Şimdi Ara

Bilim Açıkladı: Bu dünyadan başka bir gezegene ASLA koloni kuramayacağız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Neye göre mümkün değil?
    Şimdiki bileme göre mümkün değil.
    500 sene önceye gitsen attan hızlı gidemezdik
    100 sene önceye gitsen sesten hızlı gidemezdik.

Zamanla asılacak şeyler bunlar. Böyle troll bilim insanlarına prim vermeyin.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 20 Temmuz 2020; 13:27:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Neye göre mümkün değil?
    Şimdiki bileme göre mümkün değil.
    500 sene önceye gitsen attan hızlı gidemezdik
    100 sene önceye gitsen sesten hızlı gidemezdik.

Zamanla asılacak şeyler bunlar. Böyle troll bilim insanlarına prim vermeyin.
    BOŞ YAPMA !

En yakın yıldız sistemlerine varmak için ışık hızında seyahat gerek, fakat maddesel nesneler 4 boyutlu ortamda zamanda yolculuk yapamazlar. Bu fizik ve doğa yasalarına aykırıdır. Maddenin ışık hızına ulaşması için SONSUZ kütleye ulaşması gerekiyor.

Bu fiziksel nesneler için asla mümkün değil.

Bilim Açıkladı: Bu dünyadan başka bir gezegene ASLA koloni kuramayacağız

Şu anki dünyamızın birebir benzer özelliklerini taşıyan her hangi (yakın) bir gezegen bulunamadı. Benzer çok sayıda gezegenler var fakat yer çekimleri, kesin hava şartları ve kendi beden yapılarımız orada yaşamaya elverişli değil. Dünyadaki tüm canlı türler, gezegenimizin çevre koşullarına uyum sağlayarak, milyonlarca yıllık süreçte gelişim göstermiştir. Ani dış etkenler metabolizmada mutasyona yol açarak ciddi fiziksel ve fonksiyon-gelişim hasarlarına yol açar. Ayrıca yıllar boyu sürecek olan yer çekimsiz seyahat etkikerini de dahil edebiliriz ama tüm bunlara rağmen kütleli fiziksel nesneler (özellikle canlılar) ışıgın yarısı gibi hızlarda dahi hareket edemezer. Burada 150.000 kilometre saniyelik hızdan söz ediyoruz, ki bu yine çok çok büyük ölcüde kütle (enerji) gerektirir. Bu 4 boyutlu ortamın doğa yasalarına aykırıdır.

• Mr. Cheritto kullanıcısına yanıt

Boş yapan sensin 200 300 sene önce tartışsaydık eline kitabı alıp bak işte ses hızını geçemeyiz bla bla derdin
    Ben de biliyorum günümüz bilimine göre imkansız olduğunu ama bu bilim dediğin tanrı buyruğu değil hatalı hesaplamalar yapılmış olablir ya da yeni teoriler ilerde olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 boyutlu ortamda hareket eden kütleli maddeler için bu asla mümkün değil ve olmayacaktır. Üstte açıklandı. Solucandeliklerini örnek alırsak, kesin vardır, yoktur denemez. Var olduğu yönünde teoriler var ama henüz kesinlik kazanmadı. Olsalar bile bunlar çok çok küçük boyutta olmalılar, araştırmalar bu yönde. Teoride içlerinden fiziksel objeler geçemez ve aşırı radyasyon yükü taşımaktalar. Solucan deliklerinden ancak negatif enerjiye sahip cisimler geçebilir ve bildiğimiz kadarıyla evrende negatif enerjiye sahip bir cisim yok.

Senin zırvaladıkların KURGUDAN öteye geçemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 20 Temmuz 2020; 13:59:22 >
    neden illa bir kalıp içine giriyorsun.
    yukarda dedim mi bakmadım.
    ben 1800 de yaşasaydın amerikadan istanbula gemiyle kaç ayda gelirdin. o zaman derdin ki işte geminin maksimum hızı şu olabilir suyun sürtünmesi metalin dayanıklılığı şu olabilir falan filan en erken 1 hafta sürer.
    ama uçak çıktı 1 günde amerikaya gidilip geliniyor.
    şimdi biri çıkıp uçağın hızı şu olsa malzeme kalitesi bu olsa bilmem neyi ne olsa min 5 saate düşer diyebilir.

ne malum ilerde uçaktan farklı bir alet çıkmayacağı.

şimdinin bilimine göre dediklerin doğru ama değişmeyeceğini nerden biliyorsun tüm evreni keşfettinde haberimiz mi yok. nedir bu meraka ve yeniliğe olan düşmanlığınız

• Gayet mantıklı bir şey söylemiş

• Kütleli enerjinin bir sınırı var, o sınır aşılamaz. Bunu yapmaya kalkarsan yapısı değişir, bozulur (parçalanır).

Maddelerin enerji seviyesindeki kuantum etkilerin sonucu.

Maddenin (enerjinin) 5 hali

Bilim Açıkladı: Bu dünyadan başka bir gezegene ASLA koloni kuramayacağız
    yine aynı şeyi yapıyorsun güncel bilimle bir şeyleri ispat peşindesin gerek yok zaten güncel bilime göre dediklerin doğru bunu bana ispat etmen bir şeyi değiştirmeyecek.

ben farklı bir durumdan bahsediyorum
  • Kütleli maddeler aşırı yüksek hızlarda hareket edemezler, zorlarsan yok olur (buharlaşır). Anormal etkiler sadece kuantum ölçeklerde oluyor. Zamanda (zamansızlıkta) yolculuk kuantum ölçekte zaten sürekli olarak gerçekleşen bir şey ama bu büyük objelerin o boyuttaki hareketini ve fiziksel kuralların kabiliyetini kısıtlar ve mümkün kılmaz.
  • Işık hızında ilerleyen fiziksel bir teknolojinin icadı, doğa (enerji-madde) yasalarına aykırıdır ve kanıtlanmıştır. Bu ucuz fantastik belgeselleri geçin.
    Bu teknolojide ışık hızında yolculuk yok ışık hızından daha çabuk ulaşım var.
  • BOŞ YAPMA ! Sonsuz enerji üreten bir teknoloji asla geliştirilemez.
    Warp drive da fiziksel olarak uzay gemisi hareket etmiyor. Uzay zaman düzlemi hareket ediyor. Uzay zaman düzlemi ışıktan hızlı hareket edebilir.
    Tabi ki bu devasa miktarda enerji isteyen bir teknoloji.
    Güneşin enerjisinden bile daha fazla enerji.
    Bu kadar enerji de ancak tonlarca anti madde ile elde edilebilir.
    O kadar antimadde'yi de üretmek ve muhafaza etmek zaten imkansız bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakiki Osmanlı Torunu -- 20 Temmuz 2020; 21:29:0 >
  • Hakiki Osmanlı Torunu kullanıcısına yanıt
    4 boyutlu uzay-zamanı bükmek için sonsuz miktarda enerji gerekecektir, ki bunu elde etmek için tüm evrendeki pozitif ve negatif enerjiyi depolayıp kullanmamız gerek. Bunu hayal etmek bile saçmalık. Farz edelim ki hayal ettik, peki sonuç. Evren yerinden yok olur. Evreni yok edemeyeceğimize göre bu olanaksızdır, mantık dışıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Kendi güneş sistemimizi terketmek bizim için belki imkansız görülebilir, fakat diğer yıldızlara sonda göndereceğimiz konusunda hiç şüphem yok.
    Işığın yüzde 20,30 hızında hareket eden sonda göndermek teorik olarak mümkün.

Benzer haberler bende okumuştum. O yöntemle koloni kurulamaz.
    Şu şekilde belki mümkün olabilir.
    Sondalarla canlı hayatına uygun sistemler tespit edilir.
    Sonra tespit edilen sistemlere tek taraflı yolculuk yaparak mümkün olabilir.
    Tabi bunun için cryoganic kapsül gibi bir şey şart.
    O da olmadı robotlara kurdururuz koloniyi.

Burada en az 100'lerce yıl sürecek yolculuktan söz ediyoruz. Mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 21 Temmuz 2020; 21:45:59 >
    The Milky Way Could Be Spreading Life From Star to Star. -https://www.universal-sci.com/headlines/2018/10/13/the-milky-way-could-be-spreading-life-from-star-to-star

Belkide gittik ama haberimiz yok.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.