Şimdi Ara

Bilkent ve CTIS ( Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri )hakkındaki sorularınız (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
8
Favori
24.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: içinizden biri
    hayal kırıklığı oldu desem yeridir valla. Peki stajımızı yurtdışında yapabiliyormuyuz ? yada yurtdışındaki şirketler bilkent'e stajer için başvuruda bulunuyor mu?

Bölümün anlaşma yaptığı üniversitelerden değiller. Bahsettiğiniz üniversitelerin çoğu ABD'de zaten. ABD ile exchange denilen bir değişim programı var ama bölümün anlaşmalı olduğu bir üniversite yok şu an. Exchange ile bahsettiğiniz üniversitelere kabul alsanız bile Erasmus'taki gibi hibe alamayacağınızdan çok masraflı olacaktır. Önemli olan mezun olduktan sonra master için böyle bir üniversiteden kabul alabilmek bence.

Yurtdışı staj ilanları da oluyor tabii ki ama öncelikle üniversitenin değil sizin bu tarz ilanları takip edip bulmanız gerekiyor. Yurtdışında da bölümün onayı aldıktan sonra stajınızı pekala yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

quote:

hayal kırıklığı oldu desem yeridir valla. Peki stajımızı yurtdışında yapabiliyormuyuz ? yada yurtdışındaki şirketler bilkent'e stajer için başvuruda bulunuyor mu?

Bölümün anlaşma yaptığı üniversitelerden değiller. Bahsettiğiniz üniversitelerin çoğu ABD'de zaten. ABD ile exchange denilen bir değişim programı var ama bölümün anlaşmalı olduğu bir üniversite yok şu an. Exchange ile bahsettiğiniz üniversitelere kabul alsanız bile Erasmus'taki gibi hibe alamayacağınızdan çok masraflı olacaktır. Önemli olan mezun olduktan sonra master için böyle bir üniversiteden kabul alabilmek bence.

Yurtdışı staj ilanları da oluyor tabii ki ama öncelikle üniversitenin değil sizin bu tarz ilanları takip edip bulmanız gerekiyor. Yurtdışında da bölümün onayı aldıktan sonra stajınızı pekala yapabilirsiniz.

peki nasıl takip edebilirim?
  • quote:

Sitelerindeki "insan kaynakları" bağlantılarına bakabilirsin.
  • Bu bölümle ilgili arada sırada Lys puanlarından alacağına dair söylentiler çıkıyor.Seneye de umarım Ygs puanlarıyla öğrenci alır :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Henry Dorsett Case -- 19 Mayıs 2012; 10:29:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Sabbath

Bu bölümle ilgili arada sırada Lys puanlarından alacağına dair söylentiler çıkıyor.Seneye de umarım Ygs puanlarıyla öğrenci alır :(

bu sene için ben mail atmıştım bilkente..kontenjanlar yine aynı aldığı bölüm yani ygs 1 yine aynı şekilde..
  • Konusu açılmışken ben de bir soru yönelteyim:
    quote:

outdated olmus teknolojileri gosterdikleri bilkent bolumu.

Ekşi sözlükde bölüm ile ilgili yorumları okurken yukarıdaki entry gözüme ilişmişti vakt-i zamanında. Uzun süredir doğruluk payını merak ettiğim bir şey. Bu konu hakkında sizin görüşleriniz nelerdir ? ( NOT: Entry 2011 yılında girilmiş. )

@içinizden biri
    Soracağın soruları teker teker değilde, birleştirip tek bir mesaj altında sorsaydın daha düzenli olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Sabbath

Bu bölümle ilgili arada sırada Lys puanlarından alacağına dair söylentiler çıkıyor.Seneye de umarım Ygs puanlarıyla öğrenci alır :(

Kolay kolay LYS ile alacağını tahmin etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

Konusu açılmışken ben de bir soru yönelteyim:
    quote:

Ekşi sözlükde bölüm ile ilgili yorumları okurken yukarıdaki entry gözüme ilişmişti vakt-i zamanında. Uzun süredir doğruluk payını merak ettiğim bir şey. Bu konu hakkında sizin görüşleriniz nelerdir ? ( NOT: Entry 2011 yılında girilmiş. )

Kim neden yazmış bilmiyorum bunu.

Aklıma şunlar geliyor:

C programlama dilinin öğretilmesi : C dili programlama mantığını öğretmek için bence ideal bir dil ve gömülü sistemler başta olmak üzere hala yaygın olarak kullanılıyor.

Laboratuvarda hala xp kurulu olması: Bölümün elinde Windows 7 lisansları var aslında ve en kötü bilgisayarlar çift çekirdekli ve bir çoğu da 4 çekirdekli. Yani kaldırabilecek durumda aslında. Bölüm teknisyenimiz Microsoft sertifikalı bir abimiz. Bence bir bildiği olmasa değiştirirdi gibime geliyor.

Bazı programların versiyonlarının eski oluşu : Netbeans, Eclipse gibi idelerin en son versiyonlarının hemen yüklenmeyişinden söylemiş olabilir. Tüm laboratuvarlarda (ki bizde 7 tane bilgisayar labı var) herşeyi güncel tutmak zaman alıyordur.

Aslına bakarsan bence programların 1 veya 2 versiyon altını kullanmak sana çok şey kaybettirmez. Kendi bilgisayarında son versiyonlarını rahatlıkla kurabiliyorsun.

Ders içerikleri sürekli güncelleniyor. Yeni dersler ekleniyor. Piyasada kullanılmayan veya işe yaramayacak hiçbirşey öğrenmiyoruz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

Konusu açılmışken ben de bir soru yönelteyim:
    quote:

Kim neden yazmış bilmiyorum bunu.

Aklıma şunlar geliyor:

C programlama dilinin öğretilmesi : C dili programlama mantığını öğretmek için bence ideal bir dil ve gömülü sistemler başta olmak üzere hala yaygın olarak kullanılıyor.

Laboratuvarda hala xp kurulu olması: Bölümün elinde Windows 7 lisansları var aslında ve en kötü bilgisayarlar çift çekirdekli ve bir çoğu da 4 çekirdekli. Yani kaldırabilecek durumda aslında. Bölüm teknisyenimiz Microsoft sertifikalı bir abimiz. Bence bir bildiği olmasa değiştirirdi gibime geliyor.

Bazı programların versiyonlarının eski oluşu : Netbeans, Eclipse gibi idelerin en son versiyonlarının hemen yüklenmeyişinden söylemiş olabilir. Tüm laboratuvarlarda (ki bizde 7 tane bilgisayar labı var) herşeyi güncel tutmak zaman alıyordur.

Aslına bakarsan bence programların 1 veya 2 versiyon altını kullanmak sana çok şey kaybettirmez. Kendi bilgisayarında son versiyonlarını rahatlıkla kurabiliyorsun.

Ders içerikleri sürekli güncelleniyor. Yeni dersler ekleniyor. Piyasada kullanılmayan veya işe yaramayacak hiçbirşey öğrenmiyoruz.
    Ben de bunu bildiğim için bir sorayım demiştim aslına bakılırsa. Tahmin ettiğim gibi asılsız bir iddiaymış.
  • quote:

quote:

quote:

pm attım bakar mısın
  • arkadaşlar rica ediyorum gerilim ortamı doğmasın. yararlı bir başlık amaçlı olması için açmıştım. böyle kalsın.
  • evren bey ,

ctis'te yandal falan alabiliyormuyuz ?
  • quote:

evren bey ,

hangi bölümlerin hangi bölümlere yandal açtığına linkten bakabilirsin:

http://www.bilkent.edu.tr/bilkent/admission/minor/minor_msc.html
  • quote:

quote:

evren bey ,

hocam hiç birşey anlamadım?
  • quote:

quote:

quote:

evren bey ,

Grafik Tasarım
    İletişim Tasarım
    Müzik Performansı
    Yiyecek ve içecek yönetimi

alanlarında yandal yapabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evren bey ,

Grafik Tasarım
    İletişim Tasarım
    Müzik Performansı
    Yiyecek ve içecek yönetimi

alanlarında yandal yapabilirsin.

yani yandal yapamıyoruz?
  • @içinizden biri
    yukarıda saydığım alanlarda yandal yapabiliyorsun şu an.
  • quote:

@içinizden biri

ctis ile yiyecek içeceğin ne alakası var onu anlamadım
  • quote:

quote:

@içinizden biri

ctis ile yiyecek içeceğin ne alakası var onu anlamadım

CTIS'e özel değil. Tüm bölümlere açık.
  • Önceki mesajımda hatırlamadığım bir soru aklıma geldi. Gerekli not ortalaması sağlandığında mühendisliklere geçiş yapılabiliniyor mu veya hangi bölümlere geçiş yapılabiliniyor?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.