Şimdi Ara

Bilkent Üniversitesi Adayları Soru-Cevap (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
12
Favori
12.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bogazici isletme isletmelerin krali macera aramaya gerek yok bogazici yaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukaridaki tartismaniz ilgimi cekti
    Yonetim iibf bolumlerine hic mi destek cikmiyor?
    Ankara hukuk olmazsa hacettepe, tobb hukuk veya bilkent siyaset ve kamu dusunuyorum da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilkent endüstri hakkında bildiğin ne varsa yazabilir misin cidden ihtiyacım var.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇukulatabideDomates

Yukaridaki tartismaniz ilgimi cekti
    Yonetim iibf bolumlerine hic mi destek cikmiyor?
    Ankara hukuk olmazsa hacettepe, tobb hukuk veya bilkent siyaset ve kamu dusunuyorum da

Tabiki destek cikiyor orayada yenilestirmeler yapiliyor her sene onlarca etkinlik duzenleniyor ama muhendislik teknik universitelere gore bile daha on planda

• Mezuniyet sonrası yurtdışı bağlantılarım olsun istiyorum Hukuk,İşletme,Uluslararası İlişkiler hangisini önerirsiniz?
  • http://me.bilkent.edu.tr/?page_id=3774

• iç mimarlığı hakkında fikri olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

@Reuental hepsini okumadım ama sen yurt görmemişsin. millet 6 kişilik odada kalıyo bounda ilk sene. odalarda bir tane kahve masası var sadece. abim itü denizcilikte 10 kişilik yurtta kalmaya çalıştı kalamadı. şimdi kaç kişidir bilmiyorum ama. kyk yurtları hakkında konuşmama gerek yok zaten.
    @jo_bel

Fiyat/Performans acisindan Bilkentin kotu oldugunu soylemek istedim. Atiyorum Devlet Yurdu 5 birim kaliteyi 5 birimden ucretlendiriyorsa bilkent 6 birim kaliteyi 10 birim fiyattan 10 birim kaliteyi de 20 birim fiyattan ucretlendiriyor, evet yine devletten iyi ama fiyat/performans acisindan kotu.

@önemliadam
    tabiiki kimse gelecegi tamamen tahmin edemez, Bilkent Isletme 2008e kadar inanilmaz bir hizda yukselmisti, cogu Erhan Erkutun cabalari sayesinde. Malesef onun ayrilmasindan sonra momentumu devam ettiremedi. Benim tahminim onumzdeki yillarda Bilkentin diger bahsettigim okullar tarafindan sollanacagi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium07

Mezuniyet sonrası yurtdışı bağlantılarım olsun istiyorum Hukuk,İşletme,Uluslararası İlişkiler hangisini önerirsiniz?

Bilkentin en guclu yanlarindan biri akademik olarak taninmasi, yurtdisi baglantidan kastini akademik olarak master/doktora programlari ise Bilkent guzel bir universite.
    Fakat is kontaktlari/yurtdisinda staj/networking vs de Bogazici/Odtu/Koc vs den pek bir farki yok buralardan basarili olanlar tabiiki yurtdisinda is vs bulabilir fakat Bilkentin unu yurtdisinda ozellikle Akademik olarak yaygin.

Bahsettiginiz bolumler birbirlerinden tamamen farkli bolumler ondan karsilastirmak biraz abes olur. Tabiiki Hukuk daha yerel bir bolum ama orda bile uluslararasi hukuk uzerinde uzmanlasmaya calisabilirsiniz. Yurtdisi baglantisi icin yine en ideali yurtdisinda okumak.

@ÇukulatabideDomates
    Bilkentte aslan payi her zaman muhendislik bolumlerine ayrilir, okul teknik universiteye cevriliyor geyikleri donuyordu ben okurken. Insani Bilimler Edebiyat/Humanities kadar kotu degiller ama muhendislik gibi hallerinden hosnut olduklariinda hic gormedim. Onumuzdeki 3-4 sene icinde ne olur bir fikrim yok, umarim Yonetim muhendislik disinda da bolumler oldugunu farkeder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reuental

@jo_bel

Fiyat/Performans acisindan Bilkentin kotu oldugunu soylemek istedim. Atiyorum Devlet Yurdu 5 birim kaliteyi 5 birimden ucretlendiriyorsa bilkent 6 birim kaliteyi 10 birim fiyattan 10 birim kaliteyi de 20 birim fiyattan ucretlendiriyor, evet yine devletten iyi ama fiyat/performans acisindan kotu.

okey. yalnız, ben para verdiğim halde en önemli ihtiyacım olan barınma işini ancak 5 kişiyle birlikte zorunlu olarak gerçekleştiriyorsam fiyat/performansı batsın o yurdun. burada kapsamlı burslu girecek kişiler de var yazarken onları da düşünmek lazım. devlettekilerden kat kat kaliteli yurtlar. + sıfır ücret.
  • Arkadaşlar benim puanım Bilkent Makine Mühendisliği Tam bursluya tutuyor.Biraz bunun hakkında bilgi verir misiniz?Önerir misiniz?
  • LuisDercartesAlmadron L kullanıcısına yanıt
    http://me.bilkent.edu.tr/?page_id=3774
    bunun dışında özelden de yardımcı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhtesemgitlan

Çevremdeki bilgisayar mühendisliği isteyen arkadaşlarımın hepsi kodlama yazılım grafik tasarım konusunda az çok bilgililer şahsen benim o konularda hiç bilgim yok ama öğrenmeye aç bir insanımdır, sizce bilgisayar mühendisliği yazmam hata mı olur?

Up.

• quote:

quote:

Çevremdeki bilgisayar mühendisliği isteyen arkadaşlarımın hepsi kodlama yazılım grafik tasarım konusunda az çok bilgililer şahsen benim o konularda hiç bilgim yok ama öğrenmeye aç bir insanımdır, sizce bilgisayar mühendisliği yazmam hata mı olur?

Up.

bu soruyu sorunca herkes biz zaten 0dan öğretiyoruz diyor ama bence bir yetenek bir eğilim gerekir yoksa zorlamayla gider
  • quote:

quote:

Up.

bu sene bilkentte hazirlik bitirdim :D seninle ayni durumdayim

• quote:

quote:

Up.

belki yardımcı olur

http://azimliyazar.blogspot.com.tr/2014/06/bilgisayar-muhendisligine-ne-kadar.html#comment-form

• quote:

Orijinalden alıntı: Funky ND

quote:

quote:

Up.

belki yardımcı olur

http://azimliyazar.blogspot.com.tr/2014/06/bilgisayar-muhendisligine-ne-kadar.html#comment-form

Müthiş bir yazı. Çok teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar.
    Bilkent % 50 psikoloji okumayı düşünüyorum. Psikoloji en büyük hayalim. Normal bir anadolu lisesi mezunu ingilizcesine sahibim ama ingilizceye yatkınlığım hep vardı. Sizce yapabilir miyim?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar sitedeki trollerden bıktığım için ben siteyi bırakıyorum. Geçen soru soran arkadaşa bir bilgilendirme yaptım, burayı ekşisözlükteki olumsuz yorumları okuyup da yazmayı vazgeçmekten düşünen olur diye buraya da yazıyorum. Aralarında bilgi yanlışı varsa okul arkadaşlarım düzeltebilir:

Şu başlık:
    http://forum.donanimhaber.com/m_94037947/f_/key_bilkent//tm.htm#94043312

yazdığım:
    Her okulun problemleri var Bilkent'e has bir şey değil. Örn:http://www.youtube.com/watch?v=0rAZUy9UA_0
    Benim farkettiğim son zamanlarda eleştirilen durumlar: (şuna göre yazıyorum:https://eksisozluk.com/entry/42089421)
    1- Bazı servis saatlerinin (sıhhiye) saatte 1 den 2 saatte 1e alınması (hepsi 2 saatte bire alınmıştı da protestolar nedeniyle düzeltildi) - ulaşım beleş. ulaşıma çok gittiği için (rektör bazı otobüsler çok boş kalkıyor, kişi başı 15 liraya mal oluyor yolculuk, onları taksiye bindirsek daha az öderdik dedi) kısıtlama yapıldı.
    2- Pasta savaşı olayı, pasta kulübü yaptığı bazı pastalarla saçma bir etkinlik düzenlemeye çalışmış, herkes de pis zenginler nimeti mındar etmişler diye atlamış. Pek bir olayı yok, geçiniz.
    3- Derslerin zor, ödev ve quizlerin bol olması. Rektörün inek öğrenci tutkusu. İlk sene Türkçe dersinde dönemde 3 kitap okunup yazı yazılabiliyorken artık bu sayı 6. Gerçi kimsenin kitap okuduğu yok, ben tüm yazılarımı son gün yazdım
    - Çok ödevden dolayı sosyal hayatın kısıtlanması. Ama bence (en azından 1.sınıflar için) abartılıyor. Millet dotayı lolü bıraksın ödevlere laf edeceğine.
    4- Aşırı sert uygulamalar, mesela:
    - Dışarıdan gelen doktor raporunun kabul edilmemesi. İlla Bilkent Sağlık merkezinden verilecek rapor.
    - Çoğu derste %80 devam zorunluluğu. Devam etmezsen F.
    - Belli bir notun altında kalanlara (vize olsun, quiz olsun, hatta essay ödevi olsun) FZ (yani F) verilmesi, finale dahi girmelerine izin verilmemesi, hatta bazı hocaların bu kişileri curve'e katmamasından dolayı curve'ün yükselmesi. Bu dönem CS101'den kalan kişisi oranı %48 yani Bilkent kolay diyenlere itibar etmeyin.
    - İlk sene İngilizce dersinin aşırı zor olması. Çalışkan ve büyük hayallerle gelen kişilerin umudunu kırıyor. Ben notu kıt denilen bir hocadan 90 puan toplayıp A- aldım. İngilizce çalışmaktan diğer derslere fazla vakit ayıramadım ama. İkinci dönem İngilizce dersinde bu durum yaşanmadı.
    - Bahar şenliğine
    5- Mühendisliklere fazla önem verilmesi. Bilgim yok bu konuda pek.
    6- Yemek fiyatlarının yüksek olması. Yemekhanenin kötü olması. (Aslında bir okul için gayet normal.) (Yemekhane 3 kap yemek 3. Özel yerlerde 3 kap yemek 8.5)
    7- Sosyal olanakların kısıtlı olması. Daha doğrusu kimsenin sosyal faaliyetleri sallamaması. (Okuldaki Ankaralı nüfusu epey fazla olduğundan bence bu durum, direkt eve gidiyorlar.) Yani açıkçası oda arkadaşımlarından ikisi her gün dışarıdaydı sosyal olacak adam oluyo gayet. Ama daha iyisi olabilirdi tabii. Mesele ODTÜ'de Muggle Quidditch takımları var, burada bunun olması için uçan süpürgelerin icat edilmesi gerek.
    8- Hazırlık sınavının zorlaştırılması imiş, speaking sınavı gelmişmiş. Zor felan değil.

Gerisi ıvır zıvır gibi geldi bana, atladığım bir şey varsa düzeltin. (Doktora öğrencilerinin durumu gibi konularda bilgim yok onları yazmadım.) Mezuniyette veliler itişmiş de falan filan. Abimin mezuniyeti halısahaydı, orada da böyle bir şeye tanık olmuştum. Böyle olaylar normal şeyler, burası Türkiye hiçbir şey 4 4'lük değildir. Ekşide adamlar ağzına geleni yazıyo, yok uyarıyı İngilizce kibar yazmışlar da Türkçesi çok kabaymış bak sen.

Yemekler dışında şikayet edebileceğim bir şey yok benim pek. Yemek parasını da okul veriyo zaten ful yemekhaneden yerseniz üzerine paranız bile kalıyor. İlk dönem derslerden çok bunalmıştım da 2. dönem mat dersini bırakıp seçmeli alınca rahat ettim hatta bu sefer fazla kolay oldu. Ama bazen ödevler peşpeşe geliyo o kötü oluyo.

Sorunuz olursa buradan yazmayın. Siteyi bıraktım. Blogumdan sorabilirsiniz.

Not: Bilkentte ee ve bilgisayar yazacaklar için şu yazı gayet yeterli ve açıklayıcı.
    https://eksisozluk.com/entry/17786688

Ben gelmeden önce bunların çoğunu biliyordum, okuyanlardan öğreniyor insan. Bilkent hem para yardımı yapıyor hem de yurtdışı bağlantıları iyi. Ne yani çok çalıştırıyorlar diye bu olanakları sağlayan okuldan kaçılır mı? Bunu benim mantığım almadı yazdım, mantığı alan varsa yazmasın. Ha ama kapsamlı burslu gelmeyecekler için ekonomi faktörü var, onlar iyi düşünsün, her şey bu kadar güllük gülistanlık olmayabilir, bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jo_be -- 2 Temmuz 2014; 11:50:24 >

• arkadaşlar bir şey sorucam çoğu vakıf üniversitesin öyle ama bilkent'ı bilmiyorum,eğer ben yazarsam yarı burslu olucam ve bilkent'ın yurdunda kalırsam o da mı yarı burslu oluyor? Tobb'da falan böyle diye biliyorum
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.