Şimdi Ara

Bim Açılışı - Ankara Sincan Alnıaçıklar Çarşısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.281
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu hakkında hiçbir bilgim yok, size bu konuda yardımcı olur, ilettiği mesaj aşağıda.

quote:

Günaydın hocam bilgiler eksik tam üyelik yok onun için konu açamıyorum sizdn ricam ankara sincan alnıaçıklar karşısı bim açılışı var exper tablet 150 lg ph1 hoparlör 50 sony kulaklık 20 daha once verdikleri urınler anlayacağınız tv mpnitor var 50 adet 650 den haber yapsanızda yararlansalar teşekkürler bugün acılıyır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Açılış ne zamanmış
  • Exper tablet pusu

• Bim Açılışı - Ankara Sincan Alnıaçıklar Çarşısı

Bim Açılışı - Ankara Sincan Alnıaçıklar Çarşısı

• Braun tıraş makinesi yaklaşık 1 ay önce tüm bimlere gelmişti alıp deneyen var mı?

• Sincan çok uzak, git gel arabayla 60km merkez yerlere. Ayrıca efsane bir kalabalık ve çarpık cadde, uyulmayan trafik kurallı bir trafiği olan bölge.

Gidenleri tebrik ederim şimdiden.
  • pipoti kullanıcısına yanıt
    Kayınpeder oturuyor. Fatih mahallesi çok düzgün ve siteler bölgesi. Trafik yok, otopark derdi yok üstüne Hastane, metro hızlı tren, harikalar diyarı da çok yakın hemen de gömmüşler Sincan iç taraflarında Kasımpaşa gibi her bölgesi bir değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Sincan çok uzak, git gel arabayla 60km merkez yerlere. Ayrıca efsane bir kalabalık ve çarpık cadde, uyulmayan trafik kurallı bir trafiği olan bölge.

Ankara'da heryerde trafik ve sokaklar mükemmel herkes kurallara uyuyor zaten bir tek Sincan sorunlu

• quote:

Sincan çok uzak, git gel arabayla 60km merkez yerlere. Ayrıca efsane bir kalabalık ve çarpık cadde, uyulmayan trafik kurallı bir trafiği olan bölge.

Yenimahalleye gelmistim, kavsakta isik bana yesil yandi, diger taraftaki arabalara kirmizi. Normal olarak bastim gaza gececegim, bi baktim diger taraftakiler kirmizi falan dinlemiyor ustume geliyor. Nata veganin oralarda da benzer durumlari yasadim. Cok sehir gezdim Ankara gibi canavarli sehir gormedim.

• Sanki ürünleri bedava dağıtıyorlar gibi kalabalık vardı. Bir tek kulaklık fiyatı iyiydi. Dayanamadım 1 adet aldım. Onun dışında çok bir şey yok.

• Hepsi iyi fiyat kulaklık, tv, tras makinesi ,kasar peyniri

• Arkadaşlar Sincan son derece nezih bir ilçemizdir, neden habire kötülüyorsunuz.
  • SİNCANLIYIZ CANLIYIZ HÜCUMMM

• Ben öğlen gittim. O sırada 4-5 adet vardı. Ben siyah aldım ama kalanlar beyaz renkti galiba. İnsanların davranışları farklıydı. Rize çayına ve sole yağına hücum vardı. Elektroniğe bakan azdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Kayınpeder oturuyor. Fatih mahallesi çok düzgün ve siteler bölgesi. Trafik yok, otopark derdi yok üstüne Hastane, metro hızlı tren, harikalar diyarı da çok yakın hemen de gömmüşler Sincan iç taraflarında Kasımpaşa gibi her bölgesi bir değil.

Fatih zaten ayrı bir semt artık Sincan değil orası.

Benim dediğim bölge Etimesgut tren durağından sonra başlayan asıl ve ilk yerleşim Sincan bölgesi. Demetevler'e benziyor apartmanların ve sokakların konumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

quote:

Yenimahalleye gelmistim, kavsakta isik bana yesil yandi, diger taraftaki arabalara kirmizi. Normal olarak bastim gaza gececegim, bi baktim diger taraftakiler kirmizi falan dinlemiyor ustume geliyor. Nata veganin oralarda da benzer durumlari yasadim. Cok sehir gezdim Ankara gibi canavarli sehir gormedim.

Mersin'e bekleriz.

• Keşke sabah görseydim konuyu, acil bir tane dik süpürge lazımdı kaçırdık sanırım :(

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Düzeltme : Konu Bim konusuymuş ben semt konusu ile karıştırdım ararken neyse artık olan oldu.

Güncelleme yapayım daha önce 4 yıl Sincanda oturduk taşındık. 4 yıl sonra güzel bir ev çıktı o da şansına Sincan'da idi, geri döndük ama bu sefer kuzey bölgesi olan Fatih'ten ev aldık. (Metronun arkası) Fatih sanırsam 3'e bölünmüş artık küçük bir mahalle diyebilirim normalde ulubatlı da fatihe bağlıymış şimdi sadece fatih metrosunun 5-10 dakika yürüme mesafesine kadar olan bir bölge.

Kısa özet geçersek Sincan ile uzaktan yakından alakası yok bölgenin. En önemli sebebi evlerin tamamı dediğiniz gibi SİTE şeklinde yapılmış hepsinin yapım şekli aynı ve zamanında memur kesimi için devlet ile kooperatif işbirliği ile inşaa edilmiş bölge, evler aynı, 10-12 daireli, sitelerin ortasında 2-4 bin metrekare arası parklar var parkların etrafında evler var ki muazzam bir şey bu olay, bazı sitelerin orta kısmı boş oralar da otopark olarak kullanan var ağaçlandırma yapan var, otopark sorunu yok, Sincanda binaların arasını geçtim evin arasında başka ev vardı . Caddeler geniş yeşillik bol.

Belirtmek gerekir ULUBATLI aynı planla yapılmamış Fatih ve harikalar diyarı yanındaki bloklar aynı yapılmış Fatih aslında baya küçük bir bölge ama tamamı site tarzı Ulubatlı da sitelerin yanında müstakil/gecekondu tarzı evler var(Gecekondu değiller hepsi ruhsatlıymış.) ama üst tarafta kalıyor onlar.

İnsan kitlesi olarak da genel de yaşlı nufus bol diyebirim Sincan ilçeleri arasında Akp'nin en düşük oy aldığı bölge ama yine de birinci akp tabi önümüzdeki seçim sürpriz görebiliriz.

Fatih mahallesinin yürüme mesafesi olarak 5 dakika yan tarafı ERYAMAN'dır. Yani Eryaman sınırındayız mahalle olarak arada Ulubatlı var. Hatta Eryaman ilçe olursa Fatih bölgesinin Eryaman'a bağlanma ihtimali konuşulmuş ne olur bilemem.

Eryaman ile de benzer tarihlerde yapılmış burası belki o yüzden caddeler ve siteler Eryaman'a benziyor tabi Eryaman ev fiyatları fatihx5 :)

Kuzey bölgesi zaten otoban ile Sincan'dan ayrılıyor.

Ciddi bir gelişme olduğunu söyleyebilirim. Mesela Ankara-Sincan Metrosu aslında Sincandan geçmez. Fatih'ten geçer Sincan merkez bölgelerinde olanlara yürüme mesafesinde değildir.

Harikalar diyarı var Türkiye'nin en büyük rekreasyon alanı diye biliyorum devasa bir şey, muazzam güzel lise yıllarında giderdim şimdi ağaçlar daha da uzamış. Yeşilliğe doyduğunuz bir yer Sincan sınırları içinde olması şanssızlığı bu park da şehrin kuzey kısmında bulunur Sincan merkezde değil. Mangal olayı sınırlandırılmış haftasonu çok kalabalık olabiliyor ama devasa olduğu için sakin yer bulursunuz. Bisiklet sürmeye daha uygun yer bulamazsınız muhtemelen Göksu parkında bisiklet bile almıyorlar

Ayrıca kapalı yüzme havuzu ve aile yaşam merkezi var büyükşehire ait Harikalar diyarında.

Hastane meselesine gelelim var olan hastane 50 Yataklı çok eski ve kalabalık bir hastane Fatih'te lakin kısa süre sonra kapanacak muhtemelen çünkü Sincan Yeni Devlet Hastanesi İnşaatı yapılıyor kuzey bölgesine devasa bir hastane 500 yatak+diş merkezi mevcut Sincan Devlet Hastanesinin 10 katı diyebiliriz Fatih'ten yürüme mesafesinde olacak yine kaba inşaatı bitti hatta boyaları yapılmıştı en son.

Sincan Spor Arenası inşaa edildi(Yeni). Gop metronun orada yine kuzey bölgede kalıyor Fatih'e 5 dakika.

Arenanın yanına büyük bir kütüphane inşaa ediliyor daha bitmedi.

Fatih Metro'nun yanına devasa bir kültür merkezi inşaa ediliyor onun da kaba inşaatı bitmiş.

Gop tarafında ve Metro tarafında halen boş parseller var özellikle gop tarafında Yeni Devlet Hastanesi ile beraber ultra lüks siteler çıkmaya başladı 400-800 bin arası fiyat istiyorlar daire başı.

Ulaşım konusu ;

Kızılay'a yoğun saatlerde 5 dakikada 1, günün her saati 7 dakika'da 1 METRO ile 44 dakikada ulaşabiliyorsunuz. (Bu yavaş hali hatta sorun var yıllardır çözecekler.)

Sincan merkez 6 dakika sürüyor saatte 3-4 otobüs bulmak mümkün.

Avm'ye gitmek isterseniz Metromall avm var yürüyerek giderseniz 15 dakika, Metro ile 4 dakika decathlondan, cinemaximum'a kadar her şey var.

Alışveriş olarak 5 katlı Gimsa açılmış yeni o da Fatih'te.

Bölge olarak birçok yerden daha iyi olduğunu söyleyebilirim özellikle yeni yapılan yatırımların da kuzey bölgesine yapıldığını düşünürsek daha değerlenir gibi gözüküyor. Harikaların dibindeki parsellere ultra lüks siteler yapılırsa Türkiye'nin en pahalı siteleri olur sırf manzarasından halen boş kalmasına şaşırdım muhtemelen belediyeye veya hazineye ait arsalar ama almaya başlamışlar.

Sincandan nefret eden birisi olarak Fatihten memnun olduğumu söylebilirim şimdilik çok fazla artısı var benim için sessiz sakin, havası çok iyi(yeşillik etkisi), harikalar diyarı kafa dinlemelik bisiklet sürmelik, internet altyapısı ilginç şekilde vdsl destekliyor santral binası fatihte muhtemelen o yüzden yoksa fatih'in alt sokağında halen adsl ile sürünüyor bir arkadaşım zamanında ben de sincanda sürünmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 21 Ağustos 2020; 4:51:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.