Şimdi Ara

Biligsayarda Olan Takıntılarınız Neler? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hazır arabadan bahsetmişssin.benim arabadada bazı takıntılarım vardır.mesela trafik ışığında beklerken.vites hep kendime doğru çekerim..sola doğru yani...
  • -Mouse ile masaüstünün boş bölümlerinde kareler-dikdörtgenler yapmaya çalışırım.
    -Simgeleri "Kılavuz Çizgisine Göre Hizala" seçeneğini kullanırım.
    -Masaüstündeki simgeler hep alt alta olmalı ve 2 sütunu geçmemeli. Ayrıca Geri Dönüşüm Kutusu onlardan ayrı olarak masaüstünün sağ alt bölümünde bulunmalı.
    -Sürekli olarak masanın altındaki kablo modemin ışıklarının yanıp yanmadığına bakarım internette gezerken.
    -Kasanın yanına dokunarak ısınıp ısınmadığına bakarım.
    -Kasanın üzerinde birşey bulunmasına dayananam. Kulaklık falan varsa kesinlikle başka yere koyarım.
    -Bilgisayar pencerenin karşısında olduğundan gece gündüz perdem çekilidir (parlama).
    -Geri dönüşüm kutusunun dolu olması rahatsız ettiği için Disk Cleaner diye özel bir program kullanıyorum. Tek tıklamada temp, temp int files, en son kullandıklarım, geri dönüşüm kutusu ve birçok programın artık dosyalarını tek tıklamayla silebiliyorum.
    -Hızlı başlat bölümünden 3'ten fazla öğenin bulunmasına dayanamam. Internet Explorer, Masaüstünü Göster ve Disk Cleaner bulunur sadece.
    -Son takıntım ise sürekli donanımhaber forumlarını takip etmek :)

• sinirlendiğimde ara sıra kafa atarım.
  • XP DE FAZLA EXPLORER SAYFASI ACINCA HEPSİ BİR YERDE TOPLUYOR OZAMAN ÇILDIRIYORUMMMMMMMMMM[akum][akum][akum][akum][akum]
  • BEn de bi dosyanın içine girip onunda içindeki dosyayı tıklayıp onun içindeki başka bir dosyaya girerim.girecek başka dosya kalmayınca kadar...ondan sonra "bir üst seviyeye çık" tuşuna sürekli basarak süratli bir biçim de masa üstüne dönerim..
  • yeni bir parça alınca onu ilk ben kullanmak isterim, eğer öyle bir imkanım yoksa, parçayı saklarım, abim bilgisayar başından kalkınca takarım parçayı ve kurcalarım bilgisayarı, bu oyunlarda da geçerli, install ı ben yapmazsam o oyunu oynamam :)
  • çok çok çok ilgnç
    hele son klasöre kadar geip sonra geri gitme olayı...
  • Sag sol sag sol tıkla tıkla, yenileyede çok sık basarim.En uyuz oldguum şey digcamdaki 120 küsür resmi kopyala yapıştır yaparım,biraz zaman geçer yine masa üstünde klasic tavirlarimi sergilerkn yanlışlıka yenile yerine kısayol yapıştıra basarim masa üstünde 120 tane kısayol jpg dosyasi oluşşur.O an masa üstü simgelerimi özenle yerleştirdigime mi yanim o kadar dosyayi silme ahmetine mi yanim [akum].Sora biran anda kafam atinca quake3 e tıklar dm17 de tdm yapar 100frag oluncaya kadar oynu bırakmam.Msn de nick degiştirme hastalgıı var.[vkng]
  • bir kaç saat oyundan sonra oyun bitince [akum] illaki bilgisayarı kapatıp tekrar açmam lazım yoksa kıl olurum [^]
  • "Simge Durumuna Küçült" dedikten sonra pencerenin 2 taramadan sonra inması, winamp'ı taşırken arkasında iz bırakması, 4,5 pencere açacaksam ilk önce winampın açık durması (öyle değilse hepsini kapatır, winamp'ı açtıktan sonra hepsini bi daha açarım)
    Ada Göre Sırala takıntısı klasör falan dinlemez durumda, her yrede ada göre sıralarım aksi halde kafayı yerim! :)
  • mauhauha
    türe gre sıralıdır klasörleerim ...
  • Aklıma bir şey daha geldi.
    sürekli TEMP'i boşaltırım ve bilgisayarın başına oturmadan BİR GÜN bile geçiremem.[type]
  • her cektigimi masaüstüne kaydederim.. sonra belki uygun yere atarım.. masa üstümde icon kalmıcak zamana kadar temizlemem.. sonra bi klasör açar bütün masa üstünü o klasssöre attarım, cektiklerimi unutum genelde incelemem...
    başlat menüsünü küçük kullanırım mutlaka. hatta benim olmayan pc leri kullanırken bile küçültürüm.
    asla wallpaper kullanmam. kendim özel olarak hazırladıysam başka..
    gizli dosyaları ve bütün dosya uzantılarınının görünmesini isterim..
    öyle
  • bende bilgisayar başına oturmadan bi gün zor geçiriorum sıkılıorum
    mesela yatağımdan kalkıorum gözlerimde çağak forum okuorum ... gece de içtim biraz [drknrd][dry]
  • Ekrandaki parmak izlerine tahammülüm yok. (Herkeste aynı takıntı var ama) G.Dönüşüm kutusu dolu kalamazzzz. Masa üstünde gereksiz kısa yol ve dosyalar (ses kaydedici, oyunlar[klasör içinde olur],jpg) olmazzz. Klasörlerin içinde program artıkları bulunmazzz.vs vs.
  • ankete çevirsek bu topici hangisi kazanır acaba ?

geri dönüşüm kutusu boşaltma mı ...
    monitördeki parmak izleri mi ...
    sık sık yenile yapmak mı ...
  • bende de takıntımı bilmiyorum ama bunlardan bazıları var.
    normalde titiz değilimdir ama monitördeki lekeye bende dayanamam.
    nette gezerken bişiyler okurken yazıyı kopyala yapmıycaksam bile tümünü seçip geri bırakıyorum. gereksiz yere sağ tıklıyorum sonra kapansın diye sol.
    son zamanlarda modemin (zoom adsl) ısısını dokunarak çok sık kontrol ediyorum.
    eskiden degrag falan çok kasardım ama artık yapmıyorum hiç.
    masaüstündeki simgelerden daha çok başlat>programlar daki klasör çokluğu rahatsız ediyor.
    "yenileme" takıntısı yok bende.
  • masaustunde hic icon bulundurmamak, bunun yerine en uste office shortcut bari kullanmam...
    ayrica bi de pcyi hep ingilizce klavyede kullanmam...
    herkese kolay gelsin...
  • -bende masaüstünü yenile olayını sık yaparım.
    -geri dönüşümü bende sık sık boşaltırım.
    -şu son solucan olaylarından sonra paso norton,ad-aware,spybotla bilgisayarı taratıyorum.
    -mesela fifa oynarken pozisyon tekrarı filen gösterirken yani en ufak bir serbest kalmamda numlock tuşuna iki kere basarım.hiç bir anlamı yok.ve bunu mümkün olduğunca hızlı yaparım.(çat-çat oyuna devam.faul oldu,yine çat-çat yine devam)bir tür tik diyebiliriz.(diğer bazı oyunlardada yaparım.)
    -masaüstümde hiçbir öğem yok.hepsini gizlerim.
    -tüm tuşları bilgisayarım,geri dönüşüm kutusu.. hızlı başlata koyarım.orayı kullanırım.
    -her iki üç günde bir wallpaperı değiştiririm.
    -bilgisayar masasının üstündeki parçaların(kasa,monitor ve hoparlor) yerlerinde kayma olursa tekrar eski yerlerine getirmek kolay olsun diye (özellikle hoparlörler) cdnin üzerine yazdığımız silinmez kalemle masaya dikkat çekmeyecek şekilde yerlerini belirten ufak noktalar koyarım.

• bu en son dediğin nokta koyma meselesi feci bişi
    göz kararı nası düzgün gözüküosa öle olması yeterli olmalıdır sanırım...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.