Şimdi Ara

Bim 27 Mayıs Cuma Aktüeli Bisiklet Alınır mı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrikli bir bisiklet almayı düşünüyorum yazlık bir yerde kullanacağım bayır felan var yani normal bisiklet kullanmak eve geri dönüşlerde zorluyor hem pedal çevirmek hem de yorulduğumda pedalları çevirmeme yardım edecek bir araç istiyordum o sırada Bim aktüelini gördüm sizce hangi bisiklet alınır aralarında gözümü 10.999 TL'lik olan çekti sağdaki hem Jeep markasının kaliteli olacağını düşündüm 2 yıllık garantiside var. Sizce almalı mıyım veya hangisi alınır. Yollar da taş olduğu için şehirlik bisikletin lastiği patlamıştı bunlarda da aynı sorun olmaz umarım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

• Kimse yorum yapmamış demekki fiyat yüksek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xenofx X kullanıcısına yanıt

11000 olan model sömürüldü hiçbir yerde yok alan da ikinci elde satışa koydu

• 11 olan model 350 watt olduğu için tercih edildi sanırım. Ben 7 binlik modeli aldım. Amortisör olmaması bayağı etkiledi beni. Yoldaki herşeyi takır tukur doğrudan bana yansıtıyor. Üstelik araç yolu ama yollar bozuk elli tane yama var.

Epey inişli çıkışlı 14 km yaptım hiç terletmedi. 5. Destek kademesinde kullandım genelde. Yani boşa pedal çevirdim sayın. Şarj yarıda.
    Düzeltme: şarj 16 km de bitti.

25km hız bana fazla bile. Bu bisiklete fazlası tehlikeli. 20 km üzeri hızlarda Frenler yetersiz sayılır, çok sıksan kayar, az sıksan durmuyor. El gazı lazım çünkü trafikte pedal sizi geciktiriyor.

Keşke kalın teker olsa ama fazla para vermek istemedim. Kalın teker hem daha rahat hem yol tutuş iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenofx -- 31 Mayıs 2022; 13:50:35 >

Ben de dün aldım 7 binlik arkadaşı.

Eşimde de alba fold 2 var. Şu anki fiyatı 17 bin tl.

Alba v fren, bu kuba disk fren. Arada gözle görülür fren kalitesi farkı var. Kuba daha kaliteli, garip bir şekilde ötüyor ama mesafesi daha kısa ve daha güvenli hissettiriyor.

Ben kullanılışını da albadan daha çok sevdim bence daha stabil. Selesi, tuttuğun yerler falan ucuz materyaller olsa da albadan daha rahat hissettiriyor, ha çok dayanmayacak ama şu anlık daha rahatım.

El gazı konusuna gelince, bisikletin içinde soket var, trendyoldan sipariş verdim gelince takıp bakacağım oluyor mu diye. Gruplarda oluyor denmiş.

Alba'nın kazandığı yerlere gelince, batarya olarak baya kaliteli, zaten aradaki en büyük fiyat farkı büyük ihtimal bataryadandır. Aynı kullanımda benimkisi 2 tık yedi, alba el gazı olmasına rağmen tek tık yedi. Batarya bisikletin içine gizlenmiş görüntüsü daha güzel. Garantisi - satış destek ekibi çok tatlı, karşında ilgili insanlar bulabiliyorsun rks'de bulabileceğini düşünmüyorum. Bir de büyük ihtimal bu kuba bir kaç yıla dayanır ama alba uzun süre stabil kalır diye düşünüyorum...

Seninkinin aynısı büyük ihtimal, evet baya pahalı 280 tl verdim :)

• Taktınız mı?

Evet taktım çalışıyor sıkıntısız.

• Peki gaz verdiğinizde ayarlı güce göre mi yapıyor yoksa 5. Kademe gibi mi güç veriyor?

• Benimki çalışmadı, siz taktıktan sonra bir ayar yaptınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xenofx -- 16 Haziran 2022; 22:19:49 >

Evet parametre ayarı yapman gerekiyor.

+ ve - ye aynı anda bas.

Power tuşu ile ilerleyip p10'a gel.

+ tuşu ile 2 yap.

Bunu yaptıktan sonra ve pedal desteği devreye girdikten sonra gaz kolu çalışması lazım ayrıca eğer pedal desteğini sıfıra alırsan o zaman direk gaz koluyla kalkışta yapılıyor.(5 li moddan bahsediyorum onu sıfıra indirirsen)

• Rimesia R kullanıcısına yanıt

Sadece gücü 0 a alıp denemedim. Onun haricinde P10 ayarı 0-1-2 denedim, pedalfan sonra denedim yine de olmadı. Bakalım gücü 0 a alıp deneyelim olacakmı

• RX5 ve YDIII arasında sadece teker farkı mı var? Başka fark göremedim ben. Eğer öyle ise bana YDIII almak daha mantıklı geldi. Sonuçta bisiklet bunlar motor değil, kalın tekerli bisiklet sürmek çok yorucu oluyor. Güven verme hissi bence bisiklete alışma ile ilgili. İnce teker elektrikten tasarruf sağlar, elektriksiz kullanımda daha az yorar hele ki biraz yokuşlu bir yerde kullanacaksanız.

Sanmıyorum olacağını, büyük ihtimal uyumlu değildir o zaman.

Resimdeki kablo takılı değildi, takınca çalıştı. Ek olarak ön fren elciği arka stopu yakıyor ama arka fren elciği yakmıyor onu bulamadım.

Kablolar arka oturağın altında. Arka oturağı bir vida tutuyor, diğer dört vida geçme sistem onları sökmenize gerek yok.

İlginç adamlar hiç kontrol etmeden çıkartıyorlar aleti. Ben de ikisinde de yanıyor ışık.

Kablo bağlantılarının fotoğrafını atar mısınız

Memlekete gittim, eylülde döneceğim, bisiklet yanımda yok maalesef.

• Bağlantılara bakabilecek misiniz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.