Şimdi Ara

Bilime göre öldükten sonra ne olacak ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
7
Favori
14.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilime göre enerji kaybolmaz dönüşüm içerisindedir bizde dönüşümde ki yerimizi alacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevaba123

güzel ve akıcı bir anlatım ama anlayabılene...

beynımızın bıle kac ta kacını kullanıyoruzki zaten kendımıze tümüyle hakım olamadıgımızın bır kanıtı bu.. evet insan.. o buyuk insan.. herseyı cozdum dıyen ınsan... neden hakim degılki kendine... kendıne bıle hakım olamazken tum evrenı anlamaya nasıl hakım olabılır..ya kafamızda onu anlamak ıcın gereklı bazı meteryaller eksıkse bu da benım asla evrenı dogru anlayamıycagımı gosterır demı...ama dogru ya ole bısey olamaz cunkı ınsan mukemmeldir herseyı anlar anladıgı seylerde dogrudur:) iyide mukemmel olsaydık neden beynımızın yuzde yuzunu kullanamıyoruz....neden bardagımız tam dolu degılde boşa yakın..ben bır olusumum ve beynımı de dna lar olusturdu DNA neden beynımı hem bana verıyor hemde hepsını kullanamassın dıyor? madem kullandırmıycak neden verıyor? demekki kafamızın ıcınde bazı seyler kapalı, belki beynımızı yuzde yuz kullansak tum sorunlarımız cozulecek ve herşeyi görecez.ama bunu yapamıyoruz ve buu bızım elımızde degıl...o halde beynını yuzde 100 kullanamayan bı ınsan bana sunu soyleyemez bıldıklerımın hepsı dogru dıyemez..

Beynimizin kaçta kaçını kullandığımızı düşünüyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilim Hayvanı

quote:

beynımızın bıle kac ta kacını kullanıyoruzki zaten kendımıze tümüyle hakım olamadıgımızın bır kanıtı bu.. evet insan.. o buyuk insan.. herseyı cozdum dıyen ınsan... neden hakim degılki kendine... kendıne bıle hakım olamazken tum evrenı anlamaya nasıl hakım olabılır..ya kafamızda onu anlamak ıcın gereklı bazı meteryaller eksıkse bu da benım asla evrenı dogru anlayamıycagımı gosterır demı...ama dogru ya ole bısey olamaz cunkı ınsan mukemmeldir herseyı anlar anladıgı seylerde dogrudur:) iyide mukemmel olsaydık neden beynımızın yuzde yuzunu kullanamıyoruz....neden bardagımız tam dolu degılde boşa yakın..ben bır olusumum ve beynımı de dna lar olusturdu DNA neden beynımı hem bana verıyor hemde hepsını kullanamassın dıyor? madem kullandırmıycak neden verıyor? demekki kafamızın ıcınde bazı seyler kapalı, belki beynımızı yuzde yuz kullansak tum sorunlarımız cozulecek ve herşeyi görecez.ama bunu yapamıyoruz ve buu bızım elımızde degıl...o halde beynını yuzde 100 kullanamayan bı ınsan bana sunu soyleyemez bıldıklerımın hepsı dogru dıyemez..

kullandıgımızı degılde kullanamadıgımızı dusunuyorum yuzde 100 kullanamıyoruz. belki beynımızın loblarındakı bolgelere gore bu tespıt soylensede daha henuz cozulememıs sırları var. beynımızın, ıste bu cozulemıyen kısmın kullanabılırlıgi suan bır muamma...bana yuzde yuz kullanıyoruz dıye bırsey soyleyemessın yanı suan ...

• quote:

quote:

quote:

kullandıgımızı degılde kullanamadıgımızı dusunuyorum yuzde 100 kullanamıyoruz. belki beynımızın loblarındakı bolgelere gore bu tespıt soylensede daha henuz cozulememıs sırları var. beynımızın, ıste bu cozulemıyen kısmın kullanabılırlıgi suan bır muamma...bana yuzde yuz kullanıyoruz dıye bırsey soyleyemessın yanı suan ...

Ben de %100 kullanamadığımızı düşünüyorum (discovery - süper insanlar buna en güzel örnek) Benim merakım şu hani beynimizin %10 luk kısmını kullanıyoruz eğer daha fazla kullansaydık uçarız ederiz vs. gibi bir düşüncede misin onu öğrenmekti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de %100 kullanamadığımızı düşünüyorum (discovery - süper insanlar buna en güzel örnek) Benim merakım şu hani beynimizin %10 luk kısmını kullanıyoruz eğer daha fazla kullansaydık uçarız ederiz vs. gibi bir düşüncede misin onu öğrenmekti.

biltek den yada yabancı forumlardan da bu konunun tam acıklıgı yok.. yanı tam oalrak yuzde kacını kullandıgımızı bılmıyoruz.ancak sunu bılıyoruzkı beynımızde kullanılan bazı bolumlerın varlıgı hakkındakı sorunlar..yanı

A bolumu dıyelımkı karar verme yetısı evet yuzde 100 dur

ancak bı yerlerde B bolumu varkı bu bolumun hangı yetı ıcın calıstıgı ve hangı kapasıteyle calıstıgı bılınmıyor..yanı beynımızın suan cozulmeyen kısımları mevcut..

mesela uykuda ınsanın beynı ıkı farklı sekılde calısır ram ve rm olmayan

işte buna dahı hakım degılız...hatta bı yerlerde farelerle ılgılı bı deney okumustum farelere bır muzık aletı eslıgınde komutlar ogretılıyordu..daha sonra bu muzık aletı fareler ram halındeyken calındıgında sonuc su olmustu: uykuda muzık calınan fareler komutlara daha net yanıtlar verıyordu..buda su anlama gelır ınsan uykusunda daha fazla ogrenır..uyku ıse kontrolumuzde olamayan bır sistemle calısıyor..yanı bız uyanıkken kontrol ettıgımız sekılde yasıyoruz ancak kontrol edemedıgımız kapasitede degıl....yanı kontrol edemedıgımız beynımızın kapasıtesı gozlerımız acıkken daha fazla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ironic

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

quote:

Orijinalden alıntı: kırık testi

Ruh yoktur, herseyi beyin yapiyor, yonetiyor, acilar sevincler hep beynimizdeyse, insan olecegini bile bile neden olumden korkar, beyin bilmiyor mu bunu

Nasıl beyin yapar her şeyi :) Zengin birinin fakir kızı sevmesinide beyin reddeder fakat çocuk kıza deli gibi aşıktır bunun açıklaması nedir peki her şeyi beyin yapıyorsa ?

Dopamin, Oksitosin, Serotonin

@mehmet230023

Burda uzunca anlatmak istemiyorum, sadece googleda limbik sistem yazıp aratman bile bu konuda sana güzel bilgiler verir, ayrıca insan evrimi süresince kadın kendini koruyacak, güçlü bireyleri, erkekde daha doğurgan, daha sağlıklı görünün dişileri seçmiştir, genel anlamda zengin erkeğin güzel ama fakir bir kızı seçmesi gayet normaldir, sen kenidini trilyoner olarak düşün hiçbir maddi ihtiyacın yok, zengin Lady Gaga ilemi evlenirsin, yoksa fakir Adriana Lima benzeri bir eşmi seçersin, terside kadınlar için geçerli, kadının seçiminde erkeğin barındırdığı karizma, güç daha önemlidir.

• her şeyi beyin yapıyor tabii ya elimi ateşe sokayım ve acının olmadığını düşüneyim, inanılır gibi değil atomlardan oluşan bir insan acı çekiyor, canı sıkılıyor, renkleri görüyor. Şaka gibi gerçekten. Beyin yapıyormuş yahu beyin dediğiniz nedir bir maddeden başka bir atomlar yığınından başka, tamam sinir sistemi var hormonlar var ama anlamıyorsunuz işte bunlar hiç bir zaman tek başına yetmezler. Biz olmadıklarını söylemiyoruz zaten ve beyin ruha bağlıda demiyoruz ama ruhsuz bir beyin de acıyı çeken hisseden olamaz. Her şey bu kadar basit olsaydı zaten insanlar daha kolay anlaşılırlardı hayvanlar gibi. Vay be doğa insanı yaratmış akıl vermiş zeka vermiş acı vermiş kendisini koruma dürtüsü vermiş, iki tane mükemmel kamera vermiş, 2 tane kulak vermiş, yemek yerken hem zevk alıyor hem enerji depoluyor, cinsel ilişkiye girerken hem çocuk yapıyor hem zevk alıyor, doğa bize vermişte vermiş. Aşk yok acı yok sevgi yok beyin kendi kendine çalışmakta ve yarın sonsuza kadar yok olacağız, şimdi gidip kaybolun arkadaşlar madem ölünce yok olacaksınız şimdi gidip yok olsanıza, neden acı çekiyorsunuz ki neden ölümün sizi bulmasını bekliyorsunuz neden?? yoksa ölümsüzlük çıkarda kurtulurum diyemi, yoksa uzatmalara kadar gideyim belkide bilim tanrıyı bulur diyemi?

• quote:

Orijinalden alıntı: commodore63

her şeyi beyin yapıyor tabii ya elimi ateşe sokayım ve acının olmadığını düşüneyim, inanılır gibi değil atomlardan oluşan bir insan acı çekiyor, canı sıkılıyor, renkleri görüyor. Şaka gibi gerçekten. Beyin yapıyormuş yahu beyin dediğiniz nedir bir maddeden başka bir atomlar yığınından başka, tamam sinir sistemi var hormonlar var ama anlamıyorsunuz işte bunlar hiç bir zaman tek başına yetmezler. Biz olmadıklarını söylemiyoruz zaten ve beyin ruha bağlıda demiyoruz ama ruhsuz bir beyin de acıyı çeken hisseden olamaz. Her şey bu kadar basit olsaydı zaten insanlar daha kolay anlaşılırlardı hayvanlar gibi. Vay be doğa insanı yaratmış akıl vermiş zeka vermiş acı vermiş kendisini koruma dürtüsü vermiş, iki tane mükemmel kamera vermiş, 2 tane kulak vermiş, yemek yerken hem zevk alıyor hem enerji depoluyor, cinsel ilişkiye girerken hem çocuk yapıyor hem zevk alıyor, doğa bize vermişte vermiş. Aşk yok acı yok sevgi yok beyin kendi kendine çalışmakta ve yarın sonsuza kadar yok olacağız, şimdi gidip kaybolun arkadaşlar madem ölünce yok olacaksınız şimdi gidip yok olsanıza, neden acı çekiyorsunuz ki neden ölümün sizi bulmasını bekliyorsunuz neden?? yoksa ölümsüzlük çıkarda kurtulurum diyemi, yoksa uzatmalara kadar gideyim belkide bilim tanrıyı bulur diyemi?

O hissettiğimiz tüm duyguların ruhla alakası olmadığını, fiziksel sebeplerden etkilenebildiğini çeşitli vakaları ve olayları inceleyerek görebilmemiz mümkün. Bunu demek için hiç bir incelememek için kendinizi zorlamış olmalısınız ki öyle olduğuna da eminim.

• quote:

her şeyi beyin yapıyor tabii ya elimi ateşe sokayım ve acının olmadığını düşüneyim, inanılır gibi değil atomlardan oluşan bir insan acı çekiyor, canı sıkılıyor, renkleri görüyor. Şaka gibi gerçekten. Beyin yapıyormuş yahu beyin dediğiniz nedir bir maddeden başka bir atomlar yığınından başka, tamam sinir sistemi var hormonlar var ama anlamıyorsunuz işte bunlar hiç bir zaman tek başına yetmezler. Biz olmadıklarını söylemiyoruz zaten ve beyin ruha bağlıda demiyoruz ama ruhsuz bir beyin de acıyı çeken hisseden olamaz. Her şey bu kadar basit olsaydı zaten insanlar daha kolay anlaşılırlardı hayvanlar gibi. Vay be doğa insanı yaratmış akıl vermiş zeka vermiş acı vermiş kendisini koruma dürtüsü vermiş, iki tane mükemmel kamera vermiş, 2 tane kulak vermiş, yemek yerken hem zevk alıyor hem enerji depoluyor, cinsel ilişkiye girerken hem çocuk yapıyor hem zevk alıyor, doğa bize vermişte vermiş. Aşk yok acı yok sevgi yok beyin kendi kendine çalışmakta ve yarın sonsuza kadar yok olacağız, şimdi gidip kaybolun arkadaşlar madem ölünce yok olacaksınız şimdi gidip yok olsanıza, neden acı çekiyorsunuz ki neden ölümün sizi bulmasını bekliyorsunuz neden?? yoksa ölümsüzlük çıkarda kurtulurum diyemi, yoksa uzatmalara kadar gideyim belkide bilim tanrıyı bulur diyemi?

Bahsettigin duygular beynin evrimsel gelisiminin sosyolojik ve biyolojik(kimyasal aktiviteler)reaksiyonlarindan ibaret olunce yok olucagimi biliyorum yasamin anlami yok bu gercekle yuzlesmek zor olsa gerek sizin icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillerSoldier -- 1 Aralık 2012; 21:29:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nasıl bir tesadüfse 2 dakka önce mutfakta yemek yerken bunu düşünüyordum buraya gelip kültür bilime girmişim farkında olmadan ve konuyu görünce şaşırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nontheist

quote:

Bahsettigin duygular beynin evrimsel gelisiminin sosyolojik ve biyolojik(kimyasal aktiviteler)reaksiyonlarindan ibaret olunce yok olucagimi biliyorum yasamin anlami yok bu gercekle yuzlesmek zor olsa gerek sizin icin

Beynin evrim gecirmesinden bahsedıyorsunuz???

bende size sunu soylemek ısterım:

hıc amerıkada bulunan vahsı yasamdan kalma cocukların hıkayesını duydunuzmu bı arastırın derım..o cocuklar 21. yuzyılda dogmalarına ragmen bulunduklarında sankı magra ınsanıymıs gıbı davranıyorlardı..burada evrım nerde acaba? eger gercekten evrım gecırmıs olsalardı ıcgudusel olarak yasamazlardı..bulunduklarında ıcgudusel aynı bır hayvan gibi tavırları vardı...

hadı onuda gectım siz beynın evrımınden bahsedıyorsunuz?

o halde bana solermısınız beyın evrımın hangı evresınde sag ve sol loob olarak ayrıldı? bu cok buyuk bı ayrılık cunkı? yanı bu suna bu ayrılık aynen şuna benzıyor gozumuz artık burnumuz..bu kadar tamamen farklı bır ayrılıgı hangı evrede yapmıs bu evrım? merak ettım dogrusu...

ıssız bir adada mahsur kalıp sonralardan kurtarılan cocukların yasam sekıllerının magara adamlarından farksız oldugu suan bılınıyor..ve hatta bazı fosillerdede beyınde herhangı bır molekuler bır degısım saptanamadı..siz bunlara ragmen halen beynın evrımınden bahsedıyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esaretin Nedeni -- 2 Aralık 2012; 0:39:50 >

• quote:

quote:

yüzleşmek beni mi korkutuyor gel buraya seninle rus ruleti oynayalım bakalım kim korkuyor ölmekten. sen ne kör bir insansın arkadaş sana beyindeki acıyı ne algılıyor diyorum git elini bir ateşe sok bakalım çekmeden dayanabilecek misin, atomlar birleşti ve duyguları oluşturdu ha siz bu yalanlarla kendinizi kandırırsınız ancak. siz bilimin 3 boyutlu evren palavrası ile yaşamaya ve yaşamı kendinize zehir etmeye devam edin. size sonsuz mutsuzluklar diliyorum hoşçakalın.

• Bilim, ölümü enerjinin bitişi olarak kabul eder ve öldükten sonra doğal döngünün içine girerek belki de diğer canlılara enerji sağlanır.Bilim , insanı dünyada harcamak görmezden gelmek için değil doğadaki hiçbir şeyin israf olmadığını göstermek adına var.
  • Yaşam,evren herşey tamamen enerjiye dayanır enerjiden oluşur....herşey birbirine bağlıdır çarkdaki dişliler gibi... din insanların uydurduğu bir olgudur sonra bir yönetim şekline dönüştüğünden bu hale gelmiştir insanlar :)
    bir başlangıç bir son asla olmadı ve olmayacak.... bir şekilde yaşam ve bu döngü sonsuza kadar sürecektir...
    bunu durdurabilecek hiçbir güçde yoktur.... bir güç varsa zaten oda enerjinin kaynağıdır bunada insanlık tanrı adını vermiş :)
    zayıf,gerçeği göremeyen insanlar din denen olguya sığınmaya başlar bu da sırf korku ve umutsuzluktan doğuyor :)
    eğer bir yaratan varsa onuda yaratan vardır onuda onuda buda sonsuza kadar sürer gider böyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 2 Aralık 2012; 2:31:29 >
  • quote:

quote:

quote:

hıc amerıkada bulunan vahsı yasamdan kalma cocukların hıkayesını duydunuzmu bı arastırın derım..o cocuklar 21. yuzyılda dogmalarına ragmen bulunduklarında sankı magra ınsanıymıs gıbı davranıyorlardı..burada evrım nerde acaba? eger gercekten evrım gecırmıs olsalardı ıcgudusel olarak yasamazlardı..bulunduklarında ıcgudusel aynı bır hayvan gibi tavırları vardı...

o halde bana solermısınız beyın evrımın hangı evresınde sag ve sol loob olarak ayrıldı? bu cok buyuk bı ayrılık cunkı? yanı bu suna bu ayrılık aynen şuna benzıyor gozumuz artık burnumuz..bu kadar tamamen farklı bır ayrılıgı hangı evrede yapmıs bu evrım? merak ettım dogrusu...

ıssız bir adada mahsur kalıp sonralardan kurtarılan cocukların yasam sekıllerının magara adamlarından farksız oldugu suan bılınıyor..ve hatta bazı fosillerdede beyınde herhangı bır molekuler bır degısım saptanamadı..siz bunlara ragmen halen beynın evrımınden bahsedıyorsunuz..

Issız yerde büyüyen insanın mağara insanı gibi dolaşmasının neresini garip buldunuz.İnsan bir hayvanki eğitim,kültür vb. olmadan içindeki hayvanı dışarı vuruyor.Benim gerçekten kafam almadı,bunu nasıl evrimin olmadığına bağladınız?Açıkca anlatır mısınız?Eğer insan kutsal bir varlığın yarattığı bir şey olsaydı,ıssız yerde büyümesine rağmen insan olduğunun farkına varmaz mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotherPlanet -- 2 Aralık 2012; 2:12:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

quote:

quote:

quote:

Issız yerde büyüyen insanın mağara insanı gibi dolaşmasının neresini garip buldunuz.İnsan bir hayvanki eğitim,kültür vb. olmadan içindeki hayvanı dışarı vuruyor.Benim gerçekten kafam almadı,bunu nasıl evrimin olmadığına bağladınız?Açıkca anlatır mısınız?Eğer insan kutsal bir varlığın yarattığı bir şey olsaydı,ıssız yerde büyümesine rağmen insan olduğunun farkına varmaz mıydı?

evrım beyınde gerceklesmıssınız dıyorsunuz sonra bır cocuk doguyor ve bu cocuk saglıklı bır uygar bıreyden doguyor sonra bu cocuk bır adada mahsur kalıyor dahasında bulundugunda aslında bır magara adamından farksız oldugu ortaya cıkıyor... magara adamıyla aramızda kac sene var bır dusun? bu senın ıcın beyınde evrım suresıne yetmezmı? eee ozaman ben bu dogan cocugun hıc degılse cok az bır mıktarda magara adamından farklı olmasını beklerdım..beyınde evrım dıye de zaten bılımsel bır kanıt yokdur..bırtane fosılde buna dair molekuler yapıda yoktur..bulgularda bole bırseye rastlanmamıstır...bu kadar basit...

• quote:

beyınde evrım dıye de zaten bılımsel bır kanıt yokdur..bırtane fosılde buna dair molekuler yapıda yoktur..bulgularda bole bırseye rastlanmamıstır...bu kadar basit...

evrim teorisi doğruda olsa bir başka bilim dalı çıkar bunu yalanlar doğru olduğunu bilsede yalanlar çünki insanların panikleyeceğini bununda pek iyi sonuçlar doğurmayacağını bilir :))
    yaşamın ilk canlılarında bile omur vardı maymunda da var balıktada var dinazorda da var en küçük kurtcuklarda gözle görülmeyen lavralarda bile var ee normal olarak insanda da var :) Evrende sırt omru olmayan canlı yoktur bitkilerde bile vardır ama ismi şekli başkadır bilim hertürlü ispatlıyor bunu :) demek ki canlılarda bir değişim süreci var bu süreçde değişen ne olursa olsun ister maymun insan olsun ister insan çürüyüp kurtcuklara dönüşsün sabit olup değişmeyen bir şey var bu da herşeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu gösterir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 2 Aralık 2012; 3:00:52 >

• @cevaba123

Senin yazdıkların aslında evrimin bir parçasını ve bizlerinde gelişmiş hayvanlar olduğumuzu kanıtlıyor.

Benzer gerçek bir olay;

Kurt ininde bulunan kızlar Amala-Kamala

Beklide yabani çocuklarla ilgili olarak en popüler olanlar kurtlar tarafından büyütülen Amala ve Kamala’dır. 1920’de J.A.L. Singh dişi bir kurt ve matlaşmış, uzun saçlı, insan görünümlü yavrularını görür. Ciddi bir plan ve hazırlıktan sonra bu iki yavru yakalanır. Sırasıyla bu kızlardan birisi 8 yaşında diğeri ise bir buçuk yaşındadır. Bir yetimhaneye bırakılan bu çocukların davranışları ve görünümleri kurt gibidir. Dört ayak üzerinde hareket ediyorlar ve dizleriyle avuç içleri nasır bağlamış durumdadır. Çiğ ete bayılmakta ve fırsatını bulduklarında çalmaktadırlar. Suyu dilleriyle içmekte ve yiyeceklerini çömelmiş vaziyette yemektedirler. Dilleri kalın ve kırmızı dudaklarından dışarı sarkmış ve kurt gibi solumaktadırlar. Geceyarısı asla uyumamakta, sinsi sinsi av arar gibi dolaşmakta ve ulumaktadırlar. Bir sincap gibi çok hızlı hareket etmektedirler ve onlara yetişip yakalamak çok güçtür. İnsandan tümüyle uzak durmakta ve eğer yaklaşılırsa dişlerini göstermektedirler. İşitme duyuları çok duyarlı ve bir etin kokusunu çok uzaklardan duyabilecek kadar koklama hisleri gelişmiştir. Gündüzleri çok iyi göremezken geceleri daha iyi görebilmektedirler. 1921’in Eylülünde ikisi birden hastalanır ve küçük olan Amala ölür.
    Sing Kamala’yı elinden geldiğince eğitmiştir. İki yılda ona yürümeyi ve tuvalet eğitimini vermiştir. Yinede heyecanlandığında ya da korktuğunda dört ayak üzerine gelmiştir. Yaklaşık üç yıl sonra Kamala yaklaşık bir düzine kelime öğrenebilmiştir. İlerleyen yıllarda kelime dağarcığı kırka kadar ulaşmıştır. Bununla birlikte kelimeleri telaffuzunda yaşıtlarına göre çok geridir. Genellikle kelimelerin yarısını söylemektedir. Örneğin Hintçe kedi (biral) demek için bil, tabak (thala) demek için tha demektedir.

Kaynak;http://www.dostyakasi.com/serbest-kursu/30938-hayvanlar-tarafindan-buyutulen-vahsi-cocuklar.html

Evrimi sadece fiziksel olarak sınırlama, atalarımızın yaşayış şekillerini değiştirmeleri aynı zamanda görüş sisteminide etkiledi, cisimleri daha iyi algılayabilmek için günden güne insan türü binoküler bir görüşe sahip oldu, gözler öne geldi fakat bunun dez avantajıda oldu, çevredeki düşmanlar daha zor farkedilmeye başlandı ve buda atalarımızı toplu halde yaşamaya sevketti, dolayısıylada toplu yaşamdan kaynaklı kültürel devrimler yaşandı, eğer senin iddia ettiğin gibi gerçek anlamda insana ait özel bir ruha sahip olsak, adada tek başına yada hayvanların arasında tek başına büyüyen bir insanın çok daha fazla insansı özellikler göstermesi lağzım ama olmuyor, milyonlarca yıldır yaşanan kültürel devrim elbette bizlerin beynini farklı kıldı, geliştirdi, ama o beyinin farkını gösterebilmesi için her seferinde işlenmesi gerekiyor.

Buyrun insan gözünün değişimi ve toplu yaşayışa etkisi;

Ayrıca kafaya düşen bir saksı yada uzun bir süre havasız kalma beynimizde ciddi hasarlara neden olabiliyor, böyle bir insan bağzen ne eşini nede çocuklarını hatırlıyor, ilerlemiş yaşlarda alzaymır hastaları en sevdiği insanlara saldırıp zarar verebiliyor, peki herşeyi beyine bağlamıyacaksak bunlar nasıl oluyor ?
    Kafaya saksı düşünce ruhdamı sakatlanıyor yada yıllar geçince ruhdamı yaşlanıyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

quote:

beyınde evrım dıye de zaten bılımsel bır kanıt yokdur..bırtane fosılde buna dair molekuler yapıda yoktur..bulgularda bole bırseye rastlanmamıstır...bu kadar basit...

evrim teorisi doğruda olsa bir başka bilim dalı çıkar bunu yalanlar doğru olduğunu bilsede yalanlar çünki insanların panikleyeceğini bununda pek iyi sonuçlar doğurmayacağını bilir :))
    yaşamın ilk canlılarında bile omur vardı maymunda da var balıktada var dinazorda da var en küçük kurtcuklarda gözle görülmeyen lavralarda bile var ee normal olarak insanda da var :) Evrende sırt omru olmayan canlı yoktur bilim hertürlü ispatlıyor bunu :)

eger evrım varsa bizler en kucuk canlıdan geldıgımıze gore evrım hep ılerı dogrudur degılmı?

yanı savundugunuz şey şu daha akllı formlar..evrım gelısımdır vesaire...

bak ben sana sımdı bılımde kanıt olan bırsey soluycem MUTASYONLAR ONCEDEN KESTIRILEMEZ...

yani şuan ınsanın gelısmıslıgı kadınla erkegın cıftlestıklerındekı dollenme hucresının tamamen genlerıyle alakalıdır.

bu gen aktarımında bır tesaduf vardır sistem degil...........

eger sıstem oslaydı benım kardesım bana benzerdı...oysa kardesım cok hırcın sınırlı bı adam bense sakın bı adamım daha cok farklarımızda mevcut...

yani şunu dıyorum bılım derkı ınsan genlerin kötülerinide secer

o halde bız aslında gerıye dogruda gıdebılırız bu gorus bılıme ters degıldır...

ohalde ben gerıyede gıdebılecegıme gore evrım dedıgınız sey sadece uydurmalardan ıbarettır..

daha aslında orneklerı cogaltabılırımde neyse artık yarına kaldı ...

• quote:

eger evrım varsa bizler en kucuk canlıdan geldıgımıze gore evrım hep ılerı dogrudur degılmı?
    yanı savundugunuz şey şu daha akllı formlar..evrım gelısımdır vesaire...

Evrim gelişim değil değişimdir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.