Şimdi Ara

BİM, iPhone 6 satmaktan vazgeçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
21.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    17 Ağustos günü belirli mağazalarında iPhone 6 satacak olan BİM, bu kararından vazgeçti. BİM'in neden böyle bir karar aldığı bilinmemekle birlikte akıllara ilk gelen sebep ise ABD ile Türkiye arasında yaşanan krizden dolayı BİM'in iPhone 6 satmaktan vazgeçtiği oluyor.

BİM'in neden iPhone 6 satışını durdurduğunu öğrenmek için BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Genel Müdürlüğü'nü aradığımızda iPhone 6 satışının kaldırılmasının şirket kararı olduğunu öğrendik. "Neden böyle bir karar aldınız?" diye sorduğumuzda ise konuya ilişkin bir bilgi alamadık. 

Elbette BİM'in iPhone 6 satışından vazgeçmesi yalnızca ABD ile Türkiye arasında yaşanan krizden dolayı kaynaklanmıyor olabilir zira Apple, 2014 yılında duyurduğu iPhone 6'nın üretimini daha önce durdurmuştu. Dolayısıyla BİM, yeterli stok bulamadığı için de iPhone 6 satmaktan vazgeçmiş olabilir. Elbette BİM'den resmi bir açıklama gelmediği sürece bu kararın nedenini kesin olarak bilemeyiz. 

• Apple'dan izin almadan, Dubai üzerinden İPhone getirip sattığı için Apple ürünlerinin satışlarını durdurmak zorunda kalan ve bunu müşterilerine “ABD’yi boykot ediyoruz” diyerek duyuran BİM’in; ABD’den ithal edilmiş kuruyemiş sattığı ortaya çıkmış! Şaşıranlar Rabia yapsın..
    Iphone 6 almak zaten saçmalık onu geçtim de kimse milleti kandırmasın boşuna. Biz Kim Amerika'yı boykot etmek kim? Kamu bilgisayarlarında bile kullanılan Windows'u mu kaldıracaksınız? Yoksa bütün akıllı telefonları kullanmayı mı bırakacaksınız? Dijital anlamda Amerika her yerde. İnternet demek Amerika demek. Adamlar istediği kişiyi istedikleri gibi takip edebiliyorlar...Amerika'ya kafa tutmak için artık çok geç. Boşa yapılan atar milletin cebini yakar....
  • “bilinmeyen bir sebepten ötürü”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 15 Ağustos 2018; 10:25:53 >
  • Dolar yüzünden, zarar etmemek için olabilir...

• dün ki boykottan sonra satsaydı hain ilan edilirdi iyi bir karar olmuş ıphone 6 sar değeri yüksek eski ve kötü bir telefondu o fiyata daha iyi telefonlar var
  • bunun haber olacak degeri nedir? yani bu kadar da sacma sapan reklam yapilmaz...
  • trump çinli telefonları yasaklarken sesiniz çıkmaz, biz yapınca ovvvv.

Ulan var ya tam batı yalakası tipler var şu forumda hayret ediyorum.

Azıcık milli düşünün.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xAdli -- 15 Ağustos 2018; 12:39:17 >
  • Şimdi Amerika düşünsün....
  • Haftaya vestel satar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yalnız ülkeye iphone lar çinden giriyor menşei usa olmadığından gümrük vergisine takılmaz
    iyisi mi elinizdeki iphoneları kırarak boykot edin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalama şekerleri

• Siyasilerin kullandığı telefonları,arabaları vs bilmeyen ya da sorgula(ya)mayan yorum yapıyor.

He önce kendileri kullanmasın,yerli milli araba,telefon vs kullansın(tabi önce üretsin),fedakarlık yapsın ondan sonra zaten destekleriz.
  • RTE elinde Vestel Z20 ile poz versin... Sonra bakarız bizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaC53

trump çinli telefonları yasaklarken sesiniz çıkmaz, biz yapınca ovvvv.

Azıcı milli düşünün.

Boykot ediyor olsaydın bu yazıyı giremiyor olacaktın
  • quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

RTE elinde Vestel Z20 ile poz versin... Sonra bakarız bizde.

Onun içinde de Snapdragon ve Android var, şimdi bir şey yazardım ama neyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşletim sistemi, ekranı ve işlemcisi amerikan malı olan vestel telefonlarını mı yoksa işlemci ve yazılımı amerikan malı olan samsungu mu satacaklar, merak ediyorum
  • Stoklanmaya baslanmistir ... Olay bu . Yani Baskan Erdogan in tepkisiyle alinan bir karar degildir. O stoklananlar artik baska yerlerde yeni zamlarla piyasaya surulecektir .

• Zorlu enerji asansöründe karşılaştığım olaylar.
    Kızım ne o elindeki telefon biz vestel telefonları size boşunamı dağıttık.
    iphone samsung görmeyeceğim kimsenin elinde Vestel Venüs kullanacaksınız..
    %60 ı ithal parçalarla yapılıyor..

iphone ülkeye girmiş artık ithalatı yapılmış vergisi ödenmiş almamak satıcıya ülkeye zarardır..
    amerikan malının ithalini yasaklarsın ülkeye sokmazsın o ayrı..

italyada starbucks mağazası neden 1 tane iken Türkiyede 300 küsür tane..
    Adam kendini geliştirmiş kahveyi sanat haline getirmiş.. ama oda yetmiyor işte olay vatandaşta bitiyor.
    Halkta bilinçlenmiş almıyor zaten benim kahvem kral diyor yerliye yöneliyor..

yani iş önce kafada bitiyor.. sen yerli üretime talep gösterirsen o kadar büyürsün..

büyük ülke hammaddeyi satın alır işler ve dünyaya ürün olarak satar..
    hammadde üretiyosan kendin işleyeceksin..
    Türkiye tarım ülkesi.. yemişim böyle tarım ülkesini..
    Türkiyede ekonomik olarak kendini kurtaran geçindirebilen üreten il sayısı çok az..

adamlar apple pie elmalı turtayı dünya markası yapmışlar..
    adamlar pizzayı peyniri sucuğu sosisi hamur işini dünya markası yapmışlar..

ulan küşleme - pastırma - muhlama - simit - organik nar ekşisi - künefe - baklava - katmer - fındık..
    bu ülkede ne lezzetler dünyaca ünlü marka haline gelebilecek..

elin yabancısı antebe gelmiş dükkan dükkan geziyor sürülebilir antep fıstığı ezmesini nasıl yaparım diye..
    bizzat esnaftan duydum..

birşeye talep fazlaysa onun fiyatı artar!! (dolar-euro-ekmek-domates farketmez)
    bu işin çözümü ÜRETMEK ÜRETMEK ÜRETMEK..

Eskiden yerli malı haftası yapardık sınıflarda arkadaşlarım memleketlerinden ürünler getirirlerdi..
    ben ben bulgaristan deliormanlıyım :) pehlivan diyarı deliorman yani ludogorest..
    pembe domates getirmiştim.. dışı kabak dersin tatsızdır dersin..
    ama ekmeğin arasına koyup yersin öyle bir lezzet..
    öğretmenim memletine götürmek için tohum istemişti annemi babamı acil okula çağırtmıştı.. :)

(NOT : Arkadaşlar domatesi çok soran çok tohum isteyen oldu :) :) önce şunu belirteyim bulgar değil kandan ırktan Türküm.. bulgaristan göçmenlerinin çoğu iç anadoludan sürgüne gönderilmiş ve balkan bölgelerini Türkleştirmek üzere yerleştirilmiş Türklerdir.. ne yazıkki azınlık konumuna düşünce öz vatanımızdaki yurttaşlarımız tarafından ''bulgar'' ve ''bulgar göçmeni'' adıyla adlandırıldık.. ''almancı'' dan daha ağır bişey bu.. domatesin hikayesine gelince.. domateste bulgar domatesi değil HALİS OSMANLI DOMATESİDİR.. israilin yolladığı tohumlarla o geni genetiği bozulmuş kayış gibi domatesleri yedi bu ülke pazarlarda marketlerde çünkü tohum ucuz çabuk oluyor yetiştirilmesi kolay üreticiye kolay para kazandırıyor.. Ama azınlık durumunda kalan dedelerimiz ninelerimiz yanlarında ceplerinde götürdüğü ''OSMANLI PEMBESİ'' ni balkanlarda tekrardan yetiştirdi ateşledi.. kolay yetişmez özenli bakım ister.. dış görünüşü gerçekten bozuk gibidir yer yer yeşil yerleride vardır.. ama dediğim gibi ekmeğin arasına koyup yersiniz öyle bir lezzet.. internette OSMANLI DOMATESİ - OSMANLI PEMBESİ - BALKAN DOMATESİ diye aratabilirsiniz.. lütenitsa (penguen Türkiyede satmaya başladı) denilen özel salçamızda bu domatesten yapılır.. trakyadan gelecek yada bursada bulabilirsiniz!

ben çift vatandaşım bulgar vatandaşıda oldum ama Türk'üm ve bulgaristan levası şuanda 1 leva 3.50 tl aralığında.. yani 3. sınıf balkan ülkesinin bile ekonomisi bizden iyi.. yolları yok ama tasarrufu var tarımı var hayvancılığı var medeniyeti var Türklerin ekonomiye katkısı iyi.. kırmızı et sağlıklı ve ucuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 17 Ağustos 2018; 0:48:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xAdli

trump çinli telefonları yasaklarken sesiniz çıkmaz, biz yapınca ovvvv.

Azıcık milli düşünün.

edit: imla
    Biz her türlü yasağa karşıyız. Amerikada alınan bir yasak bizi fazla etkilemediği için burada tepki görmemiştir. Mesela benim haberim bile yoktu siz söyleyene kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.