Şimdi Ara

Bim Kiwi Otomatik Sensörlü Sıvı Sabunluk (virüslere etkili)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
14.731
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Durun hemen başlıkta Virüslere etkili yazdığım içi linç etmeyin. Manuel çalışan sabunluklara ellerimizi değiyoruz. Dışarıdan gelip el yıkadığımızda bütün mikrobu sabunluk üzerine bırakıyoruz. Ancak sıvı sabunluk otomatik olursa bu durumu ekarte edebiliriz. Ayrıca işine devam eden insanlar için iş yerlerinde içine kolonya koyarak da kullanabilirsiniz. Şimdi konuya döneyim.

BİM AKTUEL 27 mart 2020 ürünlerinde bulunan Kiwi marka otomatik sabunluğu Bim mağazalarında bulabilirsiniz. 49,90 TL gibi oldukça uygun (aslında pahalı ama piyasa uçtuğu için ucuz duruyor) fiyattan satılıyor. İnternet üzerinde aynı ürün 60-80 tl fiyat aralığında. Başka markaların benzer ürünlerinden 30tl olanını da gördüm ancak site güven vermedi...
    4 ince pille çalışan ve hareket sensörü ile sıvı sabunu size takdim ediyor. Ürünü aldım ve sizler için inceledim. Aşağıda video linkini bırakıyorum. Alkol, kolonya,Deterjan, güneş yağı ve kremi ile deterjan dahi koyarak kullanabilirsiniz.

İNCELEME VİDEOSU:

Tamirini de yaptım

Pas sorunu için çözüm videom

Bir arkadaş pil yuvasının su aldığını ve zamanla paslandığını ifade etmiş. Ben şu şekilde sorunu çözdüm. Mobilya vidalarını deliklerini kapatmak için kullanılan malzemelerden alarak japon yapıştırıcısıyla kapattım.

Görseli

5 haziran tarihinde 60 tl den tekrar bim'de satışa geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 28 Şubat 2021; 12:27:28 >

• Sen sorun çıkardıkça ben cevaplarım merak etme. Dışarı çıktın para çektin ve eve geldin. eşin çocuğun kapıyı açar elini sağa sola değmeden gider yıkarsın. Kardeşim herkesi kendiniz gibi 20 yaşında ve herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan bir birey gibi düşünmeyin. İnsan ölümden korkmaz ama çocukları vardır, onları yalnız bırakmaktan korkar. Kişi kendi ölmez belki sağlıklıdır ama sevdiğine zarar vermekten korkar. Abartı değil bu. 17 kişi öldü bu gün... bu bilinen yani test yapılmamış fakat solunum yetmezliği denerek ölen insanlar var. Az açın ufkunuzu, az geliştirin kendinizi...
    Yoğun bakımda çalışan sağlık personellerine de desene abartma diye?
    Sabunluğa dokununca elimizdeki mikrop sabunluğa geçiyor ve orada kalıyor. ikinci birisi ya da biz dokunduğumuzda virüsü tekrar alabiliyoruz. Sabun zaten kesin öldürüyor diye bir şey yok. 1 tane sağ kalsa bittin

Ben de aldım. Çok güzel bir ürün. Hoşuma gitti. Tavsiye ederim. Baya gelmiş her mağazaya.
  • virüs olayını anlamadım.

sabunlukta virüs varsa var. elimizi yıkıyoruz zaten virüs mü kalır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guldurdusundur G kullanıcısına yanıt
    abi temas et virüs varsa eline gelecek. zaten sabunluktan sabun sıkıp elimizi yıkıyoruz. virüsü direk kaynağından yakalayıp imha etme imkanı varken bu cihaza gerek yok :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aldım bugün bimden gayet güzel kullanışlı duruyor tavsiye ederim haftaya sensörlü çeşme başlığı getirirlerse iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

virüs olayını anlamadım.

sabunlukta virüs varsa var. elimizi yıkıyoruz zaten virüs mü kalır
    Sabunluğa dokununca elimizdeki mikrop sabunluğa geçiyor ve orada kalıyor. ikinci birisi ya da biz dokunduğumuzda virüsü tekrar alabiliyoruz. Sabun zaten kesin öldürüyor diye bir şey yok. 1 tane sağ kalsa bittin

Ben de aldım. Çok güzel bir ürün. Hoşuma gitti. Tavsiye ederim. Baya gelmiş her mağazaya.

• kazuya1978 K kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi. Bir tane virüs kimseye bir şey yapmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kazuya1978 K kullanıcısına yanıt
    banyoya giderken kapı kolu için ne yaptınız acaba?

otomatik açılan kapı geldi mi bime :)

bence abartmayın 50 tl ye bunu alacağınıza 3 kutu activex alın daha iyi

• Ürünü uzun süreli kullanmak istediğinizde ürün tıkanıyor. Bire bir aynı ürün (Markası farklı, menşei çin). O yüzden kullanamadım. Ama sıvı sabun yerine daha akışkan bir sıvı sorun yaratmaz diye düşünüyorum. (Dezenfektan gibi)

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

banyoya giderken kapı kolu için ne yaptınız acaba?

otomatik açılan kapı geldi mi bime :)

bence abartmayın 50 tl ye bunu alacağınıza 3 kutu activex alın daha iyi
    Sen sorun çıkardıkça ben cevaplarım merak etme. Dışarı çıktın para çektin ve eve geldin. eşin çocuğun kapıyı açar elini sağa sola değmeden gider yıkarsın. Kardeşim herkesi kendiniz gibi 20 yaşında ve herhangi bir kronik rahatsızlığı olmayan bir birey gibi düşünmeyin. İnsan ölümden korkmaz ama çocukları vardır, onları yalnız bırakmaktan korkar. Kişi kendi ölmez belki sağlıklıdır ama sevdiğine zarar vermekten korkar. Abartı değil bu. 17 kişi öldü bu gün... bu bilinen yani test yapılmamış fakat solunum yetmezliği denerek ölen insanlar var. Az açın ufkunuzu, az geliştirin kendinizi...
    Yoğun bakımda çalışan sağlık personellerine de desene abartma diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 27 Mart 2020; 21:44:54 >

• Kactane bime baktim bulamadim

• Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt
    daha düne kadar bu virüs ortada yoktu.

onu yapın bunu yapın sadece tavsiyeden ibaret. bu ürün gereksizdir aksini söyleyenin harcayacak parası çoktur.

bu virüs nasıl nerede kaç gün yaşıyor nereden bulaşıyor kesin bir kanıt yok.

bu kadar ince düşünen biri marketten aldığı yiyecekleri de sirkeli suya basmalı. dikkat etmemiz gerek ama abartmaya da gerek yok. bu ürünü ben de alayım peki tuvalet sifonu için ne yapmamızı önerirsin ona da elvidenle mi basalım musluğu da sensörlü olandan mı takalım :)

ince detaylara inersek kendimizi bir odaya kilitlememiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 27 Mart 2020; 22:0:58 >
  • Ürünü 4-5 aydır kullanıyorum.Daha önce yine BİM den almıştım. Çok kullanışlı, akan sıvı sabun miktarı ideal. Akış miktarını ayarlama yok. Daha önce 3 adet sinbonun ürününü de kullanmıştım. Aynı sorun bunda da var. Pil haznesi alt kısımda, 3 adet ince kalem pille çalışıyor. Fakat bir süre sonra pil haznesi altta olduğu için lavabo üzerindeki sulardan, nemden vs etkilenerek pil haznesi paslanıyor. Bir süre sonra cihazın elimde kalacağı kesin. Sinboda da aynı sorunu yaşadım. Keşke pil yuvası altta değil de arka tarafta sudan etkilenmeyecek bir kısımda olsaydı. Bozulursa bir daha aynı ürünü alır mısın diye sorarsanız almam.
  • bundan iki tane aldım 1-2 ay evvel. Pil haznesi su alıyor zamanla pas akıyor. Lavaboyu falan rezil etti. Conta sistemi var ama işe yaramıyor. Tavsiye etmem.
  • virüsten korunmaya çok anlamlı değil gibi ama düzgün çalışıyorsa güzel ve kullanışlı bir cihaz bence
  • Sabunluğa dokunan zaten elini yıkıyor mikropta ölüyor

ben de 190 TL lik kalitelisi var bunun ama çok çabuk bozuluyor bu aletler zaten netten bakın 1 ayı çıkartanı çok nadir. Tavsiye etmem kalitelisini almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BèRuTTì -- 28 Mart 2020; 1:8:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Sabunluğa dokunan zaten elini yıkıyor mikropta ölüyor

ben de 190 TL lik kalitelisi var bunun ama çok çabuk bozuluyor bu aletler zaten netten bakın 1 ayı çıkartanı çok nadir. Tavsiye etmem kalitelisini almak lazım.
    Elindeki mikroptan bahsetmiyorum, sabunlukta kalan mikroptan bahsediyorum. Yahu neden anlamamak için uğraş gösteriyorsunuz? Bu ürünle sabunluğa pis ellerin değmeyecek. Başkası o sabunluğa kullandığında senin mikrobun ile temas etmeyecek. Bu kadar basit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 28 Mart 2020; 11:16:17 >

• Miyamoto Musashi kullanıcısına yanıt
    Sabunlukta kalan mikrop da eline geçtikten sonra sabunla yıkanıp gidecek. Onu diyor. Bir de kafanı dağlara taşlara vurmuşsun.

• Bu tür ürünler pil canavarı oluyor.. Haftada bir 4 kalem pile mal olabiliyor.. Başlığa ve ürüne girmiyorum..

• iki tuvaletede alayım akşama, el değmememsi için şart acaba kaç pille çalışıyor. şarjlı olsa daha iyi olurdu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.