Şimdi Ara

BİM DE 5 LT ZADE FINDIK YAĞI 11.75 TL 19 MARTTA SATIŞTA VE DİĞER ÜRÜNLER EKTE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
21.230
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir arkadaş da belirtmiş ham fındık yağı litresi 1.80 tl civarıymış:

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=18
    burda analiz sonuçları da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riveral -- 12 Mart 2010; 17:15:31 >
  • geriye dönüp bir bakın fındık yağını ne kadar zamandır piyasaya bu kadar fazla sürmeye başladılar önce ondan sonra şöyle bir düşünün tahminim yaklaşık 5-6 yıldır revaçta gibi fındık yağı tabi bizim insanımız bu yağı bilmediği için almamıştır ve kullanmamıştır o yüzden firmaların ellerinde oldukça yüklü miktarlada stok birikmiştir ellerindeki stokları eritmek amaçlı yapılan kampanyalar bunlar ürün hakkında kötüleme yapmaya gerek yok gayette kaliteli bir ürün artı eklemek istediğim migros çotanak fındık yağını 12.50 ye satınca hemen kapışalım diyenler var bu forumda bim satınca ve zade marka olunca neden bu kötü yorumlar anlamış değilim migros satınca iyi bim satınca kötü ilginç bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sixroads

@berkmert737
    ben sanırım sizin bahsettiğiniz 3'er 5'er alıp size inanmayan kitleye giriyorum. fırsatını bulursam Bim'den de 3 tane alırım.

Ben aslında bu işlerde çok pimpirikli bir adamımdır. o karışım bitkisel yağları kullanmam, kanola hiç almadım. hatta bir çok ayçiçek yağına bile güvenmem. uzmanı değilim ama ama fındık yağı 2001'den beri kullanırım. (5 lt 4.50 TL aldığımı bilirim). karışım oldu anlarım ben demiyeceğim ama, dedğiniz gibi ayçiçek yapı bile karıştırsalar fiyatların bu seviyelerde olmasını açıklayamaz. Fiyatların bu seviyelerini tek açıklayabilecek şey stok fazlasıdır. Üreticiyi desteklemek için Fındık, Tütün alıp yakan devletimiz elinde kalan fındığı uygun fiyattan vermiştir tesislere, oradan da bize 5LT'lik fındık yapı olarak gelmiştir bu fındıklar. Ayrıca koc000 arkadaşın dediği gibi bu fiyatlara ayçiçek yağı bile yok.

@hitmachine16
    çöp kovası kötü diye fındık yağını mı tavsiye etmiyorsun

kanola yağını durma al,ama ayçiçek yağını sakın kullanma en zararlı yağ ayçiçek yağıdır bunuda unutma..

fındık yağıda çeşitli yağların karışımıdr,ayçiçek olması şart değil ben farzı muhal dedim..

ama inanın FINDIK değil..
  • Banyo bakım seti tam da ihtiyacım olan şey.
  • 5lı oyuncak araba guzelmiş
  • Zade yi daha önceki indiriminden 19 tl ye 5 teneke almıştım. Tam bittiği zamana denk geldi iyi oldu. Ben çok memnun kaldım üründen. Ayçiçek yağında kızaran patatesi yiyemiyoruz artık.
  • tansiyon aleti bana çok ucuz geldi o_O piyasada kaç para bu cihazlar bimden bi tane almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Zade yi daha önceki indiriminden 19 tl ye 5 teneke almıştım. Tam bittiği zamana denk geldi iyi oldu. Ben çok memnun kaldım üründen. Ayçiçek yağında kızaran patatesi yiyemiyoruz artık.

Maşşallah 100 lt eder kızartmayı pek bi seviyosun herhalde
  • şimdiye kadar hiç fındık yağı kullanmadık. haftaya bulursam alırım 2 teneke artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

arkadaşlar bu sene satılan tüm fındık yağlarında,fındık yağı aldığınızı zannettiğiniz tüm yağlar karışımdır,ayçiçek yağ esaslıdır..

almamanızı öneriyorum..

sizde be arkadaşım.. nerden çıkıyorsunuz bilmiyorumki.. 1960ların TÜRKİYESİ sanki.. yürüyün gidin.. madem böyle bir bilgin var yap tarım ve köyişlerine, sağlık bakanlığına, tüketicileri koruma derneğine başvuyrunu.. ne burda nara atıyorsunuz anlamıyorumki.. yağ ucuz oluyor.. "arkadaşlar durun almayın.." neden? "çünkü o yağ karışım yağ.." oldu.. gözleirm doldu.. bi gidin ya..yağın piri olan müdürüne benden selam söyle.. madem bu kadar biliyor yazar dilekçesini.. doğruysa ertesi güne kalmaz haberlerde görürürüz.. yok yalansa zaten diycek söz yok.. haydi..

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 13 Mart 2010; 1:54:22 >
  • bu fındık yagı nerede kullanilir ? salata da filan mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bu fındık yagı nerede kullanilir ? salata da filan mi ?

ben henüz kullanma imkanı bulmadımda.. önceki başlıklarda okumuştum.. kızartması çok iyi oluyormuş(kokusuz dertsiz tasasız) gelsin alıcam deniycem
  • Toblerone iyi gibi
  • Fındık yağıyla ilgili daha önceki başlıklarda uzun uzun tartıştık, bu yukarıdaki arkadaş hiçbir bilimsel, mantıksal dayanağı olmadan temcit pilavı gibi aynı şeyi söyleyip duruyor,
    yok efendim içinde ayçiçek yağı varmış, karışımmış,
    millet bas bas bağırıyor devletin ambarında 3 milyon TL'lik fındık var ve tüketilmezse çürüyecek,
    seneye bu fiyatları mumla ararsınız, alabildiğiniz kadar alın,
    elinizin altında internet var "fındık yağı" diye bi araştırın ve vücuttan atılması en kolay yağ olduğunu görürsünüz.
  • yağ bozulurmu çokça alsak saklasak bikaç sene yisek diyorum
    10 tenike alsam bi köşeye koysam diyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

yağ bozulurmu çokça alsak saklasak bikaç sene yisek diyorum
    10 tenike alsam bi köşeye koysam diyom

ne kadar dayanır bu yağ gerçekten, ona göre depolayalım...
  • en son aldığım çotanak fındık yağlarının tarihleri 2012 sonlarıydı, yani 2 yıl raf ömrü var.
  • Hocam ne 100 litresi lokanta mı işletiyoruz. Oradaki TL (Türk Lirası) 5 litrelik teneke bunlar.

quote:

Orijinalden alıntı: ercanvenida

quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Zade yi daha önceki indiriminden 19 tl ye 5 teneke almıştım. Tam bittiği zamana denk geldi iyi oldu. Ben çok memnun kaldım üründen. Ayçiçek yağında kızaran patatesi yiyemiyoruz artık.

Maşşallah 100 lt eder kızartmayı pek bi seviyosun herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Fındık yağıyla ilgili daha önceki başlıklarda uzun uzun tartıştık, bu yukarıdaki arkadaş hiçbir bilimsel, mantıksal dayanağı olmadan temcit pilavı gibi aynı şeyi söyleyip duruyor,
    yok efendim içinde ayçiçek yağı varmış, karışımmış,
    millet bas bas bağırıyor devletin ambarında 3 milyon TL'lik fındık var ve tüketilmezse çürüyecek,
    seneye bu fiyatları mumla ararsınız, alabildiğiniz kadar alın,
    elinizin altında internet var "fındık yağı" diye bi araştırın ve vücuttan atılması en kolay yağ olduğunu görürsünüz.

eğer FINDIK yağıysa doğru...
  • fındık yağı %100 fındık yağıdır. bundan veya piyasada satılan herhangi bir üründen şüphesi olan "ALO GIDA 174" hattını aradığında derhal denetlenmektedir. 10-15 gün içerisinde de size denetleme sonucu hakkında bilgi verilir. Ambalajı üzerinde fındık yağı yazıyorsa fındıkyağıdır.

karışım yağ satmak isteyenler için zaten karışım yağ satışının önünde hiç bir engel yoktur. fakat ambalajı üzerinde bunu belirtmek zorundadır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.