bu cikarilan insanlarin cok ahlarini aldilar bir arkadasim ev kredisini odeyemez duruma geldi az kalsin ev elden gidiyordu da biz destek olduk.. Ben issiz kalacak magazada ki calisanlara uzuluyorum.. Rekabet bitmez, zaten bimeksin ne rekabeti olabilir ki artik.. Dolar 3.40 iken 74 liraya aldigim sandisk hafiza kartina teknosa ve bimeks, dolar 3.70 oldugunda 130 lira fiyat cekmisti bir tek media markt ve carrefour da 78 lira olmustu.. Yani demek istedigim ne varsa yabancida var.. Ben gecmiste bu sektorde donen oyunlari pislikleri duzenbazliklari anlatsam o magazalara daha adim atmazsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçende bi eleman oturmuş pc başına oyun oynuyordu müşteri gelmiş ayağına kalksana kardeşim bide elemansın parayla çalışıyosun.
  • 2012 de Bestbuy Türkiye' den çekildiğinde sonun başlangıcıydı.

• Fetöcülerse oh olmuş batsınlar bi zahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: BekiRoRo

2012 de Bestbuy Türkiye' den çekildiğinde sonun başlangıcıydı.

Best buy cekip gitmesinin tek sebebi turkiye piyasasinda amerikan kafasiyla hareket etmeleri oldu.. istanbul duruken ilk magazalarini izmir sonrada ankarada acmalari en buyuk hatalari oldu, birde musterilerini iki gruba ayirirdi melekler ve seytanlar diye.. Melekler urun ciktigi gibi fiyatina aldiris etmeyen hemen alan, seytanlar ise indirim promosyon pesinde kosan musterilerdir.. Zaten ilk acildiginde turkiye ceo'sunun bir aciklamasi vardi.. Biz musteriyi indirime degil mevcut fiyata ikna etme cabamiz olacak diye.. Ben bu aciklamayi okudugm an dedim bu adamlar bu ulkede fazla kalmazlar ve oyle oldu.. O yuzden best buy'i bunlardan ayri tutmak lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

quote:

Best buy cekip gitmesinin tek sebebi turkiye piyasasinda amerikan kafasiyla hareket etmeleri oldu.. istanbul duruken ilk magazalarini izmir sonrada ankarada acmalari en buyuk hatalari oldu, birde musterilerini iki gruba ayirirdi melekler ve seytanlar diye.. Melekler urun ciktigi gibi fiyatina aldiris etmeyen hemen alan, seytanlar ise indirim promosyon pesinde kosan musterilerdir.. Zaten ilk acildiginde turkiye ceo'sunun bir aciklamasi vardi.. Biz musteriyi indirime degil mevcut fiyata ikna etme cabamiz olacak diye.. Ben bu aciklamayi okudugm an dedim bu adamlar bu ulkede fazla kalmazlar ve oyle oldu.. O yuzden best buy'i bunlardan ayri tutmak lazim

den bu işten anlıyorsan nerden alıypsun ihtiyacın olan bişryi hangisi namuslu

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    Anlatın lütfen bilmek isterim.

• Doların artışı en büyük etken, ürünlerin fiyatı sırf bu yüzden 2 kat arttı.
    Dolayısıyla alım gücü düştü. Basit bir telefona bile kredi çeker hale geldi millet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

İnternet alışverişi yaygınlaştıkça bunlar batacak. Gayet doğal şeyler.

Vatan mesela. Xperia XA'yı 1300Tl'ye satıyor. Hepsiburada.com'da 1.000TL. Hemde Sony Türkiye garantili, yani şartlar aynı.

Darısı TeknoSA'nın başına.

Bunlardan ürün almayali 5 yıl olmuştur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncap

quote:

2001 yilinda zincir teknoloji magaza sektorune girdim, o zamanlar firma elemani yani promotor olayi yok. Panasonic tekofaks da baslamistim belki de bu isi turkiye de yapan ilk insanimdir.. Ben bu firmalarin cigerini bilirim, teknosanin istanbula ilk actigi magazalari, digerlerinin ilk zamanlarini hic unutmam.. Benim teknosanin ilk zamanlarinda magazacilikta satisi ogrettigim insanlar bugun magaza muduru bolge yoneticisi, veya koordinatoru oldu ama ben gercekleri konustugum, haksizliga gelemedigin icin panasonic tekofaks haric hicbir yerde barinamadim.. Neyse konu bu degil.. Bimeksin arkasinda gulen cemaati vardi cemaat cokunce bunlarinda cokus zamani basladi, ama bimeks batmayi sonuna kadar hak etti.. Electroworlde magaza yoneticisi olan arkadasim, bimeks satin alinca bu defa sirf tazminat vermemek icin arkadasimi baska magazaya satis elemani olarak gonderdi ve kendisinin istifa etmesini sagladi.. Bunun gibi kac arkadasimi sindirerek sacma sapan tutanaklar tutarak isten cikardilar. Zaten darty ve electroworldu ayni anda almasi hayra alamet degildi.. Bu sektorde zamaninda en guzel indirimi vatan yapti, 2007 de finansa %25 , 2008 mart de bonus karta 3 gun boyunca %35 indirim yapmisti. Gercek fiyat uzerinden indirim oyle fiyat sisirme yok 10.000 tl sattigim panasonic 165 ekran plazmayi 6500 tl ye satmistim, ve 3 gun de panasonic calisani olarak tam 800 adet panasonic plazma tv satmistim.. Hey gidi gunler, simdi bakiyorum da nerden nereye gelmis.. Medimarkt 2014 yilina kadar iyiydi fakat teknosa genel mudur bulent gurcan media markt basina gecince teknosa mantigi ile yonetmeye calisti ama pek basarili olamadi media markti neredeyse turkiye de batma noktasina getirdi ki son anda almanya mudahele etti ve gurcani gonderdiler.. Cunku adam media markt basina gecerken ben bu sirketi en iyi konuma getirecem ama bana almanya mudahele etmesin demisti ve almanlarla oyle anlasmisti ama simdi halen bulentin pisligini toparlamaya calisiyorlar.. Kisacasi sektorde suan sadece media markt ve teknosa ayakta, vatan computer de ise isler pek iyi gitmiyor ama bunu personele yansitmamaya calisiyorlar 2018'e cok buyuk zararla girebilirler.. Ben 2 sene once sektorden tamamen elimi ayagimi cektim suan kadikoy belediyesinde otopark gorevlisiyim bagdat caddesinde..

Vatan bilgisayar önceden bence tartışmasız en iyisiydi. Fakat her tarafta dev gibi mağazalar açarakbüyük hata yaptılar.O bahsettiğiniz gerçek indirimlerden çokça faydalanıyorduk. Teknosa ise bakkal misali Türkiyenin her köşesinde mağaza açtı belki anadolu insanı için bu iyi birşey ama İstanbul gibi rekabet olarak ellerinin güçlü olması gereken şehirlerde oldukça yanlış bir politika ve dağınık kaldılar. Bimeks ve Teknosa nın müşteriyi kaçıran yıldıran en belirgin yanlışları müşteriye net indirim vermek yerine hediye çeki, bi para diye kandırıp daha fazla alış-verişe zorlamak oldu. Ben yakın gelecekte teknoloji mağazacılığı piyasasının daralacağını, firmaların birer birer o dev mağazalarını kapatıp bazı şubeleri bırakarak online alış-verişe yöneleceklerini düşünüyorum. Keza teknosanın kendi web sitesi varken gittigidiyor a dükkan açması onlarca şubeyi kısa süre önce kapatması bu dediklerimi destekler nitelikte.

fiziksel mağazalarda gelecek yok hocam.. çok pahalı kiralar, gereksiz masraflar ile ürün fiyatı direk artıyor.. firmalar personellerden genelde kesintiye gidiyor bu durumda da kalifiye personel durmuyor.. kaliteli personel gittiğinde beraberinde firmanın prestijinide düşürüyor.. gold dediğimizde herkesin aklına bilgisiz ilgisiz yetersiz çalışanlar geliyor (istisnalar hariç).. gelecek sanal mağacılıkta.. belli başlı mağazalar olur.. belli başlı depon olur.. kaliteli müşteri temsilcileri çalıştırırsın.. iyi prim ödersin.. çalışan gönülden çalıştımı şirket kazanır.. mağazanın aylık kira bedellleri çok çok fazla.. küçük şehirlerde bile 20-30 bin lira aylık kiradan bahsediliyor.. yetmiyor elektrik, su vergi belediye tabela vergisi, vs..

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarkarapuar

quote:

quote:

den bu işten anlıyorsan nerden alıypsun ihtiyacın olan bişryi hangisi namuslu

Ben cok mecbur kalmadikca o nadiren olur magazadan alirim, ama genelde internetten yurtdisindan alirim..

• cebocan kullanıcısına yanıt
    Anlatayim dostum, onceden magazanin butun islerini firma elemanlarina yaptirilardi raf duzenleme depodan urun cikarma filan.. Media markt saglam ceza yiyince bunu kaldirdilar ama yine arada bir yaptirirlar, magazanin butun satis yukunu firma elemani dedigimiz promotorler ceker ama magaza calisani bundan nemalanmasini iyi bilir, magaza calisanlarina aylik akil almaz hedefler verilir bunu da en cok teknosa yapar. Az biraz performansin dussun teknosa seni magasa magaza surundurur.. Hani su garanti otesi diyorlar ya ek garanti iste onu sakin almayin hele ki cep telefonunda asla cunku anlasmali olduklari firma var. Diyelim ekrani kirdin teknosa vs. goturdun onlar hemen anlasmali olduklari yerde ekrani degistiriler ama tabi ekran orjinal degil.. Sonra bu gozler teknosanin ve digerlerinin musteriden iade aldigi telefonu arka tarafta sifirlayip jelantinliyerek sattigini gordu.. 2008 eylul ayinda teknosanin gebze deposunun su basmisti ve nikonun suan aklimda olmayan bir modeli de baya zarar gormustu depoda, bu urunler serviste islem gorup, sonrasinda indirim yaptik ayagina hepsini sattilar bende o zaman yine burda foto mak. bolumden konuyu actim almayin diye serviste islem goren urunler o zaman magazaya iade eden cok oldu.. Ama yillarin tecrubesine dayanarak sunu diyebilirim yigini oldur hakkini yeme media markt hepsinden biraz daha iyi.. Magazalarda ozellikle firma elemanlarina karsi bir ayrimcilik var ben cok yasadim bunu, o konuya pek girmek istemem ama eger giderseniz ornegin teknosadasin turuncu kiyafetli olmayanlara cunku onlar firma elemani biraz iyi davranin.. Media markt yine insafli sarj cihazi aldin 3 gun sonra bozuldu gotur yenisi ile degistirir, foto mak. aldin 15 gun iade suresi var begenmedin degistircem de degistirir.. Ama teknosa ve digerimi yoo dostum yooo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türbülans Havayolları A.Ş -- 17 Mart 2017; 0:11:48 >

• Alan yoksa doğal olarak ederler. Bakmayın siz herkesin elinde telefon görüyoruz da son modellerle elinde gezenler genelde ya tanıdıklarından alıyor ya da dışarıdan alıyorlar. Buradan alan çok az genelde ihtiyacı olup dışarıdan getirme imkanı olmayanlar ya da "ben görmeden alamam" diyen kesim alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 17 Mart 2017; 0:11:2 >
  • Bimeks'i hiç unutmam zamanında bilgisayar konusunda çok iyi indirimler yapıyordu şuan kullandığım bilgisayarı 6 sene önce 2400 iken 3günlüğüne 1700tlye indirmişti ve o zaman taksit konusunda 12ay ve 2 ay erteleme yapmıştı şimdi taksit sayısı azaldı ve alım gücüde düştü internet mağazaları daha uygun fiyatlara ürün satan firma ve kişisel satıcılarla dolu hal böyle olunca alırken internetten almak daha cazip geliyor kaldıki bimeks son 2-3 senedir hiç ürün gamını bile doğru dürüst güncellemiyor eskisi gibi değil hatta çoğu elektronik mağazasından doğru dürüst bile ürün almıyorum internetle kıyaslama yaptın mı daha uygun fiyatlara alıyorsun şuan baktığım bir laptop 5000tlye internetten satan var aynı laptop vatanda 6000tl neden 1000tl fazla veriyim oluyorsun kaldıki ülke olarak bu teknoloji mağaza zinciri fazlalılığı konusunda başkada ülkede yoktur eminim.

• vaybe asgari ücretteki artış :)
    firma karı ne ?

• quote:

Bestbuy Ankarada tutupta allahın unuttuğu arabası olanın gideceği biyerde olduğu için ilk kapatılan mağazası olmuştu mantıklı iş yapsalardı bestbuy şuan olurdu.
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de eklemek gerekirse mağazadan bir ürün alındığında iade etmek istediğinizde binbir sorun çıkarıyorlar,
    uzaktan satışta ise hepsiburada gibi firmalarda rahat iade şansı var. Ben artık fiziksel mağazalardan çok nadir alışveriş yapıyorum şahsen.
    Çünkü aradığım birebir ürünü bulamamak, internete oranla yüksek fiyat, ulaşım, iade problemleri vs. benim için caydırıcı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

quote:

Bestbuy Ankarada tutupta allahın unuttuğu arabası olanın gideceği biyerde olduğu için ilk kapatılan mağazası olmuştu mantıklı iş yapsalardı bestbuy şuan olurdu.

O donem motorolanin aksesualarini yani sarj cihazi, Bluetooth kulaklik, Bluetooth hoparlör ithal eden bir firmada merchandiser olarak calisiyorum.. Ankara da best buy magazasinda urunlerin ne durumda oldugunu gormeye gitmistim. Yerini gorunce omru uzun degil 6 ay sonra kapatir dedim, ve kapatti.. Adamlarin en buyuk hatasi Amerikan kafasi ile yonetmeye calistilar bunu best buy yoneticilerinede demistim, la bizim adamlar ne anlar geek squde filan, yap guzel indirim uzerine 12 taksit dunya onun olur.. Teknosa ise romanya da magaza acmisti ama 6.ayda kapattilar onlarda turkiye sandilar romanyayi

• kaptanos kullanıcısına yanıt
    Birader mağazanın kapanması arzı düşürmez insanlar yine ürün alıcaklar diğer firmalar yoğunluk arttığı için mecbur işçi alacak.
  • Daha dün gittim Antalya mağazasına raflar bomboş zaten toplasan 20 çeşit ürün anca kalmış boşuna açık duruyor resmen
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.