Şimdi Ara

BİLİM ADAMLARI DNA'NIN KAPASİTESİNİ ÖLÇTÜ (Şaşıracaksınız!)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
2.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özet geçiyorum kaynağı aşağıda verdim arkadaşlar;

1 gram DNA 700 terabayt bilgi depolayabiliyor. Bu 14000 tane 50 gb’lık Blue Ray diske eşdeğerdir. Aynı değerde bilgiyi harddisklere yüklemek gerekirse 233 adet 3 tb’lık sürücüye ihtiyaç vardır ki bu toplam 151 kg demektir.

BİLİM ADAMLARI DNA'NIN KAPASİTESİNİ ÖLÇTÜ (Şaşıracaksınız!)

kaynak:http://www.extremetech.com/extreme/134672-harvard-cracks-dna-storage-crams-700-terabytes-of-data-into-a-single-gram

• http://www.youtube.com/watch?v=8lH1pM23StQ

Yine mi HY, pardon bamya!
  • ALLAHU AKBAR.

Ek: Eksiye doydum. Sagolun.Bir daha da ironi yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slitheen -- 11 Haziran 2014; 16:05:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rashid52 kullanıcısına yanıt
    aslında şaşırmadım bilim teknikte detaylı olarak anlatmışlardı bu konuyu, ve orda 1 gram DNA nın 1,5 milyon GB bilgi depolaya bileceği söyleniyodu, ama tabi ki bunu yapmak öyle kolay değil hadi diyelim bilgiyi DNA ya yazmayı başardın onu okuyabilecek bi cihaz üretmek de bi hayli zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önceden biliyordum. Şaşırmadım.

• Arkadaşlar dna kuantum boyutunda bir cisimdir. Gayet normal yani. Şaşırmadım. Aynı zamanda beyninde 1 000 000 000 000 gb'lık bir veri deposu olduğunu söyleyen yerlerde var. Fakat en az 250 milyon gb olduğu kesinleşti...
  • neommy kullanıcısına yanıt
    post kasıyorsun neommy. bundan utanmalısın..

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    Yaww, konuyu açanda biliyor 4 yıllık olay olduğunu konunun ama şaşırtmıyo!
  • İşin sırrı şu ki, 1 gr DNA demek milyarlarca dna zinciri demektir. Yani tek zincirde öyle ahım şahım bir depolama kapasitesi yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • koyduğun ssden güzel wallpaper olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tasmalı Kedi

koyduğun ssden güzel wallpaper olur

Bir donanım forumundan beklenecek yorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fullmetal Chemist -- 11 Haziran 2014; 13:47:35 >
  • Sakın yapmayın bir daha! Bende bir zamanlar benzer bir soruya " Allahü ekber Humeyni rehber " demiştim, ( İran devriminin sloganlarındandır, bu arada tabii Humeyni hiç kimseye rehber filan olamaz ), sonraki 6 ayım " valla ateyizim Humeynici değilim " diyerek geçmişti! ( süreyi biraz abarttım, acı gerçeğin başkaları tarafından anlaşılması bu kadar uzun olmamıştı )
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Sakın yapmayın bir daha! Bende bir zamanlar benzer bir soruya " Allahü ekber Humeyni rehber " demiştim, ( İran devriminin sloganlarındandır, bu arada tabii Humeyni hiç kimseye rehber filan olamaz ), sonraki 6 ayım " valla ateyizim Humeynici değilim " diyerek geçmişti! ( süreyi biraz abarttım, acı gerçeğin başkaları tarafından anlaşılması bu kadar uzun olmamıştı )

Dincilerde vardır ya bilimi anlamaktan çok Allahu ekber wuhuuu demek için öğrenirler. Bu konuda biraz öyle. Damarlarımızı uç uca eklersek dünyanın çevresini 10 kere turlayabiliriz, Dna'mız 1 milyonyüzbin tb bilgi depoluyormuş falan. İyide bu Dna'nın %2'si proteine şifre oluyor, sözdegenler falan nolcak? Onlardan bahsedelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

evrimciler ateistler ve sözde bilime tanrı niyetine inananlar utansın.

Bu gerçeği tesadüflerle açıklamaya çalışanlar ,nasıl bir masala inanıyorlar anlamak mümkün değil.

Bilim adına yapılması ayrı bir utanç konusu.
    Evrim masalı ile bunu üniv.lerde açıklamaya çalışıyorlardır..

içinden çıkamayınca mucizeler gizem olur.mucizelere inananlarda gerici olur!!

3.5 milyar yıldır devam eden bir süreç var, eğer teknolojimiz gelişmeye devam ederse bugünkü mevcut depolama birimlerinin alacağı durumu düşünün, eskiden gök gürlese tanrılar kızdı, öfkelendi derlermiş, onlara benzer bir haliniz var, her bilimsel yazının altında işte bilime inananlar komik, allah var, vallahide var gibisinden yorumlar atıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanKoKan -- 16 Haziran 2014; 15:18:50 >

• Neyse her şey tesadüftü dimi

• quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

quote:

evrimciler ateistler ve sözde bilime tanrı niyetine inananlar utansın.

Bu gerçeği tesadüflerle açıklamaya çalışanlar ,nasıl bir masala inanıyorlar anlamak mümkün değil.

Bilim adına yapılması ayrı bir utanç konusu.
    Evrim masalı ile bunu üniv.lerde açıklamaya çalışıyorlardır..

içinden çıkamayınca mucizeler gizem olur.mucizelere inananlarda gerici olur!!

3.5 milyar yıldır devam eden bir süreç var, eğer teknolojimiz gelişmeye devam ederse bugünkü mevcut depolama birimlerinin alacağı durumu düşünün, eskiden gök gürlese tanrılar kızdı, öfkelendi derlermiş, onlara benzer bir haliniz var, her bilimsel yazının altında işte bilime inananlar komik, allah var, vallahide var gibisinden yorumlar atıyorsunuz.

bilimi çarpıttığınız ve gerçekleri hesaplayamadığınız sürece bu tartışma devam eder.

3,5 milyar nerden çıktı ? Bu nasıl bir aldatmaca! Ve bilim adına yapmanız gerçekten komedi.kambriyen dönemi unuttunuz sanırım.büyük çoğunluğun yaratıldığı son 520 milyon yıllık bir geçmiş var ve zaten kambriyen patlamasıyla filumlar neredeyse tamamlanıyor,siz 3,5 milyar masalını kendinize saklayın.son 520 milyondan bugüne yaratılan canlılar için ve ortaya çıktıkları zamana göre bir dna oluşma olasılığı hesaplayında görelim bakalım şu sözde evrimin tesadüf tanrısı mantığını.tesadüfle tür oluşturmaya yetecek vaktiniz yok..ve hatta son 200bin yılda insan için bu olasılıklar imkansız.bu kadar basit karşılaştırmaları yapamayanların evrimi savunması gayet normal.

Kör saatçilik oynamayı bırakın artık! Hesap kitap yapmadan ve ara form gibi fiziksel kanıt göstermeden sözde teoriyi savunmak bilime ve insanlara yapılan en büyük hakarettir.

Daha öncede sormuştum kimse cevap veremedi.şu olasılık hesabını göstermek neden bu kadar zor! Körü körüne inandığınız sözde evrim mucizeler mi oluşturuyor görelim.

• quote:

bilimi çarpıttığınız ve gerçekleri hesaplayamadığınız sürece bu tartışma devam eder.

3,5 milyar nerden çıktı ? Bu nasıl bir aldatmaca! Ve bilim adına yapmanız gerçekten komedi.kambriyen dönemi unuttunuz sanırım.büyük çoğunluğun yaratıldığı son 520 milyon yıllık bir geçmiş var ve zaten kambriyen patlamasıyla filumlar neredeyse tamamlanıyor,siz 3,5 milyar masalını kendinize saklayın.son 520 milyondan bugüne yaratılan canlılar için ve ortaya çıktıkları zamana göre bir dna oluşma olasılığı hesaplayında görelim bakalım şu sözde evrimin tesadüf tanrısı mantığını.tesadüfle tür oluşturmaya yetecek vaktiniz yok..ve hatta son 200bin yılda insan için bu olasılıklar imkansız.bu kadar basit karşılaştırmaları yapamayanların evrimi savunması gayet normal.

Kör saatçilik oynamayı bırakın artık! Hesap kitap yapmadan ve ara form gibi fiziksel kanıt göstermeden sözde teoriyi savunmak bilime ve insanlara yapılan en büyük hakarettir.

Daha öncede sormuştum kimse cevap veremedi.şu olasılık hesabını göstermek neden bu kadar zor! Körü körüne inandığınız sözde evrim mucizeler mi oluşturuyor görelim.

Sırf sizin tanrı hipotezlerinize uysun diye malum kişilerin sayfalarını okuyorsunuz, şu aşağıdaki adrese bakın gerçekleri görün, Dünyada 3-4 milyar arası bir zaman önce basit tek hüçreliler vardı, canlılar gelişir, evrimleşir, değişen ortam koşullarına ayak uydurur, bugüne kadar yaşamış türlerin %90'ını yok olmuş durumda, eğer bir yaratıcı varsa ki ben agnostiğim belki olabilir diyorum, bu kadar türü yaratıp-yok etmesinin mantığı ne olabilir, ben size cevabı söyliyeyim hiçbir şey yaratılıp-yok edilmiyor geleni gideni zaman ve değişimler belirliyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mikroorganizma

• çok iyi ya daha nelerle karşılacaz kim bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

quote:

Sırf sizin tanrı hipotezlerinize uysun diye malum kişilerin sayfalarını okuyorsunuz, şu aşağıdaki adrese bakın gerçekleri görün, Dünyada 3-4 milyar arası bir zaman önce basit tek hüçreliler vardı, canlılar gelişir, evrimleşir, değişen ortam koşullarına ayak uydurur, bugüne kadar yaşamış türlerin %90'ını yok olmuş durumda, eğer bir yaratıcı varsa ki ben agnostiğim belki olabilir diyorum, bu kadar türü yaratıp-yok etmesinin mantığı ne olabilir, ben size cevabı söyliyeyim hiçbir şey yaratılıp-yok edilmiyor geleni gideni zaman ve değişimler belirliyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mikroorganizma

kambriyen dönemi açıklayamadığınız sürece kambriyen öncesinin bir önemi yok.daha önce bu konuları tartıştık.

kambriyende oluşan canlılara açıklamanız var mı?

Dna için Olasılık hesabı var mı?

Cevaplar matematiksel değilse hiç zahmet etmeyin.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.