Şimdi Ara

BİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TÜİK verilerine göre, Türkiye’de genç nüfusta mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı %22,1, mevsim etkisinden arındırılmış istihdam oranı %32,4. Türkiye’de üniversite mezunu binlerce genç, alanında iş bulamadığı için başka alanlarda çalışmak zorunda kalıyor. Ülke genelinde hemen hemen her mahallede faaliyet gösteren BİM marketin iş ilanı dikkat çekti.

10 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Paramedya’da yayınlanan habere göre, şirket, mağazalarında ve depolarında çalıştırmak için en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi. BİM mağazalarının iş ilanına 10 binin üzerinde üniversite mezunu genç başvurdu. Başvuruların arasında işten atılan bankacılar, atanmayan öğretmenler ve KPSS’yi kazanamayan gençler bulunuyor.

BİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bim-depo-ve-magazada-calisacak-personele-en-az-4-yillik-universite-mezunu-sarti-getirdi-490490h.htm

• Eğitimin kalitesi ortada. Ülkedeki üniversite(!)lerin %90'ı çöp. Abartmıyorum çöp. Çoğu apartmandan bozma 2-3 binadan oluşan bomboş kurumlar.

İçerisinde ne eğitmen var ne profesör. Olanların da zaten kalitesi ortada. Bütün kadrolar akraba, birisi öbürünün yeğeni, diğeri kızı oğlu, amcaoğlu halakızı dolu üniversite kadroları. Bunlar mı gençleri eğitecek. O adamın kapasitesi ne ki karşısındakini eğitebilsin.

Sadece Altunaze caddesi çevresinde 6 tane üniversite(!) var. Bunlar üniversite mi şimdi? Ben erasmusla Çek cumhuriyetine gitmiştim, sadece benim gittiğim fakülte bile bizim üniversiteden kat kat daha büyüktü. Bizim üniversite onun yanında düz lise gibiydi.

• 15-16 yıl öğrenim görüp ancak kasiyerlikte iş bulabiliyorsun.

20 yılda gelinen durum işte bu BİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi. 

• Redeemertr kullanıcısına yanıt

Bak dostum ben avrupaya gidip gelmiş biriyim, inan bana türkiye çoh iyi. Avrupa kan ağlıyor kan. Değerimizi bil sen!

• Ülkede bu kadar çok üniversite mezunu işsiz olunca BİM'e hak vermemek elde değil.

• Şaka gibi her şeye üniversite mezunu sanki mesleği okul öğretiyor.

• Müşteri olarak benim işime gelir. Karşımda muhatap alacağım adamın üniversite mezunu olmasını tabiiki isterim.

• yakında atanamayan kasiyerler ve atanamayan depocular protestoları olursa şaşırmamak lazım...

• Eğitimin kalitesi ortada. Ülkedeki üniversite(!)lerin %90'ı çöp. Abartmıyorum çöp. Çoğu apartmandan bozma 2-3 binadan oluşan bomboş kurumlar.

İçerisinde ne eğitmen var ne profesör. Olanların da zaten kalitesi ortada. Bütün kadrolar akraba, birisi öbürünün yeğeni, diğeri kızı oğlu, amcaoğlu halakızı dolu üniversite kadroları. Bunlar mı gençleri eğitecek. O adamın kapasitesi ne ki karşısındakini eğitebilsin.

Sadece Altunaze caddesi çevresinde 6 tane üniversite(!) var. Bunlar üniversite mi şimdi? Ben erasmusla Çek cumhuriyetine gitmiştim, sadece benim gittiğim fakülte bile bizim üniversiteden kat kat daha büyüktü. Bizim üniversite onun yanında düz lise gibiydi.

• Valla yine iyi Allah'lari varmis da muhendis sarti istememislerBİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi. 

• Yüksek Lisans şartı gelmeden önce hemen başvurmak lazım. YTD

• Adamların yerinde olsam bende böyle bir şart arardım.Elini sallasan zaten üniversite mezunu.En azından azda olsa eğitimli elemanlara sahip olurlar.Zaten şu anda üniversitelerin %90 ı lise nin bir tık üstü.Üniversite diyebileceğimiz en fazla %10 kesim var.

• 2-3 sağlam üninin bir kaç sağlam bölümü dışında üniversite mezunu olmanın hıc bir anlamı yok ülkede

• Genjler üş büğünmüyür...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu zihniyetin ülkeyi getirdiği nokta.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupadaki ortalama bir lise mezunu bu ülkede sıradan bir ünv.den mezun olan birinden eminim daha donanımlıdır.

Her köşe başına fakülte açmakla eğitimde uçtuğumuzu kaçtığımızı sananlar var sanırım.

Bu ülkenin en büyük eğitim eksiği teknik ara eleman yetiştirememesidir.

• Sağlam referansınız yoksa kasiyerlik işi kaçınılmaz oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi.

• Leipold kullanıcısına yanıt

O da bi 10 sene sonra artık BİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi. 

• Fallen Angel by A.C kullanıcısına yanıt

avrupada yasayan biri olarak BİM, depo ve mağazada çalışacak personele en az 4 yıllık üniversite mezunu şartı getirdi. diyorum

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.