Şimdi Ara

Bim de satılan tombik piliç salam hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
14.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-77BA090AF

Derhal terk et forumu

Alıntıları Göster
    Hareketlere bak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Hareketlere bak.

Alıntıları Göster

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki yıl önce dağhan sucukları salamlar falan incelendiğinde tek tırnaklı eti ve sakatat bulunmuştu içinde. Ona göre yiyiniz.

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt
    Sucuk candır kardeşim salam sosis yağlı hayvanın işe yaramaz parçalarından yapılır ama sucuk baharatlı oloması bozulmaması adeta bir superfood
    şaka maka sucuk severim
  • No SS no güven. Sokak kedilerinin bim salamını yemediğine hayatta inanmam.

Çünkü ben o salamı sokak kedilerini beslemek için alıyorum. Ufak ufak doğrayıp akşamları veriyorum. O salam için kendi aralarında kavga bile ettiklerine şahit oldum. Daha bim salamını yemeyen bir sokak kedisiyle karşılaşmadım

Kendiniz yemek için alıyorsanız kesinlikle tavsiye etmem ama sokak kedilerini beslemek için bence çok hesaplı ve güzel bir yöntem. Bazen de sosis alıp yine ufak ufak doğrayıp veriyorum. Bizim mahallenin kedileri bayılıyor valla
  • Blue Celldweller B kullanıcısına yanıt
    4k mi? Işte bu yüzden obezsin

• o salamı kediler yemiyor. tadında bir acılık var. 5.50 liralık sosis var onu alıyorum. kediler geride tozunu bırakmıyor
  • Nimetle dalga geçmeyin.Birgün onu bile bulamayabilirsiniz.
    İnsanlar 500 liralık sucuk veya şarküteri ürünü yemek ister ama parası 5 liralık mamule yetiyorsa ne yapsın...

• kedisine göre değişir o durum benim önceki kedim bayılırdı salama sosise şimdi ki de öyle. Ona pişirdiğim ciğerlerden 1-2 parça arkadaşımın kedilerine götürdüm (kediler gündüz dükkanda akşam sokaktalar benimki ev kedisi) o sokak kedileri yüzüne bakmadılar ciğerin hele bir tanesi açlıktan ölse bile sadece somonlu mama yiyormuş
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Peki yüzde yüz dana denilen salamların durumu nedir hocam?

• TriLi T kullanıcısına yanıt
    Et olarak sadece dana eti ve yağı kullanılır ama yine içine ayçiçek yağı, nişasta ve soya proteini ilavesi de yapılıyor. Buna baharat karışımı ve su da eklenince löp et oranı %40'ın altına düşer rahat.

Salam ve sosiste benim tercihim genel olarak hindi ürünlerinden yana. Onlarda da durum çok farklı değil aslında ama hindi diye satılan ürünlerde hile ve tağşiş daha düşük olur düşüncesindeyim.

Denetim o kadar yetersiz ki hepimiz firma sahiplerinin vicdanlarına bağlı besleniyoruz.
  • Salam sucuk sosis her türlü işlenmiş et ve şarküteri ürünleri %90 kanserojen. Et konusu çok hassas bir konu. Çok seçici davranmak gerekiyor.

• Bim sosis fiyatı bile en ucuz öğrenci dostu, dünya para olmuş gerçekten

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.