DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Bilmeden Km.si düşürülmüş araç aldım..
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
467
Cevap
10
Favori
50.068
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Bilmeden Km.si düşürülmüş araç aldım..
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
      1187 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:31:55
      Arkadaşlar bunları yazarken psikolojim hiç normal değil. Dün Ankara'dan 2008 focus aldım. Ford servisleri tüm ısrarlarımıza rağmen garantisi dolmuş araçlara expertiz yapmıyoruz dediler. Bilgisayarlı sistemli bir expertize gittik, araçta bir kaç parça boya vardı onun dışında bir sorun çıkmadı.

Fiyatı biraz daha düşürdük aracın noter satışını aldım ve 29,250 Tl para saydım. Bugün Adana'da aracı bakıma sokayım dedim, aracın en son 160.000km de bakıma girdiğini ve BEYAZ FİLO oto kiralama şirketine ait olduğunu öğrendim.

Tabi dünyalar başıma yıkıldı, aldığım kişiyi aradım bilmediğini falan söyledi tekrar döneceğim araştırıp dedi. Şimdi ortada öylece kalakaldım, hukuki olarak veya başka bir yoldan ne yapabilirim?

17.01.2014 edit :

quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Bir arkadaşın mahkeme sonucu : 33 Tl ceza sedece...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 17 Ocak 2014; 12:30:05 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Haziran 2011 18:34:48
      ne kadar düşürmüşler? dur tahmin edeyim aracı 70 binde aldın

• Binbaşı
      1805 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:35:46
      Hir bir şey yapamazsınız. Kusura bakmayın ama iyice sorgulamadan araştırmadan ikinci el araba almayın diye bas bas bağırıyoruz. Geçmiş olsun. Aracın 160 bin kmde olması kötü bir şey değil. Bakımlarını yaptırtıp en az 300 bin km leri görürsünüz. Hatta 160 bin km de diye şimdi ilan verseniz aldığınız paraya da satarsınız. Focus zor satılan bir araç değil.

Bisiklet sür, sağlıklı kal !

# Mechanical Engineering #
    • Binbaşı
      1467 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:36:49
      Büyük geçmiş olsun.Öbür tarafta yatacak yerleri yok bu şerefsizlerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1187 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:40:07
      160.000 de bakıma girmiş ne zaman onu söylemediler, ben 62.000'de aldım, iade edemezsem yarın tüketici hakem heyetine başvuruyorum, başkada aklıma gelen bişey yok,

Hak konusuna gelince: Haram zift katran olsun, öbür dünya da 2 elim yakalarında...

• Yüzbaşı
      676 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:40:22
      quote:

Arkadaşlar bunları yazarken psikolojim hiç normal değil. Dün Ankara'dan 2008 focus aldım. Ford servisleri tüm ısrarlarımıza rağmen garantisi dolmuş araçlara expertiz yapmıyoruz dediler. Bilgisayarlı sistemli bir expertize gittik, araçta bir kaç parça boya vardı onun dışında bir sorun çıkmadı.

Fiyatı biraz daha düşürdük aracın noter satışını aldım ve 29,250 Tl para saydım. Bugün Adana'da aracı bakıma sokayım dedim, aracın en son 160.000km de bakıma girdiğini ve PEYMAN kuruyemiş şirketine ait olduğunu öğrendim.

Tabi dünyalar başıma yıkıldı, aldığım kişiyi aradım bilmediğini falan söyledi tekrar döneceğim araştırıp dedi. Şimdi ortada öylece kalakaldım, hukuki olarak veya başka bir yoldan ne yapabilirim?

aracın bakımları düzenli olarak yetkili serviste yapılmış mı bu da önemli bi konu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maivesiyah -- 2 Haziran 2011; 18:42:35 >

KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR ...
    • Yarbay
      4019 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:42:03
      kaç km.de aldığınızı merak ettim,bunun dışında 160.000 km de bir araç fiziki olarakta belli eder kendini fakat hata sizde görünüyor,2. ellerin yüzde 80 i km düşürülmüş durumda,ankara oto pazarına gittiğimde satıcıların utanmazlığı midemi bulandırıyor.

• Yarbay
      4204 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:43:24

quote:

Orijinalden alıntı: maivesiyah

Alıntıları Göster

aracın bakımları düzenli olarak yetkili serviste yapılmış mı bu da önemli bi konu ?

160 bin de bakıma girdiyse ve şirket aracıysa muhtemelen servis bakımlıdır. olan olmuş artık aracınıza binmeye devam edin

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.
      02 Haziran 2011 18:46:55

quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

kaç km.de aldığınızı merak ettim,bunun dışında 160.000 km de bir araç fiziki olarakta belli eder kendini fakat hata sizde görünüyor,2. ellerin yüzde 80 i km düşürülmüş durumda,ankara oto pazarına gittiğimde satıcıların utanmazlığı midemi bulandırıyor.

aynen öyle işin kötüsü benzili dizel fark etmiyor takır takır düşürüyorlar kmleri....ilanlara bakıyorum 200 bin kmnin üstünde araba yok...

o yüzden boşverin verin devlete daha fazla para alın sıfır araç

• Binbaşı
      1187 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:47:56
      Araç düzenli bakımlara girmiş ve dyno test diye birşeye girmişti expertizde orada otrkunda beygirinde herhangi bir sorun çıkmadı hatta 110beygir olan araç 117beygie güç verdi. Ama ben bunu 2 sene sonra nasıl satacağım? Nitelikli dolandırıcılık resmen, inşallah iade edebilirim yoksa ne yapılacaksa sonuna kadar götüreceğim.

• Yarbay
      2988 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:50:06
      bence hiç ugraşmayin ve daha fazla kendinizi üzüp hirpalamayin güle güle kullanin ,

noter sözleşmesinde herşey ap açik yaziyor görerek bilerek aldim .

şimdi satici deseki mahkemede ben söyledim oynanmiş olduğunu alici alişverişten caymak için jazz yapiyor neyi
      ispatliyabilirsin ..
      birak km siyle oynanmasini araç pert'ten trafige kazanildirilmiş çıksa bile imzayi atiysan noterde olay bitmiştir .
      saygilar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 2 Haziran 2011; 18:52:16 >

Mondeo>micra>Civic>focus>PoloGTI>Getz
      02 Haziran 2011 18:52:04
      geçmiş olsun hocam

• Binbaşı
      1187 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:53:12
      Peki iade almayı kabul ederse!

Ben daha plakayı falan değiştirmedim sadece sigartasını yaptırdım, tekrar notere mi gideceğiz?

• Binbaşı
      1423 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:53:33
      Türkiye'de ikinci el dizel Focus Trend a-lın-maz!

• Yarbay
      3123 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:54:32

quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Oto pazarına ömrümde bir kez gittim, bir daha da asla gitmem.

• Binbaşı
      1187 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:55:58
      Trend değil ki collection ve aslında piyasası 32 civarı ben boyalı parçaları var diye 29,250 ye aldım.

• Yarbay
      7471 Mesaj
      02 Haziran 2011 18:57:33

quote:

Peki iade almayı kabul ederse!

Ben daha plakayı falan değiştirmedim sadece sigartasını yaptırdım, tekrar notere mi gideceğiz?

Öncelikle geçmiş olsun.
      Mecburen tekrardan notere gitmen gerekir.Ben olsam bu aracı geri vermezdim piyasadaki araçların büyük çoğunluğunun km'si düşürülmüş eğer araç 300.000'den falan düşürülmediyse bence geri iade etme sonuçta bu araçları sürekli bakıma giren araçlar

• Binbaşı
      1187 Mesaj
      02 Haziran 2011 19:00:40
      quote:

Öncelikle geçmiş olsun.
      Mecburen tekrardan notere gitmen gerekir.Ben olsam bu aracı geri vermezdim piyasadaki araçların büyük çoğunluğunun km'si düşürülmüş eğer araç 300.000'den falan düşürülmediyse bence geri iade etme sonuçta bu araçları sürekli bakıma giren araçlar

Yok vereceğim, ve 0 km alıp bir daha da ahlağı çökmüş bu milletten 2.el araç almayacağım.

• Yüzbaşı
      773 Mesaj
      02 Haziran 2011 19:04:55
      geçmiş olsun hocam. bu saatten sonra bi hak iddaa edebilceğinizi sanmıyorum bunun gibi binlerce vaka yaşanıyor.
      bizimde 170 binde diye aldığımız araba 400 binde çıktı. aldıktan 1 ay sonra motor yatak sardı. 10 bin tl komple motor yapıldı... 3-5 ucuza kaçalım derken 10 bin tl zarar ettik. siz siz olun iyice araştırmadan araba almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 2 Haziran 2011; 19:07:38 >

• Yarbay
      7443 Mesaj
      02 Haziran 2011 19:07:37
      Dizel ve düşük donanımlı C sınıfı araba alırken lütfen dikkat edin.Bu araçlar şirket aracı olarak çok tercih edilir ve genelde uzun yol yaparlar.Uzun yol yapan arabalarda ş.içindekiler gibi hemen yıpranmazlar.Neredeyse tamamının kmsi düşürülür.

Geçmiş olsun...

Corsa 1.3 CDTI 95HP MT-A Easytronic Şanzıman Start & Stop Enjoy
Reklamlar
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimpj/N103003.2
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.