Şimdi Ara

bilgisayarınız istediğiniz saatte !! AÇILSIN !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdiye kadar hep bilgisayarınızı belli bir saatte kapatan programları kullandınız .
    Bu program ise sizin belirlediğiniz saatte bilgisayarı açıp kullanıma hazır hale getiriyor
    windows xp kullanıyorsanız kullanıcı adınızı ve şifrenizi proğrama girerek otomatik login olma şansınız var.

Bunlarla birlikte bilgisayarınızı açarken sizi uyandırmasını istiyorsanız çeşitli ses dosyalarınıda programa yükleyebilirsiniz.

BENDEN SİZE BİR TAVSİYE : Zamanlanmış görevlere gelin görev çubuğundan ve zamanlanmış görev olarak herhangi bir mp3 ü bilgisayar her açıldığında açılacak olarak atayın ve açıldığında şarkı çalsın ve böylece sevdiğiniz şarkıyı dinleyerek sabahları uyanabilirsiniz.

http://www.highspheres.com/downloads/wakemeup.exe

• quote:

Orjinalden alıntı: zenginmefrusat

Şimdiye kadar hep bilgisayarınızı belli bir saatte kapatan programları kullandınız .
    Bu program ise sizin belirlediğiniz saatte bilgisayarı açıp kullanıma hazır hale getiriyor
    windows xp kullanıyorsanız kullanıcı adınızı ve şifrenizi proğrama girerek otomatik login olma şansınız var.

Bunlarla birlikte bilgisayarınızı açarken sizi uyandırmasını istiyorsanız çeşitli ses dosyalarınıda programa yükleyebilirsiniz.

BENDEN SİZE BİR TAVSİYE : Zamanlanmış görevlere gelin görev çubuğundan ve zamanlanmış görev olarak herhangi bir mp3 ü bilgisayar her açıldığında açılacak olarak atayın ve açıldığında şarkı çalsın ve böylece sevdiğiniz şarkıyı dinleyerek sabahları uyanabilirsiniz.

http://www.highspheres.com/downloads/wakemeup.exe

Alla alla çok ilginç peki bilgisayar kapalıyken bu program nerden anlıyıp da açıyor bilgisayarı biostanmı?!!!! Yani güç kapalıyken öylemi İlk defa duydum bunu ! inceleyelim bakalım :)

• gerçekten bak bu çok iyiydi işte benim bile hoşuma gitti
    ama keşke bir resimlikleseydin bari onuda ben yapayım

bilgisayarınız istediğiniz saatte !! AÇILSIN !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xulux -- 17 Mayıs 2005, 21:16:12 >
  • Arkadaşlar program sadece işletim sistemi STANDBY (hazırda bekleme) durumundayken çalışıyor. Güç kapalıyken açmıyor bilgisayarı.Yani bende bir an kendimden şüphe ettim
  • haklısın bende şaşırdım şimdi bende denedim
    ya zengin neden işin doğrusunu yazmıyorsun yaw
    bende iyi bir şey sandım keşke dediğin gibi olsaydı
    lütfen yanıltma bizi
  • quote:

Orjinalden alıntı: xulux
    haklısın bende şaşırdım şimdi bende denedim
    ya zengin neden işin doğrusunu yazmıyorsun yaw
    bende iyi bir şey sandım keşke dediğin gibi olsaydı
    lütfen yanıltma bizi

Aslında gerçekten Güç kapalıyken çalışabilen bir program olsa bence de süper olur Kişisel kanaatime göre Bios içerisine yazılabilen küçük bir (Biosa entegre olarak) programcık ile belki mümkün olabilir.Elektriksel tetikleme içinde belki extra bir Güç kaynağı gerekebilir(Başka bir pil gibi). Bu güne kadar emsalini hiç duymadım böyle bişeyin :) Olsa gerçekten çok işimize yaradı ...

• yav bende heveslenmiştim ne güzel. tüh...
  • ya benim anlamadığım bu programı kurup yer tutmasının ne gereği var açılış için zaten bios var diğer taraftan zamanlanmış görevler var açılışta müzik dinlemek için ise başlangıç var ne bilim sanırım bence gereksiz...
  • programa ihtiyaç duymadanda bios tanda yapılabiliyormuş aynı şey tabi anakart destekliyorsa wake up ayarlarını donanım kısmında anlatılmışdı ben beceremedim ama yapanlar var
  • xulux sen bi baksanda biostan yapılan haline hepimize anlatsan olmazmı...resimlisinden
  • zengin ilginç bi adamsın vesselam
  • en azından zamanladığınız işi zamanında yapıyor bende çok iyi sandım o yüzden paylaştım ama olmadı en azından 22/05/2005 saat 20:45 ' e kurun Sizinde bilgisayarınız Şampiyon Fenerbahçe Melodisi çalsın....
  • quote:

Orjinalden alıntı: zenginmefrusat

en azından zamanladığınız işi zamanında yapıyor bende çok iyi sandım o yüzden paylaştım ama olmadı en azından 22/05/2005 saat 20:45 ' e kurun Sizinde bilgisayarınız Şampiyon Fenerbahçe Melodisi çalsın....

+1

ISTE BUNU SEVDIM HARIKASIN DOSTUM AMA Şampiyon Fenerbahçe Melodisi YERINE " BASKANIN FERMANI " DAHA IYI OLUR
  • Ne anladık o işten ya Bekleyin arkadaşlar bizim bikaç eleman bu tür bi program üzerinde çalışıyorlar şu an. Yalnız halledemedikleri bi nokta var. Biosu nasıl otomatik açacaklar (program aracılığı ile). Valla yapabilirlerse burada kesin yayınlarım...
  • biosunuz desteklemezse açmaz. wake up özelliği olcak zaten bu tarz programlar söyler bios destek varmı yok u diye alternatif olsun diyorsanız bir kaçtanede benkeleyebilriö. am biosta bu özellk yoksa unutun bilgisayarınız açılmasını zaten biosu biraz karıştırırsanız istediğiniz tarih ve saate oradam sizde ayarlayabilirisniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: irfana

xulux sen bi baksanda biostan yapılan haline hepimize anlatsan olmazmı...resimlisinden

quote:

synthkey Tarih 18 Mayıs 2005, 2:10:35
    zengin ilginç bi adamsın vesselam

saolun arkadaşlar zenginiz iyi anlatırız ama bu konuda bende adam gibi bir şey duymadım bakarsınız p5 çıkarsa yeni nesil anakartlarda bu sorunda hallolmuş olur belkide
    şimdilik ben bios taki start power ayarıyla klavyeden pc yi açabiliyorum zaten bunuda anlattım
    ama bunu bulmadım bakalım bulursak yazarım

• yaw iyide bios tan bile yapacak olsa sonuçta windows tabanlı bi program olacagına göre her halükarda işletim istemine ihtiyaç var
  • quote:

saolun arkadaşlar zenginiz iyi anlatırız ama bu konuda bende adam gibi bir şey duymadım bakarsınız p5 çıkarsa yeni nesil anakartlarda bu sorunda hallolmuş olur belkide
    şimdilik ben bios taki start power ayarıyla klavyeden pc yi açabiliyorum zaten bunuda anlattım
    ama bunu bulmadım bakalım bulursak yazarım

kullandığım anakartın böyle bir özelliği var zaten biostan automatic power up seçeneğinden istediğim saate dakikaya ayarladımmı makina tamamen kapalıyken zamanı gelince tak diye açılıyor.
  • monütörde açılırmı aynı şekilde
  • Ben girder kullanıyorm (infrared alıcı+girder+kumanda), uzaktan kumanda ile makinede oyun ve program yazmak hariç her haltı uzaktan yapabiliyorsunuz (mouse u oynatma, dosyalar arasında gezinme, winampda ses açma azaltma şarkı değiştirme pause stop play, divx izlerken pause geri ileri ses hepsini uzaktan kontrol edebiliyorsunuz) Bilgisayarı kapatabiliyor monitörü açıp kapatabiliyor ve istediğiniz tuşa istediğiniz programı atayarak kumanda edebiliyorsunuz. bilgisayarı açmak hariç tabi onun içinde anakart desteği lazım biosa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.