Şimdi Ara

BİM iphone aksesuarları 13 NİSAN %60 indirim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
6
Favori
24.145
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 mt şarj kablosu aldım ürün gayet iyi şarj ediyor.
    ama sıkıntı şu, ürünler orijinal kalite düşük versiyon.

apple aksesuar üretim yerleri china,vietnam, brasileira ülkeleri
    EarPods kulaklık yada şarj kablolarının nasıl orijinal olduğunu nasıl anlarsınız size ilk onun söyleyeyim kulaklık kablosu yada şarj kablosu üzerinde design by apple california assembled in ( üretim ülkesi ) yazar sonunda da da.https://support.apple.com/tr-tr/HT204566 bu linkte de anlaşılıyor nasıl orijinal olup olmadığı anlaşılacağı apple nin kendi sitesi dir link.
    bu zaman kadar samsung telefon kullanıcısı olarak 3 tane kablolu earpods kulandım 3 dede üzerinde china yazıyordu cuma günü bim den aldığım kulaklık ta vietnam yazan versiyonuydu
    ama dikkat ettiğim konu şu kutuda üretim yeri china yazıyor ama ürün üzerinde vietnam yazıyor. yani vietman da daha ucuza üretilen ürünü china üretimi gibi gösterip satılıyor.
    ürünler orijinal mi orijinal ama düşük kalite.
    aldığım earpods vietman kulaklığı evdeki china olan sağ tarafı çalışan kulaklık ile
    karşılaştırdım.

china, vietnam earpods kablolu kulaklık arasında ki farklar

1. fark kablo kalitesi china dağa kalın bir kablo vietnam daha ince

2. fark ses olarak ta çok farklı china kulaklık gümbür gümbür bas tiz tam terinde bilindik
    apple kutudan çıkan earpods kablolu kulaklık,
    vietnam üretim kulaklık sesi biraz tiz biraz kalitesiz boğuk müzik dinlerken dış sesi bile kesemiyor

3. fark daha önce china kulaklık uzun süre kullanırken 5-6 saat sonra kulağımda ağrı yapmaya başlardı vietnam kulaklık 1 saat geçmeden kulakta ağrı yapıyor.
    size tavsiyem EarPods kulaklık alırken bunlara dikkat edin ben bir daha EarPods kulaklık
    alırken kesinlikle kablo üstünde vietnam yazanı almayın bim den EarPods kulaklık almayın
    ali cengiz oyunu yaparak mal satılmaz kutuda china içinde vietnam ürün var.
    şarj kablosu yada şarj başlığı için bi şey diyemem kablolar fena değil gibi kulaklıklar
    gerçekten tırt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric_cantona -- 16 Nisan 2018; 12:28:18 >

• bim sattığı kulaklıklar şu da olabilir yabancı sitelerde bu konu daha önce konuşulmuş vietnam üretimler orijinal mi diye evet orijinal denilmiş bir ara aksesuar orada ürettirmiş apple ama vietnam kulaklıkların bazılarını geri toplatmış kalitesizliğinden dolayı müşteri şikayetinden dolayı 2018 nisanda gelen kulaklıklar onlar da olabilir.
  • eric_cantona E kullanıcısına yanıt
    Eger soylediginiz gibi bir durum var ise (Disi China, ici Vietnam) bu ciddi bir suc...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablo alıp kullanmayacak olan ulaşabilir. 2m öncelikli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Melkor -- 16 Nisan 2018; 15:41:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Kablo alıp kullanmayacak olan ulaşabilir. 2m öncelikli
    + 1metre, 2 metre farketmez alıpta satan varsa özel mesaj yoluyla ulaşabilir
  • 2 m kablo alıp iade ettim. Seri numarası kayıtlı çıkmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ankara karapurcekte ki lunaparkin ordaki bim de dun aksam 3 adet kulaklik vardi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dumanus kullanıcısına yanıt
    BİM iphone aksesuarları 13 NİSAN %60 indirim

daha bugün bimden alınmış 1 MT şarj kablosu

dışı china içi vietnam olması bence bi sakıncası olmamaz neden derseniz apple iki yerde de
    üretimi mevcut kabloyu vietman da ürettirmiş tir. paketleme işini de china yaptırmıştır.

ama benim anladığım vietman daki üretim biraz daha kalitesi düşük bir üretim.
    daha önce yazdığım gibi de vietman ürünleri orijinal mi diye soranlar olmuş ilk çıktığında
    applenin kendi sayfasında evet den miş ama vietman ürünleri beyenmeyenler olmuş benim gibi
    bi arkadaşıma da china kulaklık ile müzik dinlettim vietman ile de aynı müziği dinledi
    arlarında büyük ses farkı var bariz dinlerken hissediliyor china kulaklık en az 1,5 - 2 senelik yeni nesil de değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric_cantona -- 16 Nisan 2018; 16:57:9 >

Tamam sakincasi olmaz ama urunler ucuza da satilinca acaba kalitesel problemli urunleri elden bu sekilde mi cikariyorlar diye dusunuyor insan. Normal sartlar altinda bu kodlamalarin nizami bir sekilde yanlissiz yapilmis olmasi gerekirdi

• Dumanus kullanıcısına yanıt
    evet aynen bence sıkıntılı ürünleri böyle çıkarıyorlar elden apple yada ona üretim yapan firma yapıyor bence bu şekil de bizde alıyoruz yapacak bişey yok şimdi ben kulaklığı götürüp bim e iade etsen almaz büyük bi ihtimal açılmış kullanılmış diye ama rürün kalitesi gerçekten yerlerde daha önceki plastik kutulu olanlar nasıldır bilmem ama bu sefer ki kulaklıklar benim deneyimi me göre gerçekten rezalet.
    Ben kabloyu açtım. Seriyi sorgulattım. İade ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykuttt1987

Ben kabloyu açtım. Seriyi sorgulattım. İade ettim.
    Seri numarasını nereden sorgulatıyorsunuz?

• hrvl H kullanıcısına yanıt
    https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/
    Ben buradan kontrol ettim

Bende şimdi ilk sefer geldiğinde almış olduğum kabloları kontrol ettim kutu üstünde de kabloda da Çin üretimi olduğunu gördüm dediğiniz gibi belki de sonra getirilen ürünler daha kalitesiz olabilir.

• shark1907 kullanıcısına yanıt
    ürünler orjinal gönlünüz rahat olsun ama ucuz maliyetli versiyonu.

şarj kablolarında yada şarj başlıgında bi sıkıntı çıkacağını zannetmem ama kulaklıklar tırt. aslında bu suç kutuda cin yazıp için vietnam yazması tüketici haklarına aykırıdır.

• Kulaklıkta seri nerde yazıyor ss atıcak varmı ?

d&r de almıştım onu sorgulatıcam kutu içeriğinide atabilirim

-----------------------------------------------------

ve bende 8 plusun orj kutusundan çıkan sarj kablosu var onun üzerine yazı yazmıyor ?

ayrıcahttps://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ bu sorgu adresini veriyorsunuz fakat bu adreste
    https://support.apple.com/tr-tr/HT204308 seri numarası nasıl bulunur'a girince earpods veya kablo için anlatım yokki ? ( kablo yada earpods sorgulanmıyor olabilirmi arkadaşlar ) yanlışım varsa düzeltin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 16 Nisan 2018; 21:29:45 >

• Apple’dan aldığım 2 mt kablo Bim’den aldığım 2 mt kablodan daha kalın. Anlamadım orijinal mi değil mi

• orijinal sadece farklı üretim versiyonun olduğu için o şekilde.

• BlackMon B kullanıcısına yanıt
    Kablonun üstünde made in kısmının bitişiğinde yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykuttt1987

Kablonun üstünde made in kısmının bitişiğinde yazıyor.
    sarj kablosu içinmi dediniz hocam kutuda çıkanda hiçbirşey yazmıyor
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.