Şimdi Ara

[Bilimsel ANKET Sonucu] domuz gribi (c18) geçirenler >> korona (c-19) bağışıklı olabiliyor !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
3.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [Bilimsel ANKET Sonucu] domuz gribi (c18) geçirenler >> korona (c-19) bağışıklı olabiliyor !!!

quote:

Domuz gribi 'süper bağışıklık' sağlıyor >> bbc.com/turkce/haberler/2011/01/110111_swine_fluhttps://www.bbc.com/turkce/haberler/2011/01/110111_swine_flu

uzun süredir merak ettiğim bir soruyu bağımsız bilimsel bir anket şekline çevirip

bu yazıyı okuyan herkesin samimi bir şekilde cevap vermesi

hem bizim kendi öngörülerimizi oluşturmamıza hemde

aynı konuyu araştıran akademik çevrelerin sözel anket anlamıyla

bu konuyu daha bilimsel bir noktada incelemesine fırsat tanıyacağını düşünüyorum

[Bilimsel ANKET] 2019 yılı içinde ağır bir grip geçirip, daha sonra COVID kaptınız mı !?

bunun bağımsız ve bilimsel bir anket olması için en az 100 kişinin
    EVET veya HAYIR şeklinde bu ankete katılım göstermesi gerekmektedir.

gösterdiğini ilgi ve alaka için teşekkür.

güncelleme ; ---

2019 yılı içinde ağır grip geçirip, daha sonra COVID kaptınız mı !?

burada ;
    2019 yılı içinde ağır grip geçirdiniz mi !?
    bu sorunun cevabı evet ise
    daha sonra COVID kaptınız mı !?
    sorusu sorulmaktadır.

---
    21/12/2019 tarihli acile gitmiştim
    antibiotik tedavisi sonrası her şey sağlıklı !
    etrafımda hasta kimse yok.
    benim merak ettiğim C19 yaşayanların o dönem filmleri nasıl !?
    21/12/2019 tarihli filmim ( e-nabız sayfasında görünüyor )
    [Bilimsel ANKET Sonucu] domuz gribi (c18) geçirenler >> korona (c-19) bağışıklı olabiliyor !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 6 Eylül 2020; 11:15:8 >

• Hiç Korena kapmadım fakat Kerono ve Karena kapan yakınlarım oldu ve şu an iyiler.
  • akinji kullanıcısına yanıt
    soru şekli güncellendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 23 Temmuz 2020; 11:33:8 >
  • Valla bilmiyorum Geçtiğimiz Ocak 2020 de ben ve ailem çok fena hasta olduk.Annem resmen 1 hafta yataktan çıkamadı.Ateşlenme eklemlerede ağrı kuru öksürürk herşey vardı.Acile gittim grip olmuşsun dediler.Büyük ihtimal korona oldum die tahmin ediyorum.Ozaman test kitleri daha Türkiyede yapılmıyordu.Ama evde bütün herkesin ark arkaya aynı şikeyetten hasta olması çok büyk ihtimal 2019 Yılında hiçbirşekilde hasta olmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Korena nedir lo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirinle Beni Sirin Baba kullanıcısına yanıt
    yeni tip olabilir ama emin değilim
  • Aylardır tvde bu konu. Korena nedir etmeyin

• Daha önceki ağır gribin ne olduğu mu tahmin edilmeye çalışılıyor yoksa antikor değerleriyle mi ilgili merak ettim

• Karone

• 2019 yılı içinde ağır grip geçirip, daha sonra COVID kaptınız mı !?

burada ;
    2019 yılı içinde ağır grip geçirdiniz mi !?
    bu sorunun cevabı evet ise
    daha sonra COVID kaptınız mı !?
    sorusu sorulmaktadır.
  • elophidae kullanıcısına yanıt
    anket sorusuna cevabınız nedir !?
  • %80 ama bu aygıt deskeklenmiyor diyor

• Biz ailece Türkiye’de vakalar gözükmeden 1 ay önce çok ağır grip geçirdik. Evimizde 6 aylık bebek vardı o bile ciğerleri iltihaplanmıştı. 2 hafta boyunca evde hepimiz çok ağır grip olmuştuk. Sonrasında covid 19a hiç yakalanmadık daha henüz.

• Benim hanım, küçük çocuğum ve annem ocağın sonunda çok kötü grip oldular. Hanım 2 hafta, annem 3 hafta yattılar. Annem ben böyle grip görmedim demişti o zaman. 5 yaşında ufak çocuğum dört günde atlattı. Ben ayakta geçirdim hastalığı. O zaman domuz gribi demişlerdi doktorlar. Henüz covid olmadık bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 23 Temmuz 2020; 12:38:17 >
  • Valla ağır mı bilmiyorum ama orta karar sanırım 2019 Ekim-Kasımı gibi sağlam bir boğaz batmalı nezle geçirmiştim üstelik soğuk içme veya soğukta kalma gibi bir durum da yoktu ama yaptığım bitkisel karışımlarla 2-3 günde etkisi iyice azalmış; 1 haftada içerisinde de tamamen geçmişti. Halihazırda polen alerjim var. Bazı günler öğleden önce hep bi fluluk olur sonra hemen geçer. Covid değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Venture -- 23 Temmuz 2020; 12:46:11 >
  • Bunun amacı nedir, grip ve covid bağışıklığı arasında bir ilişki bulmak mı?

• 2020 Ocakta ailecek resmen ölüyorduk düşmeyen 39larda 40larda gezen ateş 1 gün aralıksız uyku boğaz patlatan bir öksürük nefes almada zorlanma falan covidle birebir aynı belirtilerdi. Çalıştığımdan dolayı hep toplu taşımadayım kalabalık alanlardayım covid olmadım ya önlemler işe yarıyor ya da geçirdiğim için hastalanmıyorum her türlü win-win durumu yani. Bence corona yapacağını yaptı zaten çoktan
  • cevabım : test gönder de öğrenelim kaptık mı kapmadık mı. zenginler her gün kendine test yaparken biz bir kere bile yapamadık. yaptırım yapması gerekenler birşey yapmadığı için kapmasak da kapıcaz güya yasaklar var yaptırım yok kurala uyan yok otobüsler dolmuş gibi. düğünlerde maske takan yok piknik yerlerinde takan yok

• 2020 şubat ortası bir grip oldum ama ne grip. 2 gece ateşlendim. İlk gecesi acile gitmeme çok az kalmıştı hafiften titremeye başlamıştım sonra ilaç, soğuk duş vs. düştü bir şekilde ateşim. Ateş bitti 3.günün sabahı bir öksürük, bir boğaz ağrısı abartmıyorum 2 hafta boyunca hafiflediği halde bir türlü geçmedi. Bu sırada içmediğim ilaç kalmadı heralde ama bana mısın demedi. Her akşam ballı limonlu ıhlamur kaynatıyorum, tylolhot içiyorum boğazım 15dk yumuşuyor sonra yine balgamlı öksürük krizleri başlıyor. Neyse boğaz ağrısıdır balgamıdır vs. bitti bu sefer de 1 hafta geçmeyen kuru öksürük başladı 50 senedir sigara içen dayılar gibi 2 kelime konuşuyorum öksürmeye başlıyorum. 3 hafta boyunca kurtulamadım hastalıktan. O ara çevremdeki çoğu insana da bulaştırmışımdır heralde. Bu hastalıktan tam olarak 7 gün önce otobüsle Tekirdağ'dan İstanbul'a geldim. Eminönünde vs. bulundum marmaraya, tramvaya, metroya bindim sonra da feribotla Bursa'ya geldim. Feribotta yanımda 2, önümde de 3 kişi olmak üzere bir turist grubu vardı Almanca konuşuyorlardı o sıra aklımdan hiç geçmemişti ama uzun zamandır bana buradan bulaştığını düşünüyorum ben.

Son 2 aydır doğru düzgün maske bile takmadığım halde corona olmadım. Mayıs sonuna kadar falan korkudan sadece markete çıkıyordum. Son 1 aydır da hiçbir şey yokmuş gibi gezip tozmalara başladım. 2 kere şehirler arası yolculuk yaptım (Istanbul, Bursa). 1 ay Bursa'da evimizde kaldım sayamayacağım kadar toplu taşıma kullandım ve bir sürü insanla muhatap oldum. Henüz hastalık yok. Ocak, Şubat aylarında bir sürü insan ağır bir grip geçirdiğini söylüyor. Ben en başından beri ilk vakanın Martta görüldüğüne inanmıyordum. Bence azımsanmayacak sayıda insan bu hastalığı çok daha öncesinde geçirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 23 Temmuz 2020; 13:28:22 >

• Kasım gibi çok ağır bi grip geçirdim. 1 Hafta okula gidemedim, raporum vardı. Boğazlarım patlıyordu sanki. Covid'e de hiç yakalanmadım
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.