Şimdi Ara

Bilkentliden 2019 Üniversite adaylarına Soru-Cevap ®

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
26
Favori
16.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilkentliden 2019 Üniversite adaylarına Soru-Cevap ®

Bilkent Bilgisayar %50 burslu okuyorum. 2. sınıfım. Sınav senesi çektiğim çileyi bir ben bilirim, bu yüzden bir vefa borcu olarak bu konuyu açma gereksinimi duydum.
    Bir kez daha açmıştım bu konuyu ama '' Bana ders çalışma programı hazırlar mısın '' diyen bile olduğu için silmiştim. Daha realist sorular gelirse elimden geldiğince hem okul hem bölüm hem de sınav senesi yapılması gerekenler konusunda yardımcı olabilirim.

Tek mesajda sadece 1 soru sorabilirsiniz.

Herkes umarım hayallerine kavuşur arkadaşlar. Hepinize YGS/LYS maratonunda üstün başarılar dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ControlYourDream -- 18 Haziran 2019; 23:8:40 >

• Hazırlıkta oturmuş bi eğitim sistemi var. Bence iyi planlanmış.
    Türk hocalar gayet iyi hazırlıktaki, yabancıların çoğu hiçbir şey katmıyor insana.
    Geçiş sınavı zor. Gereksiz zor demek istemiyorum ama ciddi çalışma gerektiren bi zorluk var. Gereksiz zor desem belki hatalı konuşurum, iyi bi İngilizce için gereklidir, bilemem.

Herkesin ağzına sakız olmuş şeylerden nefret ederim. Altını çiziyorum nefret ederim. ODTÜ'de böyle bi yer, herkes 'abi ODTÜ yaa' modunda ama ODTÜ'yü bu sakız olma durumuna karşı yine de çok seviyorum. ODTÜ'de farklı bi kitle var. Samimi bi kitle var. Burada yapılan her faaliyet öğrenci dostu ve maksimum insanın faydası anlayışıyla yapılıyor. Geçenlerde bahar şenliği ile ilgili bi durum vardı, belki görmüşsündür. Twitter'da baya konu olmuştu. Buradaki kültürü anlamak için yeterli bi örnekti bence.
    Ya da 'hocam' kelimesi yeterli bir diğer örnek.

Alışveriş merkezi benzetmemin sonuna kadar ardındayım. Bi ihtiyacın olur, alışveriş merkezine girersin ve amacın onu almak olur. Alırsın, çıkar evine gidersin. En fazla, prim için samimiyetsiz üç beş cümle eden, o ürünü değil de bu ürünü öneren çalışanları dinlersin. Bilkent'te böyle bi yer bence. X dersi alırsın, ödemeni yaparsın ya da birisi senin için yapar. X dersi biter ve evine gidersin. Bi alışveriş merkezi sana ne katabilir? Bence hiçbir şey.

En garibi de ne biliyor musun, Güvenlik. Bilkentte şöyle durur etrafına bi bakarsın en aşağı bir-iki tane güvenlik görürsün. Oranın sana ait olduğunu hissedemezsin, okulum diyemezsin. Farklı bi resmiyet vardır.
    Tüm bunların aksine ODTÜ'ye burası benim evim dersin.

Ben bi alışveriş merkezinde yaşamaktansa evimde yaşamayı tercih ettim.
  • Lys adına çalışma stilin nasıldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl bilkent kazanabilirim
  • Bılkent ee veya endustrı dusunuyorum ? Bılgın var mı hangısını tavsıye edersın ? Okulu bıtırınce maas,ıs olanakları acısından.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puanımız Bilkent %100 bursluya tutsa da %50 burslu yazabiliyor muyuz?

• Kazandığını yıl neler yaptın? Lys YGS sonuçlarının SS sini alalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga yurtlar nasıl ve aylık ne kadar masrafın oluyor ortalama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BadN0t

Aga yurtlar nasıl ve aylık ne kadar masrafın oluyor ortalama.

@Pensilvanyalı Zat

Güzelller ama Ankara ayazında çok flirting olmuyor. :) Fakat hava güzel olunca kampüs daha da güzelleşiyor

@Tony.Stark

Çok çalışarak,biraz da ailevi imkan gerekiyor tabi.

@mah2352

EE çok daha önde bir bölüm. İş imkanı kişinin kendini geliştirmesiyle doğru orantılı .

@BadN0t

Yurtlar güzel özellikle Doğu Kampüs yurtlarında yepyeni mobilyalar yataklar var. Aylık en az 1000 TL gider .

@ee_35

Yazabilirsiniz.

• Çok teşekkür ederim cevabınız için.

• ControlYourDream kullanıcısına yanıt
    Şu doğu kampüsü yurdundan bir ss alabilir miyim pmden mümkünse 3 kişilik odalardan
  • ControlYourDream kullanıcısına yanıt

Yurt dahil mi 1000 tl.
  • @jo_be yi görüyor musun

• KArdeş ben inşşat okuyorum 1. sınıfım sıralamam 40 bindi obp puanı kesilcek ama bu sene ilk 20 bine girmeyi hedefliyorum.Yapabilir miyim?OBP den 24 puan gelcek
  • dersler nasıl eğitimi iyi diyorlar.
    odtüden iyi yanları neler
  • YGS matematik için hangi denemeleri önerirsin?

• %50den sonrasını okumadım
  • iş imkanı kendini geliştirmekle doğru orantılı ise üniversiteye gitmeyip evde kendim senin öğrendiğin dilleri öğrenip piyasa yapabirim rahatça o zaman üniversitenin bi anlamı yok demektir
  • Basarinin sırrını kendince kisaca ozetlemek istesn neler söylerdin

• quote:

Orijinalden alıntı: g@riban

%50den sonrasını okumadım

%50 9kla alıyor haberin var mı?

• 11.sınıfım üniversite yolunda genel tavsiyelerin neler ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.