Şimdi Ara

Bilkentliyim sorularınızı cevaplıyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilkent hakkında sorularınız varsa yanıtlamak isterim. İşletme okuyorum.

• iktisat nasıldır işletme ve iktisat mezunları nerelerde çalışıyor hukuk fakültesi hakkında bilgin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demisnikolaidis

iktisat nasıldır işletme ve iktisat mezunları nerelerde çalışıyor hukuk fakültesi hakkında bilgin var mı?

Bilkentin iktisatı zordur ama eğitimi sağlamdır,matematiğe yatkınsan kesinlikle bilkent iktisatı öneririm. Bölüm başkanının kendisi bilkent iktisat mezunu ve MIT'de ders vermiş bir isim. Kulüp bakımından dahil olacağın MEC ve Operational Research adlı köklü kulüpler işini görecektir.

Hukuk fakültesi hakkında fazla bilgim yok ama istersen öğrenebilirim, Türkiye'de gerçekten el üstünde tutulan mezunlara sahip ve hocaları da seçmece. Örneğin Hukuk Tarihi dersine İlber Ortaylı giriyor hatırladığım kadarıyla.

İşletme ve iktisat mezunlarını merak etmişsin ben hukuk mezunu örneği de koyarak kısaca özet geçiyim:

Elif Çapçı - Bilkent İşletme - Beymen CEO

Pınar Abak - Bilkent İktisat - ING Bank CEO

Özcan Akyazı - Bilkent İşletme - Efes Pilsen Finans Müdürü

Tenzile Koçak - Bilkent Hukuk - Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi

Muratcan Akyıl - Bilkent İktisat - Pirelli Finans Müdürü

Daha fazlasına şuradan ulaşabilirsin:http://w3.bilkent.edu.tr/www/mezunlar/

Sosyal ortam, yurt imkanları, sistem hakkında soruların olursa bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: AvşalıTavşan

quote:

iktisat nasıldır işletme ve iktisat mezunları nerelerde çalışıyor hukuk fakültesi hakkında bilgin var mı?

Bilkentin iktisatı zordur ama eğitimi sağlamdır,matematiğe yatkınsan kesinlikle bilkent iktisatı öneririm. Bölüm başkanının kendisi bilkent iktisat mezunu ve MIT'de ders vermiş bir isim. Kulüp bakımından dahil olacağın MEC ve Operational Research adlı köklü kulüpler işini görecektir.

Hukuk fakültesi hakkında fazla bilgim yok ama istersen öğrenebilirim, Türkiye'de gerçekten el üstünde tutulan mezunlara sahip ve hocaları da seçmece. Örneğin Hukuk Tarihi dersine İlber Ortaylı giriyor hatırladığım kadarıyla.

İşletme ve iktisat mezunlarını merak etmişsin ben hukuk mezunu örneği de koyarak kısaca özet geçiyim:

iktisatı bitirdiğimiz zaman yurtdışında iş bulabilirmiyiz? birde yukarıda saydıklarınız mesleklerinde çok yıllar sonra buraya gelmiş kişiler yeni mezun hangi pozisyonlarda çalışabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Louie-Andy Anderson -- 21 Aralık 2016; 6:41:2 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AvşalıTavşan

quote:

iktisatı bitirdiğimiz zaman yurtdışında iş bulabilirmiyiz? birde yukarıda saydıklarınız mesleklerinde çok yıllar sonra buraya gelmiş kişiler yeni mezun hangi pozisyonlarda çalışabilir

Bilkent linkedin oranlarına göre Boğaziçi'yle birlikte yurtdışına en çok araştırma görevlisi, çalışan gönderen üniversite. Yukarıda saydığım örnekler pek tabiiki çok yıllar sonra o mertebeye gelmiş kişiler fakat zaten hiç bir firma 5 sene tecrübesi olan çalışanı ceo yapmaz, bu imkanı da hiçbir üniversite diploması sağlamaz zaten. Bilkent mezunu olup bu noktaya gelmiş kişiler mezun oldukları üniversitenin, hocalarının, arkadaşlarının sağladığı networkle bu noktalara gelmişlerdir.

İşletme ve iktisat mezunları genellikle Pazarlama,Finans, Muhasebe, Satış, Danışmanlık, Bankacılık pozisyonlarında görev alır. İktisat işin matematiksel ağırlıklı, işletme pazarlama ağırlıklı kısmıdır.

• AvşalıTavşan kullanıcısına yanıt
    Sosyal ortam hakkında bilgi lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Sosyal ortam hakkında bilgi lütfen

Hocam PM attım
  • Hocam Fizik bölümünde ki puan düşüşü sebebi nedir?
    Yani eğitim kalitesi mi düştü ?

Birde Boğaziçi Fizik mi yoksa Bilkent Fizik mi önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinbzk06 -- 6 Ocak 2017; 20:52:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinbzk06

Hocam Fizik bölümünde ki puan düşüşü sebebi nedir?
    Yani eğitim kalitesi mi düştü ?

Birde Boğaziçi Fizik mi yoksa Bilkent Fizik mi önerirsiniz?

Hocam Fizik bölümünde son 5 senede tam burslu taban sıralaması 68 binden 48 bine inmiş, yani herhangi bir düşüş söz konusu değil

Bana göre Türkiye'de en fazla yurtdışı imkanı sağlayan üniversiteler Boğaziçi ve Bilkent'tir, yani Bilkent>Boğaziçi diyerek fanboyluk yapmaya gerek yok. Şu an büyük çevrelere göre Boğaziçi'nin sadece adı kaldığı söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum. Tavan sıralamalara bakılınca Bilkent Fizik bölümünün puanı 523. Ve bu arkadaşı bizzat tanıyorum, mf-2 den 3k alıp tek tercih yapıp Bilkent Fiziğe gelmiş. Kendi dediğine göre 3.2 üstü yüksek lisans için Avrupa, 3.5 üstü Amerika garantiymiş.

Boğaziçi Fizik bölümü hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım için övme veya yerme yapamıyorum, ama Bilkent Fizik bölümü ülkede sana bu eğitimi en üst seviyede verecek birkaç bölümden birisidir.

Daha sorun varsa seve seve cevaplarım.

• hocam merhaba ben bilkent siyaset bilmi ve kamu yönetimini düşünüyorum hedefim kaymakam olmak sizce bilkenti yazmalımıyım bir çok yerde bilkent kaymakamlık sınavı hakkında biraz yeterli değil diyorlar sizce durum nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.