Şimdi Ara

Bilkent Üniversitesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
9
Favori
8.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dungeon0

quote:

Orijinalden alıntı: kral1515

Hocam sorularin cok havada kaliyor yanlis anlama ama gidecegin okula bu sekilde karar veremezsin. Imkanin elveriyorsa cik bi gun gel gezdireyim seni anlarsin sana gore miymis degil miymis. Dersler guzel dolu geciyor ama mesela bir math 102 dersine gitmiyorum internette binlerce lecture var anlatan. Ama bi sosyoloji,politika dersine gidiyorum. Aktiviteler de yani binbir tane var sonucta 15000 kisinin olusturdugu bir komunite kendine gore illa bir seyler bulursun, sadece bogazici'nde degil hicbir universitede ortam sikintisi yasamazsin sikintili bir tip degilsen.

Hocam boğaziçinde ki hocaların ogrencilere olan ilgisi nasıl?

Netteki boğaziçili öğrenciler bundan yakınıyor

Birde yurtlarıniz neden bu kadar kötü 6-8kisilik odalarda mi kalıyorsunuz cogunlulugunun ilk 1-2k olduğu uni böyle mi olur ?

Yurtlar en fazla 4 kişilik oluyor 6-8 kişiyi nerden çıkardığını sorabilir miyim acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Opethian v2

quote:

Orijinalden alıntı: onur053844

quote:

Orijinalden alıntı: DarkPoweR!

Ücretli cs okumaya değer mi?

burslu da olsa cs okuyan biri olarak eğer imkanın var ve mesleği seviyorsan seveceksen net değer.

Hocam mezun olduktan sonra piyasada ücretli okuyup bitiren ile tam burslu okuyanlar arasında nasıl bir fark oluşur?

hiçbir fark olmaz sonuçta ikinizde aynı eğitimi alıp aynı derleri aynı diplomayı alacaksınız diplomanda burlu ücretli diye bir ayrım olmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvşalıTavşan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kral1515

Hocam sorularin cok havada kaliyor yanlis anlama ama gidecegin okula bu sekilde karar veremezsin. Imkanin elveriyorsa cik bi gun gel gezdireyim seni anlarsin sana gore miymis degil miymis. Dersler guzel dolu geciyor ama mesela bir math 102 dersine gitmiyorum internette binlerce lecture var anlatan. Ama bi sosyoloji,politika dersine gidiyorum. Aktiviteler de yani binbir tane var sonucta 15000 kisinin olusturdugu bir komunite kendine gore illa bir seyler bulursun, sadece bogazici'nde degil hicbir universitede ortam sikintisi yasamazsin sikintili bir tip degilsen.

Hocam boğaziçinde ki hocaların ogrencilere olan ilgisi nasıl?

Netteki boğaziçili öğrenciler bundan yakınıyor

Birde yurtlarıniz neden bu kadar kötü 6-8kisilik odalarda mi kalıyorsunuz cogunlulugunun ilk 1-2k olduğu uni böyle mi olur ?

Yurtlar en fazla 4 kişilik oluyor 6-8 kişiyi nerden çıkardığını sorabilir miyim acaba

Hocam bilkentte değil boğaziçinde öyle boğaziçili arkadaş heralde ona sordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hocam

Sınıflar kaç kişilik 210 kişinin olduğu bir bölümde kaç kisilik olur bölüm dersleri ?

Birde şuan aldığınız burs ne kadar bir bilkenti kapsamlı bursunun asla kesilmeyecek olması sözüne karşılık bursu alınmış bunun hakkında ne düşünüyorsun

Herhalde hukuk tarzı bir bölüm düşünüyorsun, bölümden bir arkadaşıma sorup sana pm olarak ileteceğim.

Ben yarım burslu okuyorum hazırlıkta aynı kurda ikinci defa devamsızlıktan kalırsanız kapsamlı bursunuz kesiliyor 1 senelik diye biliyorum ama okul bursu kesilmiyor disiplin cezası almadığınız taktirde.

Hocam devamsizlik dışında kalırsam bir şey olursa yinede kapsamlı bursu kesiyor lar mi ?

• quote:

quote:

quote:

Hocam

Sınıflar kaç kişilik 210 kişinin olduğu bir bölümde kaç kisilik olur bölüm dersleri ?

Birde şuan aldığınız burs ne kadar bir bilkenti kapsamlı bursunun asla kesilmeyecek olması sözüne karşılık bursu alınmış bunun hakkında ne düşünüyorsun

Herhalde hukuk tarzı bir bölüm düşünüyorsun, bölümden bir arkadaşıma sorup sana pm olarak ileteceğim.

Ben yarım burslu okuyorum hazırlıkta aynı kurda ikinci defa devamsızlıktan kalırsanız kapsamlı bursunuz kesiliyor 1 senelik diye biliyorum ama okul bursu kesilmiyor disiplin cezası almadığınız taktirde.

Hocam devamsizlik dışında kalırsam bir şey olursa yinede kapsamlı bursu kesiyor lar mi ?

Devamsızlık dışında kalırsan burs kesintisi olmuyor, keza bilkentte verilen burs hazırlıkta 2, bölümde 5 olmak üzere toplam 7 sene.

• işletme/iktisat okuyup yurt dışına yüksek lisansa gitme durumu nasıldır?
  • ing hazırlık zorunlu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatlck

işletme/iktisat okuyup yurt dışına yüksek lisansa gitme durumu nasıldır?

https://youtu.be/B7V4wnQAUPg

• quote:

Orijinalden alıntı: chatlck

ing hazırlık zorunlu mu?

eğer benim ingilizcem var diyorsan sınava girer bölüme geçersin ancak ingilizcem yok diyorsan mecbur okuyacaksın
  • Saint BigJon kullanıcısına yanıt
    Hocam CTIS sonrası ABD'de yüksek lisans yapma şansımız var mı, yapabiliyorsak hangi bölümde yapıyoruz (Computer Science, Software Engineering vb.)? 2 yıllık olması yüksek lisans başvurularında sıkıntı yaratıyor mu?

edit: 2 yıllık değilmiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagkan1905 -- 14 Haziran 2017; 19:48:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagkan1905

Hocam CTIS sonrası ABD'de yüksek lisans yapma şansımız var mı, yapabiliyorsak hangi bölümde yapıyoruz (Computer Science, Software Engineering vb.)? 2 yıllık olması yüksek lisans başvurularında sıkıntı yaratıyor mu?

kardeş bilkent'te 2 yıllık bölüm yok

ctis 4 yıllık

soruna gelirsek; paran varsa yaparsın. ister cs ister se

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar bilimcisi -- 14 Haziran 2017; 7:50:24 >
  • Bilgisayar bilimcisi B kullanıcısına yanıt
    hoppala cahillik işte
    YGS-1 ile alım yapınca direk 2 yıllık diye algıladım ben onu, teşekkür ederim cevapların için.
  • Up. Buraları okuyan bilkentli var mı pm gelecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: Casper1907

Up. Buraları okuyan bilkentli var mı pm gelecek?

buyur
  • Casper1907 C kullanıcısına yanıt
    Yolla

• varsa bende alayım soruları

• Hocam bende bilkent endüstri mühendisliği düşünüyorum burslu olarak girebiliyorum bölüm hakkındaki düşünceleriniz neler
  • Hocam bende ücretli endüstri düşünüyorum ingilizcem zayıf 1 senede hazırlığı bitirmem çok mu zor?
    Birde Güz ve Bahar yarıyıllarında hiçbir dersten F veya FZ notu almamış öğrenciler Yaz Okulu eğitim ücretinden muaf tutulur. internet sitesinde böyle bir ifade var acaba bunun manası nedir?
  • endüstri de diğer bölümler gibi puanları yüksek ve iyi bir bölüm eğer ilerisi için seçmek istediğin meslek endüstri ise bilkent yazılabilinir. hazırlığa gelecek olursam bilkent hazırlıkta 6 tane kur var hazırlığı bitirmen için tüm bu kurları geçmen gerekiyor. okul başlamadan bir tane kur belirleme sınavı yapıyorlar ona göre bu 6 kurdan kaçıncıda başlayacağını öğreniyorsun bu senin ingilizce seviyene göre değişir mesela benim lise düzeyi bir ingilizcem vardı 3. kurdan başladım ve diğer kurlarıda sorunsuz bitirerek geçtip hazırlığı. senin o bahsettiğin yaz okulu ücret mevzusu ise mesela sen 3 den değilde 2 den veya 1 den başladın eğer böyle olursa her kur 2 ay olduğundan dolayı otomatik olarak yaz okuluna kalmış oluyorsun böyle durumlarda yaz okulu ücreti ödemiyorsun tabi şunuda söylemem lazım 1. kurdan başlayıp hiç kalmadan 6 ya kadar gelmen lazım o durumda ücret vermiyorsun. ücret verdiğin durum ise yine her hangi bir kurdan başlamışsındır atıyorum 4. kura kadar sorunsuz geldin ama 4 te takıldın kaldın o kuru otomatik olarak bir daha okumak zorundasın ve yaz okuluna kalıyorsun bu durumda ücret ödüyorsun. daha detaylı sormak istersen pm de atabilirsin buraya da yazabilirsin.

• Up. Yardımcı olacak var mı?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.