Şimdi Ara

Bilişim Alanları İşbaşı Eğitim Programı (Günlük 75 TL cep harçlığı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu bağlamda, İŞKUR Siber Güvenlik, Yenilenebilir Enerji, Bulut Bilişim ve Kodlama meslek alanlarında işbaşı eğitim programı düzenleyecek. Bu programlara katılan 18 - 29 yaş aralığındaki gençlere 9 aya kadar değişen sürelerde destek verilecek. Gençlere verilen bu destek tutarı ise 75 TL olacak.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARINDA KARŞILANABİLECEK GİDERLER
    -Katılımcı zaruri gideri (Günlük 75 TL)
    -İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası Primi
    -Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri

Ayrıntılı bilgiler için aşağıdaki linklere tıklayın:

http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/2517988-devletten-genclere-gunluk-75-tl-cep-harcligi

http://www.iskur.gov.tr/isarayan/i%C5%9Fba%C5%9F%C4%B1e%C4%9Fitim.aspx

——————

Arkadaşlar ben bugün işkura konuşmaya gittim. İşyerini kendimiz bulacakmışız. İşyerinin bize vereceği bir belgeyle işkura gidip başvuruyu yapacakmışız.
    Başvurmayı düşünenler hangi alanı düşünüyorsunuz?
    -Siber Güvenlik
    -Yenilenebilir Enerji-
    -Bulut Bilişim
    -Kodlama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Linkteki haberde Cumhurbaşkanı 2018 yılında da istihdam teşviklerine devam edileceğini ifade ederek, "TOBB, yılbaşında kendisinde bütün üyelerimizin +1 istihdam sağlamasını istemişti. Şimdi büyüme oranımız ikiye katladığına göre eğer biz +2 istihdam sağlayacak olur isek, bu ülkemizin büyüme oranını daha genişletecek ve bu ülkeyi kıskananları da çıldırtacaktır." diyerek +2 istihdam çağrısında bulunmuştu, diyor.

Bir ülkede istihdam teşviki, ülkeyi kıskananları çıldırtmak için mi yapılır yoksa işsize yardım için mi? Atıyorum, Venezuela 'da işsizlik arttı ve hükümet yeni bir istihdam hamlesi başlattı diyelim, o Venezuela'yı kıskananları çıldırtmak için mi, yoksa Venezuela'daki işsizlere iş için mi yapılır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Linkteki haberde Cumhurbaşkanı 2018 yılında da istihdam teşviklerine devam edileceğini ifade ederek, "TOBB, yılbaşında kendisinde bütün üyelerimizin +1 istihdam sağlamasını istemişti. Şimdi büyüme oranımız ikiye katladığına göre eğer biz +2 istihdam sağlayacak olur isek, bu ülkemizin büyüme oranını daha genişletecek ve bu ülkeyi kıskananları da çıldırtacaktır." diyerek +2 istihdam çağrısında bulunmuştu, diyor.

Bir ülkede istihdam teşviki, ülkeyi kıskananları çıldırtmak için mi yapılır yoksa işsize yardım için mi? Atıyorum, Venezuela 'da işsizlik arttı ve hükümet yeni bir istihdam hamlesi başlattı diyelim, o Venezuela'yı kıskananları çıldırtmak için mi, yoksa Venezuela'daki işsizlere iş için mi yapılır?

burası yazılım geliştirme bölümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Börü -- 20 Ocak 2018; 13:17:8 >
  • Sahi mi? Bilmiyordum!

• quote:

Sahi mi? Bilmiyordum!

mesaj içeriğinden bilmediğiniz anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viagara Şelalesi

quote:

Sahi mi? Bilmiyordum!

LİNK İÇERİĞİ , mesaj içeriği sayılır. Dolayısıyla mesaj içeriği üzerinden bir yorum yaptım, bu neden o kadar battı?

• quote:

quote:

quote:

Sahi mi? Bilmiyordum!

LİNK İÇERİĞİ , mesaj içeriği sayılır. Dolayısıyla mesaj içeriği üzerinden bir yorum yaptım, bu neden o kadar battı?

forumda yeterince siyaset konuşuluyor ve insanlar bilgi almak için girdiği konularda siyaset görmek istemiyor gidin siyaseti ilgili bölümde yapın lütfen. burası yazılım geliştirme bölümü ve yazılım konuşulur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sahi mi? Bilmiyordum!

forumda yeterince siyaset konuşuluyor ve insanlar bilgi almak için girdiği konularda siyaset görmek istemiyor gidin siyaseti ilgili bölümde yapın lütfen. burası yazılım geliştirme bölümü ve yazılım konuşulur.

Bi derdin sıkıntın varsa, şikayet linkini tıklayıp mesajımı bildirebilrsin. Burada yorum moderatörlüğü, düşünce heykeltraşlığı yapmana bize hayat dersi vermene gerek yok.

• siz naptınız hocam buldunuz mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

siz naptınız hocam buldunuz mu

Yok hocam daha bulmadım. Mersinde oturuyorum bakalım bulabilecem mi 😀

• Ben serbest meslek sahibiyim. Birgün bir arkadaş İşKur serbest meslek sahiplerine karşılıksız 30bin TL kredi veriyor git başvur dedi. Ben dedim, gerek yok hem gitsem de bana öyle bir parayı hem de karşılıksız verceklerini pek sanmam dedim arkadaş yine de ısrar etti illa ki git başvur diye. Neyse zamanımı ayırıp gittim İşKur'a bir form doldurdum mülakata alıp dediler ki 'siz şimdi en az 30bin TL'lik yatırım yapmaya başlıyorsunuz' 'biz gelip yatırımınızı inceliyoruz ve size 20 ay boyunca her ay 1500TL ödeme yaparak destek oluyorz dedi! Fakat başlangıçta 30bin TL'lik yatırım yapabiliyorsam, girdiğim riski (kendi param olduğu için) iyi analiz edip ona göre girerim ve büyük ihtimalle 30binin iyi bir dönüşü olur ve ayda binlerce TL kazandırır, o durumda onların vereceği 1500TL ha olmuş ha olmamış önemi yok ki diye düşündüm ve sözkonusu krediye başvurmadım. Not: Rakamlar hatırladığım kadarıyladır. Gerçekte biraz farklı olabilir.

• quote:

Ben serbest meslek sahibiyim. Birgün bir arkadaş İşKur serbest meslek sahiplerine karşılıksız 30bin TL kredi veriyor git başvur dedi. Ben dedim, gerek yok hem gitsem de bana öyle bir parayı hem de karşılıksız verceklerini pek sanmam dedim arkadaş yine de ısrar etti illa ki git başvur diye. Neyse zamanımı ayırıp gittim İşKur'a bir form doldurdum mülakata alıp dediler ki 'siz şimdi en az 30bin TL'lik yatırım yapmaya başlıyorsunuz' 'biz gelip yatırımınızı inceliyoruz ve size 20 ay boyunca her ay 1500TL ödeme yaparak destek oluyorz dedi! Fakat başlangıçta 30bin TL'lik yatırım yapabiliyorsam, girdiğim riski (kendi param olduğu için) iyi analiz edip ona göre girerim ve büyük ihtimalle 30binin iyi bir dönüşü olur ve ayda binlerce TL kazandırır, o durumda onların vereceği 1500TL ha olmuş ha olmamış önemi yok ki diye düşündüm ve sözkonusu krediye başvurmadım. Not: Rakamlar hatırladığım kadarıyladır. Gerçekte biraz farklı olabilir.

Bende bir ara yeni işyeri açanlara kredi destek için düşündüm kursa da gittim ama sonra vazgeçtim. Sana para veriyorlar diye seni çok uğraştırıyorlar.

• onur01 kullanıcısına yanıt
    Ben sana başka bi olay anlatayım: Fabrika ve işletmelerde maaşlı mühendis olarak çalıştığım dönemde bir KOBI 'nin firma ortağı beni teknik bölümde işe almak istedi , benim özellikle ilgilendiğim biryer değildi, ancak firma ortağının isteği karşısında maaşta da anlaşınca hemen işe başladım, ilk bir ay geçmeden teknik ve imalat işlerine ek olarak KOSGEB'in Stratejik Yol Haritası programını düzenlememi istediler, memnuniyetle onunla da ilgilendim ancak sonradan 'Kosgeb'e bu programı tamamlayıp başvurursan senin maaşını Kosgeb ödeyecek' dediler, yani benim maaşımı Kosgeb karşılayacağı için o kadar isteklilermiş, ancak ben bu durumu fark edince işten biraz soğudum ancak birşey olmamış gibi güzel devam ettim, fakat Kosgeb 'in şartlarını tam karşılayamadığımız veya şu anda hatırlamadığım başka sebepten dolayı Kosgeb'in teknik eleman / mühendis maaşı desteğini hemen alamadık, diğer firma ortagı kişi 'senin maaş bize baya masraf oluyo' gibisinden yorumunu duydum ben artık bu Kosgeb hesapçılarından nasıl ayrılsam diye düşünmeye başladım nitekim bir iki hafta sonra firmaya yeni bir imalat planlama sistemi / MRP programı uyarlamak üzere ctsi 'leri de işe gelmemi istediler yani çok maaş veriolar ya, onu dengelemek için yani, bana cok güzel bahane oldu anında bastım istifayı ve hiç pişman da olmadım.

• Hem maaşını kosgep ödeyecek hemde sana iş üstüne iş koyuyorlar. İstifa etmekle iyi yapmışsınız hocam

• Bu programa katılan, bilişim alanında çalışacak firma bulan var mıdır arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cwtch -- 24 Eylül 2018; 16:35:39 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.