Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Bilgisiyarımın Yanma İhtimali Var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
24
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Bilgisiyarımın Yanma İhtimali Var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2 Mesaj
      19 Ekim 2017 10:54:08 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar i3 6098P Gtx 1050 Ti 4GB Ekran kartım Ve 8 GB Ramım var.Arkadaşlar battlefield 1 multiplayer oynadığımda oyunda ufak tefek kasmalar hatta 1 tane maptta ciddi ciddi kasıyor.Benim problemim bu oyun benim bilgisiyarımı yakar mı ? Yada ekran kartına veya işlemciye zarar verir mi ? Mediumda oynuyordum ve sabit 40-45 FPS alıyorum 32-32 Haritada ancak yer yer 25 e kadar düşüyor.Oyunda kasmayı engelleyecek bir şey var mı ? Yada oyun bilgisiyarıma zarar verir mi ? Kasamda 3 Tane fan var ve harhangibir ısınma yok.Ama korkuyorum.Yorumları bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
    • Yüzbaşı
      725 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      sa ve as

19 Ekim 2017 14:57:24
      Elektronik parçalarda ısınma o elektronik parçanın ekonomik kullanım ömrünü düşürecektir . Ancak yanmaktan kastınız parçaların arıza yapması ise evet bu ihtimaller arasında . Ancak şöylede bir durum var ki PC'lerde yüksek ısı durumunda kendini kapatmaya yarayan ısı sensörleri mevcut , bu sensörler cihazın zarar görebileceği ısılarda otomatik olarak enerjiyi keser . Benim görüşüm PC'nizin kaldırmadığı yada zorlandığı oyunları hem sizin göz sağlığınız için hemde bilgisayarın ömrü için oynamamanız gerektiği yöndedir çünkü , düşük fps özellikle 30 un altı FPS gerçekten çok göz yoran bir FPS değeridir :)
      |
      |

No Life
    • Binbaşı
      1511 Mesaj
      19 Ekim 2017 16:39:40
      zor olasa da olasılık dahilinde.
      |
      |

[α]ωαу [ƒ]яσм [к]єувσαя∂...
    • Yarbay
      2049 Mesaj
      20 Ekim 2017 03:37:32
      İllaki ömrümüzden ömür giderken bizdede birşeyler eskiyim işlev yitiriyorsa parçada korozyon oluşumu illaki olacaktır.Çok kasıyorsa oyun içersindeki ayarları düşürün ör:1920X1080 değilde 1333X768 yapın gibi düşürerek kasmayı önleyebilirsiniz.
      |
      |

Doğruyu bul o seni çıkarır nasılsa
Reklamlar
türksohbet.net
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.