Şimdi Ara

Bimcell'de 4G çalışmıyor!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bende 4g destekli HTC 816 var ama şark kurnazı bimcell: cihazınız 4,5 g'yi desteklemediği için 4gde bile bağlanamazsın diyor, ve 2,5/3 mbps'lik (15 mblik bi uygulama bile 3 dakikada iniyor) 3 g'ye mahkum ediyor. Üstelik bunuda maymun gibi saatlerce uğraştıktan sonra ve 3 Kere uzun uzadıya konuştukdan sonra söylüyor. 4,5 g diye birşey yok onu bizimkiler uydurdu diyorum, papağan gibi aynı şeyleri söylüyor. Diyorum ki test yaptım 3 g nin bile en vasatında giriyorum diyorum, telefonun desteklemiyor git telefonunu değiştir diyor. Ulan zaten telefonu kolayca değiştirebilecek olsam ne işim olur bimle. Hatta bide diyor ki (beni başka operatör'e kaptırmamak için) hangi operatör'e gidersen git o telefonla ancak 3gden bağlanırsın diye tekrar tekrar ezikliyor iyi mi!

Velhasıl kanımca bu bim ve Türk Telekom bazı bölgelere 4 g hizmeti vermiyor yada veremiyor.
    Hatta Teyit etmek için Turkcell'i aradım, cihazımı söyledim, durumu anlattım kapı numarasını bile verdim, cayır cayır 4 g'ye bağlanırsın dedi.

Hatta bunlada yetinmedim arkadaşın 4gli Vodafone hattını benim hurdaya taktım telefon kendini f1 pilotu sandı ve coştu! (En azından internet için)

Ve ayrıca hat şehir merkezinde (kırşehir'de) bile yol seviyesinde hep 1-2 diş çekiyor çoğu zaman ise tek diş ama konuşmaya olumsuz bir yan etkisine tanık olmadım. Evdeyken ise (3kat) ve çevrede pek yüksek bina yok ancak 3 dış çekiyor! (Telefon'un tamı 5 diş) Demek ki köye yada şehir dışına filan çıksam: kurda kuşa yem olacağım var sayımını yapabilirim. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4gye baglisin ya zaten, resimlerde gözüküyor şebeke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyzof -- 16 Temmuz 2018; 17:20:6 >
  • boyzof B kullanıcısına yanıt
    2/G 3/G 4/G otomatik mod ile giriyor, tek başına 4G seçilmiyor. Daha önce 4g kapalı iken bile 3g ile girerken hız her zaman aynıydı. Zaten böyle 4G de olmaz! 2 mblik bir resimde bile kasıyor!

Ayrıca htc 816'nın 4G'si (LTE cat.3) 100 mbps download, 50 mbps upload hızı destekliyor. hatta 3g si bile 42 mbps download, 5,76 mbps upload hızı destekliyor. Ama alabildiğim hız (resimlerde gözüküyor zaten) 2,5 - 3 mbps download. Yani, ya bariz bir şekilde kısma var, yada bölgesel bazlı 4G'yi desteklememe var. hatta kim bilir Türk telekomla ne gibi anlaşmaları varda 3g'de bile bu kadar yavaş kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeofrage -- 16 Temmuz 2018; 18:28:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeofrage

2/G 3/G 4/G otomatik mod ile giriyor, tek başına 4G seçilmiyor. Daha önce 4g kapalı iken bile 3g ile girerken hız her zaman aynıydı. Zaten böyle 4G de olmaz! 2 mblik bir resimde bile kasıyor!

Ayrıca htc 816'nın 4G'si (LTE cat.3) 100 mbps download, 50 mbps upload hızı destekliyor. hatta 3g si bile 42 mbps download, 5,76 mbps upload hızı destekliyor. Ama alabildiğim hız (resimlerde gözüküyor zaten) 2,5 - 3 mbps download. Yani, ya bariz bir şekilde kısma var, yada bölgesel bazlı 4G'yi desteklememe var. hatta kim bilir Türk telekomla ne gibi anlaşmaları varda 3g'de bile bu kadar yavaş kalıyor.
    Tek başına 4g secilmesi için telefonunda o seçeneğin olması lazım, seninkinde yok, çoğu telefonda da yok zaten. Yavaşlık ayrı bir konu, bolgende yoğun kullanımdan dolayı 800 MHz frekansında bu hızları elde edebilirsin, telefonun frekans birleştirme de yapamadığı için fazla yüksek çıkmaz, bu kadar düşük çıkmasının sebebi de 800 MHz ve yoğun kullanım, bolgende 4g çok yaygın olmayabilir, o yüzden herkes aynı baza baglaniyorsa hız düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

Tek başına 4g secilmesi için telefonunda o seçeneğin olması lazım, seninkinde yok, çoğu telefonda da yok zaten. Yavaşlık ayrı bir konu, bolgende yoğun kullanımdan dolayı 800 MHz frekansında bu hızları elde edebilirsin, telefonun frekans birleştirme de yapamadığı için fazla yüksek çıkmaz, bu kadar düşük çıkmasının sebebi de 800 MHz ve yoğun kullanım, bolgende 4g çok yaygın olmayabilir, o yüzden herkes aynı baza baglaniyorsa hız düşer.

Alıntıları Göster
    Dediğin gibi olabilir ama Bu 800 mhz olayı kasten veya zaruri veya yoğunluktan, sadece bimcell ve Türk Telekom'a özgü olması baya bi muhtemel çünkü cihazım 2600 mhz'a kadar destekliyor. Zaten arkadaşın hattını telefonuma taktığımda da internet baya bi hızlanmıştı..

Velhasıl ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır lezzeti. Zaten hattımın taşıma süresi dolar dolmaz Turkcell'e taşıyacağım ve muhtemelen de bu son taşıyışım olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeofrage -- 16 Temmuz 2018; 20:41:38 >
  • Kendi hattını arkadaşının telefonuna takıp 4G’yi aç sonra kendi telefonuna tak 4G gelir. Telekom’un sistemler sorunlu. Bimcell’in alakası yok altyapı ile. Onlar karışmıyor.

• Aynı şeyi bimcell de söylemişti. 3 ayrı telefonla denedim ama sonuç aynı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeofrage

Aynı şeyi bimcell de söylemişti. 3 ayrı telefonla denedim ama sonuç aynı....
    Diğer telefonda 4.5G yazıp 5555’e SMS atın.

• Hattınızda 4G çalışıyor. Ancak sinyal seviyesi 3 diş gösterdiğine göre istasyon baya uzak bir yerde. 800 MHz bandından da alıyor olabilirsiniz ki zaten düşük hızlı bir bant, uzak mesafe ve kullanım yoğunluğu da eklenince hızın düşük çıkması normal. 3G'de nasıl bir performans veriyor, daha iyi ise onu kullanın. Baz istasyonu sıklığı arttıkça iyileşecektir hız.
  • Bide öyle deneyim bakalım..
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Hatta sokağa inince 1 2 dış bile görüyorum. Ama işin dahada garibi şehir merkezindeyim ve baz istasyonuda 5 dakika yürüme mesafesinde.(aria ilk kurulduğunda baya bi tantanayla, apartmanların arasına dikmişlerdi. Acaba bu baz istasyonunun eskiliğindende kaynaklı olabilir mi?

Ayrıca sadece 3G olarakta denedim ama hız aynıydı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madeofrage -- 18 Temmuz 2018; 1:39:54 >
  • madeofrage kullanıcısına yanıt
    Eskilikle alakası olmaz, zaten teknolojiler güncellenirken çoğu parça yenileri ile güncelleniyor. Belki de o istasyonda 4G yoktur ve hala 3G hizmet veriyordur o istasyon. 4G sinyalini de daha uzaktaki bir istasyondan alıyorsunuzdur.
    Eyvallah, çok teşekkürler. Muhtemelen dediğiniz doğrudur.. Ama benim kızdığım nokta ise: Sizin gibi arkadaşlardan aldığım mesajı bimcell'den alamamak. Aynı şeyleri samimi bir şekilde bimcell bana anlatmış olsaydı daha bi hoş karşılardım ve sinir olmazdım.. Ama bu ülkemizin bir sorunu, maalesef şark kurnazlığından öteye gidemiyoruz!!!
    3g'yi tekrar denedim anten fullendi ama hız aynı 2,26 mblik bir resimde bile aynen eskisi gibi acayip yavaş açılıyor.Bimcell'de 4G çalışmıyor!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.