Şimdi Ara

Bilisayarı cep telefonu olarak kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle konunun yeri burası değilse adminler istediği yere taşıyabilir.

Lenovo x230 bilgisayarım var. Bu bilgisayarda dahili ericsson h5321 gw hspa modem var. Ne zamandır data hattı ile güzel güzel kullanıyordum. Taki avea tutup aile hattı diye birşey çıkarana kadar. 25 lira yerine 5 tl vermek için hspa ya ses hattı olan sim kart taktım böylece aile paketine dahil oldum. Tabi donanimhaber kafasında olan bir adam olduğumdan madem 3000 dk sınırsız sms ve 6gb internet var sonuna kadar kullanayım dedim. Google da aradım taradım derdime çare bulamadım. Derdim şu ki;

Ben bilgisayarıma öyle bir program kurayım ki; avea hattımdaki bedava dakikalarla konuşayım o sms lerden kullanayım, internete de bağlanayım ki zaten bağlıyım onda sıkıntı çıkmadı. ama bu arama ve sms işi için yardımınıza ihtiyacım var. Böyle bir program duyan bilen gören var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim. saygılarımla...

• denizfeneri kullanıcısına yanıt
    Forumda konusu vardı. Google'da forum donanım Mobile Partner yazarak aratın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • effect68 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam ama oradakiler vınn için benim ihtiyacım wwan modemim ile voice hattımı bilgisayarda işletebilmek.
  • denizfeneri kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bu konuda bilgim yok fakat forumda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardmcı olurlar hem senin işin hallolur bizde teknik bilgi sahibi olmuş oluruz. :) Konuyu bu forumdaki harici bileşenler yada teknik yardım bölümüne açarsanız belki yardımcı olurlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler hocam dahili bileşenlere açtım konuyu.
  • FCT cihazı alarak bunu yapabilirsin.

Değişik marka ve modeller olsa da şu linkte örnek görebilirsin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-guvenlik-sistemleri-2n-smart-gate-fct-cihazi-analog-gateway-198641304/detay
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    tam olarak bu olmasa da zaten benim laptop umda bundan bir tane var. Ama data için yapılandırılmış durumda. benim istediğim bu modemi telefon olarak yapılandırmak ve laptoptan telefonumdan sim kartı çıkartıp bilgisayara takarak kendi tarife dakikalarım üzerinden bir arayüz aracılığı ile çağrı yapabilmek ve gelen çağrılara yanıt verebilmek. herhangi ek bir cihaza gerek yok. bunu istememin nedenini de açıkladım avea ailem pakitini çıkarınca dayanamayıp geçtim data hattını kapattırıyorum. e hal öyle olunca tarifeli sim kart üzerinden neden sadece interneti kullanayım ki? çağrı da yapabilsem fena mı olur? teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.