Şimdi Ara

Bill Gates FBI'ın yanındayken, Zuckerberg Apple'ın yanında yer aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bill Gates FBI'ın yanındayken, Zuckerberg Apple'ın yanında yer aldı
    Kaliforniya eyaletindeki San Bernardino terör saldırıları sonrasında bir zanlının iPhone'unu ele geçiren FBI cihazın şifresini kıramayınca Apple'dan yardım istemişti. Apple ise iOS'ta açık yaratabileceği endişesi  ve kullanıcıların özel bilgilerine erişime karşı olduğu için FBI'ın talebini reddetmişti.

Apple'ın bu kararı büyük tartışma yaratırken Facebook, Google ve Twitter'dan firmayı destekleyen açıklamalar gelmişti. Şimdi bir başka yazılım devi olan Mirosoft'un kurucusu Bill Gates de bu konuda açıklama yaptı. Gates "Genel bir konuda yardım istemiyorlar." açıklamasıyla FBI'yı destekledi.

FBI'ın talepleri Amerikan halkı tarafından da destekleniyor. Pew Research'ün 1000 kişiyle telefonda görüşerek yaptığı araştırmaya katılanların %51'i FBI'yı destekliyor. Apple'ı destekleyenler %38 olurken, bir fikrim yok diyenlerin oranı ise %11'de kaldı. Araştırmada en dikkat çekici nokta 65 yaş üstündekilerin sadece %27'sinin iPhone'un açılmaması gerektiğini düşünmeleri. Yine de bu araştırma halkın bakış açısını tam olarak yansıtıyor diyemeyiz; çünkü araştırmanın sağlam olabilmesi için katılımcılarının oranının çok daha yüksek olması gerekiyor.

Diğer taraftan facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ise ilk defa resmi açıklama yaparak Apple'ın yanında yer aldıklarını şu sözlerle açıkladı: "Bu konuda Apple'la aynı taraftayız. Şifrelemenin doğru olduğunu düşünüyoruz. İnsanların genel olarak kullandıkları ürünlerin (şifreleme) yasal yönden engellenmesinin doğru olmayacağını umut ediyorum. Verilecek kararın doğru mevzuat ve ekonomik politika yerine geçmeyeceğini düşünüyorum."

• Bir Türk markasının terörist bilgilerini şifreleme gerekçesiyle devlete vermemesi bizde de değişik duygular oluştururdu onlardaki kafa karışıklığı da anlaşılır bir durum olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatanseverle parasever arasında fark oluyor tabi.
  • Ne PR yaptılar be hala vermemiş gibi takılıyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

Ne PR yaptılar be hala vermemiş gibi takılıyorlar...

çokta ihtiyacı vardı zaten adamların pr 'a

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

Burdaki pr tanıtım değil nsa skandalı sonrasında halkın gazını alıyorlar fbi bile alamıyor bilgilerinizi güvendesiniz diye uyutmaya çalışıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

quote:

Her markanın PR'a ihtiyacı var. En çokta Apple gibi silik inovasyon yapanların firmaların ihtiyacı var.
  • Kaptan Amerika ciwil war'a dönmesin sonra biri devletin tarafında diğeri özgürlük :-D

• her zaman ki gates
  • Koskoca apple ile abd hukumeti her nedense bunu kendi aralarinda degil de basin onunde yasamalarina ne demeli. Benim bildigjm fbi gonderir telefonu apple in labina orda kirar geri verirler ki buyuk ihtimal boyle de olmusturda apple devletten rica etmis demek ki boyle bir seneryo yapsak beraber atisir gibi yapip daha guvenli gorunup size daha fazla insan verisi olarak geri donsek diye.

• Arkadaşlar, Türkçemizi niçin bozuyorsunuz? Nedir bu güzelim Türkçe'mizin içine etme merakı? Reklam deseniz bi tarafınız mı eksilir? Veyahut yenilik deseniz diliniz mi eskir?

2.si yenilikleri görece silik olabilir ancak satışları ve giderek artan marka değeri hiçte öyle silik falan değil. Aklınca 2 tane yabancı kelime kullanarak kendini "bakın ben dil bilen entelektüelim" demeye çalışman bana göre komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

Arkadaşlar, Türkçemizi niçin bozuyorsunuz? Nedir bu güzelim Türkçemizin içine etme merakı? Reklam deseniz bi tarafınız mı eksilir? Veyahut yenilik deseniz diliniz mi eskir? 2.si yenilikleri görece silik olabilir ancak satışları ve giderek artan marka değeri hiçte öyle silik falan değil. Aklınca 2 tane yabancı kelime kullanarak kendini bakın ben dil bilen entelektüelim demeye çalışman bana göre komik.

Çok Pardon ''Aşırı Zafer'li kardeş.

• quote:

quote:

Arkadaşlar, Türkçemizi niçin bozuyorsunuz? Nedir bu güzelim Türkçemizin içine etme merakı? Reklam deseniz bi tarafınız mı eksilir? Veyahut yenilik deseniz diliniz mi eskir? 2.si yenilikleri görece silik olabilir ancak satışları ve giderek artan marka değeri hiçte öyle silik falan değil. Aklınca 2 tane yabancı kelime kullanarak kendini bakın ben dil bilen entelektüelim demeye çalışman bana göre komik.

• Bunların hepsinin sadece zaman kaybı ve prim yapma olduğunun net kanıtı:
    Eğer Zuckerberg devlete verilmemesi gerektiğini savunuyorsa, Amerika'ya gittiğinizde pasaport kontrolünde sizin whatsapp kayıtlarınıza ulaşılıp şüpheli bir kelime olunca sizi kenara çekip soruyorlar. O yüzden whatsapp sahibi bu kişi hiç artistlik yapmasın.

• quote:

quote:

Ukalalıkta sınır tanımam diyorsun, yaşın ergen sanıyorum, değilse de zekan öyle, 2 sinden biri olduğu kesinde hangisi olduğunu çıkartamadım. Zira espri seviyen bınun ispatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 23 Şubat 2016; 16:14:17 >

• quote:

quote:

quote:

Ukalalıkta sınır tanımam diyorsun, yaşın ergen sanıyorum, değilse de zekan öyle, 2 sinden biri olduğu kesinde hangisi olduğunu çıkartamadım. Zira espri seviyen bınun ispatı.

Banada arkadas asiri kivrak zekali biri gibi geldi. Senin derdine recetene gelirsek. Sen turkceye vs degil apple a laf soylenmesine kizmisin da manilerin (edebiyatimizda ki Mani ler) ilk iki doldurma misrasinda oldugu gibi girisi turkce mudafasi gibi gosterip ikinci misrada gercek verilmek istenen amaci yani apple mudafasina dokmusun isi.

• Ne kadar gereksiz insanlar dolu bu forum. Adamların işi gücü yok reklam yapacaklar. Orası Türkiye değil devlet her istediğini yapamaz. Boşuna özgürlükler ülkesi demiyorlar. Şu olaya reklam diyen bir türk milleti var.
  • Bu bir reklamdır. Nasıl mı ?
    Dünyanin refahı Applein geleceginden daha onemlidir.
    Apple ürünlerini uc bes kisiye satmiyor dunyaya satiyor. Apple calisanlarida bu tehlikenin icinde. Ülkenin gelecegi bile tehlikede. Apple kim be. ?

• quote:

quote:

• sen hiç gülme sana da çeviri geliyor adam gugul transleyt gibi mübarek onuda çevirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 23 Şubat 2016; 17:10:43 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.