Şimdi Ara

BİM de ASUS X54C-SO570R 799 LİRA (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
3
Favori
40.791
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: musti01

quote:

Orijinalden alıntı: -Vincenzo-

quote:

quote:

hd graphics için driver yüklemeyi unutmayın intelin sitesinden

Hocam dün bende bi adet bimden bilgisayar aldım..aldıktan sonra ne gibi işlemler yapmam gerek yardımcı olur musunuz..Bilgisayara çok fazla hakim değilimde..

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Graphics&ProductLine=Laptop+graphics+drivers&ProductProduct=2nd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+3000%2f2000&ProdId=3319
    burdan işletim sistemini seçerek hd graphics için driver yükleyebilirsin
    aynı şekilde burdan da işletim sistemini seçerek driverları yükleyebilirsin
    http://www.asus.com.tr/Notebooks/Versatile_Performance/X54C/#download

Hocam bu bilgisayar 32 bit mi 64 bit mi..Tam çıkaramadım hd driverini nasıl indirecegimi? Hangisini sececez yada kaçıncı sırada oldugunu söyleyebilir misiniz??

zaten kurulu olması lazım kendiliğinden bendeki herşey kurulu idi driver olarak denetim masası- program ve özelliklere bak orada intel hd graphics yüklü dür büyük ihtimal. birşey yapmanıza gerek kalamaz asus live update programı eğer güncelleme gereksinimi olursa zaten haber verecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orijinalden alıntı: PunisherLord

Aynen ha yukarıda adamın biri 1 gün önce ne peşin para vericem, aynısını taksitli bulurum yaptı. Ben de hakkaten vazgeçtim bi ara. Sonra ertesi gün almış, mesajı da editlemiş. Veya alıp 200 kağıt kar koyup satan, üstüne alıcı çok beğendi diyen de var. Bu kadar küçük hesapların adamı olmak garip geliyor bana, benim zoruma giderdi. Zaten görüntüleyenlerin 1/100'ü mesaj atıyo, bi de extra bunlara gerek yok.

@yufat'a çok teşekkürler, sayesinde haberdar oldum, Edirne-Valikonağı şubesinden önceki gün ayırttım, sabah 9'da da gittim aldım. Çok da yardımseverdi ordakiler, laptop'u görmeme bile yardımcı oldular :) Hatta yanımdaki adam laptop nasıl dedi bana, ben de piyasada bu fiyata en iyisi deyince, sanırım o da aldı bir tane İstanbul yolunda biri de BİM'den mi aldın? dedi, evet diyince de Viyana'da bilgisayar mühendisi arkadaşım var, ASUS tavsiye ediyo dedi :)

Çakallık yapmadan alan herkese hayırlı olsun.

Vereyim sana aldığımı meraklıysan. Pişman olmaya başladım bile. Bile bile lades dedik. Pes 2008-2009 açmayan i3!!!!

Onboard ekran kartı 64 mb'mış!!! Yuh yani hadi on board anladık da 64 mb ne!!!

Üstteki beğenmediği malı kar koyup satana da benzemem bu sorunu çözemezsem aldığımdan ucuza satarım bu birincisi....

Cihazı cuma değil cumartesi aldım; yaşadığım yer (anadoluda küçük bir ilçe) itibari ile burada millete almayın desem bana hiç bir faydası olmaz. Her şeyin altında başka şeyler arayan fesatlığınızla başbaşa kalın.

1696 mb görünüyor ekran kartı bende, ram ile alakalı bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_5553

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PunisherLord

Aynen ha yukarıda adamın biri 1 gün önce ne peşin para vericem, aynısını taksitli bulurum yaptı. Ben de hakkaten vazgeçtim bi ara. Sonra ertesi gün almış, mesajı da editlemiş. Veya alıp 200 kağıt kar koyup satan, üstüne alıcı çok beğendi diyen de var. Bu kadar küçük hesapların adamı olmak garip geliyor bana, benim zoruma giderdi. Zaten görüntüleyenlerin 1/100'ü mesaj atıyo, bi de extra bunlara gerek yok.

@yufat'a çok teşekkürler, sayesinde haberdar oldum, Edirne-Valikonağı şubesinden önceki gün ayırttım, sabah 9'da da gittim aldım. Çok da yardımseverdi ordakiler, laptop'u görmeme bile yardımcı oldular :) Hatta yanımdaki adam laptop nasıl dedi bana, ben de piyasada bu fiyata en iyisi deyince, sanırım o da aldı bir tane İstanbul yolunda biri de BİM'den mi aldın? dedi, evet diyince de Viyana'da bilgisayar mühendisi arkadaşım var, ASUS tavsiye ediyo dedi :)

Çakallık yapmadan alan herkese hayırlı olsun.

Vereyim sana aldığımı meraklıysan. Pişman olmaya başladım bile. Bile bile lades dedik. Pes 2008-2009 açmayan i3!!!!

Onboard ekran kartı 64 mb'mış!!! Yuh yani hadi on board anladık da 64 mb ne!!!

Üstteki beğenmediği malı kar koyup satana da benzemem bu sorunu çözemezsem aldığımdan ucuza satarım bu birincisi....

Cihazı cuma değil cumartesi aldım; yaşadığım yer (anadoluda küçük bir ilçe) itibari ile burada millete almayın desem bana hiç bir faydası olmaz. Her şeyin altında başka şeyler arayan fesatlığınızla başbaşa kalın.

64 mb olması normal onboard kartın çünkü paylaşımlı RAM den kullanıyor.Diğer arkadaşların yaptığı gibi 50 lira civarı 4 gb ram alıp eklerseniz gayet iyi şekilde kaldırır hem ekran kartını rahatlatır hem RAM sorunsuz çalışır.Ayrıca i3 nasıl pes 2009 kaldırmıyor anlamadım. Pentium core duo işlemcili 2 gb ramli bilgisayarı vardı yanlış hatırlamıyorsam arkadaşımın onda düşük ayarda da olsa Black Ops oynuyordu ve pes i de canavar gibi çalıştırıyordu hatta birlikte maç yapıyorduk.

Ekran kartı ile alakalı durum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hd graphics için driver yüklemeyi unutmayın intelin sitesinden

Hocam dün bende bi adet bimden bilgisayar aldım..aldıktan sonra ne gibi işlemler yapmam gerek yardımcı olur musunuz..Bilgisayara çok fazla hakim değilimde..

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Graphics&ProductLine=Laptop+graphics+drivers&ProductProduct=2nd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+3000%2f2000&ProdId=3319
    burdan işletim sistemini seçerek hd graphics için driver yükleyebilirsin
    aynı şekilde burdan da işletim sistemini seçerek driverları yükleyebilirsin
    http://www.asus.com.tr/Notebooks/Versatile_Performance/X54C/#download

Hocam bu bilgisayar 32 bit mi 64 bit mi..Tam çıkaramadım hd driverini nasıl indirecegimi? Hangisini sececez yada kaçıncı sırada oldugunu söyleyebilir misiniz??

bilgisayar-sistem özellikleri orda yazar kaç bit olduğu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aa.aslan

Ben de şimdi baktım maximum 784 mb'a çıkıyormuş ama nerden çıkacak bulamıyorum; biosta yok ekran kartı ram seçeneği. Siz daha önce verdiğiniz linkteki driverı mı yüklediniz de yükseldi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: grcck

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x54c-sx048o-x54c-sx048o-celeron-b815-160-ghz-2048mb--320gb-156-dvdrw--intel-hd-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=60159

vatanda daha ucuz hemde 10 taksitle.

O B815 modeli İ3 değil. Fujitsu B960 var B serisi alacaksanız hepsiburada.com da 740 lira.

• ok.işlemci farklı.
  • quote:

quote:

Ben de şimdi baktım maximum 784 mb'a çıkıyormuş ama nerden çıkacak bulamıyorum; biosta yok ekran kartı ram seçeneği. Siz daha önce verdiğiniz linkteki driverı mı yüklediniz de yükseldi acaba?

yok driver yüklemedim link de vermedim sadece 4 gb 1333 mhz ram ekledim muhtemelen bunun için otomatik olarak 1696 mb olmuştur.
  • quote:

quote:

quote:

yok driver yüklemedim link de vermedim sadece 4 gb 1333 mhz ram ekledim muhtemelen bunun için otomatik olarak 1696 mb olmuştur.

epsx2 kurdum; bir ayarı değiştirdi. Acaba o mu yaptı diye düşünüyorum. 64mb'a düşürmüş olabilir. Sonuçta 1gb ramli T2300 işlemci ısına ısına pes2009 açıyordu bununda açması lazım. Bir şekilde o ram en azından 512'ye artacak ama nasıl. Son çare olarak backup iso'ları kurup sistemi sıfırlayacağım epsx2 (Ps2 emulatörü) değişikliği ihtimalini göz önüne alarak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

epsx2 kurdum; bir ayarı değiştirdi. Acaba o mu yaptı diye düşünüyorum. 64mb'a düşürmüş olabilir. Sonuçta 1gb ramli T2300 işlemci ısına ısına pes2009 açıyordu bununda açması lazım. Bir şekilde o ram en azından 512'ye artacak ama nasıl. Son çare olarak backup iso'ları kurup sistemi sıfırlayacağım epsx2 (Ps2 emulatörü) değişikliği ihtimalini göz önüne alarak.

bence ram takviyesi yapın en ufak işlemlerde msn açık explorer açık birde video açsam full hd mkv ram kullanımı 2.5 gb a dayanıyor, sizdede böyle durum oluşup otomatik 64 mb ta iniyordur büyük ihtimalle, çünki intek hd driverindan takip ettiğim kadarı ile grafikler için otomatik artırıyor gerektiği kadar video belleğini tabi ram bulamayınca artıramıyordur.

• Arkadaşalr aldım bilgisayarı 2 gün oldu kullanıyorum wifi, internet genel kullanım ofis hiç bir sıkıntı yok ısınma yok, bu fiyata güzel bir ürü oldu haber verenlere teşekkürler. Arkadaşıma aldım bugün teslim edeceğim.

şimdi kendime bir laptop arıyorum 1400 tl üst limit 2 gb ekran kartı olması lazım önerilerinizi bekliyorum.
  • lenovo z580 vatandan alabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bence ram takviyesi yapın en ufak işlemlerde msn açık explorer açık birde video açsam full hd mkv ram kullanımı 2.5 gb a dayanıyor, sizdede böyle durum oluşup otomatik 64 mb ta iniyordur büyük ihtimalle, çünki intek hd driverindan takip ettiğim kadarı ile grafikler için otomatik artırıyor gerektiği kadar video belleğini tabi ram bulamayınca artıramıyordur.

Güzel diyorsunuz da nasıl arttıracağım. Bulunduğum yerde Asus servisi yok. Kendim açıp taksam garanti bozulacak. Bir de nasıl 4gb taktınız? 2GB çıkarıp yerine mi 4 taktınız yoksa 2GB'ın yanına 4 takıp 6'mı yaptınız? 8'de olur mu acaba?

Bir de dediğiniz gibi olur doğrudur ama o kadar ram ihtiyacım yok. 1gb'lık onboard laptopun işini yapsın yetecek bana şimdilik. Olmazsa D sürücüsüne XP kurayım diyorum. Ram ihtiyacı da düşer ben de alışık olduğum sistemi kullanırım.

Bu arada sistem geri yükleme deniyorum; şimdi eski laptoptayım.

• garanti bozulmaz çünki bant falanda yok tek kapak var zaten 3 vida tutuyor kaydırmalı ,vidaları açıp aşağı doğru kaydırınca çıkıyor ram slotu görünüyor çok kolay. 2 gb muhtemelen klavyenin altında bizim ulaşamayacağımız bir yerde , tek slot boş arkadaki 4 gb takıveriyorsunuz oluyor 6 gb .
  • Arkadaşlar laptop u inceledim ve 2 gb ram, 64 bit windows7 ve asus un işe yaramayacak birçok programı yüklemesinden dolayı pc kasıyor, önerim zaten forumda, alan arkadaşların bir çoğu yapmış en az 2gb ram (garantisi bozulmuyor bilginize) takviyesi yaparak artı pc ye yeniden format atarak (win7 32bit veya 64bit) pc yi rahat kasmayan bi hale getirebilirsiniz...
  • Laptoptan çok memnunum, karalayanları samimi bulmadım doğrusu, hele pili 1 saat gidiyor diyen arkadaşın pili bozuk sanırım, çünkü benimki 3,5-4 saat arası gitmekte. Bu arada az önce tesadüfen yeniden gittim Bim'e mouse kalmış onu da aldım :)
  • Kasa kalitesi nasıl arkadaşlar???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byadem

Arkadaşlar laptop u inceledim ve 2 gb ram, 64 bit windows7 ve asus un işe yaramayacak birçok programı yüklemesinden dolayı pc kasıyor, önerim zaten forumda, alan arkadaşların bir çoğu yapmış en az 2gb ram (garantisi bozulmuyor bilginize) takviyesi yaparak artı pc ye yeniden format atarak (win7 32bit veya 64bit) pc yi rahat kasmayan bi hale getirebilirsiniz...

İçini açıyoruz nasıl bozulmuyor garantisi?

Bir de RAM falan ekran kartı sorununu çözmüyor. Sabahtan beri araştırıyorum en sonunda konuya vakıf oldum.

Asus biosta minimum ayrılmış belleği 64 mb yapmış ve de bios seçeneğini kapamış. Bios yazılımı editlenerek düzeltmek mümkün. Bunu yapmadan 8 GB'da ram alsanız 16 GB da alsanız 64mb üzerine VRAM çıkmaz (standart değer olarak çıkmaz yoksa ihtiyaç oldukça uyumlu yazılımlarda yükseliyor). Sonuç olarak Pes 2012 dahil PES'ler çalışmaz. Bu bios işine girmek yerine ise yapılabilecek alternatif hareket PES ve GTA4 gibi oyunlar için İntel HD3000 uyumlu hale getirecek patchi bulup yüklemek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 30 Eylül 2012; 17:38:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Byadem

Arkadaşlar laptop u inceledim ve 2 gb ram, 64 bit windows7 ve asus un işe yaramayacak birçok programı yüklemesinden dolayı pc kasıyor, önerim zaten forumda, alan arkadaşların bir çoğu yapmış en az 2gb ram (garantisi bozulmuyor bilginize) takviyesi yaparak artı pc ye yeniden format atarak (win7 32bit veya 64bit) pc yi rahat kasmayan bi hale getirebilirsiniz...

İçini açıyoruz nasıl bozulmuyor garantisi?

Bir de RAM falan ekran kartı sorununu çözmüyor. Sabahtan beri araştırıyorum en sonunda konuya vakıf oldum.

Asus biosta minimum ayrılmış belleği 64 mb yapmış ve de bios seçeneğini kapamış. Bios yazılımı editlenerek düzeltmek mümkün. Bunu yapmadan 8 GB'da ram alsanız 16 GB da alsanız 64mb üzerine VRAM çıkmaz (standart değer olarak çıkmaz yoksa ihtiyaç oldukça uyumlu yazılımlarda yükseliyor). Sonuç olarak Pes 2012 dahil PES'ler çalışmaz. Bu bios işine girmek yerine ise yapılabilecek alternatif hareket PES ve GTA4 gibi oyunlar için İntel HD3000 uyumlu hale getirecek patchi bulup yüklemek.

Bilgisayar dükkanım var, eğer size en yakın bilgisayar satan bi firmaya giderseniz size soyler asus marka laptoplarda ram takılan kapakta etiket olmadığını ve ram takmanın garanti bozmadığını size söyler...Ve 2gb ram (toplamda 4gb) eklemeniz yeterli olur, bios olayına gelince eğer vaktim olursa sizlere bu konuda bilgi verebilirim...Zaten sizin dediğiniz gibi minimum bellek 64mb yani kullanmak istediğinde kendisi bellek miktarını artırıyor zaten ...Yanlız dediğim gibi muhakkak pc ye yeniden format atmayı unutmayın derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byadem -- 30 Eylül 2012; 18:22:17 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.