Şimdi Ara

BİM’in sattığı Apple marka aksesuarlar sahte çıktı [Resmi açıklama geldi] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
2
Favori
14.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nozan11s

ömrümde bimden teknolojik ürün almadım aldırmamda.

yalnız şöyle bir sıkıntı var.

Arkadaşımın da değindiği gibi ihtarnamede APPLE INC yazmakta.

Türkiyede Apple'ın kestiği faturalarda Apple Teknoloji ve Satış Limited Şirketi yazıyor.

rastgele çekilmiş bir ihtar olabilir.
    Apple ana firmasıyla satış yapan firma birbirinden ayrı. Aynı adı taşımak zorunda değiller. Apple patent marka işlerini apple merkez yönetir. INC bu anlama geliyor zaten. Incorporation. Anlamı şirketler birliği demektir.
  • Bu olay orta halli gelismis bir ulkede olsa bakin gelismekte olan demiyorum suan bu firmaya korkunc cezalar gelmisti hatta belki batmisti bu acik acik bir sahtekarligin belgesidir.

Apple firmasi cakma urun satma demiyor apple yazip satmana dur diyor ha dersin le elma kulaklik satiyorum tamam ama sen apple orjinal urun diye satarsan sana cus derler yazik memleketime gercekten yazik bu ulkeden bir yol olmaz

Dolandiricilik ve sahtekarlik turk ceza kanuna gore suctur ve bu bir kamu sorumlulugudur.

• Orjinal diye sahte satmak bir suctur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ohhhhhh çok güzel olmuş.

• Slaved by makarna S kullanıcısına yanıt
    Üç yıldır sapasağlam kutudan çıkan kablo yalnızca rengi değişmiş o da silince eski beyazlığına kavuşuyor. Kullanmayı bilmeyene altından yapsalar ne fayda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Cumhurbaşkanımızın şehzadeleri BİM’e ortak kim kime yaptırım uyguluyor?

• Sahteye bir ton para vermek de can acıtır ya. Kablonun kulaklığın sahtesini telefoncular zaten 5-10 liraya satıyor.

• Bim'in önünden bile geçmem.
  • Bim poşetine 4 tane şarj aleti, beş tane de kulaklık koyup apple a göndersin Bim. Elimizde kalanlar bunlar buyur imha et diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Bildik hiçbir marka yok mu? Keşke marka isimlerine değil de paketlerdeki üretici firma kısmına baksaydınız çoğunun bilindik marka olduğunu görürdünüz. Mesela et ürünleri Namet. Meyve suları Tat, Dimes gibi markalar. Geçenlerde sirke aldım üretici firma Kühne yazıyor. Daha da örnek verebilirim.

• Bilinçli Apple kullanıcısı mı var :D Zaten en başta bilinçsiz oldukları için Apple alıyorlar. Bilinçli olan Apple almaz.

• _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    ne kadar boş bi yorum

• fthkn F kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla eğer firma ulusal mahkemeye başvuracaksa o ülkede bulunduğu resmi adıyla başvurmak zorunda.

APPLE INC diye bir firma yok Türkiye'de.

dikkat çekmek istedim sadece bimi savunuyorum gibi durmasın.

Ama örneklere baktığımızda Apple'ın norveç'deki lawsuitlerde Apple INC adını kullandığını görüyoruz.
    Türkiyede de böyle yapmış olabiirler.

apple inc link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nozan11s -- 31 Ağustos 2018; 19:37:24 >
  • _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    bilinçli olduğunu sananlar apple almaz diyerek karşı tez oluşturuyorum
  • Bunların diş macunu, şampuan gibi ürünlerinde de bir acaiplik var.Sahte mi, etken maddesi mi az bilemem(!)

• quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Bilinçli Apple kullanıcısı mı var :D Zaten en başta bilinçsiz oldukları için Apple alıyorlar. Bilinçli olan Apple almaz.
    Eğer Tanrı gerçekten olsaydı bu yorumun üstüne parmaklarını taş yapması gerekirdi. Apple kullanıcısı parasını verip her konuda özenli ilgili bir ürün alarak yeterince bilinçli davranıyorlar. Apple kullanıcısı parasının her kuruşunun hakkını alıyor.
  • Nasıl bir şerefsizlik bu ya?

• Bi ÇİN den bi de BİM den uzak durmak lazımmış

• Bim e sövenler yakında ülke batınca paranız ancak bim den alışverişe yetecek bekleyin görün

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.