Şimdi Ara

Bim 55 inç 4k Dijutsu Android Smart Tv 2199 tl (20 mart 2020) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
466
Cevap
16
Favori
69.058
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tesekkur ederim hocam .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bimden bu tv yi taksitli alsak ama 2 ya da 3 kartla olur mu yoksa illa tek karta mı taksit yaparlar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hi level sunny üretimi. Muhtemelen 2×8 watt sesi var ve tepkime süresi çok fazla. Ben tv box ile falan uğraşamam kablo istemiyorum play station oynamam ya da kablosuz aktarım yapmam lag süresi önemli değil önemli olan android olması diyorsanız dijitsu alımabilir. Ancak dijitsunun fotoğrafındaki ibareden dolayı uydu alıcısının 4k olup olmadığı konusunda tereddüt var. İncelik önemli diyorsanız (5 mm incelik çok iyi) ancak sesten beklentim çok yüksek değil derseniz hi level. Hi levelin tepkime süresini yazmamışlar. Bu değer çok önemli. Benim için ses önemliydi. Tv box ile daha sonra gerekirse android alırım diye 2×10 watt sese sahip bekonun b49l 8900 5a modelini aldım. Seçim sizin. Bence tvboxlar televizyonun smartından çok daha iyi özelliklerde. İnterneti bir şekilde çözersiniz ancak televizyonun görüntü ve ses kalitesini çözmeniz zor. Her şeyi değerlendirmenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altan2144 -- 14 Mart 2020; 10:45:57 >

• Bu digitsu daki hoparlor gucu belli mi hocam?

@Bayguru siz de cihazin bazi ozelliklerine ulasmissiniz sanirim, link veya bir sey varsa bizimle de paylasir misiniz? Cihazin yazmadiginiz baska ozellikleri varsa bizlerle paylasir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fiyattan tahmin ettiğim kadarıyla ne dijitsu ne de hi level 2*10 watt sese sahip değil. Muhtemelen ikisi de 2×8 watt. Dijitsunun sitesinde 55 inç bir televizyon var. Onun özelliklerine göre tepkime süresi 8 ms. Çok yavaş. Playstation tarzı aktarımlarda çok sorun yaratır. Tepkime süresi 5 ms yi geçmemeli. Ama android olsun 4k olsun 55 inç olsun ucuz olsun. Ben sesi ses sistemi ile çözerim diğer sorunlar da benim için önemli değil derseniz bu fiyata çok
    uygun. Tabi uydunun 4k olduğu teyit edilirse. Hi level de alınabilir. İncelik isterim ben derseniz hi level da alınabilir. İkisinin de fiyatları iyi.

• Bir şey daha eklemek istiyorum ekran boyutuyla alakalı 4×3=12 metrekare oturma odasına büyük olur diyordum ama 124 ekran (49 inç) duvara asınca tam oldu. Çok az 4k kanal olduğu ve çoğunun full hd olduğu düşünüldüğünde bence en mantıklı tercih 49 inç ancak büyük salonunuz varsa 55 inç daha uygun olacaktır. Duvara asacaksanız kesinlikle örneğin 40 inç düşünüyorsanız 42 43 inç 49 inç düşünüyorsanız 55 inç almak bence daha doğru olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Bu digitsu daki hoparlor gucu belli mi hocam?

@Bayguru siz de cihazin bazi ozelliklerine ulasmissiniz sanirim, link veya bir sey varsa bizimle de paylasir misiniz? Cihazin yazmadiginiz baska ozellikleri varsa bizlerle paylasir misiniz?
    Dostum şahsi görüşüm cihaz diger axen androidlere gore bir adım ileride islemci ve ram bakimindan lakin test etmeden bu islemci ve ram ile ne kadar iyi performans vericegi biraz kuşkulu . Android in kendisinden gelen bazı lisanslama ve kod problemleri diger smartlara gore daha fazla donanım gerektirmesine yol acıyor . Daha esnek program yükleme ve guncelleme artisı lakin her güncellemede daha yavaslama eksini ni beraberinde getiriyor .cogu android smart kullanan arkadaslar cikazlarini 2 sene guzel ,sonrasinda ise güncellemeler sonrasi yavaslama dan sikayetciler .bir arkadasimizin yazdigi aslinda tum bu smart ozellikler olmasa sadece monitor tv satsalar ve biz ayri kutular ile işi cozsek konusuna tamamen katiliyorum bu noktada .sonucta koca tvyi guncellemek yerine ufak kutulari guncellemek daha.mantikli olacak .
    Sonuc olarak bu tv iyi cikabilir lakin mantiklı hareket a101 deki vestel garantili smartı 4k netflix ve youtube garantili biraz daha maliyete girerek almak olucak .o cihazdan onceki sattigi 650 modeli forumda oldukca tuttu bir sikayete raslamadim.macera yerine denemis cihaz daha mantikli olacaktir .

• mahseer898 kullanıcısına yanıt
    Ben de bekliyorum böyle bir öneri

• quote:

Orijinalden alıntı: bayguru

Dostum şahsi görüşüm cihaz diger axen androidlere gore bir adım ileride islemci ve ram bakimindan lakin test etmeden bu islemci ve ram ile ne kadar iyi performans vericegi biraz kuşkulu . Android in kendisinden gelen bazı lisanslama ve kod problemleri diger smartlara gore daha fazla donanım gerektirmesine yol acıyor . Daha esnek program yükleme ve guncelleme artisı lakin her güncellemede daha yavaslama eksini ni beraberinde getiriyor .cogu android smart kullanan arkadaslar cikazlarini 2 sene guzel ,sonrasinda ise güncellemeler sonrasi yavaslama dan sikayetciler .bir arkadasimizin yazdigi aslinda tum bu smart ozellikler olmasa sadece monitor tv satsalar ve biz ayri kutular ile işi cozsek konusuna tamamen katiliyorum bu noktada .sonucta koca tvyi guncellemek yerine ufak kutulari guncellemek daha.mantikli olacak .
    Sonuc olarak bu tv iyi cikabilir lakin mantiklı hareket a101 deki vestel garantili smartı 4k netflix ve youtube garantili biraz daha maliyete girerek almak olucak .o cihazdan onceki sattigi 650 modeli forumda oldukca tuttu bir sikayete raslamadim.macera yerine denemis cihaz daha mantikli olacaktir .

Alıntıları Göster
    Hocam konudan bagimsiz olarak.
    65 inch tv tavsiyesi verebilir misin
    Buyuk boyutlu fiyat performans urunu var mi..
    Veya su urunu alabilirsin seklinde link verebilir misiniz
    Size zahmet

• Broşürde çözünürlüğü 1366x768 yazıyor. Nasıl 4k oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaddir_ank -- 14 Mart 2020; 19:5:45 >
  • Axen sunny hi level vs vs gibi yerli üretim markaların bir handikapı da bu büyük lcd panellerinin kasa icerisinde düzgün - sağlam yerlestirilmemis olmaları .artık ar-ge mi diyelim kalite mi diyelim veya eksiklik mi diyelim ama sonuç köşelerden bastırınca oynamalar ,evin ufaklıgınin attigi oyuncak ile kırılmalar ,silerken kırılmalar ve köselerden ışık sızmaları bulutlanmalar vs .
    Bu baglamda sorunuzun cevabı malesef 65 inc te ben hicbir yerli markayı tavsiye edemeyecegim .55 de dahi korkarak kullanacagimiz bir ekranda 65 bence cok riskli.insan dusunmuyor degil neden kargoda kirilmış ekranlar vs sorunlar cikiyor paketlerden neden servis kurmadigı zamanlarda garanti dışı oluyor bence firma bile kasalarındakı bu handikapları göremiyor ve sorumlu olarak kargoyu ve tüketiciyi buluyor . 65 incte secenek lg ve samsung altındaki secenekleri ben kendimce direk eliyorum ozellikle turkiye montaj ürünleri tavsiye edemiyorum ..bu arada kutuların uzerindeki ozellikler ozellikle sunny firmasında pek dikkate almayın 4k da bile hdready 1366×768 yazanı gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 14 Mart 2020; 19:33:47 >

• kaddir_ank kullanıcısına yanıt
    @kadir: Ben de buraya takılmıştım ama herkes 4k diyor çözünürlüğe. Dijitsunun sitesindeki 55 inç modelin de sitesindeki resimde 1366 diyor ama açıklamasında 3800 küsür yazıyor.

Bu işten anlayan arkadaşlar; ben ucuz yollu bi 55 inç tv arıyorum salonda kullanmak için. Turkcell tv ve bilgisayar bağlantısı ile dizi izliyorum. Bazen oğlumda tv deki youtube uygulamasından video izliyor. Bu amaçlar için bu tv iş görür mü sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 14 Mart 2020; 21:3:56 >
  • asderty A kullanıcısına yanıt
    Fazlasiyla gorur hocam.. Bizde de tv+ var, ama youtube uygulamasi tv+ in cihazi cogunlukla kilitleyip kapatiyor... Bu tv den youtube uygulamasi vs. cok daha akici olur diye tahmin ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: bayguru

Axen sunny hi level vs vs gibi yerli üretim markaların bir handikapı da bu büyük lcd panellerinin kasa icerisinde düzgün - sağlam yerlestirilmemis olmaları .artık ar-ge mi diyelim kalite mi diyelim veya eksiklik mi diyelim ama sonuç köşelerden bastırınca oynamalar ,evin ufaklıgınin attigi oyuncak ile kırılmalar ,silerken kırılmalar ve köselerden ışık sızmaları bulutlanmalar vs .
    Bu baglamda sorunuzun cevabı malesef 65 inc te ben hicbir yerli markayı tavsiye edemeyecegim .55 de dahi korkarak kullanacagimiz bir ekranda 65 bence cok riskli.insan dusunmuyor degil neden kargoda kirilmış ekranlar vs sorunlar cikiyor paketlerden neden servis kurmadigı zamanlarda garanti dışı oluyor bence firma bile kasalarındakı bu handikapları göremiyor ve sorumlu olarak kargoyu ve tüketiciyi buluyor . 65 incte secenek lg ve samsung altındaki secenekleri ben kendimce direk eliyorum ozellikle turkiye montaj ürünleri tavsiye edemiyorum ..bu arada kutuların uzerindeki ozellikler ozellikle sunny firmasında pek dikkate almayın 4k da bile hdready 1366×768 yazanı gördüm
    Bundada ayni 4k yazıyor ama çözünürlüğü 1366x768.
    Almayı düşünüyordum ama çözünürlük olayı kafamı karıştırdı.

• kaddir_ank kullanıcısına yanıt
    Kafanızın karışması normal sunny firmasi artik ne akla hizmetse ful hd de olsa 4k da olsa kutuya hdready yazar ..halk bundan anlıyor diyor galiba kendince ..

• Bimden 8 sene önce sunny üretimi olan lifemaxx 42" led tv almıştım. Hiç sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Eğer bu da sunny üretimi ise alınır bence.

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    iddialı bir şekilde başladığınız yazınızı, "tahmin ediyorum" şeklinde bitirmişsiniz. güven hasıl olmamış.

• Yani cihazi hic ellememis olmanin verdigi guvensizlik olabilir... Ama turkcell tv+ da yasadigim feci tecrubeden iyi olur diye dusunuyorum.

Arkadasin senaryosunda cihazin smart ozelliklerinden sadece youtube’unu kullanacaginiz icin kesin is gorur diye yorum yaptim... Eger tv tarayicisindan veya kodiden dizi film acacagim ya da netflix uygulamasindan 4k icerik izleyecegim denseydi, cihaz is gormeyebilir veya tatmin etmeyebilirdi..

Burada bu tv yi kendime alirken de olan motivasyon: bu fiyata 55” ne android ne siradan smart tv yok mantigi... Yoksa cihazdan 7-8 bin₺ leri asan tvlerdeki smart performansi veya ses-goruntu vs. performansi beklenmeyecegini biliyorum..

Tv isi keyif isidir, en onemli kriteri de ekran boyutunun imkanlar el verdikce olabildigine buyuk olmasidir diye dusunuyorum.. Bu mantik cercevesinde bu cihaz uygun duruyor... Benzer fiyata 65” smart olmayan bir cihaz olsaydi ona yonelirdim acikcasi.. Keske alim gucumuz yetse de sony-samsung 75-85” tv ler alabilsek... Iste bizde anca en ucuz urunlerin f/p olanini arastirip almayi dusunuyoruz 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 14 Mart 2020; 23:25:43 >

• eapantherea kullanıcısına yanıt
    Oğlum youtube izlemese bile olur. Hatta daha iyi olur. Gerçi yine bişey bulur. Evde 106 ekran samsung da var. Tableti, laptopu, telefonu derken engelleyemem zaten :)

Aynen bahsettiğiniz kafadayım. Teşekkür ederim yorum için. Bulabilirsem alacam gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 15 Mart 2020; 0:26:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.