Şimdi Ara

Bilim ve Teknik-Mart 2010 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
4.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fofo

bu derginin bilime bi katkısı oldugunu dusunmuyorum evrimi desteklemek için uydurulmus teorilerden ibaret cogu haberi ...milleti sömürmek için yapmayacakları sey yok ...

Ne tür bir sömürü ve niçin ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: metete

quote:

bu derginin bilime bi katkısı oldugunu dusunmuyorum evrimi desteklemek için uydurulmus teorilerden ibaret cogu haberi ...milleti sömürmek için yapmayacakları sey yok ...

Ne tür bir sömürü ve niçin ?

Fofo, Dergiyi kaç defa okudunuz? Ayrıca evrim bilimsel bir teori değil mi, öyleyse incelenmeli. Bence google ı da kullanmayın. Bir tane fosil bulunmuştu 2 hafta önce hatırlıyor musunuz? Google anında ekranı değiştirmiş o fosilin resmini yerleştirmişti. Evrimi desteklemeye bilirsiniz ama bu evrimin bilimselliğini azaltmaz.
  • Tamamen yalan olan bir şey niye alınıp okunulur ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: döküntü

Her ay ilgi ve merakla takip ettiğim dergiyi, bazı kesimlerin ısrarları çabaları yüzünden çizgisinden taviz verip onların istediği şekilde kapak hazırlaması üzerine bu ay malesef almayacağım. Keşke insanlarımız Bilim ve Teknik dergisini hazırlayanlara saygı duysalardı. Dergiyi hazırlayanları hunharça eleştirip bu ayki sayıda görüldüğü gibi, onları belli edimleri gerçekleştirmeye mecbur etmeselerdi. Çok üzüldüm. Bazı kesimler tatmin olmuştur umarım.

81den beri çıkan tüm sayıları var bende.bilim teknikte zaman zaman evrime yer verildi ama konuyu hiçbir zaman ateist bakış açısıyla anlatmadılar.bu son sayıyı okumadım,hatta yaklaşık 1 yıldır takip bile etmiyorum ama ntv bilimin reklam için çıkardığı tartışmanın üzerine böyle bir kapak yapmaları bencede hoş olmamış..

• Tübitak Bilim ve Teknik dergisinde senelerce evrim teorisinden bahsedilmiştir. Sene başındaki talihsiz sansür olayından sonra gelen tepkiler sonucunda yapılan yanlıştan geri dönülmüştür. Tübitak burada doğrusunu yapmıştır. Görüyorum ki bazı arkadaşlar evrim konusundan rahatsız olmuşlar. Onlara göre evrimden bahsedilmemeye devam edilmeli imiş. Sansür devam ettirilmeli imiş.
  • Temmuz ayıyla birlikte güncellenmiştir.
  • 42 Yıllık Arşiv DVD'si mii ??
  • quote:

Temmuz ayıyla birlikte güncellenmiştir.

Sayın metete,

Bence Sonofpatriot'un yaptığı gibi yapsanız daha güzel olur. Elinize sağlık. Bu ayki sayı çok hoş olacak gibi en kısa zamanda temin etmek lazım
  • temmuz sayısını almak lazım
    arşiv işe yarar
  • quote:

Temmuz ayıyla birlikte güncellenmiştir.

Teşekkürler hocam.

quote:

Bilim ve Teknik te her bilimsel veya kültürel konunun kaynağı konunun sonunda bellidir. Dergiyi okumadığınız belli oluyor. Yalan haberlerle kendinizi kandırmayın araştırın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramuli -- 1 Temmuz 2009; 20:23:17 >

• Sağolun arkadaşlar.
    @ döküntü ; dikkate alacam hocam, teşekkürler.
    @ Sayeh-eh Khodah ; evet
  • Bence süper bilgiler var paylaşım için saol
  • benim anlamadığım dergi de şöyle bi yazı geçiyo Dünya blinemeyen bi sebpten dolayı yılda 10-15 cm güneşten uzaklaşıyo peki dünyanın yörüngesinde ki bu 10-15 cm lik kayma aslında yörüngede dünya yaşamını sona erdirecek kadar biyük bi sapmaya neden olmaz mı,yoksa ben mi yanlış biliyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuantum21 -- 2 Temmuz 2009; 20:43:21 >
  • aslında dünyamızın yörüngede dengede olması gerekli
    yörüngeden biraz kayarsa ona etkiyen merkezkaç kuvveti azalacağından yaşam da sona ererdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

42 Yıllık Arşiv DVD'si mii ??

Bende onu sölicem; Bune? yani 42 yıldan beri olan bütün sayıların tüm içeriğini pdf yada başka bir şekilde görebilecekmiyiz? Öyle ise süpper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PAXMAHNHOB

quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

42 Yıllık Arşiv DVD'si mii ??

Bende onu sölicem; Bune? yani 42 yıldan beri olan bütün sayıların tüm içeriğini pdf yada başka bir şekilde görebilecekmiyiz? Öyle ise süpper.

Evet bugün temin ettim. Çift katmanlı 8.5 gb DVD.
     Bilim ve Teknik-Mart 2010

• Ooo çok güzelmiş, hemen alacam yarın
  • bende aldım.dvdde konu bazında arama yapabiliyorsunuz ve pdf formatında.
  • Arşiv dvd'si hakkında yorumlar eklenmiştir. Teşekkürler @ berat23 ve @ Ramuli .
  • Normalde hiç almam ama bu 42 yıllık DVD için alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.