Şimdi Ara

Bilkent IE- Odtü EE- Sabancı MDBP (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne yazdın tercih olarak merak ettim, ben olsam ilk sıraya Sabancı yazardım.

• Brotha B kullanıcısına yanıt

Sırasıyla koç ie, boun ie, koç ee, boun ee, sabancı mdbp, bilkent ie, odtü ee, odtü ie yazdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajakmerafn

Sırasıyla koç ie, boun ie, koç ee, boun ee, sabancı mdbp, bilkent ie, odtü ee, odtü ie yazdım

Güzel sıralama hocam, umarım istediğiniz gibi olur.

• ajakmerafn A kullanıcısına yanıt
    Koça para var mi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sabancı hayırlı olsun. 1k'da olmadığın için aylık harçlık vermeyeceklerini bilerek mi yazdın?

• bennasılbüyükadamoluucam B kullanıcısına yanıt

burslu yazdım hocam

• bugraydn B kullanıcısına yanıt

tercih yaparken verilen harçlıkları göz önünde bulundurmadım

hocam koç yine de pahali ya ondan dedim hayieli olsun insallah

boun ie gelmiştir heralde değiştirmediysen.

• evet hocam boun ie geldi.

hayırlı olsun. ben de sabancı mdb'deyim :D

• hocam memnun musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazırlık güzel, hocalar iyi kaynaklar iyi. Tercih ederken ve kazandığımda pek beklentim yoktu ama gidince güzel gelmeye başladı. Kütüphanesi, binaları, yurt odaları falan iyi memnunum. Biraz pahalı çoğu şey ama birkaç burs olunca biraz rahatlama oldu. Shuttle (ulaşım), yemekler pahalı. Onun dışında pek bir harcamam yok zaten, kötü alışkanlıklarım yok. (Okuldaki çoğu kişide var gibi maalesef o biraz ortam bulmayı zorlaştırıyor.)

Tek sıkıntısı biraz ortam bulmak zor elit/üst seviyeden olmayınca. (Tasvir edemiyorum böyle yazdım :D) Sakin biriysen, maddi durumun çoğu kişiye göre düşükse biraz boşlukta kalıyorsun, takılacak arkadaş bulması zor oluyor. Kampüste kaldım sürekli, gezemedim pek bu dönem. Uzak zaten baya her yere. Hafta sonları kampüs boşalıyor zaten gezmeyince sıkıcı oluyor biraz.

Yurt odamdaki arkadaşlar iyi (Onlarla gezip dolaşmadık pek. Zaten sürekli aynı odada olunca başka arkadaş da arıyor insan.) Sınıftakiler de iyiydi ama üst seviye/elit tayfa olunca tam uyuşmuyorlar bana göre. Anca sınıfta muhabbet oluyor, derslerle alakalı muhabbet oluyor, başka konular hakkında pek ilgim olmayınca boşta kalıyordum. Ama çok dert etmemeye çalışıyorum illa birileri denk gelir diye düşünüyorum :)

• bahsettiginiz ortamlara girmek icin en az kac para lazim sizce ? yemegidir alkoludur bunlari da yaparak vs.

bir de ortama girememe nedeniniz sadece para mı yoksa başka nedenleri de var mi

Kaç para lazım bilmiyorum çünkü hiç girmedim ve giremem de çok param olmuyor :D Zaten o tarz ortamlara alışkın değilim, uğrayacağımı da zannetmiyorum. Bana normal yemek + gezmek yetiyor zaten, o tarz kişiler bulmam lazım :D Tanıdığım çoğu kişi gezdi mi konser parti bar bilmem neye gidiyor büyük ihtimalle. Bana göre değil o yüzden tercih etmiyorum  

• yemegi yedik yurtta kaldik böyle en temel şeyleri yaptik ne kadar tutar min.

Benim yurt bursum da var ama normalde yıllık 16-21 bin TL. Full yemekhaneden yesen 1200 civarı tutuyor. (Genelde indirimli menü olarak hesapladım) Bir şeyler aldın 1500 olsun. Ulaşım mulaşım gezdim desen 2000 olur heralde :D Bilmiyom salladım biraz da genel olarak 1,5-2k gidiyor aylık. Bunu ben harcıyorsam full gezen, yemekhane dışından yiyen, alkol kullanan arkadaşlar baya harcıyordur :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B6F6EEF8 -- 28 Ocak 2022; 10:8:26 >
  • koskoca sabanci yemek bursu vermiyo mu ya

• olm kazansak da okuyamicaz heralde. neyse bi kazanalim önce

Yok ya burslu girersen sadece 4 kişilik yurt bursu var :D İlk 1000'e 1000 TL + 2 kişilik yurt bursu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B6F6EEF8 -- 28 Ocak 2022; 10:12:34 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.