Şimdi Ara

Bim 08 Kasım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
6
Favori
12.135
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kaz tüyü yastık zaten çok rahatsız ve hışırtı yapan bir yastıktır.
    Kullandıkça tüylerin ucu kılıftan çıkmaya başlar. Bedava verseler bile kullanılmaz o derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

quote:

Orijinalden alıntı: he_man

öldürme, meyve toplar gibi yol hayvanı, bi daha çıksın diye bekle

Hayvan tüy yolma işleminden sonra ölüyor zaten acıdan! Sanırım bu canlı yolma işinin sebebi tüyleri daha kolay yolmak yada tüy kalitesi yada başka bir neden.

İzlediğim videonun sonunda hayvanın tüm vücudu kıpkırmızı olmuş, azcık emekleyip kafasıını düşüyor ve gözünü yumuyor.Artık ne kadar acı çeiyorlarsa!

Ben bime email attım arkadaşın ricası üzerine lütfen siz de atın ve bu tür ürünlerin ithal edilmesini engelleyelim! Bim gibi bir marketin ürünlere boykot yapması büyük olaydır, çok adetli satıyorlar çünkü!

iletisim@bim.com.tr

Konu: Promosyondaki kaz tüyü yorgan ve yastık ürünleri

Haftalık indirime girenler listenizde kaz tüyü yorgan ve yastık ürünlerini üzülerek fark ettim. Bu kuş tüylerinin yolunması aşamasında hayvanların canlı oldukları, işkenceye maruz kaldıkları ve iş bitiiminde tüyleri yolunan kazların ölüme terk edildiği gerçeğini göz önüne alarak, yönetiminizin bu tür ürünlerin satışında hassasiyet göstermesini ve alternatif ürünleri tercih etmesini önemle rica ederim.

Tüy yolma işlemleri ile ilgili videolar internette mevcut olup tüm dünya genelinde büyük tepki toplamaktadır.

Saygılarımla

İsim, telefon ...

Arkadaşlar bugün hayrına hiçbirşey yapmadıysanız bu emaili üşenmeyip 2 dk 'da bime gönderin, ben de Allah razı olsun diyeyim.
    Hadi forum olarak bi hayır işleyelim, ne dersiniz?

Not: İtiraz edecekler olursa diye yazıyorum; en azından biz tepkimizi ortaya koyalım derim. Belki cevap olarak biz üretim koşullarını biliyoruz, canlı değil ölü hayvanlardan toplanıyor diyeceklerdir, bu durumda onların vicdani ve ahlaki değer yargıları devreye giriyor.

Mail gönderildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende gönderdim,keşke elden başka birşeyler daha gelse :(

• Ne zaman yastığımı,yer yatağımı beğenmesem rahmetli babam hep "Atalarımız, dedelerimiz taş üstünde yatarlardı, şimdikiler yastık yorgan beğenmiyor" derdi.
  • hala kaz tüyü hışırtı yapıyor diyosunuz ya pes

• Mail gönderildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Arkadaşlar kaz tüyü yastık zaten çok rahatsız ve hışırtı yapan bir yastıktır.
    Kullandıkça tüylerin ucu kılıftan çıkmaya başlar. Bedava verseler bile kullanılmaz o derece.

Aynı fikirdeyim insani tarafı bir taraftan kullanım açısından çok rahatsız kaz tüyü ürünler. Hışırtı yapar (poşetin içine bir şey doldurulmuş gibi) koku yapar tüyler kılıftan çıkmaya başlar.
  • Uyarı için teşekkür ederim, ben de attım bi mail.
    Belki BİM'deki satışı durdurmaz ama insanlar bilinçlendikçe ve etrafa bunu yaydıkça bu ürünler daha az satılacaktır.
    Bundan sonra kesinlikle kaz tüyü almicam, aldırmicam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

Vicdanı el veren alsın

bu video izledikten sonra hiç kimse bana ne kaz tüyü mont yorgan almam ve de satmam insanlık dışı bir şey seyretmeyen arkadaşlar seyretdin vede biz insan oğlunun ne olduğunu görün
    nasıl bir vicdan nasıl duygusuzluk gerçekten etkilendim kanım dondu
    para için ruhlarını satan seytanlar yapar ama şeytan bile bu kadarnı yapmaz Allahtan korkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eko35/5 -- 7 Kasım 2013; 20:10:23 >

• Mailleri nereye atıyorsunuz arkadaşlar? iletisim@bim.com.tr ye mail gitmiyor

ekleme : oha gmail patlamış,uzun zamandır böyle birşey görmemiştim. Ne ki bu?

Bim 08 Kasım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oaston -- 7 Kasım 2013; 20:39:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oaston

Mailleri nereye atıyorsunuz arkadaşlar? iletisim@bim.com.tr ye mail gitmiyor

Ben gmail adresinden gönderdiğimde gitmişti, problem yoktu. Geçici olabilir daha sonra tekrar deneyin.
  • tencere takımı alınabılir lazimdi zaten
  • duyarlı arkadaşları görmekten dolayı çok mutlu oldum. kapitalist sistem bu işte, ceplerine para girsin diye yapmayacakları şey yok. youtube üzerinde bu konuyla ilgili pek çok belgesel bulunmakta, yukarıda arkadaşlar da iletmiş, eğer yüreğiniz kaldırabiliyorsa "the earthlings" adındaki belgeseli de seyredin, o fast food firmalarının neler yaptıklarını görünce kendileriyle bütün ilgi alakayı keseceğinizi düşünüyorum. Kapitalist sistem para kazanmak için tavuğun genetiği ile oynayıp, bir tavukta 4 kanat çıkmasını sağlayıp, karını katlamayı amaçlayan bir sistem. Bunun görüntüleri earthlings'te var mıydı tam hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extraordinariuss -- 7 Kasım 2013; 23:23:26 >
  • Kaz tüyü ile ilgili BİM'e attığım mail üzerine bugün telefonla aradılar.

Konu hakkında önceden bilgi sahibi olmadıklarını, ancak bundan sonra bu tarz ürünler satmayı düşünmediklerini söylediler.

Umarım sözlerinde dururlar, umarım bu konu hakkında herkes bilinçlenir.

Hassasiyet gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Ben teşekkür ederim dotum bilinçlenmeme fırsat verdiğin için. Umarım sözlerinde de dururlar
  • Videoyu izleyemedim insanlığımdan utandım.
  • forumdaşlarıma teşekkür ederim. aynı hassasiyeti pazarlarda satılan minik çinakop ( yaprak ) dediğimiz balıklar için de gösterelim. bu balıkların avlanması yasak ama pazarda alenen satılıyor. Ben ibb beyaz masaya şikayetimi ilettim. sizlerde görürseniz şikayetlerinizi iletin...
  • Verecekler elime şu tüyü yolan .leri bir de şu diğer canlı canlı hayvan derisi yüzenleri, o işkencenin 10 katını yapmazsam namuzsuzum. Satanları da bir güzel sopalayacaksın. Haram zıkkım olsun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

Orijinalden alıntı: todorov_44

Keşke her konuda bu kadar duyarlı olabilsek. Yastık yapımında kullanılan tüylerin videodaki gibi mi elde edildiğini düşünüyorsunuz? Artık teknoloji gelişti o uygulamalar geçmişte kaldı. İnternet ortamında her paylaşılan video a inanıp gaza gelmemek gerek

kaz tüyü ağacı olmadığı konusunda hemfikiriz değil mi?

ya kardeşim şimdi canlı canlı uğraşacak ne eleman bulursun ne de öyle elini kolunu sallaya sallaya kimseye hayvanlara eziyet ettirmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

quote:

Orijinalden alıntı: todorov_44

Keşke her konuda bu kadar duyarlı olabilsek. Yastık yapımında kullanılan tüylerin videodaki gibi mi elde edildiğini düşünüyorsunuz? Artık teknoloji gelişti o uygulamalar geçmişte kaldı. İnternet ortamında her paylaşılan video a inanıp gaza gelmemek gerek

kaz tüyü ağacı olmadığı konusunda hemfikiriz değil mi?

ya kardeşim şimdi canlı canlı uğraşacak ne eleman bulursun ne de öyle elini kolunu sallaya sallaya kimseye hayvanlara eziyet ettirmezler.

hocam ınanın baska bır uretım seklı yok
    1.sı tuylerın kırlenmemesı adına
    2.sı aynı hayvandan tekrar tekrar olene kadar yıllarca faydalanmak adına
    bu ıskence hayvanlara canlı ıken yapılıyor...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.