Şimdi Ara

Bilgisayarın Tek Bir Siteye Girmesini İstiyorum. Diğer Sayfalar Açılmasın !?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kullanmakta olduğum bilgisayarı iş yerindeki çalışana vereceğim.

Sadece tek bir amaca hizmet etmesini ve tek bir siteye giriş yapmasını istiyorum.

Bunu hangi programla yapabiliriz ?

• Merhaba,

Bu işi DNS adresi ile çözebilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri yaptığınızda sadece donanımhaber.com'a giriş yapabilirsiniz, diğer internet sitelerine giriş yapılmayacaktır. Eğer bu işlemden vazgeçmek isterseniz ip adresini kaldırmanız yeterlidir. Bir örnek ile nasıl yapacağınızı açıklayayım. Mesela sadece donanimhaber.com adresine giriş yapsın.

1-https://www.turkticaret.net/ns-sorgulama linke forumdonanimhaber.com yazıp sorgulatıyoruz. Çıkan sonuçlardan bir tanesini kopyalıyoruz.

2-http://www.ipsorgu.com/site_ip_adresi_sorgulama.php linke kopyaladığımız Name Server adresini yapıştırıp, sorguluyoruz. Bulunan ip adresini kopyalıyoruz.

3- Bu ip adresini internet bağlantımızı sağlayan ağ bağdaştırıcının dns ayarlarına gireceğiz. Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz bilmiyorum Windows 7 için anlatacağım.

Denetim masası > Ağ ve internet > Ağ ve paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin yolunu izliyoruz. Açılan kısımda hangi bağdaştırıcıdan internet alacaksak ona sağ tıklayıp özellikleri tıklıyoruz (Kablolu için Yerel Ağ bağlantısını, Kablosuz için Kablosuz Ağ Bağlantısını seçiyoruz.). Resimlerdeki gibi ayarları yapıp, tamam diyerek işlemi tamamlıyoruz.

Kablolu Bağlantı için,

Kablosuz Bağlantı için,

Kolay Gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodos denizcisi -- 7 Nisan 2018; 15:37:22 >

• Çok teşekkürler üstadım. Eline sağlık.
  • lodos denizcisi kullanıcısına yanıt
    bu teknik işe yarar ancak bu sistemi çoğul yapacağımız zaman nasıl olacak aklıma orası takıldı açıkçası sanırım burada devreye firewall girecek ancak oda biraz daha zahmetli gibi gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

bu teknik işe yarar ancak bu sistemi çoğul yapacağımız zaman nasıl olacak aklıma orası takıldı açıkçası sanırım burada devreye firewall girecek ancak oda biraz daha zahmetli gibi gözüküyor
    Host dosyasına bunları ekleyıp cogul yapabılırsınız
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    çok mantıklı bu aklıma gelmemişti teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel fikirler forum ahalisine teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.