Şimdi Ara

Bilkent CTIS Nasıldır (Tam Burslu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
1.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Egitimi aslinda trdeki bir bilgisayar muhendisini yapmak istedigi şeyleri bilgisayar mühendisliğinden daha iyi veriyor da matematiksel dayanagi filan yok resmen, yanlış bilmiyorsam 2 mat dersi var sadece. Bu da lisans ustune sikinti cikariyor sanirim.
    Ben coder developer filan olucam diyorsaniz guzel gibi duruyor ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Killing Road kullanıcısına yanıt
    Hocam internet sitesinde yüksek lisans yapılabilir diyordu ama
  • Hocam buradan mezun olan bir arkadaşım İstanbul'dan 2 Ankara'dan 1 olmak üzere 3 iş görüşmesine gitti biri düzenli maaş sözü vermedi diğer ikisi asgari ücret teklif etti yani diyeceğim odur ki ne iş olsa yaparımcıysan yaz her türlü bir yere girersin bu devirde işe girmek bile zor sonuçta bir yerden başlayıp yükselirsin ama başka alternatiflerin varsa onları da düşün derim
  • AvşalıTavşan kullanıcısına yanıt
    Hocam alternatifler Başkent Bilgisayar, TOBB %50 Endüstri, Başkent EE
  • AvşalıTavşan kullanıcısına yanıt
    Hocam, mezun oldukları ortalamaları nelerdi?
  • riseofstar kullanıcısına yanıt
    Yapılıyordur.
    İşletme okuyup yazılım yüksek lisansı yapılıyor mesela.

Ama ctis tan sonra ağır matematik isteyen bi dalda yüksek yapmak zor olur, kabul almak da zordur muhtemelen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • riseofstar kullanıcısına yanıt
    hocam yaparsınız yapmasına da yurt dışına çıkıp yazılım mühendisliğinde yüksek ysprım filan diyre düşünüyorsanız kabul almanız zor bence.
  • Gerçekten 3-5 kişi tanıyarak kafadan yorum yapan bir sürü insan var çok yanlış yönlendirme yapıyorsunuz haberiniz olsun. Bölümün çok kolay olmadığını çok iyi biliyorum.

Düşük profil tipler kadar zehir gibi bir sürü öğrenci de var. Biraz bu işlere ilgisi olanlar 3. Sınıf ortasından itibaren baya ciddi ciddi paralar kazanmaya başlıyorlar(birçok tanıdığım var).

Konuyu açan arkadaş için, diğer yazdığın yerler ile karşılaştırılamaz bile. Okul ile iletişime geç bölümden birileri güzel güzel anlatsın sana. Burada bir tane tanıdığına göre asgari ücretten fazlasını alamıyor diyenlere göre sakın karar verme. Çok yüksek miktarlarla işe başlayanları da biliyorum. Buna dayanarak “buradan mezun olan 15k kazanıyor iyi bölüm” demekle aynı kafa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3nokta1 kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam kendim için değil kuzenim için açmıştım zaten bilkente de gidip gezecekmiş zaten.
  • Bilkent'te mühendislikler ve bir nebze hukuk hariç her bölümde uçurum vardır sıralamalar arasında. CTIS'de yarı burslu okuyan arkadaşım oldukça yüksek bir ortalamayla başarıyla devam ediyor mesela bölüme ama profilden o da şikayetçi. Çok burs durumuna bakmıyor nasıl bir tip olduğun ama evet profilden zaman zaman şikayet edebilirsin. Onun dışında okulun eğitiminden, bölümün pratiğe dönük, sektöre yönelik olmasından falan memnun. ben pek ayrıntılarını bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla mezunları talep görüyor.
  • Bilkent ctis ile ted bilgisayar arasında kaldım ben de :( hangisini seçmeliyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: riseofstar

Hocam, mezun oldukları ortalamaları nelerdi?
    Hocam 2.70 civarı bir ortalaması vardı arkadaşın
  • quote:

Hocam alternatifler Başkent Bilgisayar, TOBB %50 Endüstri, Başkent EE
    hocam bunlar arasında bilkent ctis en mantıklı tercih gibi duruyor yine.
  • Hocam bana kalırsa profil çok da önemli değil aslında da kuzenim ne karar verir onu bilemiyorum.
  • Hocam valla ben de bilemiyorum o yüzden açtım başlığı TEDin de kontenjanları artmış ama 34k da benim kuzenim de.
  • up
  • 3nokta1 kullanıcısına yanıt
    Tanıdıklarınızın Linkedin hesaplarını paylaşabilir misiniz acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • quote:

Yok hocam, zaten cs kalitesi beklemiyorum da. Sizce Atılım, Gazi gibi yerlerde ceng mi,ctis mi
    kesinlikle Bilkent.
    gözün kapalı seç.

bölümden mezunlarla konuşmak istersen 3 kişiyle görüştürebilirim. iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkest earth -- 2 Ağustos 2020; 22:51:54 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.