Şimdi Ara

Bim 1 kg aknaz kaşar 13,45 Tl (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
5
Favori
23.830
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilenler bilirler Mısır Çarşısı yanında bir sürü peynirci vardır, tamamı aslında 2 kişiye ait ve tanıdık sevdiğim arkadaşlarımdır.
    Bir seferinde bu ucuz kaşar muhabbetini konuşmuştuk (Haziran ayında), aynen söyledikleri şey şu şekilde oldu;
    1 Kilo kaşar için yaklaşık 15 Litre civarı süt kullanıyoruz, sütün litresi bize 1,10-1,30 lira civarında mal oluyor.
    Şimdi düşün bakalım sütü 1 liradan bile alıyor olsak, 15 liraya ham olarak mal olan birşeyi nasıl 13 liradan satabiliriz.

Dikkat edin arkadaşlar gıda işi hassas bir iştir.
  • burada da 14,95'e inmiş. Bir lira için stok yapmaya değmez diye almadım. İndirimler de indirim oranları da bölgesel demekki
  • şu an için çig süt litrede 1.15 krş çiftçiye ödenen.üzerine sen nakliye koyacaksınki fabrikaya ulaşsın mal.sonra kaca mal olur kaclira masraf olur kaçtan satar anlamam.Ahir Kaşar Peynir kanpanyalı 11-12 çivarına almıştık 2-3 ay önce.şu an teksüt kaşar 18 tl toptan
  • quote:

Orijinalden alıntı: fowell-one

Arkadaşlar bilenler bilirler Mısır Çarşısı yanında bir sürü peynirci vardır, tamamı aslında 2 kişiye ait ve tanıdık sevdiğim arkadaşlarımdır.
    Bir seferinde bu ucuz kaşar muhabbetini konuşmuştuk (Haziran ayında), aynen söyledikleri şey şu şekilde oldu;
    1 Kilo kaşar için yaklaşık 15 Litre civarı süt kullanıyoruz, sütün litresi bize 1,10-1,30 lira civarında mal oluyor.
    Şimdi düşün bakalım sütü 1 liradan bile alıyor olsak, 15 liraya ham olarak mal olan birşeyi nasıl 13 liradan satabiliriz.

Dikkat edin arkadaşlar gıda işi hassas bir iştir.

o dediklerin doğru ama bazende şöyle bir durum oluyor.Bu her serktörde var. Bilgisayarcıda çalışırkende denk geldi.Kayınço mobilya,beyaz eşya bayisi onun yanındaykende denk geldi.
    Çok sıkışık olunduğu zaman spotçu olsun yada gıdacı ogünkü ödemesini yapabilmesi için bu ÇEK v.s. gibi, malı sıcak nakite çevirmek için böyle şöyler oluyor.
    O zaman kar zararı düşünmüyorsun. Biz kayınçoyla zamanında çok ucuza beyaz eşya aldık spotçudan.Bosch , profilo gibi firmalar bayisine aylık belli bir kotada ürün aldırıyor almak zorundasın yoksa bayilik
    yapamıyorsun. İşler iyi değilse geliş fiyatı yada zararına spotçuya elden çıkarıyorsun. daha ne dolaplar dönüyor falan filan. Gıdada böyle yani.

• Yörsan 1 kg dilimli kaşarı 15 tl satabiliyorken
    Bim mi yatamıyacak 10 tl ye 11 tl ye çokk aldım bim kaşarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kansavkaplan

Bu ürünün kalitesi konusunda yorum yapmak istiyorum beğenen alır.

Ama çabuk küflendiği karardığı bozulduğunu söyleyenler olmuş.
    Bir kaç arkadaşın da yazdığı gibi ne kadar erken küflenir yada bozulursa koruyucu maddenin de ne kadar az olduğu anlamını çıkarıyorum ben.
    Sütaş,pınar gibi markaların lezzetli kaşarları bozulmuyor bende daha da huzursuz oluyorum.
    Bir kere sütaş yoğurt aldım son kullanma tarihi geçtikten 1 ay sonra açtım kutuyu hala taş gibi sapasağlam duruyordu.Nasıl bir koruyucu madde varsa içinde..
    Eskiden ayranların üzerinde 2 gün son kullanma tarihi olurdu şimdi 15 gün yazıyor vs..
    İlginç

Ben de taze sütten yoğurt yaptım. O da bir ay bozulmadı. Şaşırdım.

• Bu arada ben elta-ada marka kullanıyorum. Tavsiye ederim. 400 gr 17,90 biraz pahalı ama kafam rahat.

• iki hafta kadar önce bim deki eleman benimle poşet tartışmasına girdikten sonra bir daha adım atmadım. adamlar poşet vermiyor öyle talimat verildi diyor bende dedim söyle talimatı verene bir daha alış veriş yapmıyorum dedim çıktım gittim.
  • Bahcivan kasar i tavsiye ederim. Az olsun öz olsun

• fowell-one kullanıcısına yanıt
    Süt tozu ve peynir altı tozu kullanarak satabiliriz/satarlar
  • Haber veren arkadasa tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: KARACABEYY

Haber veren arkadasa tesekkurler

Rica ederim işinize yaradi ise ne mutlu bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi34i

Neden bahsediyorsunuz siz , sizin belediye süt dağıtmaya başladı sanırım

Zaten dağıtıyordu süt ve çocuk bezi.Arkadaş çocuğu için alıp duruyor.Hem de en güzel yerel markalardan birini veriyorlar.Sütü de yoğurdu da müthiş markette ilk o bitiyor bulamazlarsa diğer markaları alıyor millet.
  • Gida isinin tabiri caizse boku cikti.saglik bir kenara birakilip tamamen rant ve ticari kaygilarla uratim yapiliyor.buda sahteciligi arttirip toplum sagligi ve beslenme zincirini etkiliyor.bunun en buyuk sorumlusu devlettir.bu memlekette parasi olan her insan istedigi sektorde ticari faaliyette bulunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: omfarcan

Gida isinin tabiri caizse boku cikti.saglik bir kenara birakilip tamamen rant ve ticari kaygilarla uratim yapiliyor.buda sahteciligi arttirip toplum sagligi ve beslenme zincirini etkiliyor.bunun en buyuk sorumlusu devlettir.bu memlekette parasi olan her insan istedigi sektorde ticari faaliyette bulunuyor.

Aynen öyle hocam,http://www.a101.com.tr/Data/Afisler/8015e7d5-5df7-433c-9198-431a11ac5537.jpg şu linkte yer alan sosis ve salamlardan aldım, ne yiyorum bilmiyorum ama doyuruyorlar :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

quote:

Gida isinin tabiri caizse boku cikti.saglik bir kenara birakilip tamamen rant ve ticari kaygilarla uratim yapiliyor.buda sahteciligi arttirip toplum sagligi ve beslenme zincirini etkiliyor.bunun en buyuk sorumlusu devlettir.bu memlekette parasi olan her insan istedigi sektorde ticari faaliyette bulunuyor.

Aynen öyle hocam,http://www.a101.com.tr/Data/Afisler/8015e7d5-5df7-433c-9198-431a11ac5537.jpg şu linkte yer alan sosis ve salamlardan aldım, ne yiyorum bilmiyorum ama doyuruyorlar :D

Vay baba.. etin kilosu 40tl iken bu sucugun kilosu 24tl. 1.7 kg salam da 10tl bile değil :D Et hariç ne ararsan vardır. Yemeyin hocam böyle pis şeyleri bedeninize yazık. 1 kilo yemek yerine yarım kilo yiyin temiz ve sağlıklı olsun bence

• quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

quote:

Vay baba.. etin kilosu 40tl iken bu sucugun kilosu 24tl. 1.7 kg salam da 10tl bile değil :D Et hariç ne ararsan vardır. Yemeyin hocam böyle pis şeyleri bedeninize yazık. 1 kilo yemek yerine yarım kilo yiyin temiz ve sağlıklı olsun bence

Gerçekten inanılmaz fiyatlar hocam :D Hangi et bu kadar ucuz olabilir çözemedim :D ama bu ürünlerde nişasta da bol var onun etkisi de olabilir fiyat :D /Polyannacılık :D

• Vay anasını! Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir rezillikte bu dönemde bile halen daha birileri sözde ekonomiyi savunarak pandemi örneği verebilecek cesareti gösteriyor ya la pes!

Önceki yıl bu milleti patates soğan kuyruklarında süründürenleri savunacak kadar akıl tutulması yaşamak da ne bileyim ...

Sağa sola yalpalamayın belli ki ya tuzunuz kuru siyasi rantdan faydalanıyorsun ya da bir paket makarna ile dünyaya kendince kafa tutuyorsun belli..

Bu millet ilk seçimde ne yaparsanız yapın o kokuşmuş, ayrımcı, rantçı ve hırsız siyasetinizi sandığa gömecek..

Sonra ne mi olacak? Hem bu dünya hem de ahiret için hesap günü gelecek ..
  • Asıl pandemide gıda fiyatları stabil olmalıydı ki insanlar iyi beslenip bu mikrobu kolay yenebilsinler. Biz de tam tersi hatta memleketi makarnaya boğarız diyenlerin fiyatları pandemiden önce kaçmış şimdi kaç bir bakın. Yani bırakın sağlıklı beslenmeyi makarna bile uçtu

• eskikarateci kullanıcısına yanıt
    adamlar ekonomiyi batırdılar, şimdi batık ekonomi nedeniyle geçinemeyen vatandaşları dövecekler herhalde. sevgili akp'lerine laf da söyletmiyorlar. ayrıca biri şu şakşakçıyı uyandırsın, pandemiden önce ekonomi batıştaydı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 17 Mart 2021; 13:48:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.