Şimdi Ara

Bilim insanı ne ya? Bilim ADAMI diyeceksiniz.(Feministlerin saçmalıkları)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
90
Cevap
1
Favori
4.598
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bilim insanı ne ya? Bilim ADAMI diyeceksiniz.(Feministlerin saçmalıkları)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8401 Mesaj
    Bilim adamına bilim adamı denir, bilim kadınına bilim kadını, ben bilimle uğraşan bir kadına bilim adamı demem bilim kadını derim bu kadar basit neyi neden tartışıyor bu kadınlar bi ada bayan kelimesine takmışlardı biz bayan ı saygı gösterisi olarak kullanırken onlar kendilerini aşağılayan bir şey gibi gördüler nedeni hala belirsiz

Haaaa bilim kadını çok az olduğu için bilim kadını ağza hiç oturmuyor gibi hissediyorsanız o sizin sorununuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 29 Mart 2020; 9:38:58 >
    |
    |
    2329 Mesaj
    Koca Batı insanlığa man der, sıkıntı olmaz. Bir tane bacı da çıkıp itiraz etmez. Adamlık cinsiyet değil şahsiyet meselesi demiş üstad, erkekleri rahat bırakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    265 Mesaj
    Bu bayan kelimesine niye ayar oluyor bu aptallar bende onu hic anlamam. Israrla bayan ve bilim adami demeye devam edecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

gelişmiş batı ülkelerinde bu dönüşüm (yani kadının iş hayatıda girmesi) ikinci dünya savaşında olmuş. onlar da ikinci dünya savaşı öncesi kadının yeri eviymiş. savaş sırasında iş yapacak erkek kalmıyor çünkü herkes cepheye gitmiş. mecburen kadınları iş kollarına dahil ediyorlar ve bu sürecin ardından yeni doğan kız çocukları da iş kollarınada yer edinmeye başlıyor.

yani tarihte fazla sayıda kadın bilim adamı olmamasının nedenlerinden biri de bu. ama, önceki devirde kadınların ev hanımlığı yapıyor olmasını illa: "canavar erkekler kadınları eve tıkmışlar" gibi de algılamamak lazım. evet, kadının eve tıkılması gibi bir durum var, en azından kültür bu yöndeymiş, ancak, kadının kendisinin de kısmen işine glen bir durum bu. kadın evde kendi konfor alanını yaratıyor ve ömür boyu kafa yormadan rutin işlerle yaşayabilmek birçok kadının hoşuna da gidiyor. ikinci dünya savaşında yaşanan erkek kıtlığı sırasında okuldan mezun olup ilk defa iş ilanlarına başvru yapan kadınlara kendi çevrelerindki diğer kadınlar: "deli misin niye işe başvuruyon, git evlen evinin kadını ol" demişler. aslında bu günümüzde bile böyle değil mi? köylerde birçok kadın genç kızlara hitaben bunu direkt açıkça söyler. çok sayıda okumuş ve beyaz yakalı olarak fena olmayan maaşlara çalışan kız tanıyorum, samimi olduklarımdan hep şunu duydum, kız diyo ki mesela, sabah işe giderken bir aile görmüş, jiple evden çıkıyomuş aile, adam çocuğu kreşe götürüyomuş, kadın da evde. kız diyo ki işte benim hayalim bu diyo. yani zengin kocam olsun ve ben çalışmayayım diyo. erkekte durum tam olarak böyle değil. erkek çalışmak ister ve çalışınca işe yaradığını hisseder. zaten toplumun ve kadının erkekten talebi de budur. git çalış.

yani, 1950'lere kadar kadın evdeymiş, o durumu desteklemiyoruz, ama, o durumu bir: "zorla hapis tutma" gibi değerlendirirsek de hata etmiş oluruz. ortalıkta tam olarak zorla yapılan bir şey yok. erkek kadını evde istiyor olabilir ama kadının işine gelen de buymuş (büyük ölçüde) düzen böyle kurulmuş ve böyle gelmiş.

her şey son dönemde değişti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    453 Mesaj

Sana anlatmama yaşın yetmez şu anda anladığım kadarıyla. Sen erkeğin üstün olduğu bir toplumda yaşamak istiyor olabilirsin, fakat ben eşitliği savunuyorum.(Pozitif ayrımcılığında hiçbir türlüsünü savunmuyorum, zira hem eşitlik talep edip hem de pozitif ayrımcılık istemek ikiyüzlülüktür.) Forumda hiçbir sosyal hayatı olmayan, hayatına kimse girmemiş liseli/üniversitelilerdensen bunu anlaman mümkün değil.

Erkek neden üstün onu açıklar mısın bana? Bu tribiniz neden yani? Tam Neo-Nazi kafası bu ya.

%90'ı loser tipler olan forumun çoğunluğu neden kadın düşmanı onu da bir düşün. Her şeyi de feminizme falan yorma.

Ataerkillik, yobazlığın başka bir formu, sen neden çıkmak istemiyorsun onu söyle bana? Hayatta kendini erkeklikle mi gösteriyorsun?

Bu milliyetinle/ırkınla övünmek gibi bir durum. Sanki Türk olmayı veya Alman olmayı seçebiliyormuşuz ya da bir sınavla oluyormuşuz gibi. Milliyetinizle/ırkınızla/cinsiyetinizle vs. üstün olmaya çalışacağınıza hayatta başardığınız şeylerle farkınızı ortaya çıkarın, çünkü diğerleri tamamen rastlantı ve bunlarla övünmek çok zavallıca bir hareket. Yani demem o ki forumdaki loserlık ile ataerkil kafanın doğru orantılı olması rastlantı değil.

Edit: Bana yazdığın mesajdan sonraki mesajını okudum da. Durum çok ciddi ya sen cidden kendini üstün sanıyorsun. Bu kadar yazıyı boşa yazmışım.Forumda bahsettiğim kesimdenmişsin, öyle olmamanı ummuştum. Marie Curie kimdir bilmiyordum, fakat Google'a yazayım dedim. İki farklı alanda Nobel Ödülü kazanan ve radyoaktiviteyi keşfeden kişiye "temelden kastın ne? Bu iddialı ifadeyi kullanan temel olarak neyi referans almış?" demen zaten nasıl bir kafada olduğunu net bir şekilde göstermiş. Nükleer bilimin temelinde radyoaktivite olduğunu bilmek için Einstein olmaya gerek yok sanırım. Yine Nobel ödüllü bir kadın olan Tu Youyou'ya dil uzatmışsın.Sen bu kadınlardan falan üstün müsün mesela sırf erkek olduğun için?

Neyse sen "erkekim ben ya, üstünüm" modunda takılmaya devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 29 Mart 2020; 15:6:39 >
    |
    |
    ubi Panis ibi Patria kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    63 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xcorp

Sana anlatmama yaşın yetmez şu anda anladığım kadarıyla. Sen erkeğin üstün olduğu bir toplumda yaşamak istiyor olabilirsin, fakat ben eşitliği savunuyorum.(Pozitif ayrımcılığında hiçbir türlüsünü savunmuyorum, zira hem eşitlik talep edip hem de pozitif ayrımcılık istemek ikiyüzlülüktür.) Forumda hiçbir sosyal hayatı olmayan, hayatına kimse girmemiş liseli/üniversitelilerdensen bunu anlaman mümkün değil.

Erkek neden üstün onu açıklar mısın bana? Bu tribiniz neden yani? Tam Neo-Nazi kafası bu ya.

%90'ı loser tipler olan forumun çoğunluğu neden kadın düşmanı onu da bir düşün. Her şeyi de feminizme falan yorma.

Ataerkillik, yobazlığın başka bir formu, sen neden çıkmak istemiyorsun onu söyle bana? Hayatta kendini erkeklikle mi gösteriyorsun?

Bu milliyetinle/ırkınla övünmek gibi bir durum. Sanki Türk olmayı veya Alman olmayı seçebiliyormuşuz ya da bir sınavla oluyormuşuz gibi. Milliyetinizle/ırkınızla/cinsiyetinizle vs. üstün olmaya çalışacağınıza hayatta başardığınız şeylerle farkınızı ortaya çıkarın, çünkü diğerleri tamamen rastlantı ve bunlarla övünmek çok zavallıca bir hareket. Yani demem o ki forumdaki loserlık ile ataerkil kafanın doğru orantılı olması rastlantı değil.

Edit: Bana yazdığın mesajdan sonraki mesajını okudum da. Durum çok ciddi ya sen cidden kendini üstün sanıyorsun. Bu kadar yazıyı boşa yazmışım.Forumda bahsettiğim kesimdenmişsin, öyle olmamanı ummuştum. Marie Curie kimdir bilmiyordum, fakat Google'a yazayım dedim. İki farklı alanda Nobel Ödülü kazanan ve radyoaktiviteyi keşfeden kişiye "temelden kastın ne? Bu iddialı ifadeyi kullanan temel olarak neyi referans almış?" demen zaten nasıl bir kafada olduğunu net bir şekilde göstermiş. Nükleer bilimin temelinde radyoaktivite olduğunu bilmek için Einstein olmaya gerek yok sanırım. Yine Nobel ödüllü bir kadın olan Tu Youyou'ya dil uzatmışsın.Sen bu kadınlardan falan üstün müsün mesela sırf erkek olduğun için?

Neyse sen "erkekim ben ya, üstünüm" modunda takılmaya devam et.
    Çok fazla kurcalamışsın ve boş yapmışsın arkadaşım.

Ataerkilliği savunuyorum çünkü işime geliyor, ataerkillik sayesinde insanoğlu bu noktaya gelebildi.

Ataerkilliği basit bir 'erkek üstün' kafasına yoruyorsan asıl sığ ve bağnaz olan sensin.

O kadınlardan üstün falan görmüyorum kendimi, çok da saygı duyuyorum.

Evrimsel psikolojiden bihaber, boş sığ bir cevap olmuş bu bana göre.

Birde asosyal vs diye yaftalamanız, kahvehane muhaabbetinden hallice klişe yorumlar falan gülünç gerçekten.

Ben sana basit bir soru sordum sadece.

• Yüzbaşı
    453 Mesaj

"Boş yapmışsın ve sığ" dışında bir argümanın yok sanırım. Ataerkilin en temel anlamı erkek üstünlüğüdür. Hem kendini üstün görmüyorsun hem de ataerkilsin demek, bu ırkçı değilim ama milliyetçiyim diyen tayfa ile aynı kafa sanırım, zira milliyetçilik içinde ırkçılığı barındırır. Tabi bunun başlıca sebebi insanların kullandığı kavramlara tam hakim olmamasından kaynaklanıyor.https://tr.wikipedia.org/wiki/Ataerkillik

Ama sana katıldığım tek nokta "işine geliyor", yoksa doğru olmadığını sende biliyorsun. Zaten hayata karşı genel tavrın bu sanırım, zira mesajımda "işine gelmeyen" hiçbir kısma cevap vermemişsin.

"Ataerkillik sayesinde insanoğlu bu noktaya gelebildi." ne alaka? Gerçekten gittikçe saçmalıyorsun. Keşke yazdıklarının içini biraz doldurabilseydin. Yazdığım o kadar konuya karşın tek cevabın "boş". Argüman üretemeyen klasik bir forum üyesi. Hem ataerkilliği savunup hem kadına çok saygı duymakta ayrı bir çelişki. Kendi içindeki çelişkileri bitirebilirsen belki konuyla ilgili argüman üretebilirsin. Kadınlara saygı duyduğun falan da yok, kendini kandırma.

Bu arada bende sana bir sürü soru sordum ama, hiçbirine cevap alamadım, "boş ve sığ" dışında. Onu bilmiyorsun, bunu bilmiyorsun, sen biliyorsan içi dolu bir mesaj atsaydın keşke de tartışmamız kahvehane muhabbetinden ileri gidebilseydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcorp -- 29 Mart 2020; 17:33:40 >
    |
    |

• Çavuş
    63 Mesaj
    quote:

"Boş yapmışsın ve sığ" dışında bir argümanın yok sanırım. Ataerkilin en temel anlamı erkek üstünlüğüdür. Hem kendini üstün görmüyorsun hem de ataerkilsin demek, bu ırkçı değilim ama milliyetçiyim diyen tayfa ile aynı kafa sanırım, zira milliyetçilik içinde ırkçılığı barındırır. Tabi bunun başlıca sebebi insanların kullandığı kavramlara tam hakim olmamasından kaynaklanıyor.https://tr.wikipedia.org/wiki/Ataerkillik

Ama sana katıldığım tek nokta "işine geliyor", yoksa doğru olmadığını sende biliyorsun. Zaten hayata karşı genel tavrın bu sanırım, zira mesajımda "işine gelmeyen" hiçbir kısma cevap vermemişsin.

"Ataerkillik sayesinde insanoğlu bu noktaya gelebildi." ne alaka? Gerçekten gittikçe saçmalıyorsun. Keşke yazdıklarının içini biraz doldurabilseydin. Yazdığım o kadar konuya karşın tek cevabın "boş". Argüman üretemeyen klasik bir forum üyesi. Hem ataerkilliği savunup hem kadına çok saygı duymakta ayrı bir çelişki. Kendi içindeki çelişkileri bitirebilirsen belki konuyla ilgili argüman üretebilirsin. Kadınlara saygı duyduğun falan da yok, kendini kandırma.

Bu arada bende sana bir sürü soru sordum ama, hiçbirine cevap alamadım, "boş ve sığ" dışında. Onu bilmiyorsun, bunu bilmiyorsun, sen biliyorsan içi dolu bir mesaj atsaydın keşke de tartışmamız kahvehane muhabbetinden ileri gidebilseydi.
    Ataerkilliği modern dünya düzeninin öncesi, hüküm süren düşünce olarak gördüm.

Haklısın kavram karmaşası olmuş çünkü erkek egemen diyen bir topluma yormadım.

Zaten öyle bir şey de olmadı bana göre.

Ataerkillik uydurulmuş bir şey oluyor bu durumda benim açımdan, eski toplum düzeni üzerinden kullanılıyor diye ben de kullanmış bulunuyorum.

Boştan kastım yaftalamalarındı ki, durmadan yargı dağıtmışsın ne demek istediğimi anlamadan ki bunlar boş olmuyor mu?

Şimdi daha anlaşılır oldu diye düşünüyorum.

• Yüzbaşı
    453 Mesaj

" erkek egemen diyen bir topluma yormadım." Benim kastım buydu, bende bunu kasttettiğini düşünerek bu yorumları yaptım, neyse gereksiz bir tartışma olmuş.
    |
    |

" erkek egemen diyen bir topluma yormadım." Benim kastım buydu, bende bunu kasttettiğini düşünerek bu yorumları yaptım, neyse gereksiz bir tartışma olmuş.
    hocam özelden açıklayabilirim isterseniz.
    |
    |
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.