Şimdi Ara

BİM VÜCUT ANALİZ SMART ŞARJLI BASKÜL 59.90TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.091
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/vucut-analiz-smart-baskul/aktuel.aspx

Ürün Bilgileri
    • Ölçüler: 26x26x4 cm
    • Yağ, kas, kemik ölçümü yapılabilir
    Bluetooth ile telefona bağlanabilir ve geçmiş kilo bilgisini telefona kaydeder
    • 180kg Taşıma Kapasitesi
    • Çalışma sistemi: USB ile şarj edilir (dahili batarya mevcuttur)
    • Ekranda sıcaklık derecesini gösterir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖZELKUVVET -- 18 Haziran 2020; 8:7:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ne derece doğru bilgi verir ki

• Kullanan memnun olan varmı arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yarın mı geliyor bugün mü?
  • Ben bu tarz bi ürün aldım. Boyunu giriyorsun siteme tartılıyorsun . Boy kilo endeksine göre yağ rakamını söylüyor.

Üstüne katı bir ürün dahi koysan yağ var diyor 😂

• Bende de bu değil fakat farklı bir marka vardı. Boy ve kiloya göre ortalama bir değer veriyor. Sisteme bilerek boyu düşük girdim ve sistemde yağ oranı fazla çıktı. Normal boyu girince farklı çıktı. Değerleri tam anlamıyla ölçmüyor.

Edit : Ama bu cihazın usb ile şarj edilebilir olması ve dahili bataryasının olması çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalca -- 18 Haziran 2020; 9:37:5 >
  • Sadece boy ve kilo bilgisiyle dünyada hiçbir tartı yağ oranınızı doğru ölçemez. Bu tartının yaptığı sadece çok basit bir hesap. İnternette binlerce böyle hesaplayıcı var, bunun için gidip tartı almayın. Hatta yağ oranı ölçecekseniz mümkünse boyun-bel-kalça ölçülerini de kullanan hesaplayıcılarla ölçün.

Ben bu tartıdan bir tane alacağım çünkü evdeki tartım kötü ve Voit'in daha doğru tartacağını düşünüyorum. Yoksa yağ oranı ölçümüymüş, USB ile telefona bağlantıymış falan fasa fiso.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sicsoline

Sadece boy ve kilo bilgisiyle dünyada hiçbir tartı yağ oranınızı doğru ölçemez. Bu tartının yaptığı sadece çok basit bir hesap. İnternette binlerce böyle hesaplayıcı var, bunun için gidip tartı almayın. Hatta yağ oranı ölçecekseniz mümkünse boyun-bel-kalça ölçülerini de kullanan hesaplayıcılarla ölçün.

Ben bu tartıdan bir tane alacağım çünkü evdeki tartım kötü ve Voit'in daha doğru tartacağını düşünüyorum. Yoksa yağ oranı ölçümüymüş, USB ile telefona bağlantıymış falan fasa fiso.
    yanılıyorsun
    biyoelektrik mekanizmayla kabaca bir yağ hesabı yapıyor bu cihazlar.
    tabiiki yüzde yüz doğru değildir ama kendi içinde tutarlıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

yanılıyorsun
    biyoelektrik mekanizmayla kabaca bir yağ hesabı yapıyor bu cihazlar.
    tabiiki yüzde yüz doğru değildir ama kendi içinde tutarlıdır

Alıntıları Göster
    Mesajlara yanılıyorsun diye başlayan tiplere bayılıyorum. Seninle tartışılmaz. Selametle.
  • Sicsoline kullanıcısına yanıt
    hocam dikkat edersen tartının tabanında 4 tane iletken var. buradan vücuda düşük akım veriliyor ve dirence göre yağlısın yada kaslısın diye bir öngörüde bulunuyor.

bende bimden smart bilmem ne diye almıştım tartı pek verimli olmadığını düşündüm ve xiaominin benzer cihazını aldım. daha sonra bir sebeple acıbadem hastanesinde diyetisyene gittim. gayet teknolojik bir tartıya çıktım ellerime iletkende verildi ayaklarımda çıplak şekilde tartıya çıktım. bu profesyonel tartı ile xiaomi arasındaki değerler çok yakındı. profesyonel tartıda bacak ve kollardaki yağ oranı detaylı verilmişti xiaomide bu yok ama vücut yağ ve su oranları neredeyse birbirinin aynısıydı.

kısaca bu tartıların işe yaradığını düşünüyorum ama önemli olan kaliteli olduğunu düşündüğünüz bir markayı tercih etmeniz. voittir smart bilmem ne bana doğru gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sicsoline

Mesajlara yanılıyorsun diye başlayan tiplere bayılıyorum. Seninle tartışılmaz. Selametle.

Alıntıları Göster
    Ben de mesajlara her şeyi bildiğini sanıp ahkam keserek faso fiso diye başlayan tiplere bayılıyorum.
    Benzer tartı bende de var Polosmart diye bi marka. Üzerine çorapla çıktığınızda vücut analizini göstermiyor. Plakanın üzerindeki 4 tane iletken düşük voltajda akım verip vücut analizi yapıyor. İsteyen bu tartı için de söylediğim yöntemi deneyip analiz yapıp yapmadığını anlayabilir.

• marcelor kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, ben de öğrenmiş oldum. Demek ki insan gibi uyarıda bulunup bilgi verince mesele çıkmıyor.

Ben bu tartıyı daha önce araştırdım. N11, HB ve hatta kendi sitesinden özelliklerini okudum. Şimdi bunları okuyunca yeniden baktım ben mi gözden kaçırdım diye ama hiçbir yerde bu tartının BIA analizi yaptığından bahsedilmiyor. Dediğim gibi tartı bende yok (alacağımı yazmıştım zaten) ve özelliklerine bunu yazmamaları da benim suçum değil. Yine de öğrenmiş oldum, teşekkür ederim.

Söylediklerimin ise hala arkasındayım. Hiçbir tartı sadece boy ve kilonuzu bilerek yağ oranınızı ölçemez demiştim, hala da aynısını söylüyorum. Bunun aksi doğru olsa boyu ve kilosu aynı olan her insanın yağ oranının da aynı olması gerekirdi. Daha bunu bile ayırt edemeyecek insanlar var ne yazık ki. Yağ oranı değişkendir ve bunu net bir şekilde tespit etmek için invaziv yöntemler kullanılır. Onu da zaten evde kendi kendinize yapamazsınız.

Boy-kilo analizi yöntemi ve BIA için fasa fiso dedim, hala da aynı fikirdeyim. Bu işten azıcık anlayan biri bile bu yöntemlerin ne kadar tutarsız ve gerçekten uzak olduğunu bilir. Hiçbir fitness forumunda tartıyla yağ oranına bakan biri bulamazsınız. Kullandığınız tartıların yağ oranınızı doğru ölçtüğünü düşünüyorsanız önce bir tartılın, sonra bir bardak su içip yine tartılın, yağ oranınızın 10 saniyede nasıl %8 arttığına inanamayacaksınız. BIA falan bu işin biraz boyalı şekeri gibidir, bu işlere çok kafa yormayanları tavlarsınız ve tartı aldırırsınız. Gerçi boy ve kiloyla yağ oranını anlayabileceğini zannedenlere ne yapsanız boş.

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt
    Mesajımı yanlış anlamışsın, bence tekrar bir oku. Ben dünyada BIA ile yağ oranı ölçen tartı yok demiyorum.

Edit: Bu arada konu fırsat konusu. Saçma sapan polemiklerle konuyu uzatmanın anlamı yok. Dileyen farklı bir başlıkta bunu açsın, istediği kadar tartışalım ya da özel mesajdan konuşalım ama burayı kirletmeyelim. "Yağ oranını yanlış ölçüyor" diyenler vardı, ben de "Zaten hiçbiri doğru ölçemez, buna takılmayın" minvalinde bir mesaj yazdım fakat düzeysiz bir tipin meseleye bu şekilde dahil olacağını ve konunun uzayacağını tahmin etmemiştim. Dolayısıyla başlığa son mesajımdır. Öğrenmek isteyen açar okur, benim bir şeyleri yanlış bildiğimi düşünen varsa kaynağını özel mesajla gönderir ben okurum. Herkese selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sicsoline -- 18 Haziran 2020; 15:28:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oski_58

yarın mı geliyor bugün mü?
    BİM VÜCUT ANALİZ SMART ŞARJLI BASKÜL 59.90TL
  • Doğru değer vermez bunlar. Sadece oranliyip size söylüyor. Kendinizde yapabilirsiniz bunu. Vki ölçme ile.

• YouTubeda bir inceleme videosu altındaki yorumlarda şarjının çabuk bittiği ve dengeli ölçüm yapmadığı vs yazılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackEagles2

YouTubeda bir inceleme videosu altındaki yorumlarda şarjının çabuk bittiği ve dengeli ölçüm yapmadığı vs yazılmış.
    kg'yi doğru gösterse yeter onuda mı yanlış ölçüyormuş
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.